Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Butik napisał(-a):

 

3861 z dekoracjami (co zmienia jedynkę na dziewiątkę ;)) + fajny detal :)

 

image.thumb.png.2bfadf9c3dfdc4b4354696a95ace677f.png

 

Za tę małą rakietę i koaksiala ładnie sobie dobili do ceny :D. 73kPLN, już lecę z kartą do butiku 😈

 

https://www.omegawatches.com/watch-omega-speedmaster-dark-side-of-the-moon-co-axial-master-chronometer-chronograph-44-25-mm-31092445001001

 

 

 

Ludzie czekali na Moonwatcha z białą tarczą, a Omega postanowiła wydać znacznie droższą wersję modelu...który typowo zalegał na półkach :D Respect !

(Pamiętam, jak na jesieni była na niego przecena w Kruku -30%).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, alleck napisał(-a):

Czekam cały czas na możliwość przymiarki nowej AT w rozmiarze 38, ale miałem możliwość przymierzenia starszej (dzięki uprzejmości kolegi @Bugs). Jest jeszcze kilka innych różnic o których nie wspomnieliście, a wydaje mi się, że są znacznie ważniejsze.
Przede wszystkim koperta, starsza AT ma asymetryczna kopertę, nowsza jest symetryczna. Ucha w nowszej wydają się być krótsze, przez co wizualnie, starsza jest bardziej podłużna, nowa bardziej okrągła.

 

om_at.thumb.jpg.e498f16720cbe055ff8cc5980a33ebe4.jpg


Kolejna różnica to mechanizmy. Starsze AT obie miały ten sam mechanizm. Nowsze mają różne w zależności od wielkości. Większa ma 8900, mniejsza 8800. To nie tylko różnica w numerku czy wielkości samego mechanizmu, ale w jego funkcjonalności. 8900 podobnie do 8500 mają "szybką zmianę daty" opartą o niezależną wskazówkę godzinową. Jest to szczególnie przydatne dla tych którzy podróżują między strefami czasowymi, trochę przydatne dla tych którzy noszą zegarek cały czas i dwa razy do roku zmieniają godzinę przy okazji zmiany czasu, a zupełnie nie przydatne dla tych którzy mają kilka zegarków i chcąc użyć AT muszą się nakręcić wskazówka żeby dostosować datę default_smile.png Natomiast 8800 ma datę zmienianą w klasyczny sposób, tzn koronka w 1 pozycję i zmieniamy datę kręcąc dyskiem daty, wskazówki pozostają bez ruchu. Co więcej 8800 ma krótszą rezerwę chodu 55godzin, podczas gdy 8900/8500 mają 60godzin.
No i trzecia różnica, może nie tak ważna jak dwie poprzednie, ale pokładam w niej nadzieję na lepsze zapinanie bransolety. Obie mają nadal niezbyt wygodnego motylka, tyle, że w starszej przyciski do zwolnienia zapięcia są w "blaszce" motylka, natomiast w nowej przyciski są w "pokrywce" zapięcia, przez co jest ono minimalnie niższe. Nie umiem tego lepiej opisać, jak ktoś jest zainteresowany to sobie znajdzie zdjęcia default_smile.png

Na koniec fotka z przymiarki starszej AT.
2d87332b828286354b38b72041ceaf97.jpg&key=671f3bb7ca41497d1ee50ff7c15f72376b5d869816fe00d572df4cad1cb2f610

P.S. Jarku dziękuję za spotkanie i możliwość przymiarki.

 

Świetne porównanie, dzięki.

Dla wszystkich zainteresowanych tematem wrzucam link to fajnego podsumowania informacji nt. wszystkich generacji AT.

https://zeitquest.com/post/omega-seamaster-aqua-terra-ultimate-guide

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minutes ago, pgajlewicz said:

Brać???:>

Skoro nas pytasz, to zapewne nie ;) chyba, że to było pytanie retoryczne?

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minutes ago, pgajlewicz said:

Brać???:>

IMG-20240117-WA0008.jpg

IMG-20240117-WA0007.jpg

 

Za te 4k $ więcej względem poprzedniej wersji, to z tej rakiety powinien ogień iść przy odpalaniu chrono ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak podróba, chińczyk to projektował na aliexpress albo dodatek do happy meal.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tts napisał(-a):

Skoro nas pytasz, to zapewne nie ;) chyba, że to było pytanie retoryczne?

