Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Współczesne Longinesy świetne (VHP, HC, Master, Record), za to linia Heritage ostatnio niestety w kryzysie:

 

https://www.hodinkee.com/articles/longines-heritage-skin-diver-hands-on

 

Przypomina mi się scena z "Nocy amerykańskiej", gdy na planie filmu "Przedstawiam wam Pamelę" do sztucznego śniegu mają dodać trochę sztucznego brudu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady , nie jest tak zle . Ponadto właśnie z uwagi na to,ze linia Heritage to reedycje wcześniejszych modeli , trafiają się tez i takie , które może współczesnym użytkownikom nie go końca przypadną do gustu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ten diver stylistycznie super, ale jakość jak dla mnie za bardzo wintydż. Może to kwestia zdjęć ale wygląda średnio.

 

 

 

Google Pixel 2 | Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba, fakt że małe cyferki na bezelu są jakieś nieproporcjonalnie. Drugi problem to strasznie długie uszy. Wielkość rozsądna, kolor lumy też ok i dobrze, że 2892 dla odmiany (zmodyfikowany).

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu świetny zegar spieprzony kosmicznym L2L....

 

Longines-Heritage-Skin-Diver-aBlogtoWatc


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady , nie jest tak zle . Ponadto właśnie z uwagi na to,ze linia Heritage to reedycje wcześniejszych modeli , trafiają się tez i takie , które może współczesnym użytkownikom nie go końca przypadną do gustu .

 

Ja bardzo lubię linię Heritage i jest w niej kilka modeli, które uważam za duży sukces Longinesa (oczywiście LLD, Conquest, Flagship, 1967 Diver, chrono 1973, ostatnio Avigation). Jest też kilka niezłych, ale bez rewelacji dla mnie (1945, kwadratowy 1969, Military COSD 2 czy Railroad). Dwa ostatnie - tegoroczny Military i Skin Diver - nie podobają mi się przede wszystkim ze względu na sztuczną patynę na tarczy i sztucznie postarzane indeksy. Moim zdaniem to zabieg kiczowaty i "na siłę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie podobają mi się przede wszystkim ze względu na sztuczną patynę na tarczy i sztucznie postarzane indeksy. Moim zdaniem to zabieg kiczowaty i "na siłę".

O ile co do sztucznej patyny na tarczy to pełna zgoda, to co do koloru lumy mam odmienne zdanie. Dla mnie to porostu kolor lumy, może być zielona może być i taka.

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten diver stylistycznie super, ale jakość jak dla mnie za bardzo wintydż. Może to kwestia zdjęć ale wygląda średnio.

Google Pixel 2 | Tapatalk Pro

Wygląda to koszmarnie. Też nie mam nic przeciwko odwołaniom do pięknych kart historii ale to wygląda na bezrefleksyjne kopiowanie wszystkiego, niekoniecznie dobrego.

Z rocznym kalendarzem, Edmundzie.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rocznym kalendarzem, Edmundzie.

 

Oczywiście, z rozpędu napisało mi się aż zbyt fajnie ;)

 

O ile co do sztucznej patyny na tarczy to pełna zgoda, to co do koloru lumy mam odmienne zdanie. Dla mnie to porostu kolor lumy, może być zielona może być i taka.

 

Jasne, w wielu przypadkach to się sprawdza, ale tu akurat jest to dla mnie zbyt naiwna próba uczynienia czegoś bardziej "szlachetnym" (czyli po prostu wystylizowanym) niż jest w rzeczywistości. Nie wiem, jak wyglądała luma w nowym oryginalnym Skin Diverze przed pół wieku - jedynie katalogowa fotografia każe przypuszczać, że była jednak jaśniejsza i... po prostu nowa:

 

home_image.2374198.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, że wrzucę parę słów na temat dokładności chodu. Jest co prawda taki temat w innym dziale ale jako, że sprawa dotyczy Longinesa to chyba tutaj też będzie dobrze.

Otóż mam taki zegarek  Longines  Conquest Automatic. W środku ETA2824-2. Od początku zegarek miał odchyłkę ca +10s/d. No ale ma duszę i takie tam… żyłem  z tym. Ponieważ jednak tu i ówdzie spotykałem się z opiniami, że dokładność chodu zależy od sposobu użytkowania pomyślałem, że sprawdzę jak to jest u mnie.

 

Normalnie użytkowałem go tak:

Dzień na ręku, następnie na noc do szuflady tarczą do góry, rano do rotomatu, w którym spędzał  3-4 dni i wszystko powtarzało się od początku. W ten sposób miał te +10s/d.

