Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Klod100

Piramida prestiżu marek zegarkowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,szukam informacji o zegarku PATEK PHILIPPE GENEVE

 

Jakiego typu informacji? I o jaki model dokładnie Ci chodzi?

Poza tym warto się zapoznać ze strukturą forum, żeby prawidłowo lokować swoje pytania w odpowiednich działach i tematach itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,szukam informacji o zegarku PATEK PHILIPPE GENEVE

No jest na pierwszym miejscu w piramidzie, a dlaczego?

Lektura forum da Ci odpowiedz na to pytanie.

Edytowane przez TIK TAK

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Przyznaję,że nie rozumiem sensu budowania takiej piramidy...

No bo jaki jest wykładnik "prestiżu"? Cena? materiały użyte w produkcji? Ilość komplikacji?walory estetyczne?dokładność chodu?

A może chodzi o "szczyt naszych marzeń?"

W każdym kraju (ba, myślę,że w każdym środowisku) taka piramida wyglądałaby zupełnie inaczej.Czy to Japonia, czy USA,czy Niemcy,Turcja-preferencje są różne.

Właściwie, to każdy człowiek mógłby wybudować swoją "piramidkę'.Małą,bo zbyt wielu marek nie zna.:))

W poście powyżej, padło pytanie "dlaczego Patek?" I odpowiedz-"lektura forum da Ci odpowiedz".:))

Otóż- nie da.Bo taka odpowiedz nie istnieje.Mam na myśli w 100% obiektywną odpowiedz,a nie sentymenty związane z pochodzeniem założyciela firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.
Napisano (edytowane)

W tym wypadku chodzi raczej o wkład w historię zegarmistrzostwa, tradycję (manufakury na szczycie piramidy są jednymi z najstarszych i myślę, że obecność tych marek przez tyle lat też nie jest bez znaczenia w kwestii umieszczenia ich w rankingu) oraz uznanie w środowisku oraz przez inne manufaktury. Myślę, że na podstawie takich informacji można taką piramidę zbudować. Ale jest to zupełnie subiektywny ranking (jak już było w tym wątku zaznaczone).

Edytowane przez Szajmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję,że nie rozumiem sensu budowania takiej piramidy...

No bo jaki jest wykładnik "prestiżu"? Cena? materiały użyte w produkcji? Ilość komplikacji?walory estetyczne?dokładność chodu?

A może chodzi o "szczyt naszych marzeń?"

W każdym kraju (ba, myślę,że w każdym środowisku) taka piramida wyglądałaby zupełnie inaczej.Czy to Japonia, czy USA,czy Niemcy,Turcja-preferencje są różne.

Właściwie, to każdy człowiek mógłby wybudować swoją "piramidkę'.Małą,bo zbyt wielu marek nie zna. :))

W poście powyżej, padło pytanie "dlaczego Patek?" I odpowiedz-"lektura forum da Ci odpowiedz". :))

Otóż- nie da.Bo taka odpowiedz nie istnieje.Mam na myśli w 100% obiektywną odpowiedz,a nie sentymenty związane z pochodzeniem założyciela firmy.

za słownikiem języka polskiego

" prestiż - poważanie i szacunek, jakim ktoś lub coś cieszy się w swoim otoczeniu"

Jeśli zatem zastanowisz się nad znaczeniem przedmiotowego słowa, dalsze wyjaśnienia nie maja raczej sensu ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

za słownikiem języka polskiego

" prestiż - poważanie i szacunek, jakim ktoś lub coś cieszy się w swoim otoczeniu"

Jeśli zatem zastanowisz się nad znaczeniem przedmiotowego słowa, dalsze wyjaśnienia nie maja raczej sensu ;)

Co do osoby-pełna zgoda.:)) Co do przedmiotu-zwykłe nadużycie.:((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję,że nie rozumiem sensu budowania takiej piramidy...

No bo jaki jest wykładnik "prestiżu"? Cena? materiały użyte w produkcji? Ilość komplikacji?walory estetyczne?dokładność chodu?

A może chodzi o "szczyt naszych marzeń?"

