Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Marcin99

Motocykle

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, memento mori napisał(-a):

 

Nie było Ci za gorąco w tył lateksie? 😆 Jaki tam masz silnik?

 

Ale to ty dzwonisz...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie "czy MACIE doświadczenia..." wrzucasz w odpowiedzi fotkę gościa na Vespie, więc pytam jaki masz tam silnik? Fakt, nie pomyślałem, że ktoś może nie zrozumieć pytania. 🙂 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, memento mori napisał(-a):

Na pytanie "czy MACIE doświadczenia..." wrzucasz w odpowiedzi fotkę gościa na Vespie, więc pytam jaki masz tam silnik? Fakt, nie pomyślałem, że ktoś może nie zrozumieć pytania. 🙂 

 

Jakbyś był naprawdę zainteresowany parametrami nowego silnika Vespy, to szukałbyś gdzie indziej: forum Piaggio itp. Śledząc to forum, wiesz, że nikt tutaj nową Vespą nie jeździ - chciałeś po prostu poinformować, że myślisz ciepło o Vespie w kontekście potencjalnego zakupu. Wrzuciłeś to info do działu po godzinach forum zegarkowego (tematy miłe, łatwe i przyjemne oraz żarty). 

Miłego dnia.

 

 

Shutterstock_10570355bh.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wątku o autach to już wiele razy widziałem, że masz zarówno szklaną kulę jak i fusów pod dostaniem. 😆 Czy tutaj to też są Twoje źródła wiedzy? Dla ścisłości: nie śledziłem i nie śledzę tego wątku i nie mam go nawet w obserwowanych i nie wiem kto na czym jeździ. Na górze strony jest przycisk z listą osób, które ten wątek śledzą. Pisz na priv jak nadal nie będziesz umiał znaleźć, a pomogę.

Na tym forum są też tematy o piwie, nożach, telefonach, motocyklach, audio, ogrodach, autach i wiele innych, gdzie każdy pyta o różne rzeczy. Nie jestem zainteresowany jak napisałeś parametrami tylko opiniami. No ale to trzeba jeszcze rozumieć co się czyta i o co ktoś pyta, a nie tylko posługiwać się obrazkami. 😉

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Oj, widzę mocno dotknęło 🤣 😆

Kup sobie Vespę, nikt Cię nie ocenia...

A, i wyjmij kij z dupska.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, egzo18 napisał(-a):

Skutery spoko, sam się zastanawiałem, czy mały motor czy skuter. 

 

 

Oczywiście, że spoko. Sam pomykam skuterem. 

 

 

 

IMG_1742.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Louis Cypher napisał(-a):

 

Oj, widzę mocno dotknęło 🤣 😆

Kup sobie Vespę, nikt Cię nie ocenia...

A, i wyjmij kij z dupska.

 

Problem w tym, że ja z tych, których nie da się obrazić zza klawiatury na forum internetowym. Chciałeś, ale nie wyszło. Jak już to inteligentne żarty lubię. Tych może spróbuj następnym razem, a na pewno się razem pośmiejemy. 🙂 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

Problem w tym, że ja z tych, których nie da się obrazić zza klawiatury na forum internetowym. Chciałeś, ale nie wyszło. Jak już to inteligentne żarty lubię. Tych może spróbuj następnym razem, a na pewno się razem pośmiejemy. 🙂 

 

Ciągle edytujesz swoje wpisy, czyżbyś był zdenerwowany?

Nikt tu przecież nie próbuje Ciebie obrażać, więc skąd te obawy?

Miłego wieczoru i smacznej kawusi.

 

PS - a który kolor tej Vespy najbardziej Ci odpowiada?

 

