Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Recommended Posts

Poznawałem, że to Citizen, bo charakterystyczny bardzo. Głęboko osadzona tarcza wskazywała na Eco Drive. Zastanawia mnie do czego służy element zaznaczony na zdjęciu

post-44476-0-15781200-1359827607_thumb.jpg

Mam coś takiego przy MUDMANIE od Casio i myślałem cały czas, że jest to sensor termometru? A może jest to jednak sensor termometru??

nb433_pioro.jpg

Jest to sensor cisnienia (pressure sensor)

Jest to sensor cisnienia (pressure sensor)

Ciśnieniomierza też nie mam!

Tylko termometr i kompas!

Edited by ladek22

Licytacja dla Krzysia

W takim razie to atrapa ! :P

Prawdopodobnie jest to podwójny czujnik do termometru i kompasu.

Pisze na czerwono TWIN SENSOR co w wolnym tłumaczeniu oznacza "czujnik bliźniak" (tłumaczenie google tłumacz).

Tak czy siak nie władam angielskim i korzystam tylko z termometru :) A to co jest przy Citizenie ze wskazówkami nie interesuje mnie już zupełnie. Koniec i basta!!!!

Licytacja dla Krzysia

Pisze na czerwono TWIN SENSOR co w wolnym tłumaczeniu oznacza "czujnik bliźniak" (tłumaczenie google tłumacz).

Jako anglista powiem: z daleka od Google Tłumacza! ;)

"Twin sensor" to po prostu "podwójny" tudzież "zdwojony" czujnik, jakby się kto pytał :]

CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Prawdopodobnie jest to podwójny czujnik do termometru i kompasu....

Przecież 7 napisał Ci już odpowiedź.

Nie barometr, a kompas + termometr. :)

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Tik-tak... :)

1100083.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Zacny ;) Ale to mi się właśnie nie podoba w tej dużej dacie, moim zdaniem lepiej by wyglądało 0-2, a nie puste okienko.

(...)

Ikona Brajtka :)

Masz rację navitimer to najstarsza i najbardziej rozbudowana linia breitka zupełnie jak sub w rolku..Nareszcie wyprodukowali 43mm niby to niecałe 2mm więcej ,ale zegarek leży super na łapie.Fajny werk,właśnie byłem świadkiem szybkiego przeskoczenia daty punkt 12.00

Przecież 7 napisał Ci już odpowiedź.

Tak, tylko jak odczytać wskazania termometru. O wskazania kompasu nie pytam, bo pewnie po naciśnięciu któregoś przycisku sekundnik wskazuje kierunek? W ogóle bajery przy wskazówkowym zegarku są bezużyteczne no bo kto korzysta z chronografu, albo w przypadku divera nurkuje na głębokość kilkudziesięciu metrów. Mimo, że nikt nie będzie z tego korzystał jest koniecznym, aby spełniało swoją funkcję!

Ps. Nie udało mi się znależć takiego Citizena, ale znalazłem dwa podobne. Ten czujnik jak wnioskuję służy do pomiaru głębokości.

Za udzielenie mi wyczerpującej odpowiedzi na temat wyżej rzeczonego Citizena serdecznie dziękuję :wacko:

Ps 2.

Szczególne podziękowania kieruję do wujka Google!!!!

nb433_pioro.jpg

Edited by ladek22

Licytacja dla Krzysia

W ogóle bajery przy wskazówkowym zegarku są bezużyteczne no bo kto korzysta z chronografu, albo w przypadku divera nurkuje na głębokość kilkudziesięciu metrów. Mimo, że nikt nie będzie z tego korzystał jest koniecznym, aby spełniało swoją funkcję!

A już Ci odpowiadam- podstawową zasadą bezpieczeństwa w nurkowaniu jest dublowanie sprzętu od aparatów oddechowych po sprzęt pomiarowy . Dlatego zegarek z głębokościomierzem może być takim użytecznym pod wodą sprzętem.

Osobiście używałem do tego celu seiko . Dlatego wcale nie uważam tych "bajerów" za bezużyteczne. Pomiary ciśnienia atmosferycznego w górach z tego co wiem również są pomocne . Ale robi się już trochę off więc w temacie:

Na nadgarstku PAM24 nurek choć bez pomiaru głębokości

Edited by @rtur

@rtur