Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Recommended Posts

2 godziny temu, TomcioMiki napisał(-a):

Czy były takie 🤔🤔🤔

image.jpeg

Nie, tarcza jest od innej wersji w plastikowej kopercie. Jak kolega już zauważył napisy i podziałka jesy zdublowana. Jeżelo kosztuje jakies grosze to warto przytulić dla samej plexy

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minut temu, cheles napisał(-a):

Nie, tarcza jest od innej wersji w plastikowej kopercie. Jak kolega już zauważył napisy i podziałka jesy zdublowana. Jeżelo kosztuje jakies grosze to warto przytulić dla samej plexy

 

50 zł Dzięki 🤗 🤗 🤗 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, TomcioMiki napisał(-a):

50 zł Dzięki 🤗 🤗 🤗 

Bierz 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

Ta 80 +50 =130  drogo, niedrogo 🤔🤔🤔

zależy, jak bardzo Ci zależy :D. ja bym nie brał, bo mnie Sławy nie interesują. ale tę drugą zawsze opchniesz za małe parę dych na części, jeśli sprawna :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeee. Na tarczy napisy cyrylicą i łaciną? Obstawiam radosną twórczość. Nie mogę doczytać napisu, "atomnaja coś tam", ale niby gdzie miałoby służyć coś takiego, w armii, we flocie, w elektrowni atomowej? Na moje nie było nigdy czegoś takiego.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oryginał, były takie.

W dniu 24.10.2025 o 13:52, JanekTheFizyk napisał(-a):

Taka tarcza występowała oryginalnie, czy to jakaś kalkomania?

 

13 godzin temu, Po Bieda napisał(-a):

Eeee. Na tarczy napisy cyrylicą i łaciną? Obstawiam radosną twórczość. Nie mogę doczytać napisu, "atomnaja coś tam", ale niby gdzie miałoby służyć coś takiego, w armii, we flocie, w elektrowni atomowej? Na moje nie było nigdy czegoś takiego.

 

Oryginał, były takie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, kchrapek napisał(-a):

Oryginał, były takie.

Oryginał, były takie.

 

tak, 100% oryginał. Tylko dekiel był gładki, a nie szturmańskie. Swego czasu była strona gościa który miał niesamowitą kolekcję oraz arcyzdolności fotograficzne - tam można było się podniecać tą sztuka. 

Miałem, kupiłem ją niemczech za 12zł ;) tylko to było z 20 lat temu...

Właśnie odkryłem że mój blog nadal istnieje  :D 

gwsetgwmx4%255B1%255D.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widziałem taka w ostatnia niedzielę na giełdzie w Lublinie. Sprzedający chciał za nia 2 tys. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i pytanko... czy to jest oryginalna tarcza? 

Screenshot_20251122-171824_eBay.jpg


𝑷𝒐𝒍𝒋𝒐𝒕/𝑺𝒆𝒌𝒐𝒏𝒅𝒂 - 𝑨𝒍𝒍 𝑺𝒕𝒆𝒆𝒍, 𝟐𝟏 𝒋𝒆𝒘𝒆𝒍𝒔, 𝟐𝟐 𝒋𝒆𝒘𝒆𝒍𝒔, 𝟐𝟗 𝒋𝒆𝒘𝒆𝒍𝒔, 𝟑𝟎 𝒋𝒆𝒘𝒆𝒍𝒔

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam zdjęcia mechanizmu niestety ale koperta i wskazówki petrodworeckie więc duża szansa że środek też.


𝑷𝒐𝒍𝒋𝒐𝒕/𝑺𝒆𝒌𝒐𝒏𝒅𝒂 - 𝑨𝒍𝒍 𝑺𝒕𝒆𝒆𝒍, 𝟐𝟏 𝒋𝒆𝒘𝒆𝒍𝒔, 𝟐𝟐 𝒋𝒆𝒘𝒆𝒍𝒔, 𝟐𝟗 𝒋𝒆𝒘𝒆𝒍𝒔, 𝟑𝟎 𝒋𝒆𝒘𝒆𝒍𝒔

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co z tym „Kopernikiem”? To w Norwegii, a gościu nie odpisuje, jak zapytałem o inne fotki. Kupię go dla samego napisu „Kopernik”, ale tak czy siak, jestem ciekaw, czy to jakiś dzisiejszy „fejk”..

IMG_4693.png

Edited by Maryjusz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasne że fejk.


