Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.10.2022 o 19:29, michszy napisał(-a):

 

poczekaj, ja idę teraz w białą 😜

Ale że czarna już passe i poszła do ludzi? Kolega jest szybszy ode mnie widzę :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat i potrzebna mi Wasza porada, mam opcje kupienia w podobnych pieniądzach nowego moona lub Flightmaster z 1975r z kompletem pudełek, papierów i oryginalny rachunek zakupu wypisany odręcznie z pieczątka butiku w Oslo gdzie był kupiony. Stan całkiem niezły, ostatni serwis w 2009. Moony miałem już dwa i poza małym WR pasuje mi wszystko, Vintage nigdy, to będzie mój pierwszy raz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sabuniek napisał(-a):

Mam dylemat i potrzebna mi Wasza porada, mam opcje kupienia w podobnych pieniądzach nowego moona lub Flightmaster z 1975r z kompletem pudełek, papierów i oryginalny rachunek zakupu wypisany odręcznie z pieczątka butiku w Oslo gdzie był kupiony. Stan całkiem niezły, ostatni serwis w 2009. Moony miałem już dwa i poza małym WR pasuje mi wszystko, Vintage nigdy, to będzie mój pierwszy razemoji23.pngemoji1787.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bierz bo potem bedziesz żałował


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tommly napisał(-a):

Ale że czarna już passe i poszła do ludzi? Kolega jest szybszy ode mnie widzę :D

Nie tyle, że passe bo zdążyłem ją polubić. No ale biała zauroczyła i na dniach będzie zmiana 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sabuniek napisał(-a):

Mam dylemat i potrzebna mi Wasza porada, mam opcje kupienia w podobnych pieniądzach nowego moona lub Flightmaster z 1975r z kompletem pudełek, papierów i oryginalny rachunek zakupu wypisany odręcznie z pieczątka butiku w Oslo gdzie był kupiony. Stan całkiem niezły, ostatni serwis w 2009. Moony miałem już dwa i poza małym WR pasuje mi wszystko, Vintage nigdy, to będzie mój pierwszy razemoji23.pngemoji1787.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Może spróbuj z Flightmasterem, skoro moonwatche nie trzymają się ciebie.

Pytanie czy masz wystarczający nadgarstek, bo Flight to spory zegarek, który na ręce jest większy niż suche dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nareszcie moonwatch nie tak pospolicie występujący na każdym forum;)

Butik zapisałeś się? 

 

Colibri-Speedmaster_3-4-face.jpg

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne to nowe Omegi, takie nie za tanie, ciekawe kiedy wersja ChronoSwatchChime 

eye_lip, u nas chyba nie będzie dostępna chociaż dla Butika może by jakoś ściągnęli

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Chime to trochę takie prężenie muskułów przez Omegę, pokazanie, że są podstawy do zmiany postrzegania marki, a co z tym idzie ciągłych podwyżek "zwykłych" modeli.

 

Ale to dobrze, Omega zasługuje na pozycję znacznie wyższą niż było to jeszcze kilka lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ogólnie bardzo podoba to co robi Omega w zakresie sportowych zegarków,  nawet jeśli wolę starsze modele. Ugruntowała swoją pozycję drugiej po Roleksie dalej jest długo nic. Mam tylko nadzieję, że ogarną się z grubością i rozmiarami kopert w końcu. PO 39.5m jest już chyba z dekadę na rynku, będzie okazja odchudzić ten model, zobaczymy czy Omega słucha klientów.  A takie wypusty jak wyżej też miło się ogląda, nawet jak to bardziej ciekawostka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może spróbuj z Flightmasterem, skoro moonwatche nie trzymają się ciebie.
Pytanie czy masz wystarczający nadgarstek, bo Flight to spory zegarek, który na ręce jest większy niż suche dane.

18cm, a Moonwatch’e kocham tylko to ciagle pamiętanie o ściąganiu zegarka do wody mnie irytuje. Chyba za duzo diverow miałem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.10.2022 o 19:29, michszy napisał(-a):

 

poczekaj, ja idę teraz w białą 😜

To zapraszam jakby co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Jan napisał(-a):

 

Od wczoraj tu o tym piszemy 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

 

Nareszcie moonwatch nie tak pospolicie występujący na każdym forum;)

Butik zapisałeś się? 

