Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, kornel91 napisał(-a):

Fajne te wasze Longinesy. 

Dziękujemy. Obecnie to u nas marka nr 1 jak idzie o ilość sztuk i sympatię chyba też. Mogliby tylko przy przepozycjonowaniu w górę przykładać ciut większą uwagę do kontroli jakości... Mimo, że to masówka, mimo, że wiele rzeczy klienci nawet nie dostrzegą, wypada aby jakość była na odpowiednim poziomie. 

Tym samym życzymy Wam (i sobie) aby nasze przyszłe Longinesy reklamacji nie wymagały, a każdy egzemplarz był wykonany tak jak powinien.


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://shop.hodinkee.com/products/longines-zulu-time-limited-edition-for-hodinkee

Mam pytanie.
Czy ktoś kupował na Hodinkee?
Jak z cłem?
I najważniejsze.
Jak z lumą w Zulu Time 39 mm?
Bo spotkałem się z opinią popartą zdjęciami, że Spirit 37 mm wypada blado przy wersji 40 mm.
Tutaj mamy chyba podobny przeskok i po odjęciu bezela niewiele miejsca zostaje.
Powiedzcie, że jest bardzo źle i że nie warto


Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
44 minuty temu, Edmund Exley napisał(-a):

Nareszcie sobie przymierzyłem - przepiękna jest ta niebieska tarcza. Wersja 40mm na mnie jest za duża, co uszy dodatkowo podkreślają, ale ogólne wrażenie znakomite:

 

a_124806.thumb.jpg.05132ef9bebca03c55220d18fbaae2cc.jpg

Zgadza się kolor jest super bo myślę, że podobny do mojego chrono a tam jest petarda. Jakbyś wrzucił na pasek to myślę, że byłoby bardzo dobrze. Bransoleta trochę wystaje ale nie jest źle moim zdaniem. 

Edytowane przez kornel91

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20240219_215403.thumb.jpg.edc92d7b73a10ddffc08d778e98d907e.jpg

Jeśli o mnie chodzi, to ten tytan na pachu to chyba najfajniejsza wersja Spirita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Długo sie zastanawiałem przed zakupem między mim a niebieskim. Teraz planuję domówić bransoletę ale z branso ma spore lug to lug. Ma ktoś z Was spirita 42mm na bransolecie?

Edytowane przez meeehau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz lug to lug z bransoletą i jaką szerokosc nadgarstka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, meeehau napisał(-a):

Jaki masz lug to lug z bransoletą i jaką szerokosc nadgarstka?

Z bransoletą będzie koło 55mm szerokość nadgarstka trochę ponad 60mm ale jutro zmierzę dokładniej. Nie mam zastrzeżeń do bransolety bo taki zestaw chciałem ale wolę ten zegarek na pasku i prawie półtora roku bransoleta nie wyszła z pudełka. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.02.2024 o 19:23, adiblue2 napisał(-a):

https://shop.hodinkee.com/products/longines-zulu-time-limited-edition-for-hodinkee

Mam pytanie.
Czy ktoś kupował na Hodinkee?
Jak z cłem?
I najważniejsze.
Jak z lumą w Zulu Time 39 mm?
Bo spotkałem się z opinią popartą zdjęciami, że Spirit 37 mm wypada blado przy wersji 40 mm.
Tutaj mamy chyba podobny przeskok i po odjęciu bezela niewiele miejsca zostaje.
Powiedzcie, że jest bardzo źle i że nie warto emoji14.png


Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
 

Widzę jakiś trend na forum Longinesa, żeby zdemotywować przed zakupem 😉

Ale ok! Jak pisałem już w dniu premiery tego modelu, zdecydowanie za bardzo podobny do BB Pro. Datę też mogli zostawić na "6"... 

 

No i nie ma co liczyć na rabacik.

Cło i podatek będą pewnie do zapłaty. 

 

Luma taka sobie moim zdaniem. Bardzo długo "nabiera" mocy i do tego nie zawsze wszystkie indeksy równo świecą. Seiko jak wyciągnę z pudełka to już po kilku chwilach jest latarka. 

 

Poniżej porównanie z SPB143. Naładowane sztucznym oświetleniem. 

DSC_4919-01.thumb.jpeg.de5e681d649f072824dd3297d54fe780.jpeg

 

DSC_4921.thumb.JPG.747fbccfcb743da3be976f58eb82c3b7.JPG

 

DSC_4926.thumb.JPG.45adee61a58833e525dc66db7f218923.JPG

17 godzin temu, meeehau napisał(-a):

20240219_215403.jpg

Fajny ten pasek 🙂


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisal @evilym i widac na zdjeciach. 

Luma w Zulu 39 mm moze i swieci ladnie,ale niestety nie za dlugo. Choc swIatlo lapie moim zdaniem calkiem szybko. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za miesiąc lecę do USA, gdzie lepiej kupić zegarek, lotnisko czy jednak lokalnie w USA . Longines conquest 2 tys $ w USA jaki rabat można uzyskać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szumi napisał(-a):

Za miesiąc lecę do USA, gdzie lepiej kupić zegarek, lotnisko czy jednak lokalnie w USA . Longines conquest 2 tys $ w USA jaki rabat można uzyskać?

Teoretycznie można kupić za ok. 1550 (po tyle jest na jomashop). Ale to bez ichniejszego podatku. Nie wiem czy przy stacjonarnym zakupie poza strefą wolnocłową jest sposób na jego odzyskanie, nie płacąc jednocześnie VAT na wwozie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.