Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klod100

Zegarek klubowy edycja 2010 - ZAPISY NA ZEGAREK - DYSKUSJA

Rekomendowane odpowiedzi

żadnym "Wam", wypraszam sobie ;) , ja tu niegodzien sprzątać jestem ;)

o ile pamiętam (a z pewnością dobrze pamiętam), były ze strony "naczalstwa" jasne deklaracja, że Stowa nie musi być jedyna, że jest pełna możliwość, aby dla preferujących coś sportowego była inna opcja. Wystarczyło, aby ktoś naprawdę zainteresowany podjął temat, puścił maile do producentów, ponegocjował, założył wątek na forum... Ktoś to zrobił? Przecież znasz odpowiedź... A w każdej chwili można wrócić do tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Emocje są złym doradcą, a pisanie kolejnych postów i przytaczanie argumentów w oczekiwaniu na ?głos szefa obu projektów? tylko podgrzewa atmosferę, wydaje się że niepotrzebne.

 

Jakby przyjrzeć się faktom to:

- są rozpoczęte dwa niezależne projekty; ?zegarek Klubowy? i zegarek Kloda

- zegarek "Kloda" nie jest zegarkiem "Klubowym"

- w przypadku ?Klubowego? użytkownicy mieli udział w projekcie, w przypadku ?Kloda? nie

- każdy mógł lub nie oddać głos czyli zarezerwować ? jeden, bądź oba zegarki

- zwykle w takich przypadkach działają zasady kto pierwszy ten lepszy

 

Dlaczego, w tak wydaje się prostej sprawie jest tyle emocji?

Wypowiem się z mojego punktu widzenia: niezręcznie się stało że dwa projekty nałożyły się w tym samym wątku, który dotyczy od początku tylko i wyłącznie ?zegarka Klubowego?, być może niezręcznie, że w tym samym czasie, że zabrakło precyzyjnego określenia zasad projektu ?Kloda?, niemniej uważam że cała ?awantura? NIE JEST WARTA jej efektów na które czekamy.

 

Z dwóch projektów, które zostały upublicznione na forum jeden mi się spodobał, zgłosiłem swój akces i chciałbym aby mógł być zrealizowany. Cieszę się, że inicyatywy takie powstają, nie na każdą się zapisuję, lecz nie widzę powodu aby się aż tak tym wszytskim emocjonować.

 

Przynajmniej takie jest moje zdanie.

 

Życzę wszystkim cieprpliwości i pogodnego spojrzenia na rzeczy które mają cieszyć!


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnym "Wam", wypraszam sobie :D , ja tu niegodzien sprzątać jestem ;)

o ile pamiętam (a z pewnością dobrze pamiętam), były ze strony "naczalstwa" jasne deklaracja, że Stowa nie musi być jedyna, że jest pełna możliwość, aby dla preferujących coś sportowego była inna opcja. Wystarczyło, aby ktoś naprawdę zainteresowany podjął temat, puścił maile do producentów, ponegocjował, założył wątek na forum... Ktoś to zrobił? Przecież znasz odpowiedź... A w każdej chwili można wrócić do tego tematu.

Poprzez "Wam" miałem na myśli osoby, którym odpowiadała Stowa :)

Nic osobiście do nikogo nie mam, ale to wszystko moim zdaniem było nie tak zrobione :)

Ja bym się tego nie podjął dlatego jeszcze raz powtarzam WIELKI SZACUNEK ZA CHĘCI dla Klaudiusza, ale wykonanie już nie do końca było takie jak powinno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym rozsądnym wyjściem z tej bezsensownej sytuacji jest wycofanie z tego wątku treści o prywatnym zegarku klod100. Może to sobie robić gdzieś indziej ale na pewno nie w wątku o zegarku klubowym. Zegarek klubowy został wybrany.

Kolejnym etapem powinna być wpłata zaliczki na wybrany zegarek klubowy, która będzie jednoznaczną deklaracją chęci zakupu. Tym samym powiedzmy w ciągu paru dni temat zakupu zegarka klubowego zostanie zamknięty. Wtedy klod100 śmiało może założyć nowy wątek na temat zamówienia jakiegoś zegarka, choćby dlatego, żeby obniżyć koszty indywidualnego projektu zbierając więcej chętnych.