W każdym kraju (ba, myślę,że w każdym środowisku) taka piramida wyglądałaby zupełnie inaczej.Czy to Japonia, czy USA,czy Niemcy,Turcja-preferencje są różne.

Właściwie, to każdy człowiek mógłby wybudować swoją "piramidkę'.Małą,bo zbyt wielu marek nie zna. :))

W poście powyżej, padło pytanie "dlaczego Patek?" I odpowiedz-"lektura forum da Ci odpowiedz". :))

Otóż- nie da.Bo taka odpowiedz nie istnieje.Mam na myśli w 100% obiektywną odpowiedz,a nie sentymenty związane z pochodzeniem założyciela firmy.

 

A ja sie nie zgodze. Po pierwsze moze dla roznych ludzi piramida by wygladala TROCHE inaczej ale pewne marki napewno bylyby w podobnych miejscach.. niezaleznie od kraju... Bardzo prosty przyklad, który rozwiewa wszelkie watpliwosci ze jest tak a nie inaczej :  Rolls Royce, Jaguar, Mercedes S, BMW 7, Audi 8 (...)  Ford Mondeo (...) Fiat Panda...  czy pozycje tych samochodów sa inne w zaleznosci od krajów ? nie.. czy to Chiny czy Rosja czy Turcja.. pozycja "takiej szuflady" jest podobna. Oczywiscie ktos  moze sie niezgadzac z tym ze Mercedes S jest na równi z Lexusem LS ale wiadomo ze nie bedzie porownywał Sklasy do Eklasy.. ani nikt nie porowna Passata do Eklasy jezeli zna sie na motoryzacji..   i  w tym przypadku pozycja tych modeli nie jest wogole zalezna od roku powstania firmy, czy pochodzenia wlascicieli , a nawet nie ma znaczenia fakt ze np Toyota ma silnik Lexusa , bo to jej wcale w szufladzie z Lexusem nie postawi.. 

 

Jedyne z czym moge sie zgodzic to z tym ze kazdy sobie cos ulozyc moze i faktycznie ilosc pozycji bedzie zalezna od znajomosci firm, ale nie moze byc tak ze ktos Casio da wyzej niz Breitlinga, a nawet jesli to tylko z czystej niewiedzy i nalezy to natychmiast skorygowac ;) 


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo, rynek zegarków jest jednak inny niż samochodów.

Secundo, porównujesz modele , a nie marki , a co za tym idzie mocno uprościłem temat.

To ja się Ciebie zapytam. Co jest bardziej prestiżowe? Audi A3/ Mercedes A- klasse czy Ford Mondeo?...

Albo dalej... Ssang Yong Rodius czy Audi A3 :P

Edytowane przez TIK TAK

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poście powyżej, padło pytanie "dlaczego Patek?" I odpowiedz-"lektura forum da Ci odpowiedz". :))

Otóż- nie da.Bo taka odpowiedz nie istnieje.Mam na myśli w 100% obiektywną odpowiedz,a nie sentymenty związane z pochodzeniem założyciela firmy.

Czemu sądzisz że nie istnieje?

Moja ,zaznaczam,moja odpowiedz brzmi w 100%,i wcale nie kieruje się sentymentami:post-48316-0-87540500-1378725047_thumb.jpg

Patek Philippe Museum Collection Caliber 89 - YouTube

post-48316-0-87540500-1378725047_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo, rynek zegarków jest jednak inny niż samochodów.

Secundo, porównujesz modele , a nie marki , a co za tym idzie mocno uprościłem temat.

To ja się Ciebie zapytam. Co jest bardziej prestiżowe? Audi A3/ Mercedes A- klasse czy Ford Mondeo?...

Albo dalej... Ssang Yong Rodius czy Audi A3 :P

No wlasnie dlatego porownałem modele a nie same marki. Bo faktycznie jest tutaj o tyle inaczej ze wiekszosc firm motoryzacyjnych produkuje segmenty aut, w zegarkach tego juz nie ma. Czy masz model pilot czy nurek czy klasyczny nie ma znaczenia, jest poprostu firma która robi cos na danym poziomie - Patek nie robi zegarków za 200pln i 100tys pln... Ale moj przyklad mial na celu pokazanie czegos ustalonego w kazdym zakatku globu, niezaleznego od narodowosci czy innych jeszcze pomysłów.

