Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo fajna mozesz dac foto nadgarstkowe?

a przy okazji mam pytanie czy speedmasterten podobny do monwatcha to wystepowal tylko w jednym rozmiarze koperty 


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajna mozesz dac foto nadgarstkowe?

a przy okazji mam pytanie czy speedmasterten podobny do monwatcha to wystepowal tylko w jednym rozmiarze koperty

Był jeszcze 39mm, ref. 3510.50, tzw. reduced.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajna mozesz dac foto nadgarstkowe?

a przy okazji mam pytanie czy speedmasterten podobny do monwatcha to wystepowal tylko w jednym rozmiarze koperty 

Niestety nie mogę - zegarek nie jest mój, znalazłem fotkę w necie. Wydała mi się ciekawa, więc postanowiłem zamieścić. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż za troska o los biednej Omesi :o

Spokojnie, myślę że skończyła się jej tułaczka...

post-51540-0-82927400-1472987540_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już nie jeden zegarek miał dożywocie ale takie myśli szybko mijają.Teraz też mam coś podobnego i na dzień dzisiejszy ma dożywocie.A co przyniesie jutro tego nie wie nikt :)Zgadzam się z desmo .Na razie jest dobrze :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponieważ jestem tu nowy, a ciężko mi się przebrnąć przez tysiące postów na temat Omegi z góry przeprasza, jeśli poruszam wątek który pewnie był omawiany, jeśli tak proszę o odesłanie do takowego. Pokrótce powiem w czym problem. 3 miesiące temu  kupiłem sławetną omegę w polskim sklepie oczywiście z wszelkimi papierami i certyfikatami (zegarek nowy, zdjęcie). Po jakimś czasie okazało się, że zegarek spieszy się o ponad 5 minut w miesiącu. Ponieważ nie chcę od razu uderzać w serwis gwarancyjny prosiłbym o poradę w tej kwestii, czy coś sam mogę zrobić przed posiłkowaniem się serwisem. Zegarek ma 4 lata gwarancji, więc trochę czasu jest . Z góry dzięki za podpowiedzi lub odsyłkę do postu. 

post-92924-0-50096500-1472998998.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi +10sek na dobe, nie jest chyba aż tak źle żeby go oddawać do SG na serwis i się stresować w jakim wróci stanie...

Edytowane przez mazik77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strach się bać :)

 

Zegarek jest noszony przez Ciebie codziennie?


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedii nie ma, ale te 10 sekund już wykracza poza normę i mnie by to wkurzało. Nie można generalizować, że spieldzielą każdy zegarek, ja bym oddał na regulację.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy to Ci przeszkadza w codziennym użytkowaniu? W przypadku gdy nosisz tylko ten zegarek, to pewnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, aż strach oddawać do serwisu przecież nie jest tak źle. A jak w serwisie fachowcy coś spierdzielą to dopiero będzie cyrk. Decyzja należy do Ciebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@patrixjer, albo oddajesz do autoryzowanego serwisu albo nic nie robisz, zacznie grzebać ktoś nieuprawniony to po gwarancji.

Marynarska to nie jest jedyny uznawany serwis Omegi w Polsce, oprócz tego jeszcze Zaleski na Anielewicza, Wrocław - Doliński i Rob Time, Tempus w Łodzi, Marvin w Białymstoku, Chronos w Chorzowie, Skapski Poznań i Jubikom Gdynia. Oddajesz do któregoś z nich, regulację powinni zrobić na miejscu, jak coś bardzo skomplikowanego to dopiero odsyłają do centrali. Centrala też nie ma samych wpadek, jest chyba więcej zadowolonych klientów niż jeden raphael ;)

 

+10s/d to dużo, egzemplarz nie trzyma normy producenta, nie po to kupuje się się zegarek za 20k z dokładnym mechanizmem żeby bać się serwisu.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

A sprawdzałeś odchyłkę dobową ? Jest stała ? W SGP się nie baw zwróć zegar z tyt. rękojmi.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponieważ jestem tu nowy, a ciężko mi się przebrnąć przez tysiące postów na temat Omegi z góry przeprasza, jeśli poruszam wątek który pewnie był omawiany, jeśli tak proszę o odesłanie do takowego. Pokrótce powiem w czym problem. 3 miesiące temu kupiłem sławetną omegę w polskim sklepie oczywiście z wszelkimi papierami i certyfikatami (zegarek nowy, zdjęcie). Po jakimś czasie okazało się, że zegarek spieszy się o ponad 5 minut w miesiącu. Ponieważ nie chcę od razu uderzać w serwis gwarancyjny prosiłbym o poradę w tej kwestii, czy coś sam mogę zrobić przed posiłkowaniem się serwisem. Zegarek ma 4 lata gwarancji, więc trochę czasu jest . Z góry dzięki za podpowiedzi lub odsyłkę do postu.

 

Zegarek minimalnie odbiega od wzorca chronometru.

Zostaw jak jest.

Odkładaj zegarek na noc w róznych pozycjach i obserwuj jak zmieniają się odchyłki.

Serwis to ostateczność.

Nikt kto chce dokładnego pomiaru czasu nie kupuje zegaka mechanicznego.

Trochę "dystansu' do zapewnień producenta jest wskazane ;)- mniej "stresu" :).

 

 

Edit

Zalecam również spory dystans co do treści niektórych postów ;).

Na forach piszą wszyscy, Ci co wiedzą, i Ci co piszą....:)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

A może kolega kupił taki nowy wedłóg SGP :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek minimalnie odbiega od wzorca chronometru.

Zostaw jak jest.

Odkładaj zegarek na noc w róznych pozycjach i obserwuj jak zmieniają się odchyłki.

Serwis to ostateczność.

Nikt kto chce dokładnego pomiaru czasu nie kupuje zegaka mechanicznego.

Trochę "dystansu' do zapewnień producenta jest wskazane ;)- mniej "stresu" :).

 

 

Edit

Zalecam również spory dystans co do treści niektórych postów ;).

Na forach piszą wszyscy, Ci co wiedzą, i Ci co piszą.... :)

Ja chce dokladny zegarek, wedlug normy producenta. -1 +6 sekundy na dobe.

Jak masz problem od razu po kupnie to oddaj go spowrotem do AD i po klopocie.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz problem od razu po kupnie to oddaj go spowrotem do AD i po klopocie.

To ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś minimalna odchyłka jest wychodzi na to że ok.powiedzmy 5 sek.A i tak dobrze ze na plus.Ja tak wolę.Nie kopał bym się z koniem z powodu tych paru sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część kolegow widocznie zapomniala ze mechanizmy certfikowane są w ...laboratoryjnych warunkach.

Wiele zależy od wielu czynników ;)

Posiadanie zegarka i zapoznanie się z trescią gwarancji nie czyni profesjonalisty w temacie ;).


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

W założeniach chronometru to ta odchyłka się mieści natomiast nie mieści się w deklaracjach producenta. Mój głos na oddanie do AD niech SGP się z tym buja

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy producenci dojdą do wniosku ze nie kazdy może nosic ich zegarki i zaczną wydawać certyfikaty na kupno :);)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.