 

Potwierdzam chęć zakupu zegarka klubowego.

 

A cała ta sytuacja?

No cóż.. taka typowa polska demokracja, zero konsekwencji, zero szacunku dla wyborców. Własne ambicje górą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę ,nie zarzucajmy sobie braku honoru,bo to za grube słowa.

 

Ja zadeklarowałem chęć kupna zegarka wg projektu kkwpk i zamierzam się z tej deklaracji wywiązać.

Choć nie wiem czy za miesiąc czy dwa nadal będę miał na niego swobodne fundusze-napisałem ,że biorę -więc biorę.

 

Projekt Kloda wygląda również atrakcyjnie i jeśli będzie mnie stać na ten zegarek to chętnie wezmę oba.

 

Od początku zakładaliśmy ,że niektóre osoby mogą zrezygnować,a ktoś z listy rezerwowej może wskoczyć na to miejsce.

 

kkwpk-nie daj się ponieść emocjom Twój projekt jest świetny i na pewno wielu osobom sprawi radość taki zegar.(w tym mnie)

 

Jedyna sensowna rada ,która przychodzi mi do głowy,to wydzielić osobny wątek dla "niezależnego i nieklubowego projektu Kloda" i nie łączyć już tych dwóch spraw.

 

Jeśli ktoś zrezygnuje z Klubowego -jego sprawa.Nie traktujmy tego jako przenoszenia rezerwacji na inny projekt tylko po prostu rezygnację.

 

Jeśli któryś z klubowiczów ogłosi na Bazarku ,że ma do sprzedania 15 Submarinerów w limitowanej serii w dobrej cenie to chyba nie potraktujemy tego jako konkurencji dla zegarka

 

 

 

Klubowego,choćby nawet z tego powodu ktoś zrezygnował z wcześniej zamówionej Antei??nie musi się z tego tłumaczyć.

 

 

Nie odbierajmy sobie późniejszej przyjemności z noszenia na ręku Klubowego zegara ...i nie obniżajmy jego wartości(emocjonalnej) niepotrzebnymi kłótniami...

 

Tak bym sobie życzył..;) a jak będzie? zobaczymy...

 

 

edit: widzę ,że się zdublowałem z marp w kilku kwestiach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście nie interesuje projekt Kloda. Nie jest w moim guście.

Niepotrzebnie oba wątki ciągną się razem.

Po powrocie z Gh Klod powinien zrobić aktualną listę KLUBOWEGO. A zapisy na swój projekt (który mimo wszystko jest fajną inicjatywą) przenieść do odrębnego postu.

Przykro, że niektórzy wypadają z gry podnosząc niechęć do bałaganu. Dajcie spokój. Nie ma powodu aż tak się unosić.

Z drugiej strony dla mnie z listy rezerwowej lepiej.

Proszę więc o pierwszy wolny numer i biorę bez dyskusji bo projekt kkwpk jest super!

Pozdrawiam

Pułkownik


Davosa Classic L.E., Blonex po Dziadku, Poljot budzik (MISTRZ dokładności!), Seiko 5 Aviator, Klubowa Stowa Antea,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Emocje są złym doradcą, a pisanie kolejnych postów i przytaczanie argumentów w oczekiwaniu na ?głos szefa obu projektów? tylko podgrzewa atmosferę, wydaje się że niepotrzebne.

 

Jakby przyjrzeć się faktom to:

- są rozpoczęte dwa niezależne projekty; ?zegarek Klubowy? i zegarek Kloda

- zegarek "Kloda" nie jest zegarkiem "Klubowym"

- w przypadku ?Klubowego? użytkownicy mieli udział w projekcie, w przypadku ?Kloda? nie

- każdy mógł lub nie oddać głos czyli zarezerwować ? jeden, bądź oba zegarki

- zwykle w takich przypadkach działają zasady kto pierwszy ten lepszy

 

Dlaczego, w tak wydaje się prostej sprawie jest tyle emocji?

 

Juz odpowiadam, oczywiscie jest to moje zdanie, licze jednak, ze niektorzy przyznaja mi racje.

