Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Aż wstyd pokazać takiego staruszka ponad 50lat po takim nowiutkim. 😅

CBF460C8-4062-478C-929B-B3C35DEAF4DC.jpeg

9EDB9120-77B8-4463-8083-39C614E2B003.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedpodwyżkowo impulsowo.

 

IMG_0538.JPG

IMG_0542.JPG


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Butik napisał(-a):

Przedpodwyżkowo impulsowo.

 

Piękny jest. Od zawsze mi się podobał. Jak się nie przyjmie i będziesz się chciał go pozbyć, to daj znać ;) pójdę go jeszcze raz przymierzyć, bo wydawał mi się dość grubaśny i ewentualnie pomyślę wtedy co poświęcić ze swojego zbioru ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz droższy memu sercu
8f5af8e8a0011da3aca6a37a7e0a17fb.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Butik napisał(-a):

Przedpodwyżkowo impulsowo.

 

 

Piękny zegar, gratulacje!

 

MUvPEJLmSB8cCSa0q9UPGbLcDackDVNQzjgQZiZehgRQyO8u5IOYM1fIJn6nJTsMdmmASkGRm0r878XM586iTMz0y5muyPpk8y6y1b-vxyLlgqNn4yzRelB74TseQKocqXj0vKVgny6quX6HrOsh6gPd07deNU0QWyZ6Y2EHmxbulnodAaikqfd6ZC7HHGaKx6c56lTTr-TSUrKfyEKoXCSFlcArvHqRsSZVoiSPKf9GTxnSVFO1sTOxw1hc4Xq6-u-F02Gf_ZJIlYWVUwW8oz6_5nmJCJA42psRVt895GkgvyHVKnjpbnRXIrrIrj9piUNWVtR8kv4Azdk2PyJ_HEG-9DaT7GYeLqXt-sf9GfF5jw_k7YEQrChcdiRJHBN9JvIvcEpEHWIcTsNNSMIRGRcUXXmHSJkPg55zDQ7QpwYRfnTPXlLhpG6dTjcWJMmxKI-c_vlizyMwr-rrJ0B7fqVBFi4T8Y_5oSoBC8MoKXPwl0JiVWmBPT4P82wBrDFyYbSpK5UAhXZG6oLngrqpj0VV5BcG4IhiPSaPkBgRXLhCT8mWKf4CURL5s2IvjEAp3Ct5bh4ozW5j-MeASDJ79hJOKWo-StW0llC9r6tJb9iFIN_1v6OlzAwqsxEBOlrcMIoF9uPzq66pGHLw9ZmsjoOrj_PsaFQWhyctLCXIn5DXumS6Y0VZEgPNzITxsrP2NAS7k9Wl6LgpAby5ojDISXZVzQ=s947-no?authuser=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, jak zrobisz fotkę Omegi w białej Tesli to będę wiedział z kim piszę na forum😉 🤝

4 godziny temu, adamjttk napisał(-a):

Zegarek podrozal 2800 PLN w ciagu niecalych 3 miesiecy, w listopadzie katalogowo byl po 22.600 PLN, po rabacie dostalem za 18.080 PLN..

Cos czuje, ze to nie ostatnia podwyzka w tym roku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, alleck napisał(-a):

 

Piękny jest. Od zawsze mi się podobał. Jak się nie przyjmie i będziesz się chciał go pozbyć, to daj znać ;) pójdę go jeszcze raz przymierzyć, bo wydawał mi się dość grubaśny i ewentualnie pomyślę wtedy co poświęcić ze swojego zbioru ;) 

 

Dzięki. U mnie też był z tyłu głowy od dawna, od dawna też z tyłu głowy miałem blokadę przed jego rozmiarem. Wczoraj przed wylotem przymierzyłem jeszcze raz i stwierdziłem, że sklepowe przymiarki to za mało. Dlatego wyciągnąłem plastik i muszę sprawdzić na co dzień (zresztą większość moich zachcianek zegarkowych wolę weryfikować w ten sposób).

