Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klod100

Zegarek klubowy edycja 2010 - ZAPISY NA ZEGAREK - DYSKUSJA

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli w wersji chronometre nie zostanie użyte logo kmziz to nie ma podstaw do ataków na Kloda ,po prostu wytworzył we współpracy z Jorgiem 25 sztuk limitowanego zegara w/g własnego projektu i tak to traktuję..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinienem zrobić swój projekt po cichu. Ale trochę mi szkoda było tak zrobić.

W gruncie rzeczy nic złego nie zrobiłeś. Fatalne jest tylko to że zrobiłeś to w tym miejscu i czasie. Wiem, że zbiegło się to, bo zbiegły się rozmowy z Jorgiem nad jednym i drugim projektem.

Gdybyś drugi projekt nieco opóźnił i realizował po zakończeniu klubowej edycji, to nie byłoby całej awantury, a 25 osób i tak by się znalazło i rozłożyłyby się koszty matrycy.

No ale mleko już się rozlało i musisz cierpieć.

 

Wielu jest chętnych na oba zegarki.

Ja też byłbym chętny na oba, tylko nie jestem pewny czy będzie mnie stać na zakup obydwu w tym samym czasie. Po prostu będę potrzebował wyceny obu, i dopiero wtedy będę mógł zadecydować, czy biorę obydwa, czy będę musiał wybierać między jednym a drugim. A obydwa mi się podobają. Każdy jest inny, ale obydwa są świetne na swój sposób.

 

Po przemyśleniu uważam, że projekt kkwpk powinien pozostać jedyną edycją oficjalną KMZiZ w roku 2010 z logo klubu, numeracją i certyfikacją.

I niech tak zostanie.

 

Naprawdę nie mam zdanie, czy powinna być to edycja konkretnej ilości egzemplarzy i numerowana pozostawiam to decyzji Waszej i Jorga ( bo on bierze na siebie ew nadwyżki )

Uważam że powinna to być edycja limitowana z oficjalnym certyfikatem producenta. To nie jest tylko kwestia snobizmu (chociaż może trochę;)), ale ja po prostu lubię tego typu papiery, dokumenty... To też jest fascynujący element hobby.

Nie twierdzę, że musi to być akurat 25 szt. Jeśli będzie więcej chętnych (pomimo że wcześniej zwolenników chyba nie było więcej niż 20-stu), to może być większa limitacja. Można np. ogłosić termin zgłaszania (np tydzień) i będzie taka limitacja ilu będzie chętnych.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyjaśnieniu sytuacji i przy obecnych ustaleniach jestem chętny na oba zegarki. Wersja klubowa - trzymam się na liście rezerwowej. Wersja klodowa - w przypadku limitacji potwierdzam nr 15. Co do COSC to zadecyduję po zobaczeniu kalkulacji.

Dzięki Klaudiuszu za chęci i dzałania

 

Pozdrawiam

Czarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, niezła dyskusja, mnie podoba się bardziej Stowa Kloda, nie zauważyłem aby ktoś rezerwował 17/25, proszę więc o ten numer. Jeśli to możliwe to pozostaję w kolejce po Stowa 2010 LE, pozdrawiam

 

Staszek Ostrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły bajzel się zrobił ;)

Ale jak rozumiem, zostajemy przy limitacji 50 szt. dla zegarka klubowego a prywatny projekt Klaudiusza jest odrębną historią?

A że wystartował w wątku "edycji klubowej"...no cóż.

Czy ten mój powyższy wniosek można uznać za obowiązujący?

Czy raczej coś może się jeszcze wydarzyć ;)

Pozdrawiam.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz wielki szacunek dla Twojej pracy i zaangażowania w cały projekt, naprawdę rządzisz.

Sądzę że emocje jakie nas wszystkich dopadły nie mają tak naprawdę logicznego uzasadnienia i wszystkich nas trochę poniosło.

Wspaniała idea, niesamowita praca i poświęcony czas a wreszcie efekt finalny, to po prostu klasa sama dla siebie. A przy okazji fajna zabawa była przez te kilka tygodni.

Nie chcę tu słodzić czy coś takiego ale trochę mi się głupio zrobiło w pewnym momencie, gdy zdałem sobie sprawę, że cała awantura niepotrzebnie skupia się na Tobie. Wydaje mi się że przyświecała Ci szczytna idea uszczęśliwienia jak największej liczby forumowiczów. A to jest zadanie bardzo, bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe. Mam nadzieję, że jak już cały projekt zostanie dociągnięty do końca i zegarki znajdą się wreszcie na naszych nadgarstkach, to właściciele wszystkich Jorgowych czasomierzy spotkają się na jakimś spotkaniu i wtedy będziemy mieli najlepszą okazję do gorących dyskusji i wymiany poglądów. A także do porównywania, przymierzania i "za przeproszeniem" macania. ;)

Klaudiusz respect!