Edytowane przez Louis Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały, zielony, pomarańczowy. W takiej właśnie kolejności. Szukam alternatywy dla zakupu jakiejś "lepszej" hulajnogi elektrycznej (6-8k). Chociaż nie wiem czy też jest sens tyle przeznaczyć, jeśli znacznie tańsza również spełni moje wymagania. Mieszkam w dużym mieście, ścieżek jest pełno, a mam dość jazdy autem ciągle na niedogrzanym silniku na odcinkach po 2-4 km po 5-10 razy dziennie. Ogólnie bardzo podoba mi się Vespa. Z jednej strony trudno ją porównać do hulajnogi, ponieważ teoretycznie ma znacznie większe możliwości, ale z drugiej w moim przypadku to będzie chyba przerost formy nad treścią i hulajka lepiej się sprawdzi. Nie będą nią jeździł poza miasto, przewoził drugiej osoby etc. Pojeździłem trochę tymi wypożyczanymi od Dott i Tiera i muszę przyznać, że mi się spodobało, człowiek czuje się jakby miał znowu 15 lat. Jeśli już kupię Vespę to na lata, więc pytam o opinię o tych 125 i-get. Intuicja mi mówi, że jest podobnie jak z autami, że jeśli chodzi o awaryjność to nie liczy się marka i model tylko bardziej konkretny silnik i napęd. Kolejna sprawa to bezpieczeństwo. Wiem, że można też zginąć stojąc na chodniku, ale przy przepisowych 20 km/h na hulajnodze, z kaskiem, na ścieżce czuje się "komfortowo" ze świadomością ewentualnego upadku. Na skuterze w mieście przy 50 km/h raczej już się tak nie czuję pomiędzy autami (kilka razy sobie pojeździłem). Wiem, że wiele złamań i uszczerbków na zdrowiu jest właśnie na moto przy takich śmiesznych prędkościach w mieście. No a poza kaskiem na skuter nie chciałbym ubierać niecywilnych butów, spodni, kurtki ze względów praktycznych, aczkolwiek świadomość co się stanie z łokciem czy kolanem podczas upadku w T-shircie przy 50-70 km/h powinna sugerować zmianę tego podejścia. Czyli jak widać nie zdecydowałem jeszcze o zakupie, ale jestem ciekawy opinii o sprzęcie pod kątem awaryjności w perspektywie powiedzmy 10 lat.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę różową wespę.

Jak kupowałem mojego ktm, to na olx był różowy duke... zajefajny. Tylko był w marnym stanie 

 

Ja osobiście jakbym nie kupił ktm rc125 i szedł w skuter, była by to yamaha x max 125

 

 

Ja jednak radze ubierać te " niecywilne ciuchy ". Szlif na skuterze boli tak samo w razie czego 

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memento mori, ja akurat nie przepadam za skuterami, wolę motocykle ale Vespa to jedyny skuter, który bym zaakceptował. Jest stylowy, ma to coś, stoi za tą marka jakaś historia, jak ci się podoba i cena jest do zaakceptowania to nie szukaj nic innego. Dobierz sobie stylowy garnek i w drogę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, egzo18 napisał(-a):

 

Ja jednak radze ubierać te " niecywilne ciuchy ". Szlif na skuterze boli tak samo w razie czego 

 

Domyślam się. Dlatego muszę dobrze przemyśleć, czy to w praktyce nie będzie irytujące. Co innego wypady za miasto czy w trasę, a co innego ubierać rynsztunek po przysłowiowe bułki do sklepu. A jak wiadomo licho nie śpi i jest mu obojętne kto, gdzie i po co jedzie. 😉 

 

26 minut temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Memento mori, ja akurat nie przepadam za skuterami, wolę motocykle ale Vespa to jedyny skuter, który bym zaakceptował. Jest stylowy, ma to coś, stoi za tą marka jakaś historia, jak ci się podoba i cena jest do zaakceptowania to nie szukaj nic innego. Dobierz sobie stylowy garnek i w drogę :)

 

Dla mnie to jedyne 2 kółka spalinowe, które mógłbym mieć. Tylko skoro już nie oszukujmy się, przepłaca się z 30-40% za design i historię, to fajnie gdyby napęd posłużył więcej niż przez okres gwarancji. Stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, egzo18 napisał(-a):

A czemu nie motocykl 125?

Tylko akurat skuter?

 

Się wetnę 😎

Pod siodło wchodzi mi krata browara (bez kraty) i sporo innych mniej potrzebnych rzeczy, jak: chleb, ziemniaki i inne mleko. A dupsko w mieście przewiezie bardziej komfortowo niż moto. 

Poza miastem spokojnie 110-120 km/h, pali tyle co nic.

Pozycja za kierownicą bardzo komfortowa - ale o tym już pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, egzo18 napisał(-a):

No to są plusy skutera. Pozycja " ładowność " 

 

W miesiącach sezonowych prawie nie wyciągam samochodu. ZAkupy na 3-4 dni bez problemu.

Korki tak samo omija jak moto.

 

A, środek ciężkości jest bardzo nisko i jest to bardzo stabilne - dla początkującego wręcz zbawienne

Edytowane przez Louis Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Louis Cypher napisał(-a):

 

W miesiącach sezonowych prawie nie wyciągam samochodu. ZAkupy na 3-4 dni bez problemu.