 

Jeśli się przyjmie - zostanie, a moonwatch pójdzie w świat. Najpierw parę tygodni muszę ponosić i zobaczyć, czy da się razem żyć. Wizualnie jest przecudny. Komfortowo - zobaczymy.

 

Godzinę temu, mc9 napisał(-a):

 

Piękny zegar, gratulacje!

 

MUvPEJLmSB8cCSa0q9UPGbLcDackDVNQzjgQZiZehgRQyO8u5IOYM1fIJn6nJTsMdmmASkGRm0r878XM586iTMz0y5muyPpk8y6y1b-vxyLlgqNn4yzRelB74TseQKocqXj0vKVgny6quX6HrOsh6gPd07deNU0QWyZ6Y2EHmxbulnodAaikqfd6ZC7HHGaKx6c56lTTr-TSUrKfyEKoXCSFlcArvHqRsSZVoiSPKf9GTxnSVFO1sTOxw1hc4Xq6-u-F02Gf_ZJIlYWVUwW8oz6_5nmJCJA42psRVt895GkgvyHVKnjpbnRXIrrIrj9piUNWVtR8kv4Azdk2PyJ_HEG-9DaT7GYeLqXt-sf9GfF5jw_k7YEQrChcdiRJHBN9JvIvcEpEHWIcTsNNSMIRGRcUXXmHSJkPg55zDQ7QpwYRfnTPXlLhpG6dTjcWJMmxKI-c_vlizyMwr-rrJ0B7fqVBFi4T8Y_5oSoBC8MoKXPwl0JiVWmBPT4P82wBrDFyYbSpK5UAhXZG6oLngrqpj0VV5BcG4IhiPSaPkBgRXLhCT8mWKf4CURL5s2IvjEAp3Ct5bh4ozW5j-MeASDJ79hJOKWo-StW0llC9r6tJb9iFIN_1v6OlzAwqsxEBOlrcMIoF9uPzq66pGHLw9ZmsjoOrj_PsaFQWhyctLCXIn5DXumS6Y0VZEgPNzITxsrP2NAS7k9Wl6LgpAby5ojDISXZVzQ=s947-no?authuser=0

 

Owszem, piękny, zobaczymy teraz jak praktyczny :). Dzięki za pomoc na priw!

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Butik napisał(-a):

Przedpodwyżkowo impulsowo.

 

 

 

 

Ten model jest rewelacyjny, chociaż tradycyjnie na Twoich zdjęciach nie jest to łatwe do uchwycenia 😉 Na szczęście widziałem go na żywo 😁 Zdecydowanie wolałbym go od moona.

Serdecznie gratuluję zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, rmak napisał(-a):

 

Ten model jest rewelacyjny, chociaż tradycyjnie na Twoich zdjęciach nie jest to łatwe do uchwycenia 😉 Na szczęście widziałem go na żywo 😁 Zdecydowanie wolałbym go od moona.

Serdecznie gratuluję zakupu.

 

Niestety nie umiem w zdjęciach, robię telefonem i wrzucam nieobrobione :(

 

Wizualnie rzeczywiście to jet niebo a ziemia -> błyszczące indeksy i wskazówki, ceramiczna luneta, AR z obu stron, piękna odbijająca światło tarcza - na pewno wygląda bardziej luksusowo (i kosztuje bardziej luksusowo ;) ). Największy problem tutaj to wielki rozmiar (średnica i grubość). Wszyscy posiadacze mówią, że nosi się go dużo lepiej niż wynika to ze specyfikacji. Nawet kilkunastominutowe chodzenie z nim po sklepie nie jest miarodajne, dlatego muszę ponosić normalnie i zobaczę który zostanie, bo na zegarek o charakterze księżycowym jest tylko jedno miejsce w pudle.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Butik napisał(-a):

 