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem chęć poznania ilości chętnych (wstępnie) na zegarek w wersji ?Kold-a? i zrobiłem spis chronologiczny w jakim wpisywane były posty z deklaracjami

na czasomierz.

01- rezerwacja

02- rezerwacja

03- rezerwacja

04- rezerwacja

05- rezerwacja

06- ?armal?

07- ?jacus?

08- ?Taktic?

09- ?olek?

10- ?KUNI?

11-

12- ?marco I?

13- ?kaczka?

14-

15- ?puffin?

16- ?robla?

17- ?jacjakuza?

18-

19-

20- ?arturlep?

21- ?y60?

22- ?TeJot?

23-

24- ?dwatch?

25- ?diesel?

 

? Snipii? zadeklarował się na nr 15 lub inny wolny numer

?SphinX ? chciał 24 lub pierwszy wolny

?rip? chciał 06 lub nr 08 jak się zwolni lub pierwszy wolny

?tarant? pierwszy wolny

?Stanisław Ostrowski? chciał 17 ale był już zajęty

"gk1" jest chętny nie podając numeru

"Andrzej F" chętny bez numeru

Zaznaczam tylko że jest to tylko mój spis. Było trochę zamieszania i dla tego powstały duble,które przy odrobinie zrozumienia powinny być wyjaśnione.

Nie przydzielam i nie ingeruję w numery bo to nie jest moja działka. Proszę prześledzić posty.

Chętnych jest już ponad 25 z rezerwowanymi ciekawe ilu jeszcze się dopisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 kloda - rezerwuję wstepnie - jak zostaną dograne szczegoly to byc moze zrezygnuję ze swej rezerwacji na 44 klubowy i wezmę kloda.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Snipii

Rozumiem ze Kolega Puffin wczesniej zarezerwowal numer 15 to ja wezme 14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deklaruję swoją chęć kupna zegarka Kloda nr.18, nie rezygnuję z klubowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest się połapać w tych wszystkich postach bo są wielowątkowe. Praktycznie każdego należy przeczytać, aby wyszukać deklarację. Dlatego niech to będzie poglądowy spis z ujętymi osobami, które do momentu jego powstania deklarowały wstępną chęć zakupu. Edytowałem go ponieważ jeszcze się dopatrzyłem kolegów z deklaracją.

Z wszystkie przeoczenia z góry przepraszam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli powstaną dwa różne projekty 50 + 25, rezygnuję ze swojego zegarka. Nie chcę w takiej farsie uczestniczyć.

Zadziwia mnie też amatorskie podejscie Jorga w tej kwestii. Klient zamawia własną tarczę, a potem Jorg rzuca to dla ludzi. Rozumiem 2 rózne projekty, ale w różnych odstępach czasu.

 

Projekt kkwpk do mnie nie trafia, ale został wybrany demokratycznie.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Jeżeli powstaną dwa różne projekty 50 + 25, rezygnuję ze swojego zegarka. Nie chcę w takiej farsie uczestniczyć.

 

Mnie to też się nie podoba...

ale jestem napalony na projekt tarczy kkwpk, więc chętnie przejmę numer TIK TAKA, czyli ostatni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawostek pod tytułem "wszystko juz było". Nie tylko Omega:

adc17919d4eed051.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to też się nie podoba...

ale jestem napalony na projekt tarczy kkwpk, więc chętnie przejmę numer TIK TAKA, czyli ostatni.

Rezygnuję tylko w przypadku, gdy "zegarek bedzie niezgodny z umową" ;) czyli 2 projekty .


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli powstaną dwa różne projekty 50 + 25, rezygnuję ze swojego zegarka. Nie chcę w takiej farsie uczestniczyć.

 

Jeśli dobrze pojąłem intencję,to Klod dał już do zrozumienia ,że zegarek z tarczą Jego projektu nie będzie używał symboli i oznaczeń związanych z KMZiZ.

 

Dokonał co prawda pewnej samowolki,ale jeżeli nie używa,nazwijmy to "znaku towarowego" bez zezwolenia Klubu ,to ,IMO , nie można mu nic zarzucić albo tym bardziej potępiać.

 

Niezręczne było ,co najwyżej, wplątanie wątku" Klodowej" Antei w wątek zegarka Klubowego.

