Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś pamięta taki węgierski film w latach pewnie 80. Pannica poszła do szkoły z internatem, jakaś pensja czy coś. 2 wojna światowa. Jej ojciec chyba był jakims ważnym kimś, bo dostała wiadomość, że w ich domu wybuchł kocioł i że ktoś ją będzie ratował z tej pensji, bo jest potrzebna w konspiracji. Chyba. I ona się dziwi jaki kocioł bo w domu nie mieli żadnego kotła. Tyle wiem z fabuły. Ktoś? Coś? W telewizji leciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, mandaryn44 napisał(-a):

Może ktoś pamięta taki węgierski film w latach pewnie 80. Pannica poszła do szkoły z internatem, jakaś pensja czy coś. 2 wojna światowa. Jej ojciec chyba był jakims ważnym kimś, bo dostała wiadomość, że w ich domu wybuchł kocioł i że ktoś ją będzie ratował z tej pensji, bo jest potrzebna w konspiracji. Chyba. I ona się dziwi jaki kocioł bo w domu nie mieli żadnego kotła. Tyle wiem z fabuły. Ktoś? Coś? W telewizji leciał.

Abigel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak miała na imię. Taki tytuł był?

To to. Widzę po zdjęciach. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na Diunie 2 byłem jakieś 3 tyg temu a od tygodnia leci audiobook - w książce może nie ma wystawionych faktur ale mniej więcej wiadomo co i dlaczego - może nie na 100% ale na tyle żeby wszystko się kleiło.  W filmie musiałby chodzić wszędzie lektor i jak Wołoszański tłumaczyć co jak i dlaczego. 

Co do odczuć religijnych - też takie miałem ale taka jest po prostu książka. W filmie nic nie wspominali że Paul miał oddział komandosów-niemal samobójców bo w ogóle byłaby jazda, nie pamiętam czy w filmie pada słowo dżihad a książka się wokół niego kręci (przynajmniej na tym etapie na którym jestem)

 

Znajomy który był na Diunie przede mną mówił mi, że dużo polityki i rozkmin Paula czy jest już fremenem czy nie, jego 16 letni syn w ogóle nie załapał tej części - co by nie mówić była cięższa ale tutaj znowu - kręcą się wokół książki, film wyszedł nie najkrótszy a i tak połowę intryg wywalili. Mi film się podobał, to nie dokument żeby trzymał się prawdy i logiki. Diuna za to nie wieje takim patosem jak np Avatar gdzie nowoczesna kultura dostaje wciry od przeciwników o 1000 lat rozwoju w tyle. Fremeni w filmie może rzeczywiście są owiani zbyt dużą tajemnicą bo gdyby był czas żeby ich przedstawić to pewnie wytłumaczyliby skąd mają hajs (co by nie było żyją na Arrakis pełnej przyprawy - u nich pininiondz na prawdę leży na ziemi :lol:) a Paul - w momencie gdy przybył na Diunę miał 15 lat, podobno tylko Chuck Norris urodził się z brodą;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, trollu napisał(-a):

a Paul - w momencie gdy przybył na Diunę miał 15 lat, podobno tylko Chuck Norris urodził się z brodą;) 

A on ma brodę w filmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie do Diuny nic nie mam. Film jak film. S-f to nie moje klimaty. Byłem bo trzeba było być, zobaczyłem i już zapomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w telewizji po raz kolejny obejrzałem "Prawdziwe męstwo" w wersji braci Coen. Jak zwykle nie mogłem się oderwać od telewizora co potwierdza, że uwielbiam tych braci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, beniowski napisał(-a):

A on ma brodę w filmie?

nie ale odnosiłem się do tego co napisał loco50 że mogli dać aktora, który musi się już golić;) Wg mnie dobór aktorów całkiem ok, Paul to młodzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na wyjście z rodzinką, jest Ok 🤗🤗🤗

000_Pogromcy-duchw_-imperium-lodu-scaled.jpg

Edytowane przez TomcioMiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Śnieżne Bractwo" - Netflix, nominacja do Oskara 2024 w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny"

 

Kolejna ekranizacja historii ocalałych z katastrofy lotniczej którzy w 1972r przeżyli w Andach ponad 2 miesiące a najbardziej znanym faktem stało się to że aby przetrwać musieli posunąć się do kanibalizmu i żywić mięsem zmarłych ofiar.