Niestety nie umiem w zdjęciach, robię telefonem i wrzucam nieobrobione :(

 

Wizualnie rzeczywiście to jet niebo a ziemia -> błyszczące indeksy i wskazówki, ceramiczna luneta, AR z obu stron, piękna odbijająca światło tarcza - na pewno wygląda bardziej luksusowo (i kosztuje bardziej luksusowo ;) ). Największy problem tutaj to wielki rozmiar (średnica i grubość). Wszyscy posiadacze mówią, że nosi się go dużo lepiej niż wynika to ze specyfikacji. Nawet kilkunastominutowe chodzenie z nim po sklepie nie jest miarodajne, dlatego muszę ponosić normalnie i zobaczę który zostanie, bo na zegarek o charakterze księżycowym jest tylko jedno miejsce w pudle.

 

Nie nosiłem go, tylko oglądałem, więc nie potrafię się odnieść, ale wielokrotnie słyszałem, że PO jest za gruba i niewygodna. Tymczasem moje odczucia są zupełnie inne. Ostatnio przez cały urlop praktycznie nie zdejmowałem jej z ręki przy pełnym komforcie na nadgarstku. Tak więc to z całą pewnością kwestia indywidualnego odbioru.

Aczkolwiek przy Twojej rotacji 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przedpodwyżkowo impulsowo.
 
Śliczny speedy...tuesday Gratuluję

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

No jest piękny.. ale wybór pomiędzy nim a moonem nie będzie łatwy. Mnie ten się bardziej podoba :)


jak wczesniej wspomnialem - wizualnie dla mnie nie ma dyskusji na korzysc munfejza; do sprawdzenia czy ten rozmiar przyjmie sie na nadgarstku; na pewno zrobie jakies wideo porownawcze obu zegarkow


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem swego czasu niezla jazde na tego "munfejza", tylko w wersji niebieskiej - no zakochalem sie... ☺️

Jednak wielkosciowo w porownaniu do zwyklego moona (w szczegolnosci grubosc i waga) mocno mnie od niego odciagaly i za kazdym razem po przymiarkach odkladalem temat. Az do momentu w ktorym jeden z forumowych kolegow zauwazyj taki drobny szczegol - pomimo, ze ma on date, to jest praktycznie nieuzyteczna, bo... nie do odczytania i... czar prysl 😔

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem go kilka razy. Ale za każdym razem od podjęcia decyzji o zakupie powstrzymywała mnie właśnie grubość. Tarcza jest piękna, godzinę myślę, że bym odczytał jakoś. No ale kolejnego prodiża bym nie chciał mieć default_smile.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, artme napisał(-a):

Mialem swego czasu niezla jazde na tego "munfejza", tylko w wersji niebieskiej - no zakochalem sie... ☺️

Jednak wielkosciowo w porownaniu do zwyklego moona (w szczegolnosci grubosc i waga) mocno mnie od niego odciagaly i za kazdym razem po przymiarkach odkladalem temat. Az do momentu w ktorym jeden z forumowych kolegow zauwazyj taki drobny szczegol - pomimo, ze ma on date, to jest praktycznie nieuzyteczna, bo... nie do odczytania i... czar prysl 😔

 

True story, odczyt daty na tej tarczy, to czasem prawdziwa przygoda 😉 

Aczkolwiek pamiętam bardzo dobrze moment, gdy zobaczyłem po raz pierwszy na żywo i jak z miejsca mną "wszczonsnoł". Mam już chyba 2 lata i dalej micha się cieszy z każdym spojrzeniem na niego. A obawy o rozmiar okazały się niepotrzebne, na 17cm czuję się z nim dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, mc9 napisał(-a):

 A obawy o rozmiar okazały się niepotrzebne, na 17cm czuję się z nim dobrze.