 

Z drugiej strony nie spodziewałbym się innej drogi poinformowania o takiej "opcji";),obie te sprawy są ze sobą nierozerwalnie powiązane ,choćby osobą Jorga,Kloda(jako "moderatora"tej akcji) i modelu zegarka..

 

Ja się nie obrażam,pochwalam energię i konstruktywne działanie,chętnie posiadłbym oba zegarki ,choć jeszcze nie wiem czy będzie mnie na nie stać..;)

 

pzdr Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli drugi projekt bedzie bez logo klubu oczywiscie biorę 50-tkę.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Trochę namieszaliśmy. Czas zaktualizować listę o transfery pomiędzy projektami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 kloda - rezerwuję wstepnie - jak zostaną dograne szczegoly to byc moze zrezygnuję ze swej rezerwacji na 44 klubowy i wezmę kloda.

Jeśli być może jestem na liście podstawowej (byłem/jestem w rezerwie) i być moć może eye_lip zrezygnuje z 44/50 to ja się piszę na ten egzemplarz.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy nie być w necie kilka godzin. Oczywiście 17/25 dla kolegi jacjakuzy, nie zauważyłem wcześniejszej deklaracji, przeprasza, przeglądałem widocznie, nieuważnie, pozostaje wolny numer, jeśli taki jeszcze jest, będzie co będzie

pozdrawiam

Staszek Ostrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja Kloda bardzo mi się podoba - jeżeli mam jakiś wybór z pozycji rezerwisty to poproszę dowolny numer, z dowolną grawerką na rotorze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam choć późno rezerwację z listy dodatkowej (totalny brak czasu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobałby mi się taki rotor (płaski bez fazowań i przetłoczeń) w Antei z chronometryczną tarczą, mógłby być ze stali ;)

 

post-7884-0-61818100-1331254883.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co napisać... ;)

Głosowałem na tarczę chronometryczną ale została wybrana tarcza KKWKP więc przyporządkowałem się

i myślałem że wszystko będzie ok a tu taki cyrk... ;)

Podzielam wnioski Tik Taka - jak będzie jeden projekt biorę zarezerwowany zegarek Klubowy z nr. 54/55

Jeśli jednak będą dwa projekty to poproszę wersję z tarczą chronometryczną. Nie jestem dumny z tego

co napisałem w tym poście jednak sytuacja zmusza mnie do takich czynów...

Od teraz chyba bardziej ostrożnie będę podchodził do takich "projektów" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem chęć poznania ilości chętnych (wstępnie) na zegarek w wersji ?Kold-a? i zrobiłem spis chronologiczny w jakim wpisywane były posty z deklaracjami

na czasomierz.

01- rezerwacja

02- rezerwacja

03- rezerwacja

04- rezerwacja

05- rezerwacja

06- ?armal?

07- ?jacus?

08- ?Taktic?

09- ?olek?

10- ?KUNI?

11-

12- ?marco I?

13- ?kaczka?

14-

15- ?puffin?

16- ?robla?

17- ?jacjakuza?

18-

19-

20- ?arturlep?

21- ?y60?

22- ?TeJot?

23-

24- ?dwatch?

25- ?diesel?

 

? Snipii? zadeklarował się na nr 15 lub inny wolny numer

?SphinX ? chciał 24 lub pierwszy wolny

?rip? chciał 06 lub nr 08 jak się zwolni lub pierwszy wolny

?tarant? pierwszy wolny

?Stanisław Ostrowski? chciał 17 ale był już zajęty

"gk1" jest chętny nie podając numeru

"Andrzej F" chętny bez numeru

Zaznaczam tylko że jest to tylko mój spis. Było trochę zamieszania i dla tego powstały duble,które przy odrobinie zrozumienia powinny być wyjaśnione.

Nie przydzielam i nie ingeruję w numery bo to nie jest moja działka. Proszę prześledzić posty.

Chętnych jest już ponad 25 z rezerwowanymi ciekawe ilu jeszcze się dopisze.

 

rip nie chcial 06 jak sie zwolni, ale taki nr zarezerwowałem . Natomiast armal wyedytował swój wczesniejszy post po mojej rezerwacji, wpisujac sie na nr 6. Sprawdziłem i w momencie podawania przeze mnie nr 6, był niezarezerwowany.

W przypadku tworzenia ostatecznej listy, trzeba bedzie uwzględnić daty i godziny modyfikacji wczesniejszych postów, aby nie bylo dopisywania sie pod juz zarezerwowany nr.

Prosze o uwzglednienie tego w powyzszej liscie.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.