Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

Zgadzam się, że marketingowo to bardzo dobry pomysł. Branża kreatywna bije brawa. Tylko na tym forum większość ceni sobie w zegarkach historie modelu i marki, jakość wykonania, precyzję mechanizmów itd. Skrupulatnie policzonymi skokami na kasę trudno zyskać uznanie wśród miłośników zegarków. 😉

Ale czy te Swatche obniżą jakość wykonania Omeg czy precyzje ich mechanizmów? My chyba cały czas kręcimy się wokół nieistotnych rzeczy w tej sprawie. Moon pozostanie Moonem, Swatche zabawkami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ale czy te Swatche obniżą jakość wykonania Omeg czy precyzje ich mechanizmów? My chyba cały czas kręcimy się wokół nieistotnych rzeczy w tej sprawie. Moon pozostanie Moonem, Swatche zabawkami. 


Dokładnie tak. To mają być fajne, kreatywne produkty. Swatch ma w swoim heritage właśnie bycie taką kreatywną marką z tanimi, plastikowymi ale artystycznie ciekawymi zegarkami. I dobrze, że nadal po tylu latach potrafią nas zaskoczyć. To jest serce tej marki. I to wielu miłośników zegarków doceni - są nadal konsekwetni w tym, wokół czego zbudowali tę markę. Oni nigdy nie byli i mam nadzieję nie będą o jakości, precyzji i giloszowaniu... Choć coś pamiętam, że wiele lat temu, jak odwiedziłem salon Swatch w Genewie, mieli tam w ofercie zegarek z mechanizmem Breguet coś w cenie 1000 franków. Nie pamiętam już szczegółów ale ewidentnie był to ślepy zaułek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest niecierpliwy :)
Porada z fb., nie moja.

Dostępny. Jest obejście ale łatwo nie jest. Ja już swojego kupiłem.

1) Wchodzicie na stronę Swatcha z wybranym modelem.

2) Najeżdżacie myszką na zablokowaną cenę.

3) Wchodzicie do menadżera poprzez ctrl+shift+del.

4) Znajdujecie proces explorer.exe, prawym myszy, zamknij.

5) Gotowe.

Gdybyście mieli problemy to piszcie w komentarzach. Dajcie znać czy jeszcze działa.

Nie ma za co.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

Zgadzam się, że marketingowo to bardzo dobry pomysł. Branża kreatywna bije brawa. Tylko na tym forum większość ceni sobie w zegarkach historie modelu i marki, jakość wykonania, precyzję mechanizmów itd. Skrupulatnie policzonymi skokami na kasę i rozdawaniem logotypów trudno zyskać uznanie wśród miłośników zegarków.  

 

MINI nie trzeba odtwarzać ponieważ cały czas istnieje. Ponadto również w takich wersjach, które pozwalają na mierzenie się z poważnymi maszynami.

Dlatego będę wdzięczny o co chodziło w tym fragmencie poniżej. No chyba, że chodzi o próbkę zaklinania rzeczywistości "faktami kreatywnymi". 🤪  

 

"To raczej kultowe Mini, ale w tym przypadku odtworzone głównie przez artystów wspomaganych jedynie trochę wiedzą inżynierów, zbudowane z nowoczesnych i niedrogich materiałów, pomalowane w kolorowe radosne wzorki. Powstał dla tych, którzy chcą uśmiechać się każdego ranka na jego widok, a nie by mogli mierzyć się z poważnymi maszynami w starcie spod świateł. Ci, którzy będą próbowali to robić, od razu narażą się na śmieszność."


W tym nawiązaniu do Mini chodziło mi o zmianę myślenia, że ten Swatch został stworzony jako konkurent Mercedesa S, bo takie porównania się pojawiały wcześniej. A moim zdaniem to zupełnie inna kategoria, nie konkurencyjna do pierwowzoru. To taka mała fajna zabawka. A tym czym może konkurować z dużymi graczami to wyłącznie kreatywność kolorystyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy przeżywają Moonswatcha, a tu coś tak fajnego wyszło. I to za cenę niższą niż spodziewana:

 

Screenshot 2022-03-25 at 19.41.26.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kvd napisał(-a):


Ja też! które kolory? 
dla mnie Ziemia i merkury chyba ;) 

a tak w sumie teraz się zastanawiam, tarasy są otwarte przed 9?W sensie czy można np o 7 rano iść stanąć przed butikiem czy dopiero o 9 otwierają się drzwi galerii?

