Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Taki trafił mi się kwarcowy Poljot - mechanizm żyje :) . wymaga trochę pracy wiec zwracam się z prośbą do kolegów bo może ktoś ma trupka z ładnym ringiem i tarczą - najlepiej zielona bo taką najbardziej chciałbym mieć

post-34995-0-52416500-1409298615_thumb.jpg

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa trupki byly na alle' niebieski i zielony tarcze wygladaly ok ale werki byly zdekompletowane trupki. poszukaj na tablicy tam tez trupki wyplywaja co jakis czas. super ze werk bangla. a gdyby Ci sie znudzil to chetnie potarguje sie z Toba :) :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam o poljota.

Widziałem na targu poljot kwarc, był zupełnie nowy, nie używany, jak najbardziej sprawny. Na początku nie zwróciłem uwagi bo leżał pomiędzy perfektami, ale teraz mam wątpliwości. I zastanawiam się co to mogło być. ??? Jutro znów mam okazję to zobaczyć. Źyczono dobie za to 50 zł.

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam o poljota.

Widziałem na targu poljot kwarc, był zupełnie nowy, nie używany, jak najbardziej sprawny. Na początku nie zwróciłem uwagi bo leżał pomiędzy perfektami, ale teraz mam wątpliwości. I zastanawiam się co to mogło być. ??? Jutro znów mam okazję to zobaczyć. Źyczono dobie za to 50 zł.

 

Jakikolwiek Poljot kwarcowy w stanie zbliżonym do NOS jest na pewno wart ceny 50 PLN. Jeżeli to 3050 (czyli np.taki jak ma Treevill), to cena bardzo dobra, bo te Poljoty na chodzie są ciężkie do zdobycia. Jeżeli to Poljot na werku 3056, to też jest to okazja, bo tych Poljotów było niewiele, a jeszcze mniej dotrwało sprawnych do dzisiejszych czasów. Może to być też Poljot na werku 2456 - w tym wypadku też warto dać pięć dyszek, bo to były bardzo solidne werki - chyba nawet lepsze (mniej awaryjne) od popularnych 2356 spotykanych np. w Łuczach czy Slavach.

Podsumowując: brać, nie zastanawiać się, a nawet jak coś Ci się w nim nie spodoba, to spieniężysz go za tą samą, a może nawet i lepszą cenę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamten miał okrągłą kopertę. Co do werku to nie zobaczę dopóki nie zapłacę. Obawiałem się, czy to nie jakiś perfekt z tarczą poljota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa trupki byly na alle' niebieski i zielony tarcze wygladaly ok ale werki byly zdekompletowane trupki.

ma ktoś może linka do tych aukcji?


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autentycznie jestem zachwycony designem tej Sławy.

 

post-60300-0-47664800-1411210832.jpg

post-60300-0-34256800-1411210830.jpg

post-60300-0-45612600-1411210834.jpg

 

Nie dość, że pozłacana heksagonalna koperta to jeszcze,

- unikalna, żółta kolorystyka gł. indeksów

- ciekawa kompozycyjność indeksów arabskich (4 podstawowe w pionie, reszta pochylona)

- sama stylistyka indeksów - czarne, wyraziste kontury i nasycony żółty środek

 

 

*koronka odciągnięta na potrzeby zdjęcia (żeby sekundnik nie psuł ujęć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super kombinacja! Ogromnie mi się podoba, nie widziałem jeszcze takiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Slava to, moim skromnym zdaniem, jeden z najpiękniejszych modeli radzieckich kwarców. Wszelkie wymienione zalety psuje jedynie bardzo skąpe złocenie koperty (1 mikron) i za duża koronka, która potrafi zostać przypadkowo odciągnięta podczas noszenia zegarka (co oczywiście skutkuje zatrzymaniem werku - wiem to z własnego doświadczenia). W niektórych modelach z tą sześciokątną kopertą stosowano koronki o mniejszej średnicy - jak w damkach.

Swoją drogą to trochę dziwne, że ówcześni projektanci byli bardziej śmiali jeśli chodzi o design kwarców a pozostawali powściągliwi w "mechanikach".

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie wpadły. Jedna Elektronika i jeden Łucz.

PS. Gregorian Zobacz, że na paszporcie elektroniki z 1992 roku jest znaczek o którym pisaliśmy w innym wątku.

post-27093-0-97048700-1411909949_thumb.jpg

post-27093-0-89307300-1411909951_thumb.jpg

post-27093-0-59962400-1411909954_thumb.jpg

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy istnieje jakikolwiek model elektroniki w stalowej kopercie?


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie spotkałem ze stalową kopertą w elektronice a i w sieci nic na ten temat nie ma - więc raczej takich nie było.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie wpadły. Jedna Elektronika i jeden Łucz.

PS. Gregorian Zobacz, że na paszporcie elektroniki z 1992 roku jest znaczek o którym pisaliśmy w innym wątku.

 

Super ta E.

Kolejne tropy na szlaku - potwierdzenie, że logo tyczy się Mińska i że było już w 1992r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autentycznie jestem zachwycony designem tej Sławy.

 

attachicon.gif185s8352 - Kopia.JPG

attachicon.gif185s8345 - Kopia.JPG

attachicon.gif185s8356 - Kopia.JPG

 

Nie dość, że pozłacana heksagonalna koperta to jeszcze,

- unikalna, żółta kolorystyka gł. indeksów

- ciekawa kompozycyjność indeksów arabskich (4 podstawowe w pionie, reszta pochylona)

- sama stylistyka indeksów - czarne, wyraziste kontury i nasycony żółty środek

 

 

*koronka odciągnięta na potrzeby zdjęcia (żeby sekundnik nie psuł ujęć)

bardzo łądny zegareczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości mechanizmy 2356 i 2456. Taki niewielki zbiorek "bezdusznych", ale cieszących duszę czasomierzy z CCCP :)

Nawet tutaj zdarzają się "miedziane" werki :)

post-74487-0-83412000-1412685464.jpg

Edytowane przez jastase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno już nic nie pokazywałem a tu taka elektronika wpadła...

 

post-27093-0-00386400-1413994627_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Od tygodnia go noszę i jeszcze mi się nie znudził. A w moim przypadku to sukces.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko ;)

Były łucze kwarce w stalowych kopertach typu poljot deluxe ?

Widziałem coś takiego, ale nie mam pewności, czy koperta była stalowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazywałem w najnowszych nabytkach,ale tutaj jeszcze nie

 

W idealnym stanie slava

 

attachicon.gifIMG_8985.JPG

 

Bardzo ładna, i to jeszcze z rzadszą odmiana tarczy (przeważnie spotyka się czarną wersję tej tarczy). Koronka mała - jak w damkach - czyli jest to późniejszy egzemplarz - w starszych Slavach tej serii stosowano koronki o większej średnicy, ale to było trochę niepraktyczne, bo przypadkowo można było sobie "wyłączyć" zegarek. W swoich Slavach dokonywałem z tego powodu podmianek na małe koronki :)

 

Mam pytanko ;)

Były łucze kwarce w stalowych kopertach typu poljot deluxe ?

Widziałem coś takiego, ale nie mam pewności, czy koperta była stalowa.

 

Co prawda w przypadku radzieckich zegarków niczego nie można być w 100% pewnym, ale raczej nie było Łuczów kwarców "all stell". Jeżeli już miałoby być coś kwarcowego w tego typu kopertach, to byłby to jakiś Poljot, bo to w I MWF powstawały stalowe koperty de Luxe'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.