Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Zaszedłem wczoraj do sklepu z zegarkami i biżuterią z zamiarem obejrzenia(tylko) łoczy a w szczególności diverów. Wybór właściwie żaden, ale pani napomknęła o Rolexsie z drugiej reki więc poprosiłem o okazanie. Jako profan nie będę się silił na jakiś barwny opis. Wziąłem do rąk tą legendę i ... stwierdziłem, że chyba jeszcze nie dorosłem do tej ligi i podświadomość szeptała mi - "chłopie nie podniecaj się bo i tak go nie kupisz".

Z zaplecza wyskoczył własciciel i uświadomił mi co trzymam w rękach: a, że bezel taki co kręci się w obie strony(faktycznie tak ma być?), a że koronka doręcana itd, itp. Był to Submariner z lat 70-tych, wyceniony na ponad 4k£, który bardzo zgrabnie ujął mnie za nadgarstek. Gdybym przekonał siebie do wydania pieniędzy na tego klasyka, to szybko bym przeznaczył je na całkiem inne moje wariactwo :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem ostatnio Risemena i Mudmana obydwa pomimo z wyglądu dużych rozmiarów leżały dobrze na moim skromnym nadgarstku i bez problemów mieściły się pod rękawem od kurtki.


J.G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieścić się mieszczą, tylko wyjść nie bardzo chcą. Przynajmniej mój mudman. Ale rzeczywiście, wyglądają dobrze nawet na skromnym nadgarstku (16,5).


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nawet nie wiem, czy pisać, bo rozstrzał wielki…

Ale… 2 tygodnie we Florencji zaowocowały takimi przymiarkami:

 

Fossil Starck Watch - O-ring Digi. Przede wszystkim od dawna chciałem przymierzyć, bo bardzo mi się podoba stylistyka przedmiotów wychodzących spod ręki projektanta Philippe Starck’a. Wykonanie – na pierwszy rzut oka ok, po dokładnym przyjrzeniu się widać mankamenty dyskwalifikujące przy tej cenie zegarek (przede wszystkim zadziorki wewnątrz pierścienia, niewielkie, ale wyczuwalne, przytarcia skóry na bransolecie) . 500 zł za zegarek jakby nie patrzeć designerski i nie najwyższej jakości, to za dużo! Za cenę wyjściową ok. 130 euro można kupić kilka innych, bardziej klasycznych, lepiej zrobionych, naprawdę ładnych, kwarcowych i automatycznych zegarków Fossila. Co prawda już bez nazwiska „Starck”. Design owszem super, ale już nie dla faceta w moim wieku. Na ręku stracił z 50% swojej urody (przynajmniej na moim ręku :P). Przymierzałem także wersję na plastikowej „bransolecie” – masakra, miałem wrażenie, że rysuje się pod palcami.

fossil_starck.jpg

Rado – lubię markę za niepowtarzalną stylistykę, za nowe, moim zdaniem świetne, rozwiązania. Można się oczywiście czepiać, „brylancików”, biżuteryjności wyglądu, itd., ale takie właśnie jest Rado. Chociaż oglądane przeze mnie modele były „normalne”.

I tak: Rado Centrix – na oko bardzo ładny. Automat, szafir, transparentny dekielek… Na moim chudym nadgarstku wyglądał ok. Cena – jak cena – po dużym rabacie trochę ponad 830 euro. Za Rado, ktoś krzyknie? No cóż, ja wolę Rado od kilku bardziej „reprezentatywnych” szwajcarskich marek. Gdyby jeszcze wykonanie było adekwatne do ceny… Niby na pierwszy rzut oka wszystko w porządku, ale od zegarka za cenę wyjściową ponad 1000 euro mogę chyba oczekiwać większej precyzji przy indeksach godzin! Były najzwyczajniej w świecie krzywo podocinane! Wyglądały jak w Lemansie za 250 zł. Wiem, bo miałem z czym porównać. Za to piękna bransoleta :-)

 

centrix.JPG

Drugi Centrix – wszystko oki, nie było się czego czepić, gdyby tylko był w wersji ze zwykłymi indeksami zamiast brylancików… Tego mogę zdecydowanie polecić. Cena jakoś podobnie, może troszkę drożej.

rado_black.JPG

Fossil (normalne, pod swoją marką) – oglądałem z przyzwyczajenia, bo dla mnie to ciągle kawał porządnie wykonanego zegarka. Przymierzałem kilka, oglądałem kilkanaście. Do wykonania ŻADNEGO nie mogłem się czepić. Przy czym to zegarki niskobudżetowe (90 – 200 euro). Za to ich wykonanie nie ustępuje markom kilka razy droższym i powszechnie na naszym forum szanowanymJ Ten poniżej kosztował ok. 100 euro (bez rabatu póki co, bo to z najnowszej kolekcji) Kto wie, może latem…?

