Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, hezio napisał(-a):

? 🤯 Gdzie????

Taka strzałeczka do rozwijania cytatu jest.

 

IMG_20211005_001011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Burns i mario1971 jakoś nie ma między Wami chemii. To mi wygląda jak kłótnia dawnych kochankow😁🤣😁🤣

Pany, luuuuz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, już wlazł do wątku R, skasztanił się i natychmiast poczuł się lepiej. Teraz wszystko szybko wróci do normy - taka tradycja. ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mario1971 napisał(-a):

 

Mariusz, teraz będzie można jak ludzie wejść do Rolexa w S. Browarze na kiszonego ogórka przed wódką na starym. Daj znać kiedy idziemy. Pożyczę Ci nóż żebyś mógł sobie nabić ogóra ze słoja bo ty masz jakiegoś krótkiego 🤣

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, loco50 napisał(-a):

Panowie Burns i mario1971 jakoś nie ma między Wami chemii. To mi wygląda jak kłótnia dawnych kochankow😁🤣😁🤣

Pany, luuuuz. 

Chłopcy podokazywali sobie :wub:

A teraz coś na uspokojenie :)

 

 

Edytowane przez Jędrula.wawa
Do pisek

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, możemy nawet w ten weekend. Może nie na wódkę, ale na piwo jak najbardziej. Oszczędzaj się, żebyś jakieś sraczki nie złapał. :) 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Burns napisał(-a):

Umiesz rzucić każdym nożem tak żeby wbil się w drzwi ?

Zastanawiam się co skłoniło Cię, żeby zadać tak sformułowane pytanie. 

Nie pisałem, że rzucam w jakiekolwiek drzwi ani również, że umiem rzucać każdym nożem.

Skąd w ogóle pomysł, żeby rzucać nożem w drzwi,  które jak wiadomo mają metalowe okucia, zamki z klamkami, często gwoździe czy śruby a dodatkowo ich wygląd po rzucaniu w nie nożami zmieniałby się drastycznie.. 

Napisałem tylko, że pokazany T-lite nadaje się moim zdaniem do rzucania i najprawdopodobniej dobrze wbijałby się w deską (za sprawą odpowiednio ukszałtowanego ostrza).

Potrafię rzucać wszystkimi swoimi nożami tak, żeby się wbijały w deskę. 

Niektóre nadają się do tego bardziej - inne mniej. 

Dodam np, że dobrze do tego nadaje się również szpachelka prosta, duży odpowiednio przygotowany gwóźdź i szprycha rowerowa. 

 

18 godzin temu, Burns napisał(-a):

 

Chyba najbardziej oberwie jak się nie wbije.

Ciekawe przy składanych, gdy się wbija jakie siły przenosi na piwot osi?

 

znaczące i destrukcyjne. 

Nawet prawidłowo wbijany przy rzucie nóż składany bardzo szybko łapie BP, nawet nóż z głownią stałą potrafi zgubić okładziny - dlatego noże treningowe tzw  "rzutki" zazwyczaj są monolitami bez elementów dokładnych typu okładzina, czy jelec-garda. 

 

Dodatkowo każdy błędny rzut, który kończy się np uderzeniem rękojeścią w tarczę lub taki, gdy odbity nóz upada na podłogę lub w ziemię bardzo negatywnie wpływa na stan rzucanego noża.

 

Myślę, że wszyscy doskonale zdają sobie z tego sprawę i może nawet niepotrzebnie się rozpisywałem..

 

sport jak każdy - podobny do rzucania piłką do kosza, strzelaniu na torach łuczniczych albo turlania kulą do kręgli. 

Zawsze chodzi o dobrą zabawę, podnoszenie umiejętności i zadowolenie z wyników. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

A po co te numery zamazujesz? Boisz się, że ktoś Ci podjebkę dorobi?

Kolega @Burns  ma bardzo dobrą zasadę, myśli 2 kroki do przodu i za to należy się szacunek.

Żyjemy w świecie gdzie zrobienie zdjęcia noża/noży i wklejenie go z groźbami karalnymi, to jest moment.

A wizyta 3 literowych służb, w pełnym rynsztunku o 6 rano, nie jest przyjemnym widokiem. 

Podobne restrykcje dotyczą zdjęć broni, chociaż na tym forum, są osoby które się tym nie przejmują. 

 

Podobnie robicie ze swoimi zegarkami, aby nie były wykorzystywane fejkowych ogłoszeń.