Bylo kilka fajnych propozycji tarczy, na ktore znalezliby sie chetni, jednak zasada naczelna byla - jeden projekt - jedna tarcza, dlatego wielu zaakceptowalo zwycieski projekt mimo,ze nie byl dla nich tym najlepszym. Propozycja Kloda co do drugiej tarczy zasiala ten ferment poniewaz moim zdaniem pokazala nierowne traktowanie uczestnikow zabawy... Uwazam, ze podobna ilosc chetnych uzbieralaby sie na projekt np. taktic czy eye lip - jednak im nikt nie zaproponowal takiej mozliwosci . Wiele zasad podczas trwania tego konkursu bylo modyfikowanych w trakcie, ale jak patrze teraz - zawsze na korzysc jednej grupy. Stad te emocje. Dodatkowo dodam, ze podczas dyskusji na temat wyboru tarczy zarzucano mi parokrotnie chec zrobienia zbiorowych zakupow, a nie zakupu klubowego zegarka - propozycja Kloda jest tym samym, a wielu ludzi ktorzy przystali na projekt kkwpk moga czuc sie w pewien sposob oszukani, bo jednym robi sie "furtke" do zakupu zegarka ktory im si najbardziej podobal - innym nie.

Trzeba koniecznie rozdzielic te sprawy.

 

Proszę o skreślenie mnie z listy - ten cały cyrk z dwoma listami, dyskusje kto ma prawo do oznakowań, jakaś abstrakcyjna żonglerka numerami, czysto komercyjne podejście Jőrga powodują, że przestałem czekać z niecierpliwością na ten zegarek ;) .

Przedtem nie rozumiałem tylko ograniczania prawa zakupu dla klubowiczów.

Jeszcze raz dziękuję Klaudiuszowi i autorom projektów i życzę satysfakcji wszystkim nabywcom.

 

Tu apel do Ciebie i innych ktorzy zrezygnowali - nie robcie tego pochopnie - swietnie sie bawilismy i szkoda to przekreslic teraz, poczekajcie do zakonczenia sprawy, bo jak widze parcie na zegarek jest tak wielkie, ze zaraz na wasze miejsce znajda sie nastepni chetni, stworza sie listy spoleczne, etc. a nie o to chodzi:)

Klod przyjedzie z wycieczki i uporzadkuje temat... albo zaproponuje nam kolejny projekt - tym razem z Glashutte:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie robcie tego pochopnie - swietnie sie bawilismy i szkoda to przekreslic teraz, poczekajcie do zakonczenia sprawy...

A na mnie to działa jakby odwrotnie niż na wszystkich.

Im więcej kontrowersji towarzyszy narodzinom tych czasoodmierzaczy, tym bardziej mam na nie ochotę (na obydwa ;) ) Zegarków jeszcze nie ma, a już mają swoją dramatyczną legendę. Jak będę je przekazywał wnukom, to wszystko im opowiem. Zegarki mają swoją historię, trochu mroczną, trochu śmieszną, a nie że tylko zrobiono je, sprzedano, no i są...

Pozdrawiam i życzę odrobinę dystansu ;)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam niecierpliwie na powrót Kloda, sprawcy niemałego zamieszania i zapanowanie nad obecnym chaosem. Liczę i wierzę że Klod zaskoczy nas w Hitchcock-owskim stylu a finał będzie wart tych emocji.

Robert


mało piszę, sporo czytam... dużo się uczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że trzeba spokojnie poczekać... wychodzi na to że rezerwowi w tym i ja będą mieli dzięki "małemu" zamieszaniu większe szanse na Klubowego. A tego drugiego Stowa wypuści w ilości 25 dla nas i 975 na świat ;) żarcik dla rozluźnienia ;)


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że projekt kkwpk nie przypadł mi do gustu. Chciałbym udzielic małego sprostowania. Pełen szacun kkwpk za zaangażowanie, dzięki za poświęcony czas. Nie pasują mi te wielkie arabskie cyfry ;) . Twój projekt wygrał demokratycznie, wiec gratuluję , chylę czoła i zegarek zamówiłem. Niestety nie wszyscy projektodawcy potrafili się godnie pogodzić z porażką własnych wzorów......Projekt drugiego zegarka piekny w/g mnie dużo ładniejszy, ale wygrał kkwpk. To miał być przecież NASZ jako klubu projekt.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...nie łatwo Was koledzy zrozumieć ...

