Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Marcin99

Motocykle

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem przez kilka lat Griso zrobiłem na nim 50kkm I jedyna usterka jaka się przydarzyła, ale był na nią "recall" to pompa paliwa. Została wymieniona na gwarancji kilka miesięcy po zakupie, żadnego innego problemu z nim nie miałem, a jeździłem nim dużo, w deszczu też. 

Jak dla mnie wyjątkowo niezawodny był ten motocykl. 

Tylko niestety się pogiął i został wyrzucony na śmieci 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, memento mori napisał(-a):

Biały, zielony, pomarańczowy. W takiej właśnie kolejności. Szukam alternatywy dla zakupu jakiejś "lepszej" hulajnogi elektrycznej (6-8k). Chociaż nie wiem czy też jest sens tyle przeznaczyć, jeśli znacznie tańsza również spełni moje wymagania. Mieszkam w dużym mieście, ścieżek jest pełno, a mam dość jazdy autem ciągle na niedogrzanym silniku na odcinkach po 2-4 km po 5-10 razy dziennie. Ogólnie bardzo podoba mi się Vespa. Z jednej strony trudno ją porównać do hulajnogi, ponieważ teoretycznie ma znacznie większe możliwości, ale z drugiej w moim przypadku to będzie chyba przerost formy nad treścią i hulajka lepiej się sprawdzi. Nie będą nią jeździł poza miasto, przewoził drugiej osoby etc. Pojeździłem trochę tymi wypożyczanymi od Dott i Tiera i muszę przyznać, że mi się spodobało, człowiek czuje się jakby miał znowu 15 lat. Jeśli już kupię Vespę to na lata, więc pytam o opinię o tych 125 i-get. Intuicja mi mówi, że jest podobnie jak z autami, że jeśli chodzi o awaryjność to nie liczy się marka i model tylko bardziej konkretny silnik i napęd. Kolejna sprawa to bezpieczeństwo. Wiem, że można też zginąć stojąc na chodniku, ale przy przepisowych 20 km/h na hulajnodze, z kaskiem, na ścieżce czuje się "komfortowo" ze świadomością ewentualnego upadku. Na skuterze w mieście przy 50 km/h raczej już się tak nie czuję pomiędzy autami (kilka razy sobie pojeździłem). Wiem, że wiele złamań i uszczerbków na zdrowiu jest właśnie na moto przy takich śmiesznych prędkościach w mieście. No a poza kaskiem na skuter nie chciałbym ubierać niecywilnych butów, spodni, kurtki ze względów praktycznych, aczkolwiek świadomość co się stanie z łokciem czy kolanem podczas upadku w T-shircie przy 50-70 km/h powinna sugerować zmianę tego podejścia. Czyli jak widać nie zdecydowałem jeszcze o zakupie, ale jestem ciekawy opinii o sprzęcie pod kątem awaryjności w perspektywie powiedzmy 10 lat.

Nie miałem choć rozważałem i takie informacje od użytkowników mam. W razie czego kolega Dorian zaprzeczy lub potwierdzi. 

Piękne marzenie…Vespa jak zegarek Cartier - stylowa ale droga i niepraktyczna. Za to ładnie dopełni samochód 😉

Ale bardziej praktyczna od hulajnogi choć dopłata do szybkości przemieszczania ,zasięgu i kilku schowków spora.

Jeśli na lata, to silnik i zawieszenie da radę , gorzej z korodującym spodem. Trzeba od początku dbać.

Wypadku nie przewidzisz więc trzeba się ubierać - na szczęście dziś jest spory wybór odzieży hybrydowej ( jeansy, kurtki, buty ) - chroni i nie za mocno przeszkadza po zejściu z moto. A w naszym klimacie żeby miało to sens  ( a nie 4 m- ce jeżdżenia ) to trzeba dołożyć coś do zestawów na zimniejsze m- ce. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Studia,  pogoda ładna, to dojazd na 2 kołach 

20221015_154804.jpg

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj było super ciepło, więc motocykli na drogach było od cholery. 

Świetne Ducati, tylko zabiłbym się na nim na pierwszych 100m. 

Drugie takie włoskie moto widzę, spróbuje ktoś zgadnąć lub zauważy dlaczego tak by się ta jazda skończyła? 😉

Jakby ktoś zaproponował mi jazdę na tym moto to nigdy bym się na to nie zdecydował 

 

Ta Laverda to drugi taki motocykl. 

IMG-20221015-WA0039.jpeg

20200509_123633.jpg

Laverda-750-SF2-IVM-002.jpg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, porcelanowy napisał(-a):

Powitoł 

Ciekawym doświadczeniem jest też jedynka do góry i reszta ma dół  :D

Czyli wszytko na odwrót 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Też przełożyłem prace na inny dzień i trochę przeleciałem w górki niedaleko :)

 

20221007_144719.jpg

Napisz coś o tym moto i pokaż go z bliska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Louis Cypher napisał(-a):

Bo biegi zamienione z hamulcem?

 

Ja się tak czuję jak wsiadam na rower…zablokuje koło, czy nie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, desmo napisał(-a):

Ja się tak czuję jak wsiadam na rower…zablokuje koło, czy nie…

 

U mnie w skutrze tak samo jak w rowerze, więc się nie myli 😁

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Jakby się przesiąść z normalnych biegów z lewej na taki to skrzynia mogłaby mieć ciężko.. 

No właśnie, nie wydaje mi się że można mieć dwa motocykle jeden standartowy i drugi taki vintage i jeździć nimi zamiennie, raz tym a raz tamtym 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, porcelanowy napisał(-a):

Powitoł 

Ciekawym doświadczeniem jest też jedynka do góry i reszta ma dół  :D

 

Jeździłem kiedyś jak byłem bardzo młody sporadycznie, bo nie moja, taką małą  Jawką, która tak miała na zmianę z Mzką i WSK czarną wdowa :) i o dziwu problemów, żadnych  nie mialem. Jakos siadałem na ten i wiedziałem, że tu z biegami jest odwrotnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ja bym tak nie potrafił, jazda na takim motocyklu skończyłaby się bardzo nieprzyjnie bardzo szybko 🤷


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2022 o 17:42, markali napisał(-a):

Wiedz że 750 to tak jakby

przejrzałem forum gutkowe i nie widzę przewagi 750'tki. 

Wygląda to po prostu jak zwykłe forum włoskiej motoryzacji, też i zawsze coś potrafi zaskoczyć.

Spodziewasz się ataku z prawej strony a dostajesz cios w podbrzusze... 

Rozpinające się biegi, pękające linki sprzęgła, problemy z czujnikami temperatury przekladające się na działanie wtrysków, rozpadające się elementy kardana..

Czego ja się tam nie naczytałem..

Nie da się ukryć, że Moto Guzzi coś w sobie ma.. ma swój charakter.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem taką włoską 50-ką, śmigała jak głupia (vmax~110km/h).

Po mieście skuter jest rewelacyjny,

 

1a.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie, czy warto dopłacać do shift assistanta przy zakupie moto? Czy robi to ustrojstwo dużą różnicę? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Louis Cypher napisał(-a):

 

Panowie, czy warto dopłacać do shift assistanta przy zakupie moto? Czy robi to ustrojstwo dużą różnicę? 

 

Jeśli ma 18 lat i zmysłowym dziewczęcym głosem szepcze do ucha kiedy należy zmienić bieg to ja bym dopłacił. Pan się pytasz czy robi różnicę???


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.