Więc za bardzo nie rozumiem, tej niepotrzebnej napinki.

Edytowane przez Maciej72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej , teoretycznie w tym kraju jest wszystko możliwe ale uwierz ,że prokuratorzy to nie są idioci.Nim wydadzą nakaz przeszukania / zatrzymania zapytają policję o dowody pośrednie.Kolejna rzecz policja posiada zreszta ogólnodostępne dla każdego programy do wyszukiwania zdjęć w internecie.Także będą mieć w ciągu kilkudziesięciu sekund np. moja fotkę z tego forum.Porównają godziny dodania w necie.Temat leży i kwiczy.W przypadku zegarka nawet podrobione dokumenty możesz sprawdzić u dystrybutora.Watpie aby ktoś na tym forum pokazywał szczegóły z np. karty gwarancyjnej sprzedawanego Rolexa.Oczywiście niech każdy robi co uważa ja natomiast się takimi rzeczami nie przejmuję i nie zamierzam tego zmieniać.

P.S. w przypadku broni trochę inna bajka ale nie chce mi się tego tłumaczyć i robić dodatkowego off-topu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zadra napisał(-a):

Zastanawiam się co skłoniło Cię, żeby zadać tak sformułowane pytanie. 

Nie pisałem, że rzucam w jakiekolwiek drzwi ani również, że umiem rzucać każdym nożem.

Skąd w ogóle pomysł, żeby rzucać nożem w drzwi,  które jak wiadomo mają metalowe okucia, zamki z klamkami, często gwoździe czy śruby a dodatkowo ich wygląd po rzucaniu w nie nożami zmieniałby się drastycznie.. 

Napisałem tylko, że pokazany T-lite nadaje się moim zdaniem do rzucania i najprawdopodobniej dobrze wbijałby się w deską (za sprawą odpowiednio ukszałtowanego ostrza).

Potrafię rzucać wszystkimi swoimi nożami tak, żeby się wbijały w deskę. 

Niektóre nadają się do tego bardziej - inne mniej. 

Dodam np, że dobrze do tego nadaje się również szpachelka prosta, duży odpowiednio przygotowany gwóźdź i szprycha rowerowa. 

 

 

znaczące i destrukcyjne. 

Nawet prawidłowo wbijany przy rzucie nóż składany bardzo szybko łapie BP, nawet nóż z głownią stałą potrafi zgubić okładziny - dlatego noże treningowe tzw  "rzutki" zazwyczaj są monolitami bez elementów dokładnych typu okładzina, czy jelec-garda. 

 

Dodatkowo każdy błędny rzut, który kończy się np uderzeniem rękojeścią w tarczę lub taki, gdy odbity nóz upada na podłogę lub w ziemię bardzo negatywnie wpływa na stan rzucanego noża.

 

Myślę, że wszyscy doskonale zdają sobie z tego sprawę i może nawet niepotrzebnie się rozpisywałem..

 

sport jak każdy - podobny do rzucania piłką do kosza, strzelaniu na torach łuczniczych albo turlania kulą do kręgli. 

Zawsze chodzi o dobrą zabawę, podnoszenie umiejętności i zadowolenie z wyników. 

Był skrót myślowy,podtekstu nie ma.

Chodziło mi o drewniane drzi do pomieszczenia gospodarczego bo żeby to robić trzeba mieć bezpieczną przestrzeń. Ogród, łąkę, stodoła, drewutnia, szopa. Można oprzeć sobie deskę. Mamy kolejny problem, twardość deski - są tak twarde, że coś wbijesz na milimetry, bo jest dębowa (to jeszcze przejdzie) ale często są czymś sztucznym nasaczone.

Ti-lite 4 G10 =250zł

Ti-lite 4 Alu = 550zł

Każdy jest inaczej wyważony. Rzucanie rzutkami jest fajną zabawą gdy się uważa, coś jak gra w darta.