 

Colibri-Speedmaster_3-4-face.jpg

 

Za gruby. Po paru próbach z grubasami jednak nie pcham się więcej niż 13-14mm.

 

7 godzin temu, beniowski napisał(-a):

@Butikmusi mieć wersję na pasku, żeby mógł eksperymentować. Co on z bransoletą zrobi😆?

 

Bransoleta nie wyklucza eksperymentów z paskami.

 

7 godzin temu, Bugs napisał(-a):

Fajne to nowe Omegi, takie nie za tanie, ciekawe kiedy wersja ChronoSwatchChime 

eye_lip, u nas chyba nie będzie dostępna chociaż dla Butika może by jakoś ściągnęli

 

Chyba już nie, bo się ostatnio nam drogi troche rozjechały ;)

 

5 godzin temu, tbn napisał(-a):

Mnie się ogólnie bardzo podoba to co robi Omega w zakresie sportowych zegarków,  nawet jeśli wolę starsze modele. Ugruntowała swoją pozycję drugiej po Roleksie dalej jest długo nic. Mam tylko nadzieję, że ogarną się z grubością i rozmiarami kopert w końcu. PO 39.5m jest już chyba z dekadę na rynku, będzie okazja odchudzić ten model, zobaczymy czy Omega słucha klientów.  A takie wypusty jak wyżej też miło się ogląda, nawet jak to bardziej ciekawostka. 

 

Odchudzona PO to moje marzenie, wtedy nawet rozważyłbym zamianę SMP. Boje się jednak, że nawet jak odchudzą, to wyskoczą z taką ceną, że sprzedaż SMP nie starczy nawet na pu PO.

 

Kronikarsko chciałbym też odnotować, że minute repeater wydzwania czas zmierzony chronografem, nie aktualną godzinę jak w standardowych repetierach.

 

Masa też robi wrażenie, sporo powyżej 300g.

 

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Butik napisał(-a):

 

Chyba już nie, bo się ostatnio nam drogi troche rozjechały ;)

 

Kronikarsko chciałbym też odnotować, że minute repeater wydzwania czas zmierzony chronografem, nie aktualną godzinę jak w standardowych repetierach.

 

Masa też robi wrażenie, sporo powyżej 300g.

 

Rozjechały z butikiem czy z Omegą?

Masa spora bo to jednak kawał złota.

Funkcjonalność i cena są, łagodnie mówiąc -  dla bardzo zaawansowanego konesera, dla klientów pospolitych oznacza to raczej dalszy wzrost cen zwykłych modeli czemu w sumie trudno się dziwić skoro SMP ciągle kosztuje o 1/3 mniej od Submarinera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.10.2022 o 13:55, Teufel26 napisał(-a):

Ja, po ponad półtorej roku jestem wciąż zachwycony moja SMP. Pamietam że w 2016 przymierzałem poprzednia wersje i kompletnie nie przypadła mi do gustu.

U mnie podobnie. Poprzednia 300M nie zachwyciła nigdy. A pamiętam w 2018, przed zmianą modelu była do wzięcia w wersji z bransoletą za 12k pln. Cena z metki 15k minus 20%. 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bugs napisał(-a):

Rozjechały z butikiem czy z Omegą?

Masa spora bo to jednak kawał złota.

Funkcjonalność i cena są, łagodnie mówiąc -  dla bardzo zaawansowanego konesera, dla klientów pospolitych oznacza to raczej dalszy wzrost cen zwykłych modeli czemu w sumie trudno się dziwić skoro SMP ciągle kosztuje o 1/3 mniej od Submarinera

Z tego co słyszałem to tylko 5 rocznie będzie wyprodukowanych - pewnie klientów znajda ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztos!

za mało tu AT a za dużo SMP… mierzyłem i nie wiem w czym taki fame …

a AT przepiękna 

5BAD9FC2-826F-41EE-91F9-A6548F09A0D4.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.