Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Picy napisał(-a):

Myśle ze od 2021 roku już się sprzedała 🫢

 

W ogóle nie popatrzyłem na datę. Tak jakoś wyskoczył i nie wnikałem w szczegóły. 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, rads napisał(-a):

 

Toż to jakiś zegar - widmo! 😁😉

Nie wiem dlaczego ale pierwsze ogłoszenie zniknęło. Teraz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaszło nieporozumienie: silver sprzedany (dawno temu) LLD 36mm dostępny.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mierzyłem taką sztukę, wrażenia - super :) 


Edit: łyżka dziegciu to mechanizm, jak czytam ma nędzną rezerwę chodu i trochę drogo wychodzi jak za „zwykłą ETE”. Jakby tam dali to co w ostatnich Spiritach, czyli COSC i 72h rezerwy to można by uzasadnić cenę 12,5k na metce. A tak to trochę słabo…

 

IMG_6593.jpeg

Edytowane przez logann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Balansujący Na Osi said:

Racja. Jeszcze nie tak dawno były po 6 tys. i się nad takim zastanawiałem. Za tyle co teraz nie kupię. 


Jakby mi ktoś go zaoferował za 6 to bym w tej samej sekundzie kartę płatniczą miał w ręku 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Racja. Jeszcze nie tak dawno były po 6 tys. i się nad takim zastanawiałem. Za tyle co teraz nie kupię. 

 

Godzinę temu, logann napisał(-a):

Jakby mi ktoś go zaoferował za 6 to bym w tej samej sekundzie kartę płatniczą miał w ręku 😄


Macie na myśli 2 różne zegarki. Za 6k jest wersja 35 mm z hesalitowym szkłem, zgodna z rozmiarem pierwowzoru. 12.500 to cena wersji "oversize" 40 mm z szafirowym szkłem. Mniejsza wersja nie ma indeksu nad okienkiem daty na 12-tej, większa ma indeks, jak na zdjęciu z przymiarki. Cena mniejszej wersji zawsze była atrakcyjna w stosunku do pozostałych modeli Heritage. Cena większej zawsze była absurdalnie wysoka i nic się w tym względzie nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, rads said:

 


Macie na myśli 2 różne zegarki. Za 6k jest wersja 35 mm z hesalitowym szkłem, zgodna z rozmiarem pierwowzoru. 12.500 to cena wersji "oversize" 40 mm z szafirowym szkłem. Mniejsza wersja nie ma indeksu nad okienkiem daty na 12-tej, większa ma indeks, jak na zdjęciu z przymiarki. Cena mniejszej wersji zawsze była atrakcyjna w stosunku do pozostałych modeli Heritage. Cena większej zawsze była absurdalnie wysoka i nic się w tym względzie nie zmieniło.


Dzięki :) widziałem mniejsza wersje w necie tylko i faktycznie kosztuje 6600, ale dla mnie chyba jednak za mały rozmiar…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, logann napisał(-a):


Dzięki :) widziałem mniejsza wersje w necie tylko i faktycznie kosztuje 6600, ale dla mnie chyba jednak za mały rozmiar…

 

Sa za duze zegarki, nie ma za malych zegarkow - zwlaszcza w przypadku elegantow ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, rafi napisał(-a):

[mention]rads [/mention] większy ma jako bazę 2892, w mniejszym jest 2824.

 

A gdzie znalazłeś tą informację? Bo na stronie Longinesa i na stronie dystrybutorów jest jak byk L633 przy większej i przy mniejszej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda tak jest aktualnie opisane, ale tak jak Rafi pamiętam na 100 proc że to było 2892 (jak sprzedawałem Longinesy) w większym modelu, więc albo zmienili werk ( co jest prawdopodobne i smutne) albo jest nieścisłość. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
A gdzie znalazłeś tą informację? Bo na stronie Longinesa i na stronie dystrybutorów jest jak byk L633 przy większej i przy mniejszej wersji.

Pamietam z dawnych czasów. Teraz nie sprawdzałem. Jeśli zrobili downgrade mechanizmu, to nic nie uzasadnia takiej różnicy w cenie między małym i dużym. Jak pisze Filip, słabe by to było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wersję 35mm (2824) i pamiętam, że większy brat miał właśnie 2892. To i szafir zamiast hesalitu miały tłumaczyć dużą różnicę w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nie szukać daleko, Longines Conquest 300 m ma szafir i L888.5, czyli 2892 z 72h rezerwy i krzemową sprężyną. Kosztuje obecnie 6600, czyli co do złotówki tyle samo co mały Conquest Heritage. Te szwajcarskie tłumaczenia są nie mniej pokrętne niż ich wyjaśnienia nt. bankowych depozytów złota 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, wojtek91 said:

Miałem wersję 35mm (2824) i pamiętam, że większy brat miał właśnie 2892. To i szafir zamiast hesalitu miały tłumaczyć dużą różnicę w cenie.


Ok, to która wersja mechanizmu jest „tą lepszą”? Rozumiem, że 2892 który powinien siedzieć w modelu 40mm?
 

Na stronie Longinesa widnieje przy jednym i drugim zegarku L633 czyli ETA 2824/2 z rezerwą chodu 38h. 

1 hour ago, rads said:

Te szwajcarskie tłumaczenia są nie mniej pokrętne niż ich wyjaśnienia nt. bankowych depozytów złota

 Nigdy nie pytaj kobiety o wiek i Szwajcarów o to czyje złoto trzymali w skarbcach w czasie drugiej wojny światowej ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, logann napisał(-a):

Nigdy nie pytaj kobiety o wiek i Szwajcarów o to czyje złoto trzymali w skarbcach w czasie drugiej wojny światowej ;) 


Teraz wiemy ponadto, że nie należy ich pod żadnym pozorem pytać o mechanizm zegarka i jego wpływ na ostateczną cenę 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te diamenty to trochę nie pasują....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, GTC napisał(-a):

Te diamenty to trochę nie pasują....

Do macicy perłowej czy kobiecego nadgarstka 😁


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, AK&AK napisał(-a):

Nic nie poradzę, że lubię masę perłową i diamenty 😁 

 

Dziś do kolekcji dołączył Longines Conquest Classic z, a jakże, masą perłową i diamentami, tak na tarczy, jak i w lunecie. Urzekł mnie właśnie sposobem osadzenia kamieni. Na żywo super efekt.

IMG_20230504_133312.jpg

IMG_20230504_133441.jpg

IMG_20230504_133519.jpg

IMG_20230504_133528.jpg

 

Gratulacje :D śliczny 

Osobiście bardzo mi się podobają zegarki z tarczą masy perłowej i bezelem wysadzanym kamieniami ale nie mam odwagi takiego nosić :P 

Czy w temacie kolekcji będzie post aktualizacyjny? 

I jeszcze mała prośba o zdjęcie dekielka :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.