Korki tak samo omija jak moto.

 

A, środek ciężkości jest bardzo nisko i jest to bardzo stabilne - dla początkującego wręcz zbawienne

W sumie nigdy nie jeździłem. Sam chciałem coś, co ma biegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.10.2022 o 19:49, memento mori napisał(-a):

Zaczęła mi po głowie chodzić Vespa. 🙂 Czy macie jakieś doświadczenia ze współczesnymi Vespami Primavera 125? Czy ten silnik to jednostka sprawdzona czy raczej jeszcze wielka niewiadoma?

 

https://www.vespa.com/pl_PL/models/primavera/primavera-125-4s3v-2020/

 

Nie mam skutera ale miałem Moto Guzzi.

Częste problemy z elektryką, elektroniką w modelu Breva który miałem.

Z tego powodu bywałem kilka razy w serwisie Piaggio do którego należy Moto Guzzi.

Przebiegi jak słyszałem w serwisie i z opisów które można znaleźć na necie to kilkadziesiąt tysięcy. Nawet poj. 125.

Silniki robi Piaggio. Tam są dopiero albo już kilkuletnie silniki I-Get. 

Poszukaj sobie o nich wpisując I-Get engine problems. 

Modernvespa.com 

Ta strona Tobie pomoże. 

Fakt że Vespy ładne i stylowe ale trzeba przemyśleć temat dobrze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, egzo18 napisał(-a):

W sumie nigdy nie jeździłem. Sam chciałem coś, co ma biegi

 

W dużym mieście w korku skrzynia manualna to utrapienie. W trasie bez znaczenia. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Louis Cypher napisał(-a):

 

Się wetnę 😎

Pod siodło wchodzi mi krata browara (bez kraty) i sporo innych mniej potrzebnych rzeczy, jak: chleb, ziemniaki i inne mleko. A dupsko w mieście przewiezie bardziej komfortowo niż moto. 

Poza miastem spokojnie 110-120 km/h, pali tyle co nic.

Pozycja za kierownicą bardzo komfortowa - ale o tym już pisałem.

Ten Twój skuter to x-max 125 ?

Jak w Twojej ocenie użytkowanie takiego skutera przy wzroście 2 m ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś by chciał mniej cukierkowy image jaki oferuje Vespa to mi do gustu przypadła Honda Ruckus (tylko nie wiem czy w PL dostępny)

 

Honda_Ruckus_white.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sn@p napisał(-a):

Ten Twój skuter to x-max 125 ?

Jak w Twojej ocenie użytkowanie takiego skutera przy wzroście 2 m ?

 

Nie wiem, bo mam tylko 180. Ale to duży skuter i myślę, że byłoby dobrze. Najlepiej pojechać do salonu i się przymierzyć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, markali napisał(-a):

Częste problemy z elektryką, elektroniką w modelu Breva który miałem

mógłbyś bardziej się rozpisać?

To 750'ka była?

Wpadła mi w oko właśnie brevka750 i z chęcią poczytałbym opis problemów związanych z takim motociągiem, ale źródeł "autentycznych" jeszcze nie znalazłem.

Co się u Ciebie psuło i z jaką częstotliwością? Czy wg Ciebie to problemy całej linii,  czy z jakichś względów tylko Twojego egzemplaża?

Jak znajdziesz czas, to coś skrybnij to może uratujesz niedoszłego właściciela przed słabym zakupem.. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zadra napisał(-a):

.. 

 

 

 

1 godzinę temu, zadra napisał(-a):

mógłbyś bardziej się rozpisać?

To 750'ka była?

Wpadła mi w oko właśnie brevka750 i z chęcią poczytałbym opis problemów związanych z takim motociągiem, ale źródeł "autentycznych" jeszcze nie znalazłem.

Co się u Ciebie psuło i z jaką częstotliwością? Czy wg Ciebie to problemy całej linii,  czy z jakichś względów tylko Twojego egzemplaża?

Jak znajdziesz czas, to coś skrybnij to może uratujesz niedoszłego właściciela przed słabym zakupem.. 

 

Miałem 5 sezonów i kilka zdań mogę napisać.

To była Breva 850 czyli tzw. duży blok. Ten sam co 1100 tylko mniejszy skok tłoka.

 

Wiedz że 750 to tak jakby inny motocykl.

