Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Szwed nie wiem co uważasz za zawrotne sumy, ale codziennie śledzę różne wątki w internecie dotyczące tego zegarka i mogę się z Tobą założyć ze wartość to on będzie trzymał bardzo dobrze. Jest ponad 7 tys ludzi na liście oczekujących zapisanych, popyt jest olbrzymi, bo design bardzo fanom przypadł do gustu.

Ciekaw jestem ile z tych chętnych to handlarze liczący na zysk. Może lada chwila wysypią się oferty jak na nowe Red Sea Dwellery - w butiku w Genewie niecałe 42k, ale jak ktoś nie chce czekać to w Warszawie od ręki za 60k :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem ile z tych chętnych to handlarze liczący na zysk. Może lada chwila wysypią się oferty jak na nowe Red Sea Dwellery - w butiku w Genewie niecałe 42k, ale jak ktoś nie chce czekać to w Warszawie od ręki za 60k :D

To faktycznie warto, ale jesli ktos nie jest bandytom to bedzie musial zaplacic clo i vat i wtedy wychodzi dokladnie cena transakcyjna SD z cena ofertowa 60k ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie warto, ale jesli ktos nie jest bandytom to bedzie musial zaplacic clo i vat i wtedy wychodzi dokladnie cena transakcyjna SD z cena ofertowa 60k ;)

Wyjdzie mniej, odliczy się jeszcze szwajcarski VAT, a ten w Warszawie to zdaje się że pochodzi z Kruka a tam na pewno nie kosztował 60k tylko bodaj 44.

Anyway, sądząc po ich ilości na Chrono24 to albo właściciele są rozczarowani po zakupie albo sporą część rozdrapali handlarze zaprzyjaźnieni z salonami. Na Speedy Tuesday był inny sposób dystrybucji ale obstawiam że też sporo zaklepano tylko dla odsprzedaży z zyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię ze cena jego spadnie bo wiadomo, ze nie ale nie zrobi tagiego szału jak Snoopy :)

A i to prawda, ze dużo ludzi ja zamówiło po to by ja później z zyskiem odsprzedać! Bo jak wiadomo Limitacja zazwyczaj w cenie! :D

Tak czy siak ja tam fanem jej nie jestem i nie rozumiem tego całego podniecenia z nią związanego! :D

Wole juz reedycję Speediego!

Albo Heuera Autavie! :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie takiego jak Snoopy nie, ale myślę, że +30% od ceny cennikowej to całkiem niezły poziom, a przewiduję że taka cena się utrzyma co najmniej do 2019 roku... swoją drogą, mojego egzemplarza sprzedawać nie zamierzam, ale aktywnie śledzę wypowiedzi Robert-Jan Broer'a w grupie na FB czy na forum i hype na ten model na prawdę jest niesamowity na świecie. 

Ja nie mówię ze cena jego spadnie bo wiadomo, ze nie ale nie zrobi tagiego szału jak Snoopy :)
A i to prawda, ze dużo ludzi ja zamówiło po to by ja później z zyskiem odsprzedać! Bo jak wiadomo Limitacja zazwyczaj w cenie! :D
Tak czy siak ja tam fanem jej nie jestem i nie rozumiem tego całego podniecenia z nią związanego! :D
Wole juz reedycję Speediego!
Albo Heuera Autavie! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie takiego jak Snoopy nie, ale myślę, że +30% od ceny cennikowej to całkiem niezły poziom, a przewiduję że taka cena się utrzyma co najmniej do 2019 roku... swoją drogą, mojego egzemplarza sprzedawać nie zamierzam, ale aktywnie śledzę wypowiedzi Robert-Jan Broer'a w grupie na FB czy na forum i hype na ten model na prawdę jest niesamowity na świecie. 

I właśnie tak się kreuje popyt - bicie piany i nakręcanie sprężyny na zaprzyjaźnionych ( czyt. sponsorowanych ) forach, blogach i portalach społecznościowych. Omega korzysta ze sprawdzonego wzoru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 1989 roku Omega to znaczek na tarczy zamieszczany przez grupę SG.

(piszę z perspektywy pasjonata zegarków vintage)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak bo nowe mechanizmy to te same co w Swatchu dają..

 

Co do nakręcania popytu to nie jest tak że każda limitka zyskuje na wartości, jakoś ck2998 nie miała takiego powodzenia, po prostu speedytuesday "kliknął" wieloma elementami designu. Marketing oczywiście też zrobił swoje, ale gdyby produkt był słabo odebrany to nawet najbardziej wyszukane zabiegi nie sprawiłyby że wszystkie numery rozeszły się w nieco ponad 4 h.

Edytowane przez orlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 1989 roku Omega to znaczek na tarczy zamieszczany przez grupę SG.

(piszę z perspektywy pasjonata zegarków vintage)

Taa, a od 2003 roku Rolls Royce to znaczek na masce zamieszczany przez BMW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie tak się kreuje popyt - bicie piany i nakręcanie sprężyny na zaprzyjaźnionych ( czyt. sponsorowanych ) forach, blogach i portalach społecznościowych. Omega korzysta ze sprawdzonego wzoru :)

 

Właśnie tak to działa.

