Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

W Chorzowie na stadionie jest zegar Omegi..,jeśli o to pytasz.

W sali Sejmu też wiszą Omegi :)

Hmm chyba jednak ma to wiele wspólnego z mniejszymi zyskami grupy SG i dekalarcjami że nie obniżą cen i nie będą zwalniać pracowników . Nie mam problemu z tym że kasę na to znajdą w okularach marki Omega choć nie są to produkty dla mnie ale już drastyczne podniesienie cen akcesoriów do zegarka to fatalna sprawa ( niektórych o blisko 300 % )

Ceny akcesoriów są z kosmosu, więc jestem ciekaw ile będą wołali za te okulary....

A u mnie dziś jeden z moich ulubionych zegarków :

fb22bcff1f175.jpg

Raczej mało prawdopodobne, żeby Omega projektowała i produkowała fotokomórki, układy scalone, przewody etc. Na pewno korzystają z poddostawców i tworzą układy pomiarowe, za które odpowiadają jako oficjalny Chronometrażysta. Około tygodnia temu w radiowej Trójce był wywiad z kimś ze sztabu Omegi odnośnie chronometrażu w Rio. Gość w wywiadzie mówił, że każdy układ jest zdublowany, na wypadek awarii. Wywiad był krótki (kilka minut), może da się go znaleźć na stronie Trójki jak ktoś jest zainteresowany.

Jakiś czas temu w sklepie Hour Passion było spotkanie z przedstawicielem SGP, który opowiadał głównie o Omedze, ale też o firmach z grupy. Nie ukrywał, że zegarki Omegi i inne posiadają elementy wytworzone przez inne firmy grupy i tak samo jest z chronometrażem zawodów sportowych.

Jestem tradycjonalistą, Speedmaster czarny, Seamaster niebieski. ;)

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Jestem tradycjonalistą, Speedmaster czarny, Seamaster niebieski. ;)

Tak było jak rządziły w trzysetce fale, ale ceramika to pogmatwała :)

Zdecydowanie, Sanik dobrze prawi preceramica niebieski, ceramica zdecydowanie wdowa, ceramiczny niebieski na żywo bardzo traci.

Ale oczywiście Wasze niebieskie są świetne, bo 300 to kanon i jedna z pozycji obowiązkowych w kolekcji, a rozkminy o kolorze to sprawa gustu

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie znacie się, najfajniejsza czyseta jest czarna, ma fale, nie ma ceramiki i dziur we wskazówkach :)

Niebieska z falami jest na drugim miejscu.

Rzeczywiście zapomniałem o 2254 zatem zmieniam zdanie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edited by fw86

Nie znacie się, najfajniejsza czyseta jest czarna, ma fale, nie ma ceramiki i dziur we wskazówkach :)

I tu wchodzimy na grunt wskazówek. Dziurawe wskazówki to dla mnie istota seamastera, jak mercedes w subie.

Aprops, te wskazówki mają jakąś nazwę?

Niebieska z falami jest na drugim miejscu.

Mam tak samo - zwłaszcza że można je mieć w obydwu kultowych kolorach ... Moje bliźniaki w upiornym wieczornym świetle lampki

post-55792-0-50906100-1472155841_thumb.jpeg

Do mnie starsze wersje niezbyt trafiają.

Trzysetka z falami przez bezel wygląda tandetnie, do tego ten blady niebieski.

Ceramiczna blue natomiast pasuje mi idealnie, raz jest niebieska, raz granatowa, a od czasu do czasu prawie czarna. Do tego idealnie gładka tarcza.

Tak więc, co kto lubi ;)

Mam tak samo - zwłaszcza że można je mieć w obydwu kultowych kolorach ... Moje bliźniaki w upiornym wieczornym świetle lampki

Fajna parka, moja 2254 ma tylko młodsze grubsze siostry

hmmm a ja mam szybkie pytanie. Jak dokładnie wygląda nowa wersja drewnianego pudła do np PO ( nie chodzi mi o to pseudo drewniane ) Ktoś, coś wie i może poratować fotką ?

Edited by raphael1215

echhhh, tak. Szykuje się do odbioru. Tamten zegarek z dziwnym deklem i innymi babolami Omega postanowiła wymienić. Widziałem pudło do GPF ale do zwykłej PO z prawdziwego drewna ?

Edited by raphael1215

wiem, że pewnie już tego Świętego grala nie założysz, tylko będziesz się modlił do niego więc aby miał godne pudełko na ołtarzyku, który sobie zrobisz,

ale olej pudło ...

obyś dostał zegarek pachnący szwajcarską fabryką i nie czepiał się jego - tego Ci z całego serca życzę

z drugiej strony jakiś wątek, mógłby przyćmić temat Tisell  :D  :lol:

Edited by Burns

Nie czepiał bym się gdyby poprzednie egzemplarze faktycznie pachniały fabryką a nie kombinatorstwem :D Omega raczej ma mało wspólnego z Caritasem. Jeśli bym coś wymyślał to nie wymieniła by zegarka tylko uznała reklamacje za bezzasadną.

Znowu z tym Tisellem jest jakaś akcja ? :D

Edited by raphael1215