Mniejszy wymiarami, mniejszy silnik, inne zawieszenie. To był motocykl który również chciałem kupić więc przymierzyłem się i przy moim wzroście czyli 178cm dla mnie okazał się za mały. Pomimo tego że mam raczej krótsze nogi. Były jak dla mnie za wysoko i zbyt ugięte. A lubię turystycznie, wygodnie -więc odpadł. Z tego samego powodu skreśliłem też Griso chociaż to jeden z piękniejszych motocykli. Zielone malowanie z brązowym siedziskiem bardzo mi się podobało. Ale jeździ się na tyłku a nie nie tylko oczami więc trudno.

Ogólnie chociaż niby Moto Guzzi nie żałuje na wyposażeniu motocykli tj. hamulce brembo, stalowy oplot, wał z kardanem to inne (jak się okazuje drobiazgi) potrafią człowieka osłabić czasami.

Zauważyłem że dzieje się to przeważnie w brevach 850-1100. Jest tam tam dużo elektryki i elektroniki i jest ona źle zabezpieczona przed korozją, złe czy słabe styki powodują lawinę konsekwencji. 

Jest tam np. asystent rozruchu. Raz dotykasz przycisku startera a on kręci aż zapali silnik.

Ale przestaje kręcić ponieważ musi przez ten czas przechodzić prąd a ten nie dochodzi. Męczy się serwis z doświadczonym mechanikiem - a to akumulator, a to rozrusznik. Wymieniasz kilka części a trzeba rozebrać i wyczyścić zespół przycisku startera. 10min. i tyle. Ale to pomoc forumowicza z forum MG.  Całkiem padło na wyjeździe. Gdybym był sam? Gdzieś dalej za dosłownymi lasami i górami? A tak czasami jeżdżę i planuję nadal.

Przełącznik trip raz działa raz nie. 

Albo świeci się "ulubiona" czerwona kontrolka na desce. Awaria cewki lewej a cylinder chodzi i chodzi. Zamieniam cewki lewa na prawą i dalej awaria cewki lewej. Po wcześniejszym wykasowaniu błędu oczywiście. Tu inny serwis nie chce się podjąć. Ja nie mam czasu i warunków na rozebranie połowy Moto.

Dużo kostek, połączeń. Po drodze do rozrusznika gubi prąd. Zrobiłem bajpasa tj. plus bezp. Z przekaźnika do rozrusznika z pominięciem kompa i lepiej. Nie tylko ja to robiłem.

Awaria wtrysku lewego. Ale cylinder chodzi. 

Awaria szyny can-bus -motocykl chodzi.

Po czasie przyzwyczaiłem się i prawie zostałem elektrykiem ale już trochę się tym zmęczyłem i kiedy pojawił się chętny na zakup sprzedałem. 

Trochę żałuję bo to najładniejszy motocykl jaki miałem i w tych motocyklach coś jest. Jest oryginalność, wyjątkowość, styl.

Mając go to tak jak gdyby miało się piękną ale wredną i złośliwą żonę. Tylko cierpliwość się czasami kończy. U mnie się skończyła. Dobrze że nie przyrzekałem "do śmierci"

Teraz mam kolejnego Japońca i jest nudno. Zawsze pali na dotyk, żadnych błędów na kompie. Szukam jako drugie Moto starszego Moto Guzzi. 

Na zauważyłem żeby na brevy 750 forumowicze się skarżyli. 

Kiedyś - kilka lat temu- jakiejś dziewczynie poleciłem właśnie 750 jako alternatywę dla japońskich motocykli. Do dzisiaj jest zadowolona. Pali jej zawsze na dotyk.

Bardzo ważne warunki przechowywania. Szczegónie MG. Musi być sucho i wietrzone. U nas jest inny klimat niż w Italii. Ewentualnie porozpinać kostki, złączki, przeczyścić i zabezpieczyć.

Jeszcze gorzej bym miał gdybym nie był mechanikiem (maszyn ale jednak) i kilku rzeczy czy tematów nie naprawił sam.

 

Tyle ze straszenia ale takiego uczciwego. 

Jeśli chcesz mieć oryginalny, ładny motocykl to 750 bardziej polecam od 850-1100. Pamiętaj że mniejsza jest!

Najlepiej kup u forumowicza z forum Moto Guzzi. Sprawdzony w boju. Tam poczytaj. Nie trzeba się do czytania logować.

Ale się rozpisałem...

 

 

6be7e-11_mg_griso-3.jpg

1978c223e9787008d90d49ad11ca1174.JPG

Edytowane przez markali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.