 

FS4702_main.jpg

 

Oglądając i przymierzając Paneraie w Officjalnej Officynie Panerai przy Piazza di San Giovanni we Florencji miałem ściśnięte gardło. Z trzech powodów… Po pierwsze, to przeżycie samo w sobie – bo to moim zdaniem najładniejsze zegarki w swojej stylistyce i jedna z moich ulubionych marek tak w ogóle, po drugie – obsługa! Z resztą obsługa to osobny temat. Profesjonalne podejście do klienta, fachowość, oczywiście uprzejmość w każdym punkcie sprzedaży. Czy piło się kawę za 1 euro przy barze, czy przymierzało (z zaznaczeniem na początku rozmowy, że tylko przymierzam i oglądam), czy też wydawało kilkaset euro, podejście sprzedawców było jednakowe. Kurde, każdy sprzedawca za własne pieniądze powinien jechać do Włoch i się uczyć na czym polega handel. Ja, handlowiec od lat, uczę się tam czegoś nowego przy każdym pobycie. Po trzecie – bo nie było mniejszych niż 44 mm a takie na moją chudą łapę pasują jak kareta do wołka. Znaczy moja łapa to ten wołek, tak dla jasności.

 

A teraz fanfary!!! Maleńki sklepik na Ponte Vecchio i przymierzanie Rolexów… Kobieta wiedziała o Rolexach chyba wszystko. Miała z 60 lat.

Ten jest dla mnie!!! Rolex Milguss w cenie ok. 3000 euro (po rabacie), ale za jakiś czas, znaczy za kilka latB)

 

rolex-milgauss-2.jpg

Tak, on będzie mój… Nie będę tutaj pisał o jakości wykonania, o stylistyce itd. Nie wypada…

rolex3.jpg

Później przymierzałem jeszcze Tagi, Vecherony, Millery (może… kiedyś?) Ominąłem Patki – wystawione nie były w moim guście. Na Ponte Vecchio na odcinku 100 m jest takich sklepików kilkanaście. Wszystkie mają autoryzację na sprzedaż, niektóre na naprawy i serwis. Do każdego można wejść (są zamknięte a sprzedawca otwiera, gdy zadzwonimy do drzwi dzwonkiem), przymierzyć, porozmawiać z fachowcem, który doradzi, pokaże i nie będzie miał kwaśnej miny, kiedy podziękujemy bez kupienia.

 

DSCF1019.jpg

Póki co jest jednak Rolex. Albo sobie wstrzyknę silicon w nadgarstek i kupię Paneraia… Tego...

 

PAM.jpg

Edytowane przez Z_bych

www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Na tym moście takie maszyny sprzedają? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :-) Zwykli sprzedawcy, normalni ludzie, prowadzący tylko te sklepiki z dziada - pradziada. Najstarszy wiekiem salonik z biżuterią sięga chyba XVII w. Może stąd też taka kultura sprzedaży? Sam chciałbym to wiedzieć, bo dla mnie są niedoścignionym wzorem:-)


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Rolexa to raczej używanego przymierzałeś, bo cena 3k euro za nowy egzemplarz nie jest realna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z_bych bardzo fajne spostrzeżenia. Ja też ostatnio "zachorowałem" na Rolexa,ale inny model.Mało tego jeszcze nawet nie mierzyłem,no i też w "planie"za kilka lat...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milgauss po €3k ? Biore dwa ;)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trzy ! Białego, z zielonym szafirkiem, i z pomarańczowymi dodatkami ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wiedzieć ,że takie miejsce istnieje.

Do wszystkich wymienionych przez Ciebie zegarków podałeś ceny,a do Panerai nie .

Czy mogę prosić o aktualizację?


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy z tego, co pamiętam, 2900, potem tylko drożej. O tego ze zdjęcia poniżej nie pytałem, chociaż podobał mi się najbardziej. Ceny wyjściowe, akurat tam było mi normalnie głupio zapytać o ewentualny rabat, brakło języka w gębie, a sprzedający o rabacie się nie zająknął :-)

 

DSCF1371.jpg

 

 






www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś mierzyłem coś bardziej przyziemnego: nową Certine DS-1

 

Czarną:

certina-ds-1-automatic-watch.jpg

 

i wersje jasną:

749f29090c019198b7f17c2b0f9d9aea.jpg

 

Niestety nie przypadła mi do gustu.

 

Później założyłem poprzedni model

ds1le.jpg

 

To właśnie wersja poprzednia jest świetna- idealny zegarek w tej cenie elegancko - sportowy.

Jedyny plus nowej wersji, to że szkło sprawiało wrażenie jakby miało powłokę z antyrefleksem chociaż nie mam pewności.