Film zrealizowany z rozmachem i realistycznie ale zdecydowanie unikając patosu i przesady, jak na dobre kino przystało najwięcej dzieje się poza ekranem i w wyobraźni widzów. Bardziej dobitny i chyba bliższy realiom niż znany "Alive! dramat w Andach" mimo że z premedytacją zaangażowano mało znanych czy wręcz nieznanych aktorów.

Zdecydowanie warto, polecam też od razu obejrzeć towarzyszący dokument o tym jak kręcono film - oba dostępne na Netflixie.

Reżyser ma w dorobku m.in katastroficzny film "Niemożliwe" o tsunami z 2004r gdzie główne role powierzył Naomi Watts i Obi-Wanowi, tam moim zdaniem nie uniknął typowego amerykańskiego nadęcia ale ogólnie też wyszło nienajgorzej.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście już?  :)

 

Tom Holland wystąpi w filmie biograficznym o Agnieszce Holland!!!  :D

 

7898646_f9d23585229efcd21a8b897dd62f843d922000.jpg.de607957e01c640578fbb21da13734f4.jpg

 

 

 

Scenariusz i reżyseria - któż by inny... ;)

 

Lilly-Wachowski-Lana-Wachowski-4f01e44da1d6450480c8e74dcd40d698.thumb.jpg.a283bcacbed41fd74abb968ad08e9263.jpg

 

 

Producentami odpowiedzialnymi za budżet projektu będą z kolei bracia Coen - jak widać, niezwykle z tego powodu szczęśliwi!  :D

 

c6212976aee506831aceddf2a019ccaa2ad3eb35-1024x682.thumb.jpg.799a0fd0e3a55c40a9606b0d673c0f57.jpg

 

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 30.03.2024 o 20:45, markali napisał(-a):

Ale nowszych też jest kilka fajnych. Z Costnerem, Duvallem, D.D. Lewis, Wes Studi...

 

 

 

Western "skończył się" po klęsce "Wrót niebios", ale od tamtego czasu co pewien czas pojawia się jakiś bardzo udany bądź wybitny ("Bez przebaczenia") przykład reaktywacji. Dla mnie ulubionym, a pewnie i najdoskonalszym, jest "Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda".

 

W dniu 31.03.2024 o 14:38, markali napisał(-a):

Abigel?

 

Szacunek - nie znam tego filmu, więc mój podziw jeszcze większy.

 

Godzinę temu, TomcioMiki napisał(-a):

A tego Pana poznajcie 🤔🤔🤔

 

 

Hackman, najlepszy aktor lat 70. (wspólnie z Pacino), a i później niejeden raz u szczytu. 110 lat, Gene!

 

W Święta, a właściwie jeszcze w Wielki Piątek, obejrzałem "Szczególny dzień" - u nas może słabiej znany, ale swego czasu głośny film bardzo ciekawego reżysera Ettore Scoli (reżyser błyskotliwej, przewyższającej o wiele poziomów pierwowzór adaptacji "Kraksy" Durenmatta) ze sprawdzonym duetem gwiazd - Sophią Loren i Mastroiannim. Cała akcja rozgrywa się w kilka godzin tytułowego dnia, w który akurat przypada kulminacja kilkudniowej wizyty Hitlera we Włoszech (8 maja 1938). To kameralny film, a jednocześnie ani na chwilę niedający odetchnąć od przytłaczającego totalitaryzmu (także z uwagi na kroniki filmowe i doskonale wplecioną w narrację radiową transmisję z defilady). Wiele świetnych dialogów, celne obserwacje na temat uwiedzenia Włochów faszyzmem, dużo goryczy. Na początku świetne ujęcie, w którym bohaterka Loren budzi kolejnych domowników w poszczególnych pomieszczeniach. W ogóle, kamienica, w której toczy się cała akcja, jest bardzo fajnie kadrowana. Dyskusyjna jest może kolorystyczna tonacja - sepia gasząca niemal wszystkie kolory - ale po prostu ewokuje to wyraźnie spojrzenie w przeszłość. Bardzo interesujące kino, o mrocznym, ale fascynującym okresie z historii Włoch.