 

Do mnie nie gada jakoś. Pojechałem po coś innego:)

 

 

20240117_114225.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta po prawej super!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ASTRAL napisał(-a):

Ta po prawej super!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na żywo wygrał czerwony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.01.2024 o 18:50, alleck napisał(-a):

Czekam cały czas na możliwość przymiarki nowej AT w rozmiarze 38, ale miałem możliwość przymierzenia starszej (dzięki uprzejmości kolegi @Bugs). Jest jeszcze kilka innych różnic o których nie wspomnieliście, a wydaje mi się, że są znacznie ważniejsze.
Przede wszystkim koperta, starsza AT ma asymetryczna kopertę, nowsza jest symetryczna. Ucha w nowszej wydają się być krótsze, przez co wizualnie, starsza jest bardziej podłużna, nowa bardziej okrągła.

 

om_at.thumb.jpg.e498f16720cbe055ff8cc5980a33ebe4.jpg


Kolejna różnica to mechanizmy. Starsze AT obie miały ten sam mechanizm. Nowsze mają różne w zależności od wielkości. Większa ma 8900, mniejsza 8800. To nie tylko różnica w numerku czy wielkości samego mechanizmu, ale w jego funkcjonalności. 8900 podobnie do 8500 mają "szybką zmianę daty" opartą o niezależną wskazówkę godzinową. Jest to szczególnie przydatne dla tych którzy podróżują między strefami czasowymi, trochę przydatne dla tych którzy noszą zegarek cały czas i dwa razy do roku zmieniają godzinę przy okazji zmiany czasu, a zupełnie nie przydatne dla tych którzy mają kilka zegarków i chcąc użyć AT muszą się nakręcić wskazówka żeby dostosować datę default_smile.png Natomiast 8800 ma datę zmienianą w klasyczny sposób, tzn koronka w 1 pozycję i zmieniamy datę kręcąc dyskiem daty, wskazówki pozostają bez ruchu. Co więcej 8800 ma krótszą rezerwę chodu 55godzin, podczas gdy 8900/8500 mają 60godzin.
No i trzecia różnica, może nie tak ważna jak dwie poprzednie, ale pokładam w niej nadzieję na lepsze zapinanie bransolety. Obie mają nadal niezbyt wygodnego motylka, tyle, że w starszej przyciski do zwolnienia zapięcia są w "blaszce" motylka, natomiast w nowej przyciski są w "pokrywce" zapięcia, przez co jest ono minimalnie niższe. Nie umiem tego lepiej opisać, jak ktoś jest zainteresowany to sobie znajdzie zdjęcia default_smile.png

Na koniec fotka z przymiarki starszej AT.
2d87332b828286354b38b72041ceaf97.jpg&key=671f3bb7ca41497d1ee50ff7c15f72376b5d869816fe00d572df4cad1cb2f610

P.S. Jarku dziękuję za spotkanie i możliwość przymiarki.
 

Nie mam nic do nowej AT, ale stara mimo wszystko od zawsze mi się bardziej podoba, a zwłaszcza ramka daty robi robotę w co-axialu. No i też wolę pionową boazerię, kilka ich już zresztą miałem.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam nic do nowej AT, ale stara mimo wszystko od zawsze mi się bardziej podoba, a zwłaszcza ramka daty robi robotę w co-axialu. No i też wolę pionową boazerię, kilka ich już zresztą miałem.
No ja wypowiem się tak konkretnie co mi się bardziej podoba jak uda się przymierzyć nową  Ale jak mogę sobie pomarudzić, żeby stworzyć swoją idealną AT, to ja poproszę w kopercie ze starej wersji, ale niższą tak jak nowa, z tarczą ze starej wersji (boazeria), ale z oknem daty z nowej (na 6stej) dodatkowo z ramka daty taką jak w Shades, z mechanizmem 8800 i deklem z Summer blue  


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Krakus1 napisał(-a):

nie bądźmy gorsi

 

🤪 Bez foty się nie liczy - czekamy na Omegę oraz lepszą ekspozycję drugiego planu (z prawej) !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Krakus1 napisał(-a):

jutro będą lepsze widoki 😉

Czekam !! Plus 3 godziny to pewnie Dubaj albo Oman ?

P.s. bardzo zgrabna ta Konstelacja 👍

Edytowane przez mroova

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyposażyłem się w stojaczek w firmie, aby jak najmniej rysować tą nieszczęsną polerowaną bransoletę:)

20240118_123455.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krakus1 Nie na owłosione czekamy !!! Oczywiście udanego pobytu 🙂

Edytowane przez mroova

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, mroova napisał(-a):

@Krakus1 Nie na owłosione czekamy !!! Oczywiście udanego pobytu 🙂

masz takie i takie 😅

20240119_135015.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ceteth napisał(-a):

Niebiescy trzysta 😛 

IMG_7825.jpeg

 

Osobiście dobrałbym inny kolor nato, chyba, że na zdjęciu tylko tak średnio do siebie pasują. Ale ogólnie 300 na nato jest kozacka i bardzo lubię to połączenie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.