Co do nowego SD to myslę, że wielu przestrzeliło z nim jako inwestycją, może jako lokata da zarobić 3-4%, ale to jak każdy Rolex. To nie Daytona (chociaż nie wiem czy ktos ją kupuje po 70k na rynku wtórnym) ani nawet nie Cameron na którym jak się nie przedobrzy to 10% mozna zrobic  z dnia na dzień co zresztą widać na przykładzie CzasuLuxusu gdzie d-blu wisiał im może z tydzień, a ten SD leży i leży i pies z kulawą nogą się nie interesuje ;) 

Z tymi Rolexami to jest tak jak z filmikami na yt i blogami wszyscy chcą pisać i nagrywać nikt nie chce oglądać. Na zegarkach wszyscy chcą zarobić/sprzedawać nikt nie chce kupować :P  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 1989 roku Omega to znaczek na tarczy zamieszczany przez grupę SG.

(piszę z perspektywy pasjonata zegarków vintage)

No tak bo nowe mechanizmy to te same co w Swatchu dają..

 

Taa, a od 2003 roku Rolls Royce to znaczek na masce zamieszczany przez BMW :)

Prosze czytac ze zrozumieniem. :)

Przynajmniej wczesniej właścicieli nie targały dylematy ile w Omedze jest Omegi, a ile Chin.

A dzis tak jest.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak nie mam Marku. Mów proszę ze siebie.

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak pisze " mowie za siebie" :);) , no chyba ze kogos cytuję :)

 

P.S Nie mialem nic zlego na mysli pisząc ze kiedys to byla Omega :), ot stwierdzenie fana vintage, co zreszta podkreślałem, a'tu zaraz Swatch i BMW :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ze właścicieli nie targały, w liczbie mnogiej czyli nie tylko za siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Czepcie sie tramwaja", ok? :);)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie zgadzam się z Tobą Marku. To że darze Omegę sentymentem ma swój związek również z tym że jest to marka charakterystyczna. Nie maja modeli inspirowanych, wypracowali swoje własne DNA i używają bardzo dobrych mechanizmów. Zdarzały się wpadki z jakością ale pokażcie gdzie nie. I nie mam problemu z tym że bransoleta jest zrobiona w Chinach dopóki jest ona wykonana na bardzo wysokim poziomie. Nic mną nie targa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie Mikolaj, Omega to moja ulubiona marka zegarkowa.

Irytuje mnie tylko jak zerujacy na naszej pasji firmy, nie z checi zysku, a pazerności próbują wciskać "chłam " :)

No i ta prosba o cenzurę , żenujące.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi speedmasterami, że człowiekowi przy małej kolekcji ciężko założyć coś innego ?

 

Słyszałem, że dla paru osób, kupno speedmastera oznaczało, że nie kupią już innych zegarków, ale ciężko było sobie wyobrazić siebie jako jednozegarkowca. Tak jak kupiłem 3 tygodnie temu omegę, tak już kilka razy sobie mówiłem, że kolejnego dnia założę coś innego, a w momencie wychodzenia do pracy ręka sama sięga po speedmastera. Co będzie jak człowiek zamieni reduced na pro ? :P

 

Ktoś ma podobne odczucia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak kiedyś miałem Speedmastera to to było chyba związane z nakręcaniem, jak już wykonałem tą czynność rano to głupio było odkładać do szuflady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarną 300-tke wsadzić na coś innego niż org. bransoleta to ciężki kawałek chleba.   Tu na de-luxe nato od Timefactors, chyba trzeba podążać przetartymi szlakami ;)

d63200534652de84.jpg

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Jak to jest z tymi speedmasterami, że człowiekowi przy małej kolekcji ciężko założyć coś innego ?

 

Słyszałem, że dla paru osób, kupno speedmastera oznaczało, że nie kupią już innych zegarków, ale ciężko było sobie wyobrazić siebie jako jednozegarkowca. Tak jak kupiłem 3 tygodnie temu omegę, tak już kilka razy sobie mówiłem, że kolejnego dnia założę coś innego, a w momencie wychodzenia do pracy ręka sama sięga po speedmastera. Co będzie jak człowiek zamieni reduced na pro ? :P

 

Ktoś ma podobne odczucia ?

 

No ba. :) Pasuje i do t-shirta i do marynarki, nie ma problemu gdy jest krótko na nadgarstku bo można "dokręcić". No i moim przypadku ten dyskretny urok hesalitu. Same zalety!

 

@Macmac Jak dla mnie wygląda dobrze. Mam wrażenie, że starsza referencja lepiej wypada na nato niż SMPc. W ogóle starsza zaczyna podobać mi się bardziej. 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie tej 300 na tym NATO :)

 

Ja jutro powinienem dostać perlony do speedmastera :)

 

A w moim wypadku dokręcać nie trzeba bo mam wersje reduced, No i hesalitu tez nie ma :P z założenia chciałem go nosić na co dzień wiec wziąłem wersje szafirowa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie dziś doszły nato zamówione "na próbę" i w wersji Bond moim zdaniem ekstra (szczególnie na ręce, nie na zdjęciu). Pasek zostaje na najbliższy czas. 

post-87998-0-35682200-1499096540_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja sie przymierzam do zakupu jakiegoś fajnego NATO do SMPc ale wtedy to juz klamka zapadnie ;) a szukam fajnego miękkiego ale i niezbyt cienkiego pasiora właśnie typu nato


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.