𝑷𝒐𝒍𝒋𝒐𝒕/𝑺𝒆𝒌𝒐𝒏𝒅𝒂 - 𝑨𝒍𝒍 𝑺𝒕𝒆𝒆𝒍, 𝟐𝟏 𝒋𝒆𝒘𝒆𝒍𝒔, 𝟐𝟐 𝒋𝒆𝒘𝒆𝒍𝒔, 𝟐𝟗 𝒋𝒆𝒘𝒆𝒍𝒔, 𝟑𝟎 𝒋𝒆𝒘𝒆𝒍𝒔

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, Progfan_87 napisał(-a):

Jasne że fejk.

No właśnie oglądałem oryginalne „Koperniki” i ten na kilometr śmierdzi podróbą 🤨 ale nie zmienia to faktu, że taka wersja mi się bardziej podoba 👌 Ale o gustach się ponoć nie dyskutuje 👌✌️

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 22.11.2025 o 18:19, Progfan_87 napisał(-a):

No i pytanko... czy to jest oryginalna tarcza? 

 

Zdecydowanie tarcza Rzemieślnicza z epoki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie, taki oto poliot. Z tego co szukałem to inne wskazówki niż w oryginale, plus nie ma sekundowej. Koperta niby jest pozłacana, werk żyje swoim życiem, amplituda max 100, 70sek na dzień. Czy jest sens wg Was go doprowadzać do używalności? Czy może za cenę renowacji kupię po prostu w lepszym stanie?  Z góry dzięki za odpowiedzi 

IMG_20251125_115729393.jpg

IMG_20251125_115826838_HDR.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

co chcesz kupić w lepszym stanie?

cały zegarek, czy sam mechanizm?

Różnie ta "renowacja" wygląda - czasami chcesz tylko uruchomić a czasami ful-wypas.

W drugim przypadku cena renowacji przekroczy cenę nowego zegarka. NOWEGO. gdyby udało się taki kupić.

 

Tak czy siak, nawet jak kupisz inny " w cenie renowacji" to na 85% i tak będzie wymagał co najmniej wizyty u zegarmistrza i położysz kolejne pieniążki, żeby pracował przyzwoicie.

 

Mechanizm wystarczy wyczyścić, wymyć i nasmarować - to nie jest czarna magia i całą wiedzę o tym znajdziesz na forum.

Możesz to zrobić sam dla siebie.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minut temu, zadra napisał(-a):

co chcesz kupić w lepszym stanie?

cały zegarek, czy sam mechanizm?

Różnie ta "renowacja" wygląda - czasami chcesz tylko uruchomić a czasami ful-wypas.

W drugim przypadku cena renowacji przekroczy cenę nowego zegarka. NOWEGO. gdyby udało się taki kupić.

 

Tak czy siak, nawet jak kupisz inny " w cenie renowacji" to na 85% i tak będzie wymagał co najmniej wizyty u zegarmistrza i położysz kolejne pieniążki, żeby pracował przyzwoicie.

 

Mechanizm wystarczy wyczyścić, wymyć i nasmarować - to nie jest czarna magia i całą wiedzę o tym znajdziesz na forum.

Możesz to zrobić sam dla siebie.. 

Problemem jest tu ułamana oś sekundowa, o ile nie ma się na podmiankę to pozostanie zostawić jak jest.

Reszta jak piszesz - wymyć, nasmarować, przepolerować kopertę i już. W niego (przy tym stanie) włożyć stówkę, to podwoić jego wartość ;) 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten Poljot jest w tak opłakanym stanie że osobiście dałbym sobie spokój z doprowadzeniem go do jakiegokolwiek ładu... tarczę jeszcze dałoby się poszukać lepszej ale z tą kopertą nic nie zrobisz, ubytki w pozłocie i powyginane uszy no i ułamana oś sekundnika. Możesz zrobić serwis, przepolerować szkiełko i nosić jak jest ale czy warto? Nie będzie to za dobrze wyglądało na nadgarstku. W dobrym stanie ten model można wyhaczyć w granicach 200-300zl.


𝑷𝒐𝒍𝒋𝒐𝒕/𝑺𝒆𝒌𝒐𝒏𝒅𝒂 - 𝑨𝒍𝒍 𝑺𝒕𝒆𝒆𝒍, 𝟐𝟏 𝒋𝒆𝒘𝒆𝒍𝒔, 𝟐𝟐 𝒋𝒆𝒘𝒆𝒍𝒔, 𝟐𝟗 𝒋𝒆𝒘𝒆𝒍𝒔, 𝟑𝟎 𝒋𝒆𝒘𝒆𝒍𝒔

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.