Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krystian

Piłka nożna, football, soccer czy jak kto zwał

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ecipeci napisał(-a):

czy Ty masz może na imię Maciej ?

Nie, a dlaczego?

A żeby nie było całkiem nie na temat, to cytując klasyka: "liga będzie ciekawsza" :)

Edytowane przez Matti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Matti napisał(-a):

Nie, a dlaczego?

A żeby nie było całkiem nie na temat, to cytując klasyka: "liga będzie ciekawsza" :)

skoro wiesz co będzie w maju to może podałbyś mi 6 cyferek na jutro (od 1 do 49) a Maciej to taki słynny wróżbita jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Franz Beckenbauer nie żyje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Beckenbauer jawił mi się jako uosobienie sukcesu odkąd byłem małym chłopcem i zacząłem poznawać, co to Mundial, kto to Pele itp. To było oczywiście w trakcie Italia '90. Elegancko ubrany, ze spokojem prowadził świetną ekipę po złoto. Później mnie często wkurzał, swoimi buńczucznymi wypowiedziami o kierunkach rozwoju europejskiej piłki, pojawiły się też brzydkie rysy na jego wizerunku jako działacza. Ale obejrzałem też sporo fragmentów jego gier i naprawdę był genialnym piłkarzem - już w 1966 gdyby RFN wygrał, to Franz byłby pewnie ogłoszony graczem turnieju. No i 1970, gdy po starciu z Facchettim półfinał dograł z ręką unieruchomioną bandażem:

 

01rtitus.jpg.73849d1a690796a22a4ca778a59d78e6.jpg

 

Co ciekawe - w 1972 wydawał mi się w półfinale i finale Euro mniej pewny, ale oglądałem te mecze wiele lat temu. Nie ma wątpliwości, że był jednym z największych symboli piłki nożnej.

 

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odszedł kolejny z wielkich - Luigi Riva. To był Gość!

 

0b79e8e2-58ad-44cd-a2ba-9445e765419c.jpeg.d0364247bd13a540055e92129792148e.jpeg

 

Co ciekawe - zmarł niedługo po Beckenbauerze. Wspominałem już kiedyś o filmowym akcencie łączącym tych dwóch gigantów - mianowicie w filmie "Klasa robotnicza idzie do raju" syn partnerki głównego bohatera (Gian Maria Volonte) snuje przed nim plany wzmocnień, jakich ma dokonać tracący blask Milan. I mówi właśnie, że "kupimy Rivę i Beckenbauera". Na co Volonte odpowiada - "przecież nie macie w ogóle pieniędzy!".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sampdoria znowu gubi punkty, Everton z cennym remisem, a Aston Villa wciąż w wyścigu o mistrzostwo :)

 

Moją uwagę zwrócił ten artykuł - zaznaczyłem na żółto elementy, które budzą moje zdziwienie. Ale może się mylę i rzeczywiście mamy do czynienia z sensacyjnym wielkim powrotem legendy.

overthetop.thumb.jpg.dfa189e2b6594154c7cf374ca23a4921.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2024 o 10:53, Edmund Exley napisał(-a):

 

To były wspaniałe czasy - oglądać pojedynek RFN-NL we włoskiej lidze:) . Potem dopiero wyszło, że  Berlusconi maczał palce w tabeli, choć w derbach Mediolanu to na szczęście nie miało miejsca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2024 o 05:25, Tom88 napisał(-a):

To były wspaniałe czasy - oglądać pojedynek RFN-NL we włoskiej lidze:) . Potem dopiero wyszło, że  Berlusconi maczał palce w tabeli, choć w derbach Mediolanu to na szczęście nie miało miejsca 

 

Przełom lat 80. i 90. to złote czasy Serie A. Nie zawsze grali tam czysto, to fakt - degradacje Milanu i Juve, dziwny sezon z triumfem Hellasu itp.

 

Ja tę bramkę, którą oglądałem wtedy w TV jako mały chłopiec, a później powtarzałem sobie dziesiątki razy, przypomniałem oczywiście z powodu przedwczesnej śmierci Brehmego. Był bez wątpienia jedną z gwiazd tamtego okresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podczas spaceru w przerwie w pracy trafiłem na fajny sklep, sprzedający używane (lub NOS) koszulki piłkarskie. Mają też stronę w sieci:

https://www.le7sorelle.it/it/

Przeważają koszulki z Serie A, ale sporo jest też z ligi angielskiej, niemieckiej czy też różnych drużyn narodowych. 

Kiedyś czytałem o podobnym sklepie w Polsce, działającym online i stacjonarnie, ale nie pamiętam adresu i nazwy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, beniowski napisał(-a):

Dzisiaj podczas spaceru w przerwie w pracy trafiłem na fajny sklep, sprzedający używane (lub NOS) koszulki piłkarskie. Mają też stronę w sieci:

https://www.le7sorelle.it/it/

Przeważają koszulki z Serie A, ale sporo jest też z ligi angielskiej, niemieckiej czy też różnych drużyn narodowych. 

Kiedyś czytałem o podobnym sklepie w Polsce, działającym online i stacjonarnie, ale nie pamiętam adresu i nazwy.

 

 

 

Mi zawsze się te najbardziej podobały:

 

maglia-home-sampdoria-asics-1991-1992-1.thumb.jpg.750416fe04cde21d6d56d262f4271794.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Edmund Exley napisał(-a):

 

Mi zawsze się te najbardziej podobały:

 

maglia-home-sampdoria-asics-1991-1992-1.thumb.jpg.750416fe04cde21d6d56d262f4271794.jpg

Fajna ale z czerwono-czarna Milanu nie może się równać 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kingcrimson napisał(-a):

Fajna ale z czerwono-czarna Milanu nie może się równać 😉

 

Był taki fajny czas, że mogła:

 

 

Uwaga, będzie bardzo nostalgicznie i jednocześnie zabawnie:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Edmund Exley napisał(-a):

 

Mi zawsze się te najbardziej podobały:

 

maglia-home-sampdoria-asics-1991-1992-1.thumb.jpg.750416fe04cde21d6d56d262f4271794.jpg

Są i te koszulki w tym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ to były emocje... 

Screenshot_20240317_191726_Flashscore.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie typy Panowie? :)
Szpaku juz odpływa.

A ja życzyłbym nam wszystkim wyniku 1:2 🤞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie typy Panowie?
Szpaku juz odpływa.
A ja życzyłbym nam wszystkim wyniku 1:2

na razie obie drużyny wyglądają podobnie, więc na tą chwilę - dogrywka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gruzja z awansem po raz pierwszy!

Słowenia z Portugalią na chwilę obecną 2:0.

Takie ciekawostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dogrywka. Robi się gęsto.

Karne z Wojtkiem to może byłaby jakas opcja 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.