Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam to FOIS ma chyba szafir.

\Kolega mnie uprzedził  :ph34r:

Edytowane przez dawid82

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz jakiś link bo albo przeoczyłem to ogłoszenie albo może ten model mi coś nie leżał ?

Tez polecam Demollo zdecydowanie. Mam od niego swój egzemplarz FOISa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może odezwę się do sprzedającego i obejrzę tą Omegę na żywo.Tym bardziej że to samo miasto więc szkoda nie skorzystać.

 

Czym różni się FOIS od Proffesional?

Edytowane przez nixon111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarem wskazówkami kopertą dekielkiem  :)


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może odezwę się do sprzedającego i obejrzę tą Omegę na żywo.Tym bardziej że to samo miasto więc szkoda nie skorzystać.

 

Czym różni się FOIS od Proffesional?

Teoretycznie rozmiarem choć w praktyce prof z hesalitem może wyglądać na mniejszy, uszami ( prost vs skręcone), szerokością między uszami ( 20 vs 19 ) , bransoleta vs pasek, wskazówkami, osłoną koronki, deklem, zestawem w pudełku .Różnic jest tyle że ja nie mogę się zdecydować którego zostawić ;-)

post-55792-0-63511900-1498858012_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nixon111 napisz PW jakie Omegi chcesz przymierzyć, może oszczędzisz podróży do Wa-wy na przymiarkę, pojedziesz już tylko kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie rozmiarem choć w praktyce prof z hesalitem może wyglądać na mniejszy, uszami ( prost vs skręcone), szerokością między uszami ( 20 vs 19 ) , bransoleta vs pasek, wskazówkami, osłoną koronki, deklem, zestawem w pudełku .Różnic jest tyle że ja nie mogę się zdecydować którego zostawić ;-)

To są trudne decyzje ;) ja poluje na tego

311.30.42.30.01.006 choć spoglądam na inne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie podstawowa roznica jest taka, że Fois jest zdecydowanie bardziej elegancki. Na odpowiednim pasku potrafi być bardzo delikatny a jednocześnie nadal ma pazura typowego dla speedmasterow. Piękny profil koperty i proste uszy dodają uroku. Professional jest jakby bardziej sportowy. Jego koperta jest bardziej spłaszczona ale jak Professional to tylko z hesalitem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Professional jest jakby bardziej sportowy. Jego koperta jest bardziej spłaszczona ale jak Professional to tylko z hesalitem.

Dla mnie hesalit jest nie do przyjęcia ze względów praktycznych(rysowanie), ale też uważam, że nie pasuje do tej klasy zegarka. Choć rozumie jego historię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie hesalit jest nie do przyjęcia ze względów praktycznych(rysowanie), ale też uważam, że nie pasuje do tej klasy zegarka. Choć rozumie jego historię.

Pomijając wątek historyczny - hesalit nadaje temu zegarkowi inny, ciepły/vintydżowy charakter. Pomniejsza go też optycznie sprawiając że 42 mm koperta wygląda dobrze na niemal każdym nadgarstku. Moim zdaniem pasuje lepiej do użytkowego charakteru tego zegarka ( świetnie kontrastujące ale niezbyt piękne wskazówki zwane żartobliwie " plastikami" ) Wersja z hesalitem nie ma też przeszklonego dekla więc mniej odstaje od nadgarstka. Ryski są ale pasują do tego zegarka i są łatwo usuwalne. Ale jako jedyny zegarek wybrałbym FOISa bo jest bardziej uniwersalny...w zależności od dobranego paska może być bardziej elegancki lub surowy . A bransoleta...można ją dokupić ( pasują od współczesnych sportmasterów ) ale ja i tak noszę obydwa Moony na paskach.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wątek historyczny - hesalit nadaje temu zegarkowi inny, ciepły/vintydżowy charakter. Pomniejsza go też optycznie sprawiając że 42 mm koperta wygląda dobrze na niemal każdym nadgarstku. Moim zdaniem pasuje lepiej do użytkowego charakteru tego zegarka ( świetnie kontrastujące ale niezbyt piękne wskazówki zwane żartobliwie " plastikami" ) Wersja z hesalitem nie ma też przeszklonego dekla więc mniej odstaje od nadgarstka. Ryski są ale pasują do tego zegarka i są łatwo usuwalne. Ale jako jedyny zegarek wybrałbym FOISa bo jest bardziej uniwersalny...w zależności od dobranego paska może być bardziej elegancki lub surowy . A bransoleta...można ją dokupić ( pasują od współczesnych sportmasterów ) ale ja i tak noszę obydwa Moony na paskach.

