Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Widzę, ze zdania ekspertów są podzielone, ja jednak dyskusje na ten temat pozostawiłbym Anglikom, niech oni się męczą z własnym językiem :)

Nie byłoby problemu gdyby kolega użył określenia zapięcie motylkowe. Szkoda, ze na to nikt nie zwrócił uwagi :)

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Anglikom i Francuzom zapięcie motylkowe nie brzmi tak specjalistycznie

No ale to był chyba polski salon, bo pytanie było o czarna gumę, ale zapięcie to już deployment clasp do niej miało być. Dobrze, ze sprzedawca nie odpowiedział, ze maja tylko z zapięciem motylkowym, bo mogliby się nie dogadać :)

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Systematyzując dyskusje natury językowej, w komunikacji najważniejsza zasada to taka aby strony się rozumiały . W obiegu są 2 wersje i wszyscy wiedzą o co chodzi.

Poprzeczkę tutaj powiesiłbym wyżej dla użytkowników dla których pierwszym językiem jest angielski i od nich oczekiwałbym używania poprawnej wersji.

Dla purystów - informuję, że deployant jest poprawną wersją.

1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Posted (edited)

Dzięki za podsumowanie. Czy wg najważniejszej zasady możemy przyjąć że BMW ma TYLNI napęd, a pokrętło służy do nakręcania zegarka w którego obudowie jest schowane m.in tło (tarcza), a mechanizm jest w automacie i działa na wahadło 🧐... Dodam że niektóre zegarki mają metalowy pasek (np. Smp 300 na bransolecie). Żeby nie ominąć kluczowego języka angielskiego, możemy uznać, transformując na ojczysty, iż te najbardziej skondensowane w kontekście mnogości funkcji zegarki, zawierają.. kompilacje. 

Edited by eye_lip

Nie możemy przyjąć. Poprawna komunikacja nie może być wrogiem skutecznej komunikacji.

Sam z pietyzmem podchodzę do komunikacji ,ale jako pragmatyk , ważne jest dla mnie aby ludzie się „dogadywali”  nawet jeśli używają niepoprawnych form niż używając poprawne formy mieli problemy komunikacyjne.

3. Mentor i coach.

Tak rodzi się nowe znaczenie słów „ ekspert” i „merytoryczny”. Teraz lokują się gdzieś między insurekcją i rezurekcją.

15 godzin temu, 70' napisał(-a):

Widzę, ze zdania ekspertów są podzielone, ja jednak dyskusje na ten temat pozostawiłbym Anglikom, niech oni się męczą z własnym językiem :)

Nie byłoby problemu gdyby kolega użył określenia zapięcie motylkowe. Szkoda, ze na to nikt nie zwrócił uwagi :)

pełna zgoda, w punkt.👍

3. Mentor i coach.

Karbon od Chinczyka.
Na razie bardzo sztywny, zobaczymy za 3 dni.85fa30b8a2694d9dbc33d1c63f67f933.jpg&key=f7117aabc218862612f67ba6587e15107d432be30535b3498070f4a8a3d1c6a2

Jednak powrót na branse po 30 minutach.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

Ponieważ zrobiło się chłodniej należało przyodziać zegar w grubsze skóry:)

Jestem zachwycony tym paskiem (jakość, dopasowanie, wygoda)

AB8711CC-1E47-47BD-B8D1-D04AC1EA8A9A.jpeg

141BEF4A-1FFF-43EC-B2CF-AEFDC94A50E2.jpeg

3B52C202-38BB-41FC-A3BB-D0377382BBC6.jpeg

Witam serdecznie wielbicieli zegarków OMEGA :)

Od pewnego czasu "podglądam" forum i w końcu postanowiłem zarejestrować się.

Od razu pytanie: czy możecie polecić mi sklep internetowy, który:

1. ma dobry wybór pasków 19mm przystosowanych do oryginalnego zapięcia "foldover clasp" (deployant, motylkowy, ... jaka jest przyjęta tutaj nazwa, aby nikogo nie urazić? ;-))

2. wysyła kurierem za granice PL?

Poniżej moja kapitalna OMEGA PO :)

20210125_150450_2.jpg

Posted (edited)

Chelou!

Taki mały kłiz, z czystej ciekawości... Gdybyście mieli z tego pudełka zostawić tylko połowę, to czego byście się pozbyli (ewentualnie dlaczego)?

