Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Dzięki, cieszy dużo bardziej niż poprzedni  
O ile masz jeszcze poprzedniego to może pokusił byś się o porównanie?

Fotki są stronę czy dwie temu :) Co do subiektywnych odczuć, poprzedni z bransą był dużo dużo cięższy, sprawiał wrażenie kapkę większego na ręku. Teraz mam szafir, miałem hesalit, moim zdaniem milkyring prawie nie występuje, w porównaniu do 1863 różnica jest bardzo duża. Łatwiej się nakręca, ma dłuższa rezerwę chodu (przynajmniej sztuka do sztuki). Tarcza sama w sobie w poprzedniej referencji nie ma moim zdaniem zupełnie podejścia do nowego, step, logo, to wszystko na żywo widać najmocniej :) Poprzedniego nosiłem tylko na pasku, tu nie wiem czy w ogóle zdecyduję się na zdjęcie bransy :)

No właśnie chodziło mi o takie subiektywne odczucia. Fotki tego nie oddają. Ja dość długo zastanawiałem się nad zakupem starej. W grę wchodził tylko hesalit i pełny dekiel. Ale odrzuca mnie kwestia nakręcania. Ja swoimi grubymi paluchami musiałem się sporo namęczyć żeby kręcić tą koronką i ostatecznie się nie zdecydowałem. Wybrałem chrono innej marki. Nowego mierzyłem też i nie czuje żeby się lepiej nakręcał. Także klasyczny moon nie dla mnie ;) dziękuję za podzielenie się własnymi spostrzeżeniami.

4 minutes ago, alleck said:

No właśnie chodziło mi o takie subiektywne odczucia. Fotki tego nie oddają. Ja dość długo zastanawiałem się nad zakupem starej. W grę wchodził tylko hesalit i pełny dekiel. Ale odrzuca mnie kwestia nakręcania. Ja swoimi grubymi paluchami musiałem się sporo namęczyć żeby kręcić tą koronką i ostatecznie się nie zdecydowałem. Wybrałem chrono innej marki. Nowego mierzyłem też i nie czuje żeby się lepiej nakręcał. Także klasyczny moon nie dla mnie ;) dziękuję za podzielenie się własnymi spostrzeżeniami.

Mając kilka okazji porównać nakręcanie starego i nowego nie skorzystałem, ale dziś się udało. Co prawda nie dokładnie ten model ale 3861 i moje subiektywne odczucie jest takie, że nie nakręca się go lepiej. Z dośw. mogę dodać, że  po jakimś czasie człowiek nabiera wprawy i jakoś "tak samo się to dzieje" i nakręcanie jest ok. :) I pomyśleć, że przy pierwszym nakręcaniu zastanawiałem się jak sobie z tym astronauci radzili. 

Posted (edited)

Nowe wdzianka, które Waszym zdaniem lepsze? ;)

A5BC1D6A-BC5E-415F-982A-B3925DB3D8D4.jpeg

EEB30F77-2545-4445-BFB9-D93472232AB0.jpeg

Edited by Rohi

11 godzin temu, Rohi napisał(-a):

Nowe wdzianka, które Waszym lepsze? ;)

A5BC1D6A-BC5E-415F-982A-B3925DB3D8D4.jpeg

EEB30F77-2545-4445-BFB9-D93472232AB0.jpeg

uważam że te z czerwonym pasami, nadaje sportowy charakter zegarkowi... To oryginalne Nato od Omegi, czy produkcja innych firm ?

Edited by Marcin91

11 godzin temu, Rohi napisał(-a):

Nowe wdzianka, które Waszym lepsze? ;)

Wizualnie szaro-granatowy, ale moona słabo się nosi na nato, ze względu na odstającą dupkę 😜

To ja powiem odwrotnie - Moona na nato nosiłem i nie czułem żadnego dyskomfortu.

Natomiast z tych dwóch pokazanych powyżej to akurat żaden mi nie podchodzi.

Chyba ze strony agenta 007 to zdjecie wziales 🤪😂😁

Edited by artme

No zdjęcie świetne. :) Myśle o zakupie tego amelinum, ale te nowe bling bling mi się co raz bardziej podobają. 

14 godzin temu, artme napisał(-a):

Chyba ze strony agenta 007 to zdjecie wziales 🤪😂😁

:D:lol:

james bond GIF by STARZ

13 godzin temu, tbn napisał(-a):

No zdjęcie świetne. :) Myśle o zakupie tego amelinum, ale te nowe bling bling mi się co raz bardziej podobają. 

Amelinium nadal ma swój urok ;)

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

14 minut temu, dodge66 napisał(-a):

Amelinium nadal ma swój urok ;)

Bez wątpienia, rozmiarowo też jest świetna. Nowe wyglądają jak zrobione przez roboty dla NASA, co mi się nie ukrywam podoba. Wygląda prawie jak obiekt ze świata techno gadżetów. :) Do Moona, który zatrzymał się w latach 60' chyba dobra para by była.

Edited by tbn

W dniu 6.08.2021 o 10:56, Butik napisał(-a):

Tymczasem tę DV da się też nosić nie tylko do garnituru :)

Ja moją DV noszę nie tylko do garnituru ale też do tzw. stylizacji smart casual. A moja jest jednak trochę bardziej "garniturowa" z braku komplikacji.

Byle koszula była (nie lniana - lniana mi nie pasuje) :)

IMG_3013.jpeg

IMG_3103.jpeg

IMG_3150.jpeg

IMG_3341.jpeg

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

15 minut temu, fanfar19 napisał(-a):

Ja moją DV noszę nie tylko do garnituru ale też do tzw. stylizacji smart casual. A moja jest jednak trochę bardziej "garniturowa" z braku komplikacji.

Byle koszula była (nie lniana - lniana mi nie pasuje) :)

IMG_3013.jpeg

IMG_3103.jpeg

IMG_3150.jpeg

IMG_3341.jpeg

Ależ ta tarcza jest piękna...

Jak już powracam z  różnych wyjazdów, to spróbuję ten sikor ukażualować trochę. Zakupiłem już deployant 16mm w butiku (wydaje mi się że większe taliowanie niż fabryczne 18mm może być ciekawe) resztę oddaj w ręce i doświadczenie Filipa.

Edited by Butik

OMEGA rządzi