 

Oczywiscie jakby sie  uparł to w motoryzacji tez dałoby sie operowac samymi markami, ale byloby to bardzo trudne i byloby ich naprawde kilka wlasnie ze wzgledu na to ze firmy te produkuja segmenty..  niemniej jednak sens piramidy jezeli ktos wie co to przenosnia załapie i nie bedzie pisał ze w turcji (przyklad strzelam) Omega bedzie wyzej niz Patek..   ;)

 

Chociaz jakby sie uparł to i na Twoje pytanie odpowiedz by byla.. Aklasa, audi i ford.. bo Mercedes byl zawsze nad audi , ford zawsze robił poprostu fordy.. oczywiscie gusta spowoduja odwrócenie kolejnosci, jakosc "po" latach tez kolejnosc odwrócic moze..   ale tak jak i VW phaeton nieosiagnał tego co zamierzali ludzie z VW.. no bo przeciez.. to "wciaz tylko VW" tyle ze w cenie Mercedesa.. tak prestiz mimo wszystko idzie z marką.. i niezaleznie od segmentów te same marki przodują.. przykladowo Lupo vs Aklasa..   mondeo vs cklasa

Edytowane przez Frytejro

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał do wyboru A3, A klasę lub mondeo, to wybieram oczywiście Forda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj musisz się wgłębić w marki zegarkowe :). One również produkują "segmenty". :P

IWC Portofino na Sellicie jako najtańszy produkt marki oficjalnie za 18 000 PLN.

Za 18000 masz droższego Longinesa.... Co wybrac?

 

Dokładnie ten sam problem ...

Róznica jest taka że kupując Audi A3 masz małe auto miejskie. Ssang Yonga Rodiusa masz potęznego SUVA.  Inna grupa docelowa. W zegarkach już tak nie jest....


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale tak do końca nie jest jak piszesz, bo np. Omega , która jest w miare wysoko pozycjonowana robi też kwarce i jak bys np. porównał kwarcową omegę do np. automata FC na ich własnym werku czy nawet np. Certiny na VJ? Porównasz marki czy modele i do jakiego wniosku dojdziesz w zależności od tego, co porównujesz?

 

W nawiązaniu do wpisu frytejro :)

Edytowane przez proki1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj musisz się wgłębić w marki zegarkowe :). One również produkują "segmenty". :P

IWC Portofino na Sellicie jako najtańszy produkt marki oficjalnie za 18 000 PLN.

Za 18000 masz droższego Longinesa.... Co wybrac?

 

Dokładnie ten sam problem ...

Róznica jest taka że kupując Audi A3 masz małe auto miejskie. Ssang Yonga Rodiusa masz potęznego SUVA.  Inna grupa docelowa. W zegarkach już tak nie jest....

No ok. jest Ferrari ktore robi auta ekskluzywne tylko.. -  wyjatki i tutaj są..

 

segment podales w zegarkach.. no jest i ok, ale podales wyznacznik "w tej samej cenie" a czy to jest wyznacznikiem prestizu? co jest bardziej prestizowe E klasa z najslabszym silnikiem czy A3 na najlepszym dostepnym wypasie? dla mnie mimo wszytko Eklasa..  A3 z ssang Yongiem nie ma co porownywac .. bo  to tak jakby powiedziec :  prosty Tissot za 2k czy fajny orient za 2k.. ja tam poszedlbym w tissota jezeli mialbym isc wg prestizu.... co oczywiscie moze byc wogole nieprzemyslane biorac pod uwage inne niz prestiz aspekty

Edytowane przez Frytejro

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że cała idea powstania piramidy prestiżu mówi nie o modelach w danej marce [więc porównania są tu dyskusyjne i bezcelowe ;) ,bo nigdy nie dojdziemy do porozumienia....]a o dokonaniach,produktach "flagowych",i wkładzie danej firmy w historię i zegarmistrzostwo dziś.......