IMG_3075.jpg

Edited by Butik

OMEGA rządzi

Bardzo prosta sprawa, wyciąłbym cały dolny rząd :). Wszystko albo dziwaczne (Skywalker), wielkie (worldtimer, globemaster) albo brzydkie jak ta PO z bezsensownym w tym modelu GMT.

1dFQTya.png

Posted (edited)

Moim zdaniem: dolny rzad pierwsze trzy od lewej out, gorny rzad drugi od lewej out.

Dolny rzad: wielkie, dziwne, klocowate, przekombinowane (lubie prostote).

AT bym zamienil na Railmastera (bardziej casualowy) zeby bylo cos innego.

Poki co Globemaster i AT graja w podobnym segmencie jak dla mnie.

Edited by cordi7

4 minuty temu, nicon napisał(-a):

[...] wielkie (worldtimer, globemaster) [...]

Tak w kwestii formalnej (bo inne argumenty czytam i przyjmuję z pokorą i ciekawością) - Globemaster jest najmniejszy z tych wszystkich zegarków (przynajmniej wg specyfikacji) -> 39mm, drugi co do małości to De Ville (lewy górny róg) reszta to 41mm+.

OMEGA rządzi

No właśnie Twoje kryteria są najważniejsze bo każdy może mieć inny ranking. Abstrahując od estetyki i atrakcyjności ( u mnie żadna z tych sztuk nigdy nie gościła a Omeg mam sporo) to proponuję klucz „ reprezentanci różnych  typów zegarka”

- zostawić 1 z 2 diverów, 1 z 3 klasyków  ( De Ville, AT, Globe)  i jeśli koniecznie musi odpaść „ czworo” to zdecydować który „dziwak podróżnika” bardziej się podoba.  

13 minut temu, Butik napisał(-a):

Chelou!

Taki mały kłiz, z czystej ciekawości... Gdybyście mieli z tego pudełka zostawić tylko połowę, to czego byście się pozbyli (ewentualnie dlaczego)?

IMG_3075.jpg

Globmaster, AT i Seamaster zostają. Świetne modele i wygodne rozmiary. 
Pozostałe do sprzedaży  (zostawiajac zapewne skalpel) a następnie zakup dwóch z trzech największych ikon wszech czasów: Rolex GMT Pepsi ,Submariner oraz moonwatch .
Czuje to w kościach że wtedy spoczniesz na laurach.

3. Mentor i coach.

4 minuty temu, desmo napisał(-a):

No właśnie Twoje kryteria są najważniejsze bo każdy może mieć inny ranking. [...]

Absolutnie masz rację i ja tak do tego podchodzę, mam swoje typy, praktycznie już nabywców na 3 sztuki. Ale że bywa tutaj czasem nudnawo albo powtarzalnie to postanowiłem wrzucić taki temacik mam nadzieję do ciekawej dyskusji. A może w przypadku jednego czy dwóch zmienię zdanie? ;)

OMEGA rządzi

Globe, Seamaster i De Ville zostają, reszta for sale. 

Posted (edited)

jak ten przykład fajnie pokazuje, jak bardzo się różnimy w gustach

Ja bym zostawił Skywalkera, bo oryginalny, ciekawy, rzadko spotykany w super zestawieniu kolorystycznym, plus nato świetnie dopasowane do koperty, Worldtimera bo jest po prostu pięknym arcydziełem, może ewentualne tego Moona w górnym rzędzie (nawet nie wiem co to za wersja 😉)

Z reszty PO jakoś do mnie nie gada w tych kolorach i bez chronografu, zielona AT też "specyficzna", białego Seamastera chyba za dużo wszędzie i już mi się mega opatrzył, a pozostałe dwa (Globe i De Ville) za poważne.

Edited by mc9

50 minut temu, Butik napisał(-a):

Chelou!

IMG_3075.jpg

Szczerze? Z całego pudełka omeg zostawiłbym numerki 3, 4(warunkowo), 6(warunkowo), 8. Reszta do piekła :D

Ja bym zostawił De Ville, Seamastera i globemastera a nad skywalkerem bym się zastanawiał reszta ...

AT do mnie nie gada za nudna, worldtimer za duży, PO nie w tym zestawieniu kolorystycznym i na pasku, speedmastet po prostu nie ten :)

Pozdrawiam,

Janek

Chelou!

Ałt: lakiLuk, derdevil, krono - bo brzydkie. Plus PO, bo białas starczy.