Wskazówki faktycznie nie są jego najmocniejszą stroną. Dla mnie właśnie przeszklony dekiel jest dodatkowym atutem - nadgarstek mam niemały więc nie razi mnie...

Edytowane przez radwakon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki faktycznie nie są jego najmocniejszą stroną.

A niby dlaczego? Wg mnie pasują idealnie do charakteru zegarka.

Z kolei kompletnie odbiera mu uroku szafir, to akurat Omedze nie wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki faktycznie nie są jego najmocniejszą stroną. Dla mnie właśnie przeszklony dekiel jest dodatkowym atutem - nadgarstek mam niemały więc nie razi mnie...

 

Ja nie wiem, gdzie jest moderacja ? ;), że tu można takie herezje głosić bezkarnie ;) Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie, moim zdaniem to zegarek kompletny i skończony. Nawet nie muszę go nosić :D , ale to,że go mam sprawia mi dużo radości. Dla mnie jest taki zegarek w prawdziwie męskim stylu i oświadczam uroczyście, że jestem jego ostatnim właścicielem za mojego życia.

26f6bad502065259.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw pierwszy #speedytuesday z Polski wystawiony na sprzedaż przez członka naszego forum, nick: demollo.

 

Link do oferty na omegaforums poniżej:

https://omegaforums.net/threads/bnib-omega-speedmaster-speedy-tuesday-311-32-42-30-01-001-le.60086/

Edytowane przez orlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak rynek zareaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, gdzie jest moderacja ? ;), że tu można takie herezje głosić bezkarnie ;) Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie, moim zdaniem to zegarek kompletny i skończony.

Wiem, wiem na tym forum tylko hesalit...

Ja jednak bedę obstawał przy swoim :)

A niby dlaczego? Wg mnie pasują idealnie do charakteru zegarka.

Z kolei kompletnie odbiera mu uroku szafir, to akurat Omedze nie wyszło.

Dla mnie trochę zbyt proste. Zresztą jak już tu padło i nie z moich ust - plastikowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem na tym forum tylko hesalit...

Ja jednak bedę obstawał przy swoim :)

Dla mnie trochę zbyt proste. Zresztą jak już tu padło i nie z moich ust - plastikowe ;)

Poprostu zaczynasz i nie wiesz co dobre :)

Btw pierwszy #speedytuesday z Polski wystawiony na sprzedaż przez członka naszego forum, nick: demollo.

 

Link do oferty na omegaforums poniżej:

https://omegaforums.net/threads/bnib-omega-speedmaster-speedy-tuesday-311-32-42-30-01-001-le.60086/

Raczej powierzony do sprzedania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Twój? Nie podszedł?


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja nie odebrałem swojego jeszcze i na 100% nie sprzedam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dla was ale dla mnie ten speedetuesday jest brzydki! :)

I osobiście nie wróżę mu jakiegoś spektakularnego sukcesu w osiąganiu zawrotnych sum na rynku wtórnym! :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dla was ale dla mnie ten speedetuesday jest brzydki! :)

I osobiście nie wróżę mu jakiegoś spektakularnego sukcesu w osiąganiu zawrotnych sum na rynku wtórnym! :)

Bo na zdjęciach nie widać tego co w nim najlepsze. Łączeń powierzchni szczotkowanych ze szczotkowanymi gdzie schodzą się na ostro. Piękny jest. Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwed nie wiem co uważasz za zawrotne sumy, ale codziennie śledzę różne wątki w internecie dotyczące tego zegarka i mogę się z Tobą założyć ze wartość to on będzie trzymał bardzo dobrze. Jest ponad 7 tys ludzi na liście oczekujących zapisanych, popyt jest olbrzymi, bo design bardzo fanom przypadł do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.