Uuuu.... to odwaznie z nim na tych 17cm dajesz... 😳😬😁😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Butik gratulacje :) Piękny jest :) Moim zdaniem to najładniejsza Omega w obecnym katalogu :)  

 

ps. także na niego chorowałem, chyba nadal choruje... :) Przymierzałem go już wielokrotnie i niestety też nie przechodził "testu" grubości :( Jeżeli chodzi o średnicę, to mimo 43,5 mm bardzo fajnie układa się na nadgastku i ona nie jest problemem nawet przy "skromniejszej" łapce :) 

Czekam z niecierpliwością na odczucia po paru tygodniach noszenia. Masz duże doświadczenie z innymi Omegami więc jestem ciekaw wniosków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale zegarki z ceramiczną tarczą pod szkiełkiem są bajecznie przepiękne, porównywałem zwykła Aqua Terre i Tokyo, Tokyo jest rarytasem, pięknie prezentuje sie w pomieszczeniu i po za nim. Co myślicie o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że ceramiczne tarcze szybko się nudzą i robią z zegarka niepotrzebnie przedmiot jeszcze bardziej biżuteryjny. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że po zauroczeniu nierzadko pierwszym porządnym zegarkiem z ceramiczną tarczą później się już z tego wyrasta 😉

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, artme napisał(-a):

Uuuu.... to odwaznie z nim na tych 17cm dajesz... 😳😬😁😉

 

Górną część nadgarstka mam płaską, a wręcz lekko wklęsłą, przez co dupka od dekielka chowa się całkowicie, a zegarek traci na grubość ten fragment. Natomiast rozmiar koperty też optycznie maleje ze względu na uszy zawinięte do dołu oraz "kilkuwarstwową" budowę całej koperty. Nie żebym strasznie go bronił, bo zwyczajnie w świecie, po prostu podoba mi się i może nie umiem spojrzeć na niego w 100% obiektywnie, ale po prostu nie razi w żaden sposób. 

 

Zrobiłem na szybko fotę w lustrze i jak widać, uszy spokojnie mają jeszcze trochę przestrzeni i nie wychodzą poza nadgarstek, mimo że jest dość ściśnięty na pasku, na luźno optycznie byłoby jeszcze więcej zapasu.

 

image.png.ec3ed299fee8de6b200032b47d32658c.png

 

Ciężko to uchwycić, ale tutaj widać, jak dekiel od spodu się chowa w nadgarstku, dzięki czemu prawie 1/3 jego grubości znika, jak się go założy.

 

 

image.png.ca79724297c86397bdd896e58cafb217.png

 

Piszę to generalnie, dla wszystkich niezdecydowanych przez rozmiar. Sam bardzo się tego obawiałem i było mi mega szkoda, że taka super koperta, a taki wielgachny jest, ale okazało się, że to przede wszystkim tylko liczby na papierze. Opinie osób patrzących z boku też są takie, że nie zwraca na siebie uwagi wielkością.

 

Aczkolwiek chudy to on także nie jest i do Altiplano Ultimate Concept to mu trochę brakuje 😉

Edytowane przez mc9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, memento mori napisał(-a):

Ja uważam, że ceramiczne tarcze szybko się nudzą i robią z zegarka niepotrzebnie przedmiot jeszcze bardziej biżuteryjny. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że po zauroczeniu nierzadko pierwszym porządnym zegarkiem z ceramiczną tarczą później się już z tego wyrasta 😉

Przyznam trochę tobie rację ale nie w przypadku Omegi. PO czarna tarcza i indeksy z białego złota robią naprawdę świetną robotę i ani trochę się mi nie znudziła i w dodatku świetnie leży na moim 17,5 cm nadgarstku. Natomiast RADO w całości ceramiczne  jest takie i tu przyznam Tobie w 100% racje, w dodatku jego 42 cm to tak naprawdę licząc sam bezel to jest 40cm i jest trochę za mały chociaż do garnituru jest ok. 40cm na 10 mm grubości robi robotę no i świetny mechanizm ETA 2892-A2, no cóż chyba pójdzie w świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.