 

 

P.S I co do zegarków mają samochody??? :blink: -prestiż firm zegarkowych a tu koledzy z jakimiś A4 czy Ferrari wyskakują :D

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło matko pogubiłem się czytając te wywody o Audi, Mercedesach, Ferrari itp. Sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa Piramię trzeba traktować z przymróżeniem oka bo dla jednego TOP będzie PP dla innego VC a jeszcze innego JLC i każdy z nich będzie miał rację. Inna sprawą jest to, że fajnie by było zrobić taką reedycję Piramidy na 2013 rok i zobaczyć kogo widzimy na jakim miejscu. Co oczywiście absolutnie nie należy traktować jako wyrocznię w prestiżu konkretnej manufaktury.

Taki wątek ma ten wielki plus, że można by sobie w jednym miejscu podystkutować o różnych manufakturach, werkach, komplikacjach itp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się dyskusji o piramidzie prestiżu już od pewnego czasu i czy ona jest, czy też jej niema, czy właściwa, czy regionalna, czy marki, czy modeli - tyle poglądów ilu forumowiczy i chyba dobrze. Chciałbym jednak tylko zwrócić kolegów uwagę na fakt, iż piramida ta (a ja uważam, że istnieje) spełnia bardzo poważną rolę dydaktyczną dla początkujących hobbystów, kolekcjonerów, użytkowników, jak by nas nie nazywać. Wraz ze wzrostem wiedzy, doświadczenia, poznawania innych poglądów i opinii, każdy buduje swoją własna piramidę prestiżu, modyfikuje ją i oczywiście broni jej.         


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piramidę prestiżu nie traktujemy jako zegarkową biblię, a jedynie jako zmieniający się w czasie wyraz opinii i poglądów, to wszystko jest OK. Różnego rodzaju rankingi są stosowane w wielu dziedzinach, dlaczego by nie miało być takiego rankingu w zegarkach? Jedynie jego praktyczna przydatność jest dyskusyjna, bo ilu ludzi tyle zdań na ten temat.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prestiz to pojecie wzgledne. Powiedz przecietnemu polakowi, ze tissot nie jest prestizowy...

Edytowane przez TIK TAK

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prestiz to pojecie wzgledne.

Dla konesera to co innego,dla laika co innego,jednemu wystarczy Tissot innemu nie..... :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc jest prestiż (tissot;) i wyższy prestiż i najwyższy (patek i reszta śmietanki). Prestiż najniższy zaczyna się w granicach tissota a potem rośnie i kończy się na patku.. Nie ma tu mowy o żadnej względności - bo tak jak i ze wszystkimi towarami - nim coś jest droższe i tym samym mniej dostępne dla mas - tym bardziej prestiżowe, to chyba żadna tajemnica... Więc cała ta dysputa jest niepotrzebna. Stać cie na patka? - wtedy tissot to dla ciebie żaden prestiż (choć znasz tę markę i wiesz, że to jednak nie perfect i dla kogoś o mniej zasobnej kieszeni może znaczyć dużo). Jednak gdy kupując tissota musisz nagiąć swoje finanse to wtedy ta marka będzie dla ciebie prestiżem (chociaż wiesz, że nie zaimponujesz posiadaczom patków). Tak samo w oczach ludzi, którzy będą dany zegar oglądać na twoim nadgarstku. Prosta  bezwzględna zależność: więcej kasy -> większy prestiż. Nic dodać, nic ująć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta  bezwzględna zależność: więcej kasy -> większy prestiż. Nic dodać, nic ująć.

Mieszasz prestiż zegarków z prestiżem firm, a to nie jest to samo.

Firma Patek jest dla mnie najwyżej, ale są takie zegarki tej firmy (z tych nowszych), które dla mnie maja prestiż na poziomie zwykłych zegarków Tissota, czyli w życiu bym ich nie kupił. A z kolei są takie zegarki Tissota które przyjąłbym tak samo chętnie jak większość zegarków Patka. Kasa ma z trym bardzo luźny związek i najczęściej jest tu odwrotnie niż napisałeś, czyli im wyższy prestiż -> tym więcej kasy.

A jeżeli chodzi o te firmy to mam podobne zdanie o ich prestiżu jak nasza piramida i kasa nie ma z tym zupełnie nic wspólnego, a jedynie historia i osiągnięcia.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.