Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Po " małej " redukcji kolekcji zegarków przymierzam się do zakupu kultowej Omegi Speedmaster Moonwatch. W grę wchodzą  tylko dwa modele ze szkłem szafirowym :) Pierwszy to model  "First Omega in Space" , a drugi to Professional z przeźroczystym deklem szafirowym. Zegarek będzie miał u mnie dożywocie i przekaże go później synowi . Szanowni Koledzy, który model kupić ? Proszę o krótkie argumenty za i przeciw :)

Edytowane przez Andrew63

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z tych dwóch? Moon na hesalitowym szkle i z pełnym deklem ;-) Też nadaje się do przekazania synowi. A dlaczego? Bo tak :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłego wieczoru :)

 

 

Śliczności :) Mój numer jeden i kiedyś marzenie.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po " małej " redukcji kolekcji zegarków przymierzam się do zakupu kultowej Omegi Speedmaster Moonwatch. W grę wchodzą tylko dwa modele ze szkłem szafirowym :) Pierwszy to model "First Omega in Space" , a drugi to Professional z przeźroczystym deklem szafirowym. Zegarek będzie miał u mnie dożywocie i przekaże go później synowi . Szanowni Koledzy, który model kupić ? Proszę o krótkie argumenty za i przeciw :)

Jeśli musi być szafir to zdecydowałbym się na foisa, bo moonwatch w szafirze mnie razi.

A tak w ogóle to hesalit :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch? Moon na hesalitowym szkle i z pełnym deklem ;-) Też nadaje się do przekazania synowi. A dlaczego? Bo tak :-)

Mierzyłem ostatnio moona z szafirem i moona z hesalitem. O ile wcześniej myślałem, że tylko z szafirem (chociaż pełny dekiel bardziej mi się podobał). To po przymiarce jestem pewny, że TYLKO pełny dekiel i hesalit. Mleczny ring w szafirze przeszkadza i tarcza wydaje się mieć taki zimny odcień. Hesalit ociepla tarczę, indeksy wpadają w lekki żółtawy odcień. Ale trzeba też pamiętać o tym, że wersja z hesalitem jest wyższa. Więc trzeba uważać na futryny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz w hesalicie, dla mnie to jest prawdziwy Moonwatch. I nie przejmuj się tym, że to hesalit - astronauci w Apollo dużo miejsca nie mieli i pewnie było tam mnóstwo krawędzi itp. i jakoś im się te zegarki zachowały :) .

 

Ja swojego Moonwatcha użytkowałem normalnie i nic mu nie było. 

Mierzyłem ostatnio moona z szafirem i moona z hesalitem. O ile wcześniej myślałem, że tylko z szafirem (chociaż pełny dekiel bardziej mi się podobał). To po przymiarce jestem pewny, że TYLKO pełny dekiel i hesalit. Mleczny ring w szafirze przeszkadza i tarcza wydaje się mieć taki zimny odcień. Hesalit ociepla tarczę, indeksy wpadają w lekki żółtawy odcień. Ale trzeba też pamiętać o tym, że wersja z hesalitem jest wyższa. Więc trzeba uważać na futryny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos pasków  gumowych do Semastera ( i nie tylko) gdyby ktos szukał   https://www.zealande.com/

 

Wszystko fajnie, tylko gdzie (poza Omegą) do jasnej ciasnej znaleźć porządną gumę do SMP ale z zapięciem motylkowym / deployant / klamrę???

 

Nie lubię standardowych zapięć, chyba że do jakiegoś garniturowca, to jeszcze.

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz w hesalicie, dla mnie to jest prawdziwy Moonwatch. I nie przejmuj się tym, że to hesalit - astronauci w Apollo dużo miejsca nie mieli i pewnie było tam mnóstwo krawędzi itp. i jakoś im się te zegarki zachowały :) .

 

Ja swojego Moonwatcha użytkowałem normalnie i nic mu nie było. 

Mam jeszcze jedno pytanie , Omega stosuje w Moonwatch-u dwa rodzaje mechanizmów.Większość współczesnych modeli ma werk 1861 , a wersja z szafirowym deklem ma 1863.Wyczytałem na forach anglojęzycznych , że werk  cal.1861 ma elementy wykonane z plastiku , piszą o dwóch częściach.... :(  Mechanizm cal.1863 jest w 100% metalowy. Jak to się ma do trwałości i późniejszego serwisowania ?

Edytowane przez Andrew63

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była taka omega seryjnie produkowana w 1969 roku?  Bo coś mi to nie pasuje w szczególności wskazówki f413774c4_qahshsn.jpgI ten tył jakiś dziwny przeszklony i nie sygnowany, bo mechanizm wygląda w porządku 

738e13a94_qahshsa.jpg

Edytowane przez Kosmala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było, to radosna twórczość, Omegi ma tylko mechanizm.

Mam jeszcze jedno pytanie , Omega stosuje w Moonwatch-u dwa rodzaje mechanizmów.Większość współczesnych modeli ma werk 1861 , a wersja z szafirowym deklem ma 1863.Wyczytałem na forach anglojęzycznych , że werk cal.1861 ma elementy wykonane z plastiku , piszą o dwóch częściach.... :( Mechanizm cal.1863 jest w 100% metalowy. Jak to się ma do trwałości i późniejszego serwisowania ?