Wyjść jednak z dwoma wyżej wymienionymi nożami i walić nimi w szopę i patrzyć jak odpadają okładziny bo uderzył jako pierwszy kantem okladziny ? Ja nie umiem rzucić każdym, w ogóle nie wiem czy umiem jeszcze rzucać. Trochę byłoby to słabe wybrać coś takiego co mam pod ręką na nieudolną naukę. Chyba że inwestycja w kilka ti-lite (4x?), gdyby to był nóż z potencjalem do rzucania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Genovese_ napisał(-a):

Maciej , teoretycznie w tym kraju jest wszystko możliwe ale uwierz ,że prokuratorzy to nie są idioci.Nim wydadzą nakaz przeszukania / zatrzymania zapytają policję o dowody pośrednie.Kolejna rzecz policja posiada zreszta ogólnodostępne dla każdego programy do wyszukiwania zdjęć w internecie.Także będą mieć w ciągu kilkudziesięciu sekund np. moja fotkę z tego forum.Porównają godziny dodania w necie.Temat leży i kwiczy.W przypadku zegarka nawet podrobione dokumenty możesz sprawdzić u dystrybutora.Watpie aby ktoś na tym forum pokazywał szczegóły z np. karty gwarancyjnej sprzedawanego Rolexa.Oczywiście niech każdy robi co uważa ja natomiast się takimi rzeczami nie przejmuję i nie zamierzam tego zmieniać.

P.S. w przypadku broni trochę inna bajka ale nie chce mi się tego tłumaczyć i robić dodatkowego off-topu.

Tylko pokazałeś temat zero/jedynkowo.

Fotka z numerem noża może mieć kikadziesiąt/kilkaset różnych lokalizacji, modyfikacji, odnośników. W przypadku osób medialnych, do których kierowane jest zagrożenie (patrz casus ś,p. Adamowicza), służby idą po bandzie, bo żadnej prorok nie zablokuje nakazu, jak jest zagrożenie politycznej tzw. "świętej krowy", wtedy dostają nakaz nawet za zasadzie ślepego strzału. 

Jak nawet prawdopodobieństwo, że się nic nie wydarzy, wynosi 99%. To dla 1% warto podjąć takie działania. 

Bardziej mi chodzi o fakt, że są szydercy, którzy dezawuują osoby, dbające o swoje bezpieczeństwo. 

Ale już koniec of topu. 

 

Edytowane przez Maciej72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na nr seryjny ZT0562 Mariusza.

Zgadzam się ze wszystkim co napisał Maciej, jak wspominalem mi się nie chciało rozpisywać za darmowe nauczanie. Dodam jeszcze, że w przypadku ZT nr seryjne są istotne do realizacji gwarancji a każdy dystrybutor po dokumentach dostawy jest w stanie sprawdzić czy sprzedany nóż pochodzi od niego. Skąd może wiedzieć o tym osoba która lata po wątkach jak pijany zając i w każdym jest samozwańczym specjalistą od wszystkiego. 🤣😂😗😃

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Maciej72 napisał(-a):

ktoś zgadnie, co to za wynalazek ? :) 

 

 

IMG_4167.jpg

OSA Gerlach Poland..

 

fajna do rzucania  😉😉😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zadra napisał(-a):

OSA Gerlach Poland..

 

fajna do rzucania  😉😉😉

Do rzucania super, dzięki za podpowiedź, kupiłem ją kiedyś na wyprzedaży militariów i nie mogłem sobie przypomnieć nazwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tymi numerami nie popadajmy w absurd. Nr seryjny noża, broni, ekspresu do kawy czy elektrycznej maszynki do strzyżenia owiec to jest tylko nr seryjny sprzętu, na który mamy kwity. No chyba, że kupiony od złodzieja. To inna bajka, a nawet wstyd😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nóż z wyposażenia bundeswehry. Wzorowany na spadochroniarskim nożu wehrmachtu. /Grał w filmie Polańskiego/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, goral_ napisał(-a):

Nóż z wyposażenia bundeswehry. Wzorowany na spadochroniarskim nożu wehrmachtu. /Grał w filmie Polańskiego/.

moim skromnym zdaniem "grawitacyjny" a z tym Polańskim to muszę sprawdzić, bo mi coś nie pasuje w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

dodaję po sprawdzeniu, że u Polańskiego grał oryginał- grawitacyjny IIWW 

 

 

Screenshot_20211005-193627_Chrome.jpg

Screenshot_20211005-193258_Chrome.jpg

20211005_194040.jpg

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, zadra napisał(-a):

moim skromnym zdaniem "grawitacyjny" a z tym Polańskim to muszę sprawdzić, bo mi coś nie pasuje w 100%.

Masz rację, potocznie zwany "grawitacyjnym". Wehrmachtowski  pierwowzór grał w filmie "Nóż w wodzie" i do dziś leży na dnie jeziora Śniardwy. Od noża bundeswehry różnił się tym, że miał drewniane okładziny, mój ma plastikowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na N-Ś ZT znowu 10% do góry, na pozostałych stronach pustki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.