Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Klod100

Piramida prestiżu marek zegarkowych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magik.

Pax panowie:-)

 

A moze piramida do czasu rewolucji kwarcowej?

Bedzie chyba najbardziej obiektywna...

Plus oczywiscie 'liderzy' ,bez rankingu kto lepszy ,na dzien dzisiejszy?

Obedzie sie przynajmniej bez "kłótni"-kto komu co sprzedał...,kto opracował.

Dodatkowo kilka slów o "młodych wilkach" w branży i nie zrzeszonych..

 

Co sądzicie?

 

Można by spróbować stworzyć ranking firm podobny do tych znanych ze sprzętu audio. Podział:

 

Klasa A (high end)

Klasa B

Klasa C

Klasa D

 

Przydzielić firmy do każdej z klas, dać do tego jakiś krótki komentarz, a w ramach każdej z tych klas przydzielić firmom indywidualne oceny w skali 1-10, gdzie 10 to maksymalna liczba punktów. Tylko nie wiem czy to nie jest już rozmywanie inicjatywy Piotrka, który najwyraźniej zaczął się nudzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by spróbować stworzyć ranking firm podobny do tych znanych ze sprzętu audio. Podział:

 

Klasa A (high end)

Klasa B

Klasa C

Klasa D

 

Przydzielić firmy do każdej z klas, dać do tego jakiś krótki komentarz, a w ramach każdej z tych klas przydzielić firmom indywidualne oceny w skali 1-10, gdzie 10 to maksymalna liczba punktów. Tylko nie wiem czy to nie jest już rozmywanie inicjatywy Piotrka, który najwyraźniej zaczął się nudzić :).

 

Dobry pomysł...,plus np najbardziej udane ,popularne modele w obrębie danej marki od powstania firmy po dzisiejszy dzień. Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Dobry pomysł...,plus np najbardziej udane ,popularne modele w obrębie danej marki od powstania firmy po dzisiejszy dzień.

 

Tylko na potrzeby konkretnych zegarków trzeba by stworzyć odrębny ranking jako uzupełnienie rankingu podstawowego (moim zdaniem). O stworzeniu rankingu o jakim pisałem wyżej, myślałem już od dawna. No ale może niech się większa grupa Klubowiczów wypowie, bo żadna inicjatywa nie ma sensu jak nie ma szerszego poparcia. Ewentualnie w ramach projektu WatchMania24 mógłbym coś takiego zapodać tylko nie mam wystarczającego rozeznania w tańszych zegarkach / markach. Byłoby fajnie gdyby więcej osób włączyło się w temat.

Edytowane przez Magik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w tym żadnej zlośliwości tylko życzliwe spojrzenie z boku

 

To może takie uwagi przez PW? Wtedy ta życzliwość byłaby bardziej szczera. :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

@cook,
 
jak widać nikt nie podłączył się pod temat rankingu więc chyba nie ma zainteresowania, aby to kontynuować. Za to tematy o AGD, rowerach, wojnach, bieganiu, rozwijają się w najlepsze. Wczoraj założony temat o zabytkach ma 44 odpowiedzi (3 strony wpisów). Żaden temat zegarkowy, no może poza "Jaki zegarek masz dziś na ręku" nie ma takiego zainteresowania. Kierunek w jakim zmierza to forum jest jednoznaczny…
 

Na forum przewage zaczely brac tematy onetowe: sprzedam pol tubki pasty do zebow, czy wody kolonskiej, idzie wojna bo swiat schodzi na psy itp itd.


… a powyższy wpis jest tego potwierdzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Kierunek w jakim zmierza to forum jest jednoznaczny…

Z każdej sytuacji są co najmniej dwa wyjścia. Żadnym z nich nie jest narzekanie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cook,

 

jak widać nikt nie podłączył się pod temat rankingu więc chyba nie ma zainteresowania, aby to kontynuować. Za to tematy o AGD, rowerach, wojnach, bieganiu, rozwijają się w najlepsze. Wczoraj założony temat o zabytkach ma 44 odpowiedzi (3 strony wpisów). Żaden temat zegarkowy, no może poza "Jaki zegarek masz dziś na ręku" nie ma takiego zainteresowania. Kierunek w jakim zmierza to forum jest jednoznaczny…

 

 

… a powyższy wpis jest tego potwierdzeniem.

Sugerujesz ze forum robi sie bardziej ogólnotematyczne ,nizli zegarkowe?

Coz,poki co zegarki nadal są tematem wiodącym....

Choc daje sie zauwazyc odwrotne trendy..


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak to już jest praktycznie na każdym forum tematycznym.

Ja lubię pisać, a o zegarkach akurat piszę niewiele, bo się na nich nie znam...

Co nie zmienia tego, że chcę zdobyć jak najwięcej wiedzy zegarkowej i dlatego CZYTAM to forum dość intensywnie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest trafne spostrzeżenie. Na forum jest zgodnie z nazwą bardzo dużo miłośników zegarków, a mało ludzi którzy mają duże pojęcie o zegarkach, ich budowie czy historii. I tak jak Tommaso i ja nie mam wiedzy na tematy zegarkowe, a bardzo chętnie czytam i przeglądam forum. I bardzo chętnie zapoznam się z piramidą w jakiej ona by formie nie była, bo będzie to kolejna lekcja dla miłośników laików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@magik

Ja sie z toba nie zgodze. Na tym forum mozna zdobyc bardzo duzo wiedzy o zegarkach. Codziennie tu zagladam i ciagle odkrywam cos nowego. Jestem laikiem co do zegarkow ale uielbiam czytac o nich, o ich budowie, historii i przegladac fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@magik

Ja sie z toba nie zgodze. Na tym forum mozna zdobyc bardzo duzo wiedzy o zegarkach. Codziennie tu zagladam i ciagle odkrywam cos nowego. Jestem laikiem co do zegarkow ale uielbiam czytac o nich, o ich budowie, historii i przegladac fotki.