W rotomacie zegarek jest w pozycji pionowej 12 albo 6 do góry (był wkładany 12up).

 

Przeprowadziłem testy (przy pomocy watchcheck) w pozycjach:

noszony, poziomo tarczą do góry, pionowo 6up, pionowo 12up, rotomat 6up, rotomat 12up.

 

No i wyniki:

 - noszony:  +4,1;+2,0;+1,5;+1,4;+3,4;+0,6;+0,7;+1,1;

 - poziomo tarczą do góry:+8,6;+8,4

 - pionowo 6up: +1,8;+1,4;+1,1;+0,7;+0,8;+0,5+0,8

 - pionowo 12up: +8,4;+8,4;+10,6;+11,4;

 - rotomat 6up: +3,1;+2,8;+2,4;+2,6;+0,7

 - rotomat 12up: +10,9;+10,2;+10,5

I cóż, jak widać z powyższego dokładność chodu zegarka faktycznie mocno zależy od sposobu użytkowania. Pozycja pozioma tarczą do góry i pionowa 12up ewidentnie bardziej przyspieszają.

Użytkowany tylko w trzech pozycjach (noszony, 6up, rotomat 6up) osiąga +2,3s/d. Bardzo dobry rezultat.

 

Kolejna sprawa, która rzuciła mi się w oczy – zegarek miał jakby zdolność do „samoregulacji” – noszony zaczynał chodzić coraz dokładniej. Zastanawiając się nad tym doszedłem do wniosku, że jest to związane z naciągiem sprężyny – im lepiej naciągnięta tym dokładniej mechanizm chodzi. W efekcie przestawiłem rotomat na wyższe obroty.

 

Podsumowując widać, że dokładność chodu zależy do sposobu użytkowania – warto więc poznać swój zegarek zanim wyśle się go do regulacji :).

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz powszechnie wiadoma, że dokładność w różnych pozycjach się zmienia i zależy od rezerwy chodu. Raz lepiej, raz gorzej, ale różnice są. Ponieważ noszę zegarki 24/d , to dla mnie liczy się tylko odchyłka na ręku.

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak się Wam podobają nowe Hydroconquesty? Jak dla mnie bomba i na to czekałem, tylko cena troszkę nie halo -za ceramiczny insert ok. 1,4 tys. więcej :-/

post-30489-0-13392500-1524594618_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, mi stare bardziej wizualnie podchodzą. Niebieski najładniejszy jeszcze, ale w starej wersji również niebieski wygrywa :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razi mnie zastąpienie cyfry 3 datownikiem . Do tego rzeczywiście tarcza jest jakaś taka goła, pusta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropki na indeksach są strasznie małe. Kojarzy mi się ten nowy design z damskimi zegarkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mierzyłem Avigation Big Eye. Bardzo mnie rozczarował na żywo. Kolor lumy i jej wygląd przywodzi na myśl tandetne zegarki z lat 70 i 80, a sam zegarek też jakiś taki płaski bez wyrazu..


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szkoda że taki rozczarowujący, a na zdjęciach wygląda super, kojarzy mi się z lubianym pilotem sinn356.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mierzyłem Avigation Big Eye. Bardzo mnie rozczarował na żywo. Kolor lumy i jej wygląd przywodzi na myśl tandetne zegarki z lat 70 i 80, a sam zegarek też jakiś taki płaski bez wyrazu..

 

Mam dokładnie te same odczucia - na zdjęciach powalał, na żywo - nic specjalnego. ten brak ciekawych smaczków na tarczy i jej płaskość mnie całkowicie do niego zniechęciły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat małe indeksy i brak godziny 3 były i w starej wersji. W zasadzie to zniknęły metalowe indeksy bez lumy, co moim zdaniem jest in plus. Rewolucji w tym nie ma, ale wg mnie bardzo udana ewolucja przy zachowaniu dotychczasowego charakteru.

post-30489-0-26218700-1524775157_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat małe indeksy i brak godziny 3 były i w starej wersji. W zasadzie to zniknęły metalowe indeksy bez lumy, co moim zdaniem jest in plus. Rewolucji w tym nie ma, ale wg mnie bardzo udana ewolucja przy zachowaniu dotychczasowego charakteru.

Za chude to wszystko jest, wskazówki, indeksy, wszechobecny minimalizm, podobno modny teraz, a jak dla mnie to jest po prostu oszczędność księgowych. Ale to tylko moje skromne zdanie, a i każdemu się podoba co innego.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest. Długo za mną chodził, skrajne emocje wzbudzał, ale na nadgarstku wylądował. Do klubu przyjmiecie?

 

3dc50278f15ab855841eaf3e03c7cb99.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.