Bo przecież tam jest kilka wejść od różnych stron,to nawet ktoś kto będzie czatował może nie być pierwszy bo ktoś z innej strony wejdzie idealnie w punkt😝

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę będziecie tam stać od rana? ;) Przecież zaraz te zegarki będzie można kupić normalnie online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, krystian7887 napisał(-a):

a tak w sumie teraz się zastanawiam, tarasy są otwarte przed 9?W sensie czy można np o 7 rano iść stanąć przed butikiem czy dopiero o 9 otwierają się drzwi galerii?

Bo przecież tam jest kilka wejść od różnych stron,to nawet ktoś kto będzie czatował może nie być pierwszy bo ktoś z innej strony wejdzie idealnie w punkt😝

Obstaw rodziną i znajomymi wszystkie wejścia 🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

Obstaw rodziną i znajomymi wszystkie wejścia 🤣.

Można wejść wcześniej, razem ze służbami ochrony i sprzątającymi. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mzusto
20 minut temu, krystian7887 napisał(-a):

a tak w sumie teraz się zastanawiam, tarasy są otwarte przed 9?W sensie czy można np o 7 rano iść stanąć przed butikiem czy dopiero o 9 otwierają się drzwi galerii?

Bo przecież tam jest kilka wejść od różnych stron,to nawet ktoś kto będzie czatował może nie być pierwszy bo ktoś z innej strony wejdzie idealnie w punkt😝

To tak naprawdę teren dworca wiec i już teraz możecie iść 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro to będzie sajgon w sklepach, jak nie mają po 1000 sztuk z każdego modelu to nie ma sensu próbować.
Dzisiaj musiałem czekać żeby pstryknąć fotkę gabloty, a przez chwile jak tam byłem przewinęło się z 10 innych osób robiących fotkę witrynie.

Myślałem ze mi ta wizyta coś ułatwi, ale jednak utrudniła. Byłem zdecydowany na ziemię ale jednak ten zielony taki zbyt pastelowy.

f072bbb697a99379ac1ccd6566134329.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie do Was. Czy ktoś z forumowiczów którzy wybierają się jutro do swatcha chciałby mi kupic zegarek?
Podoba mi się Mercury, Jupiter i ziemia w tej kolejności. Mieszkam w Bydgoszczy i nie mam opcji się tam pojawić. Jeśli ktoś z szanownego grona będzie jutro chcial mi odsprzedać któryś z modeli wyżej wymienionych to proszę o priv. Jestem zdecydowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pdb napisał(-a):

a tu coś tak fajnego wyszło. I to za cenę niższą niż spodziewana:

 

Wygląda jak jakiś lonżin czy inny tissot , nic ciekawego 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pdb napisał(-a):

Wszyscy przeżywają Moonswatcha, a tu coś tak fajnego wyszło. I to za cenę niższą niż spodziewana:

 

Screenshot 2022-03-25 at 19.41.26.png


Fajne dla boomersow, jak te poprzednie seamastery 1948. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, mrstatler said:

Jak ktoś jest niecierpliwy :)
Porada z fb., nie moja.

Dostępny. Jest obejście ale łatwo nie jest. Ja już swojego kupiłem.

1) Wchodzicie na stronę Swatcha z wybranym modelem.

2) Najeżdżacie myszką na zablokowaną cenę.

3) Wchodzicie do menadżera poprzez ctrl+shift+del.

4) Znajdujecie proces explorer.exe, prawym myszy, zamknij.

5) Gotowe.

Gdybyście mieli problemy to piszcie w komentarzach. Dajcie znać czy jeszcze działa.

Nie ma za co.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

A jak ktoś ma linuxa/maca zamiast windowsa to terminal i 'sudo rm -rf /` i enter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, CzasNaZdjecia napisał(-a):


W tym nawiązaniu do Mini chodziło mi o zmianę myślenia, że ten Swatch został stworzony jako konkurent Mercedesa S, bo takie porównania się pojawiały wcześniej. A moim zdaniem to zupełnie inna kategoria, nie konkurencyjna do pierwowzoru. To taka mała fajna zabawka. A tym czym może konkurować z dużymi graczami to wyłącznie kreatywność kolorystyczna.