 

nie podoba się Wam (wybrany) zegarek a zamawiacie...

powstaje inny, alternatywny projekt to się "obrażacie..."

 

diabeł by Wam nie dogodził ... ;)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rip nie chcial 06 jak sie zwolni, ale taki nr zarezerwowałem . Natomiast armal wyedytował swój wczesniejszy post po mojej rezerwacji, wpisujac sie na nr 6. Sprawdziłem i w momencie podawania przeze mnie nr 6, był niezarezerwowany.

W przypadku tworzenia ostatecznej listy, trzeba bedzie uwzględnić daty i godziny modyfikacji wczesniejszych postów, aby nie bylo dopisywania sie pod juz zarezerwowany nr.

Prosze o uwzglednienie tego w powyzszej liscie.

 

EEE, nie rozumiem. Numer 06/25 rezerwowałem jakieś 20 godzin przed Tobą. Treść edycji wpisałem chwilę później i podałem ją pod tytułem EDYCJA, więc zmiany numerkaw niej nie było.

 

Niemniej jednak, jak napisałem w owym poście (#277), bliższy jest mi zegarek z pierwszej 50. W międzyczasie zaś kolejni 3 koledzy zrezygnowali:

nr 16 - Tomasz Szwed

nr 39 - Pinus

nr 54 - TomASH

więc poproszę któryś z tych numerów, uwzględniając wg kolejności wpisów, że wcześniej o to samo prosił "Pulkownik"


Można bez końca patrzeć na ogień, wodę i parkującą kobietę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEE, nie rozumiem. Numer 06/25 rezerwowałem jakieś 20 godzin przed Tobą. Treść edycji wpisałem chwilę później i podałem ją pod tytułem EDYCJA, więc zmiany numerkaw niej nie było.

 

Niemniej jednak, jak napisałem w owym poście (#277), bliższy jest mi zegarek z pierwszej 50. W międzyczasie zaś kolejni 3 koledzy zrezygnowali:

nr 16 - Tomasz Szwed

nr 39 - Pinus

nr 54 - TomASH

więc poproszę któryś z tych numerów, uwzględniając wg kolejności wpisów, że wcześniej o to samo prosił "Pulkownik"

 

Ok, w takim razie tak jak pisalem, rezerwuje pierwszy wolny nr w momencie kiedy pisalem pierwszy post w sprawie Stowy Chrono.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jakikolwiek numer się zwolnił - to ja BIORĘ i wpłacam od razu pieniądze.

 

Czyli proszę o wpisanie na listę rezerwową...

 

pozdrawiam

 

T

 

Tylko potwierdzam powyższe z 13 listopada - jestem zdecydowany na jakikolwiek numer zegarka klubowego.

 

pozdrawiam / T


PAM 312 | FC 345X5 | Longines Admiral ***** 1951r | Atlantic Worldmaster | G-Shock Riseman | Emporio Armani AR-0513 | kilka innych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEE, nie rozumiem. Numer 06/25 rezerwowałem jakieś 20 godzin przed Tobą. Treść edycji wpisałem chwilę później i podałem ją pod tytułem EDYCJA, więc zmiany numerkaw niej nie było.

 

Niemniej jednak, jak napisałem w owym poście (#277), bliższy jest mi zegarek z pierwszej 50. W międzyczasie zaś kolejni 3 koledzy zrezygnowali:

nr 16 - Tomasz Szwed

nr 39 - Pinus

nr 54 - TomASH

więc poproszę któryś z tych numerów, uwzględniając wg kolejności wpisów, że wcześniej o to samo prosił "Pulkownik"

Przepraszam ale ja NIE ZREZYGNOWAŁEM z zegarka!!! :)

Skąd taki wniosek?! Proszę chociaż o minimalne trzymanie się zasad!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale ja NIE ZREZYGNOWAŁEM z zegarka!!! angry.gif

Skąd taki wniosek?! Proszę chociaż o minimalne trzymanie się zasad!

 

Rezygnacje, migracje z zegarka klubowego na "wersję Kloda", zamiany numerów i związane z tym zamieszanie i nieporozumienia coraz bardziej zniechęcają do śledzenia wątku.

