Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Klod100

Piramida prestiżu marek zegarkowych

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Przymierzalem Victroninox-a, jakosciowo jest dobry, natomiast nie wiem czy ceny ma adekwatne - zegarki robia od bardzo niedawna (chociaz to samo mozna powiedziec o wielu innych markach ktore sprzedaja zegarki o wiele drozej). Chociaz to chrono na VLIJOUX 7750 jak kosztuje mniej niz 6000 zl to spoko :) Mysle ze fajne zegarki militarne, chociaz osobiscie w tej cenie szukalbym czegos od Glycine lub Orisa :)

Edytowane przez mat_k

EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Victorinox robi różne przedmioty.Ja go kojarzę ze scyzorykami, które robi od wielu lat(również dla wojska szwajcarskiego)

Scyzoryki -b.dobre.Z zegarkami dotąd się nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zegarki na żywo wyglądają fajnie. Jakość moim zdaniem niezła, ale ceny trochę przesadzone.

Edytowane przez msokol19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Mysle ze fajne zegarki militarne, [...]

Znaczy się co, wojsko złożyło na nie zamówienie?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecna armia nie posiada zegarków militarnych, w myśl kryteriów przyjętych przez Piotra, z którymi się całkowicie zgadzam, poza zegarkami montowanymi w specjalistycznym sprzęcie (okręty, transportery, ....). Zegarki naręczne specjalistyczne (np.dla nurków) są zegarkami kupowanymi w wersjach profesionalnych, ale nie wykonywanych pod specjalne zamówienie wojska. Zegarki okolicznościowe trudno nazwać wojskowymi tylko dlatego, że noszą je żołnierze i zostały zakupione przez wojsko jako instytucję. Nie wiem jak jest w innych armiach, ale u nas zegarek wojskowy ma raczej wydźwięk historyczny, bo trudno nazwać tak jak pisałem Orisa czy Blancpain`a w wersji dla płetwonurków jako wojskowy, tylko dlatego że "służy" w armii. W przypadku zegarków typu Victorinox mówmy raczej o zegarkach utrzymanych w stylizacji wojskowej.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historycznie zegarki wojskowe były lepsze od cywilnych, a obecnie prawdopodobnie nie jest to potrzebne. Ale tak czy owak, tak jak już tu gdzieś napisałem, nazywanie komandosem pajaca, tylko dlatego, że ma pomalowaną twarz barwami maskującymi, jest tak samo prawidłowe jak nazywanie zegarka militarnym bo jest "utrzymany w stylizacji wojskowej".


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, dobrym przykładem są piękne i doskonałe mechaniczne cal. 83 w IWC Mark X dla RAF-u.

Czy Blancpain FF dla naszej Marynarki Wojennej. 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mark x nie był dla raf-u a dla MoD.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy Blancpain FF dla naszej Marynarki Wojennej. 

w jakim okresie ?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w jakim okresie ?[/quote

 

 

W temacje wojskowych ....jak dobrze pamietam to lata 70...i uzytkowane byly do poczatku lat 90ych.

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze dwa lata temu MW zamówila kilkanascie lub dziesiat Citizenów Nighthawków dla pilotów smiglowcow.

Czy to oznacza, ze ten model mozna nazwac militarnym czy tylko te egzemplarze, które znalazly sié fizycznie w armii?

Czy moze w ogole 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać ale Piotr wkleił starą dyskusję na temat, Blancpainy były ale nie takie jak powyżej pokazany który jest radosną twórczością jak na razie ...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajac zawartosc linku podanego przez Piotra widzę że nie rozminałem sie z prawdą datujac 1970-90:-)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A co z marką Roamer ? nie mieści się w tej piramidzie ? jak Roamer ma się do Tissota lub Doxy czy Atlantica ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej okolice Longinesa. Z lekkim wskazaniem dla Longinesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym, aby swoje opinie co do miejsca marek w piramidzie popierać jakimś tekstem, który tłumaczy dlaczego ta opinia jest taka a nie inna. Samo takie "mniej więcej" nie ma żadnej wartości merytorycznej i nawet trudno się do tego jakoś ustosunkować.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kasparov

Ciekawe jakby się miała ta piramida prestiżu zegarków do ich popularności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mierzyć 'popularność' ilością sprzedanych egzemplarzy, to - zasadniczo - im niżej w piramidzie, tym marka bardziej popularna :). Z tym, że od wszystkich zasad są wyjątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem się zabrać, do tworzenia nowszej wersji piramidy, ale jak poczytam trochę ten wątek, to zawsze mi się odechciewa. Wniosek jest jeden, takiej "jedynie słusznej" piramidy prestiżu po prostu nie ma, więc każda z tego powodu będzie źródłem kontrowersji. Kryteria jakie należałoby przyjąć do jej tworzenia są czasem przeciwstawne, gdyż obecnie w wyniku różnych przekształceń własnościowych, trudno jest w wielu wypadkach połączyć historię wielu firm z ich obecną rzeczywistością. No a prestiż firmy bez jej osiągnięć w przeszłości, oparty tylko i wyłacznie na obecnym marketingu, jest niepełny i wystarczający tylko i wyłacznie dla tych co interesują się zegarkami produkowanymi po rewolucji elektronicznej. Jednak duża część naszych użytkowników interesuje się również zegarkami vintage, dla nich koniecznie trzeba uwzględnić również historię, no ale ona w wielu wypadkach może nie odzwierciedlać a nawet fałszować obecny prestiż. Trudno wymyślić tu coś co pogodzi to wszystko.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem się zabrać, do tworzenia nowszej wersji piramidy, ale jak poczytam trochę ten wątek, to zawsze mi się odechciewa. Wniosek jest jeden, takiej "jedynie słusznej" piramidy prestiżu po prostu nie ma, więc każda z tego powodu będzie źródłem kontrowersji. Kryteria jakie należałoby przyjąć do jej tworzenia są czasem przeciwstawne, gdyż obecnie w wyniku różnych przekształceń własnościowych, trudno jest w wielu wypadkach połączyć historię wielu firm z ich obecną rzeczywistością. No a prestiż firmy bez jej osiągnięć w przeszłości, oparty tylko i wyłacznie na obecnym marketingu, jest niepełny i wystarczający tylko i wyłacznie dla tych co interesują się zegarkami produkowanymi po rewolucji elektronicznej. Jednak duża część naszych użytkowników interesuje się również zegarkami vintage, dla nich koniecznie trzeba uwzględnić również historię, no ale ona w wielu wypadkach może nie odzwierciedlać a nawet fałszować obecny prestiż. Trudno wymyślić tu coś co pogodzi to wszystko.

Zrobić tabelę  :) ,z uwzględnieniem tych wszystkich kryteriów które wymieniłeś Piotrze

-marketing

-historia

-etc....

 

dopasować do danej marki ,a wnioski zostawić do własnej oceny.....

Innaczej  zawsze będzie " wojna " o wyższości Świąt Wielkanocnych nad .... ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo podobnych wątpliwości jakie przedstawił Piotr jestem za stworzeniem ( aktualizacją) piramidy prestiżu marek zegarkowych. Nie wiem jakie kryteria przyjąć, ale im ich będzie więcej tym piramida może być obiektywniejsza. Można rozpocząć od ankiety dot. kryteriów 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.