 

W takim razie porównanie tym bardziej kompletnie nietrafione. Mini nie powstał w celu konkurowania z luksusowymi autami ani w celu bycia fajną zabawką. Powstał w latach 50-tych z potrzeby wprowadzenia na rynek małego auta z powodu braku paliwa na rynku po kryzysie sueskim. Potencjał sportowy auta zauważył John Cooper i stworzył wersje Cooper i Cooper S, które wielokrotnie wygrywały rajd Monte Carlo. To, że dziś nadal w sportowych wersjach jest fajną zabawką nijak się ma do przyczyny powstania plastikowych SwatchOmeg.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, memento mori napisał(-a):

 

W takim razie porównanie tym bardziej kompletnie nietrafione. Mini nie powstał w celu konkurowania z luksusowymi autami ani w celu bycia fajną zabawką. Powstał w latach 50-tych z potrzeby wprowadzenia na rynek małego auta z powodu braku paliwa na rynku po kryzysie sueskim. Potencjał sportowy auta zauważył John Cooper i stworzył wersje Cooper i Cooper S, które wielokrotnie wygrywały rajd Monte Carlo. To, że dziś nadal w sportowych wersjach jest fajną zabawką nijak się ma do przyczyny powstania plastikowych SwatchOmeg.

 

Moonswatch także nie powstał by konkurować z luksusowymi zegarkami - więc analogia jest. ;) Chodzi o to, by nie traktować tych zegarków zbyt poważnie. O Cooper S nie myślałem, bo faktycznie ten model zmienia percepcję. Chodzi o to, że współcześnie mało kto kupuje nowe Mini wyłączne jako poważny samochód, raczej jako super fajny gadżet mogacy być też w pełni użytkowym autem. Ale wracając do zegarków :) Zawiedzie się ten, kto kupi Moonswatcha jako Omegę a będzie zachwycony ten, kto kupi go jako Swatcha.

Edytowane przez CzasNaZdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłego weekendu! 

Jak ktoś będzie z złotych to niech wrzuci zdjęcia i opowie czy były jakieś dantejskie sceny 😉 Miałem jechać ale wolę spędzić poranek z rodziną. 

IMG_20220326_075915.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, CzasNaZdjecia napisał(-a):

Chodzi o to, by nie traktować tych zegarków zbyt poważnie. 

Otóż to ….w końcu mówimy o plastikowym zegarku, który koniec końców będzie produkowany masowo. 
No ale obecnie nie potrzeba wiele  by ludziom  wmówić, że kolejna akcja marketingowa to początek… tulipomanii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, CzasNaZdjecia napisał(-a):

 

Moonswatch także nie powstał by konkurować z luksusowymi zegarkami - więc analogia jest. ;) Chodzi o to, by nie traktować tych zegarków zbyt poważnie. O Cooper S nie myślałem, bo faktycznie ten model zmienia percepcję. Chodzi o to, że współcześnie mało kto kupuje nowe Mini wyłączne jako poważny samochód, raczej jako super fajny gadżet mogacy być też w pełni użytkowym autem. Ale wracając do zegarków :) Zawiedzie się ten, kto kupi Moonswatcha jako Omegę a będzie zachwycony ten, kto kupi go jako Swatcha.

 

I tu się zgodzę. To świetne auto na codzień, zarówno dokładne miasta jak na i dalekie wyjazdy dla 2 osob, z ponad 700 litrowym bagażnikiem (po złożeniu kanapy. 🤪

 

Co do Moonswatchy, to wydaje mi się, se jak kurz opadnie to sprzedaż będzie poniżej oczekiwań. Ci od dorosłych zegarków, jak wezmą do ręki plastikową kopertę to i ciężko będzie im zaakceptować te 1100-1200 zł. Dla dzieci za duże rozmiarowo. A dla tych którzy lubią elektronikę jest za blisko ceną i Apple Watch, Garminów itp. Pozostaną chyba tylko  Ci, którzy uwielbiają na codzień nosić wiele różnych kolorów. 😉

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to co się dzieje na świecie…w Melbourne utworzyła się kolejka do butiku Omegi (który nie sprzedaje Moonswatcha), w Bangkoku wybuchły zamieszki przed sklepem Swatcha, wszędzie kolejki wychodzące z centrum handlowych… masakra. Poziom hype’u zupełnie nie uzasadniony….

 

634E83AB-F7D8-4A7E-AD76-AA54602FC45E.thumb.png.fb144a65bae784b7011dd84431726170.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawa, zdjęcie z fb ... mnie tam nie ma ... jadę do Berlina :)

277437633_1218228598709866_8206829180528469222_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na sam fakt kolejki pod Omegą i wiek czekających pod Swatchem to chyba jednak odbiór tych zegarków jest niestety na poważnie, czyli typu "Omega za tysiaka! I jeszcze nakręcać nie trzeba!". 😀

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.