Czy jest tutaj jeszcze radość z powstawania edycji ZK ?!. Ze względu na szacunek do autora projektu PRZEZ NAS wybranego, temat zegarka w wersji Klod-a powinien być zawieszony co najmniej do czasu finalnej realizacji zamówień ( wpłaty zaliczek ) Sam jestem zainteresowany dodatkowym zakupem wersji Kloda ale obecna sytuacja budzi moje wątpliwości. Mam nadzieję że w srodę Klod znajdzie salomonowe rozwiązanie

 

Robert


mało piszę, sporo czytam... dużo się uczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chwile człowieka nie było i tyle się zadziało.Komentarz sobie daruje i oczywiście potwierdzam chęć zakupu zegarka klubowego(wersja 50szt lub 55szt.)ze swojej pozycji na liście rezerwowej.

 

pozdrawiam

marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu apel do Ciebie i innych ktorzy zrezygnowali - nie robcie tego pochopnie - swietnie sie bawilismy i szkoda to przekreslic teraz, poczekajcie do zakonczenia sprawy, bo jak widze parcie na zegarek jest tak wielkie, ze zaraz na wasze miejsce znajda sie nastepni chetni, stworza sie listy spoleczne, etc. a nie o to chodzi:)

Polemiki były bardzo miłe i pouczające - nie ukrywam, że nie kupując zegarka czuję się tak, jakbym zakończył na grze wstępnej :) . Z punktu widzenia klubowego i Autora chyba nic się złego nie dzieje - są chętni na zegarek a nie uważam że osoby z listy rezerwowej mają mniejsze "moralne" prawa. Zegarek chętnie kupię wtedy gdy będzie zagrożona limitacja 50 sztuk (na co się nie zanosi) oraz jak Klaudiusz potwierdzi z Jorgiem że nie będzie produkował dla innych zegarków z naszą tarczą (patrz cytowana korespondencja z Jorgiem). Po prostu zdecydowany sprzeciw przeciwko grze przy zielonym stoliku - ale nie kosztem wysiłku kkwpk i kolegów dzięki którym powstał ładny uniwersalny i unikalny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polemiki były bardzo miłe i pouczające - nie ukrywam, że nie kupując zegarka czuję się tak, jakbym zakończył na grze wstępnej :) . Z punktu widzenia klubowego i Autora chyba nic się złego nie dzieje - są chętni na zegarek a nie uważam że osoby z listy rezerwowej mają mniejsze "moralne" prawa. Zegarek chętnie kupię wtedy gdy będzie zagrożona limitacja 50 sztuk (na co się nie zanosi) oraz jak Klaudiusz potwierdzi z Jorgiem że nie będzie produkował dla innych zegarków z naszą tarczą (patrz cytowana korespondencja z Jorgiem). Po prostu zdecydowany sprzeciw przeciwko grze przy zielonym stoliku - ale nie kosztem wysiłku kkwpk i kolegów dzięki którym powstał ładny uniwersalny i unikalny zegarek.

Pinus, daj spokój, nie wycofuj się. Pewnie że to spore zawirowanie , ale prawdopodobnie wszystko za jakiś czas ,,siądzie" po powrocie Klaudiusza, i będzie dobrze.


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, ze trzeba trochę odsapnąć i zrobić pauzę. Niech Klaudiusz wróci z cykającego zagłębia, ogłosi weryfikację list i dopiero wtedy niech wszyscy się zdeklarują. Chyba dobrze byłoby anulować deklaracje (i powstałe na ich podstawie listy) z ostatnich dni...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale ja NIE ZREZYGNOWAŁEM z zegarka!!! :)

Skąd taki wniosek?! Proszę chociaż o minimalne trzymanie się zasad!

 

Przepraszam, zasugerowałem się tym tekstem z Twojego postu, być może pochopnie:

 

?...jak będzie jeden projekt biorę zarezerwowany zegarek Klubowy z nr. 54/55

Jeśli jednak będą dwa projekty to poproszę wersję z tarczą chronometryczną...?


Można bez końca patrzeć na ogień, wodę i parkującą kobietę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym prosił o ododanie mnie na liste rezerwową. Jestem zdecydowany kupic zegarek klubowy i mam szczegolny sentyment do stowy. Ta bylaby trzecia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.