Nijak się nie ma, wszystko jedno który wybierzesz, będzie tak samo dobry. Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki wyglądają jak w Seiko.

Nie jestem pewien, czy koperta to nie Seiko


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie , Omega stosuje w Moonwatch-u dwa rodzaje mechanizmów.Większość współczesnych modeli ma werk 1861 , a wersja z szafirowym deklem ma 1863.Wyczytałem na forach anglojęzycznych , że werk  cal.1861 ma elementy wykonane z plastiku , piszą o dwóch częściach.... :(  Mechanizm cal.1863 jest w 100% metalowy. Jak to się ma do trwałości i późniejszego serwisowania ?

 

1863 to wersja ładniej zdobiona pod otwarty dekiel i rzeczywiście ma wewnątrz podmienione tworzywo sztuczne na metal, bo to lepiej wygląda. Paradoksalnie, w 1861 ów "plastik" ponoć jest trwalszy, ale w praktyce jest tak jak pisze przedmówca - z którejkolwiek opcji nie skorzystasz - z użytkowego punktu widzenia to bez różnicy. Oba werki równie niezawodne.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie , Omega stosuje w Moonwatch-u dwa rodzaje mechanizmów.Większość współczesnych modeli ma werk 1861 , a wersja z szafirowym deklem ma 1863.Wyczytałem na forach anglojęzycznych , że werk  cal.1861 ma elementy wykonane z plastiku , piszą o dwóch częściach.... :(  Mechanizm cal.1863 jest w 100% metalowy. Jak to się ma do trwałości i późniejszego serwisowania ?

 

 

 

W 1861 krzywka pełniąca rolę hamulca chronografu jest wykonana z polioksymetylenu (tworzywo sztuczne o nazwach handlowych iupital/delrin), który cechuje się m.in. naturalną samosmarownością. Przy przeszklonym deklu ciemnoszare, gładkie tworzywo nie wyglądałoby za ładnie na tle pozostałych części ze szlifem. Dlatego w 1863 hamulec jest metalowy, pomimo gorszych właściwości użytkowych (jeśli nikt nie używa codziennie stopera, to materiał hamulca jest bez znaczenia dla żywotności mechanizmu).

 

 

Kaliber 1861 i widoczny hamulec chronografu z tworzywa.

 

Omega+Seamaster-6203.jpg?format=750wimage-asset.jpeg?format=2500w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest lepsza ta krzywka z tworzywa (tu zdania są podzielone), to mogli ja zostawić również w wersji 1863. Odróżnia się, to prawda ale większość użytkowników nie zwróci uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko gdzie (poza Omegą) do jasnej ciasnej znaleźć porządną gumę do SMP ale z zapięciem motylkowym / deployant / klamrę???

 

Nie lubię standardowych zapięć, chyba że do jakiegoś garniturowca, to jeszcze.

Ciezko z dostepnoscia gum na motylek . Przeważają  gumy standardowe : OEM,  Horus czy wspomiane Zealande.  Chcialem kupić Zealande do Aquaracera, wybór kolorystyczny mają spory, ale tylko do modelu mniejszego/ pasek 20 mm,  a potrzebowałem do wiekszego/pasek 22mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gallery_65341_2751_359603.jpg

 

Niektóre zegarki potrafią nas czegoś nauczyć.
 
Na przykład taka Omega Constellation vintage, uczy by w życiu czasem sobie odpuszczać...
 
...ustawianie daty na 22, gdy zegarek przestał chodzić drugiego i musiałbyś teraz kręcić jak maniak czterdzieści razy dookoła tarczy, albo cofać i z powrotem przez dwunastą...
 
Brak quick-setu uczy luzu w życiu. Albo frustruje. Zależy od charakteru człowieka

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nauczył luzu, PO to taki mój weekendowiec, więc musiałbym kręcić i kręcić ;) dla mnie to ogromny plus moonwatcha bo, przynajmniej daty nie muszę ustawiać jak już trafi na rękę.

Obecnie datę ustawiam tylko w rolku, a i też nie zawsze.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię ustawiać datę.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj ustawiałem koleżance datę w Spidim damskim (na Piguecie), nie mając korektora. Do tej pory bolą mnie palce, bo ktoś w Omedze w Szwajcarii jak była ustawił zegarek 12h źle i data w południe się zmieniała. Dobrze, że po "paru dniach" odkryłem że działa stary ruski sposób 12 8 12 ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

[[/url]

 

Niektóre zegarki potrafią nas czegoś nauczyć.

 

Na przykład taka Omega Constellation vintage, uczy by w życiu czasem sobie odpuszczać...

 

...ustawianie daty na 22, gdy zegarek przestał chodzić drugiego i musiałbyś teraz kręcić jak maniak czterdzieści razy dookoła tarczy, albo cofać i z powrotem przez dwunastą...

 

Brak quick-setu uczy luzu w życiu. Albo frustruje. Zależy od charakteru człowieka

Mam tak z 1680 albo go noszę ze zła datą i denerwuje mnie to trochę :(:D

Albo odstawiam na bok i czekam cierpliwie jak teraz właśnie zrobiłem i już od wczoraj mogę się cieszyć prawidłową datą :) takie to życie maniaka Vintage!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.