 

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, kingcrimson napisał(-a):

Wczoraj w telewizji po raz kolejny obejrzałem "Prawdziwe męstwo" w wersji braci Coen. Jak zwykle nie mogłem się oderwać od telewizora co potwierdza, że uwielbiam tych braci.

Niby tak, ale uważam, że Ci co nie czytali książki, dużo tracą,  bo film mocno spłyca charakter bohaterów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, rafalmosty napisał(-a):

Niby tak, ale uważam, że Ci co nie czytali książki, dużo tracą,  bo film mocno spłyca charakter bohaterów. 

Ja nie czytałem bo nie wiedziałem że jest, dzięki za info 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Frantz70 napisał(-a):

Dzisiaj o 20:00 na Paramount Network.

 

 

Widziałem kilka razy, bardzo lubię. Kilka scen zostaje na zawsze, nie tylko te najsłynniejsze z "is it safe?", ale też np. staruszka na ulicy (gra ją Lotte Andor, która zagrała też w zagadkowej szpitalnej scenie pocałunku w "Całym tym zgiełku") czy wszystkie sceny z Scheiderem. Maccartyzm jednak dość konwencjonalnie ukazany, ale tak jest na ogół w kinie amerykańskim. 

 

A ja poszedłem za ciosem w klimacie Italii czasów faszyzmu i obejrzałem adaptację jednej z moich ulubionych powieści, czyli "Ogród rodziny Finzi-Continich". Bardzo udana adaptacja, zachowuje przejmującą nostalgię pierwowzoru, choć nie ma kompozycyjnej klamry z powieści, w której narrator wspomina innych włoskich Żydów jako "Etrusków XX wieku". Ale w filmie nie było to potrzebne - De Sica proponuje film klasyczny formalnie, ale wie, gdzie "przystanąć", by dać jakieś ujęcie o szczególnym znaczeniu.

Całe lata już minęły, odkąd czytałem powieść Bassaniego, później przez pewien czas szukałem tego filmu, a jeszcze później - gdy już znalazłem - czekałem, aż nabiorę ochoty na oglądanie. No i tak minęło kilka kolejnych lat :) Co jakiś czas nachodzi mnie myśl, by wziąć się za inne głośne, ale i zarazem najbardziej drastyczne tytuły z zakresu, czyli "Salo", "Novecento" (chyba najtrudniej będzie znaleźć) i "Skórę", ale na razie wolę rzeczy bardziej przystępne w odbiorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 1.04.2024 o 20:30, TomcioMiki napisał(-a):

A tego Pana poznajcie 🤔🤔🤔

0_EXCLUSIVE-NO-WEB-BEFORE-330PM-EST-30TH-MARCH-2024-PREMIUM-EXCLUSIVE-RATES-APPLY-Gene-Hackman-O.jpg

 

jak kilka dni temu zobaczylem zdjecie Hackmana opierajacego sie na ramieniu zony,
poczulem smutek ze aktor ktory byl jednym z moich ulubiencow jest tak zmieniony fizycznie,
z drugiej strony pozazdroscic (?) osiagnietego wieku

 

spacer.png 

 

obejrzalem fil pt. 'Podroz do Indii' rez. D. Lean'a z 1984r. ale
przyznam ze film nie spelnil moich oczekiwan, spodziewalem sie czegos na
podobienstwo 'Indochin' ale oprocz wspanialych plenerow i klimatow Indii
rozczarowala mnie postac dr Aziza, swoja infantylnoscia,
broni sie jedynie rola Mrs. Moore, swietnie zagrana przez Peggy Ashcroft

Edytowane przez neclocus

Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem widziałem, bardzo dobrze się bawiłem , Żonka o mało parę razy z fotela nie spadła, ciśnienie 200 😁😁😁

8120337.6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kos", bardzo zręcznie posklejany z kilku filmów Quentina pieróg-western. Każdy gra tu dobrze (nawet jeśli z kontrolowaną przesadą), jest wiele humoru i dzika brutalność, do tego klarowna forma. Film odpowiada na polskie zapotrzebowanie na ciekawie zrobione kino historyczne (z aktualnym kontekstem), a jednocześnie rozrywkowo-gatunkowe. Bo w obu dziedzinach na ogół bieda (Tadeusz Bieda ;) ), a tu proszę - takie fajne połączenie. Później można nawet sprawdzić, czy tak było naprawdę, ale nie wiem, czy ktoś tak robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.