Przez przeszlo 10 lat trochę o zegarkach napisano....:-)

 

P.S.

Mariusz pisał co innego.....:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@magik

Ja sie z toba nie zgodze. Na tym forum mozna zdobyc bardzo duzo wiedzy o zegarkach. Codziennie tu zagladam i ciagle odkrywam cos nowego. Jestem laikiem co do zegarkow ale uielbiam czytac o nich, o ich budowie, historii i przegladac fotki.

Przez przeszlo 10 lat trochę o zegarkach napisano....:-)

 

P.S.

Mariusz pisał co innego.....:-) ,zle zrozumialeś.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i pisałem na telefonie i przewinęło mi się jakieś narzekanie, że mało pisze się o zegarkach, i nie koniecznie magik to powiedział. Fakt mój błąd. Ekran mały, oczy już już nie te. Ale reszta panie Kapitanie jest ok? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i pisałem na telefonie i przewinęło mi się jakieś narzekanie, że mało pisze się o zegarkach, i nie koniecznie magik to powiedział. Fakt mój błąd. Ekran mały, oczy już już nie te. Ale reszta panie Kapitanie jest ok? :)

Reszta ok:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie według kolegów należy usytuować markę Point tec (Junkers Zeppelin) ? Czy jeszcze za młoda firma żeby ją umieścić w piramidzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt na to pytanie Ci niestety nie odpowie, gdyz i ta piramida, co powstala jest od czapy :)

 

Tutaj czesc ludzi uwaza, ze prestiz, to piekne werki z historia i tradycja, nowinki zegarmistrzowskie i przepiekne zdobienia. Inni, ze ceny stawiaja marke na wyzszym badz nizszym miejscu a jeszcze inni, ze wszystko razem :) A prawda jest wg mnie taka, ze na prestiz musisz zapracowac (lub miec swietny marketing... ale to tez praca ;) ). I choc taki Rolex, choc daleko mu w kunszcie do VC, AP czy PP, to i tak w kwestii prestizu i postrzegania przez ludzi ekskluzywnosci jest zaraz po Patku (jesli nawet go nie wyprzedza). I nie ma tu znaczenia czy robi piekne rzemioslo czy wali miliony w miesiac - tak jest postrzegany i nikt mu tego jeszcze nie odebral, choc pod katem "wielkiego zegarmistrzostwa" stoi daleko za wieloma innymi zacnymi markami.

 

A odpowiadajac na Twoje pytanie, to musialbys zadac konkretniej - czy chodzi Ci o zegarmistrzostwo w "surowej formie" wzgledem innych z tej piramidy, czy o np. samo postrzeganie marki na nadgarstku ;) Wtedy bedzie nam latwiej :)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Artme ma racje a jeszcze lepiej jak sam dojdziesz do tego poprzez czytanie tego i podobnych for zegarkowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, podejmie się ktoś stworzenia zatem nowej uaktualnionej piramidki ? ;):]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na zdjęcia co noszą najbogatsi Rosjanie i Arabowie i będziesz szczyt - jakieś 10-15 firm, reszta subiektywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy powstanie piramida bezguścia zapewne ...

Szczyt piramidy to PP, AP ,VC , L&S , JLC , Breguet , Blancpain

 

wkleję tę , którą zrobiliśmy kiedyś z Mastefanem

 

post-70149-0-28121200-1424591122_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje obiecane piramidy wkleję w osobnym wątku, ale jeszcze to potrwa, bo do każdej firmy dodaję opis (historia, osiągnięcia itp.) wiec roboty dużo, a wolnego czasu jak zwykle mam mało. No i właściwie nie będą to piramidy, tylko raczej tabele podzielone na stopnie, bo w forma piramidy z opisami nie wygląda za ciekawie. Zestawienie vintage mam już na ukończeniu więc będzie zamieszczona jako pierwsze, zestawienie współczesne powstaje w bólach, bo raz, że mnie mniej interesuje, a dwa, obecnie prestiże się dość dynamicznie zmieniają i co chwilę pojawiają się też nowi "gracze".


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to juz nie moge sie doczekac Panie Piotrze. Szczerze mowiac na cos takiego czekalem. Szczegolnie chodzi mi o wartosc edukacyjna takiego zestawienia i krzewienie swiadomosci zegarkowej wsrod mniej wtajemniczonych. Natomiast wystrzegalbym sie kategoryzacji firm zegarkowych pod katem prestizu. Jest to po prostu kategoryzacja oparta zbyt mocno na subiektywnych odczuciach a nawet emocjach. Sa przeciez pewne przeslanki obiektywne, ktore pozwolilyby stworzyc duzo bardziej wartosciowe zestawienie nawet jezeli nie do konca uda sie go oddzielic od emocji, ktore przeciez zegarki wzbudzaj, w czym oczywiscie nie ma nic zlego   ;)

Edytowane przez maze123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ostatnio wklejona niezła całkiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie , nie lepsza , jak się okazało teraz , po porównaniu .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.