Edytowane przez Michal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara DS1 jest dużo ładniejsza, dla mnie ponadczasowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie również stara ds1 zamiata nową pod dywan - niech żyje klasyka ! :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również potwierdzam wyższość starej Ds-ki nad nową. Niby wszystko jest ok, ale jednak brakuje jej tego czegoś. Jest jakaś taka nijaka ;)

Sporządziłem zestawienia porównawcze.

post-35535-0-27425400-1329954647_thumb.jpg

post-35535-0-43573600-1330017966_thumb.jpg

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nautilus chrono , fajny zegarek tylko cholera drogawy ;)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu dzisiaj mierzyłem tego Pana (3-4. raz ten sam egzemplarz):

857cec4b3912a23dbfe42b520d928595.jpg

dokładnie tą wersję - bez daty

 

mimo tych wszystkich "nie" i "niedoróbek" (praca bezela i jego koronki, tarcza w 100% malowana bez nakładanych indeksów, słaba luma, eta 2824-2 i to wszystko za metkowe 6500zł), to zegarek bardzo za mną chodzi i nie chce wyjść z głowy... wygląda po prostu dobrze, zwłaszcza założony na moją rękę, a i cenę na niego można dobrą "zrobić"

 

niestety od dłuższego czasu po głowie chodzi mi także:

id-6198-ss012_bg_diag.jpg

i zarówno jakościowo, jak i cenowo jest to lepszy wybór... może uda się oba zakupić w tym roku, ale pytanie jest - w jakiej kolejności :P

Edytowane przez Jaro_swatcH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio mierzyłem nowego Seamastera 300m - obie wersje kolorystyczne

 

omegablue.jpg

 

omegbla.jpg

 

Obie wersje bardzo mi się podobają chociaż niebieska chyba trochę bardziej :)

Ogólnie zegarek piękny i na żywo robi dużo lepsze wrażenie niż na zdjęciach. Bezel świetny. No i super leżał na nadgarstku.

No i uważam (chociaż pewnie niewielu się ze mną zgodzi :)) że bez fal na tarczy wygląda dużo lepiej:) zwłaszcza w wersji niebieskiej. Jedyny mały minusik w wersji niebieskiej to data - a dokładnie białe cyfry na czarnym tle a nie jak było w poprzedniej wersji czarne na białym. No i pupcia na zdjęciach wyglądała nieciekawie a na żywo jest genialna.

Niestety nie mieli już starszej wersji w sklepie i wg sprzedawcy mieć już nie będą - a szkoda bo chciałem bezpośrednio porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu dzisiaj mierzyłem tego Pana (3-4. raz ten sam egzemplarz):

857cec4b3912a23dbfe42b520d928595.jpg

dokładnie tą wersję - bez daty

 

mimo tych wszystkich "nie" i "niedoróbek" (praca bezela i jego koronki, tarcza w 100% malowana bez nakładanych indeksów, słaba luma, eta 2824-2 i to wszystko za metkowe 6500zł), to zegarek bardzo za mną chodzi i nie chce wyjść z głowy... wygląda po prostu dobrze, zwłaszcza założony na moją rękę, a i cenę na niego można dobrą "zrobić"

 

niestety od dłuższego czasu po głowie chodzi mi także:

id-6198-ss012_bg_diag.jpg

i zarówno jakościowo, jak i cenowo jest to lepszy wybór... może uda się oba zakupić w tym roku, ale pytanie jest - w jakiej kolejności :)

 

Co do Longinesa, to dodam że nie podoba mi się kształt jego wskazówki i to że ma małą rezerwę chodu. Mimo to noszę go z przyjemnością. Właśnie wersję bez datownika. Datownik to było by to o jedno "Nie" za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roue Carree Seconde

Model MP7158SS001900



zegarek.jpg



Lublin, Krakowskie Przedmieście, Salon Jubilerski w Hotelu Europa.

 

Odkąd zobaczyłem ten zegarek nurtują mnie dwa pytania:

1. Jak to można było wyliczyć?

2. Jak nazwać kwadratowe koło zębate? Kwadroło? :)

 

No i dylemat: gdybym miał takie pieniądze, to czy kupiłbym ten zegarek, czy jednak Rolexa, czy byłoby jak z tym osiołkiem, co mu w żłobach dano... ;)

Bo jeśli Maurice Macroix jest dla mnie zdecydowanie za duży, to czy ma to jakiekolwiek znaczenie? Emocje, jakie wywołuje, kiedy patrzy się na zazębianie kół (koła) z kwadratem...

 

Oczywiście jakość itp. - nie ma co się powtarzać :-)

 

Chciałbym bardzo zobaczyć jeszcze Memoire 1. Gdyby ktoś coś wiedział, gdzie można to cudo zobaczyć, proszę o info :blink:


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo to noszę go z przyjemnością. Właśnie wersję bez datownika. Datownik to było by to o jedno "Nie" za dużo.

Ja też wahałem się prawie rok temu czy wziąć wersję z datownikiem czy bez-

wybrałem z datownikiem i na szczęście do tej pory nie żałuję swojego wyboru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roue Carree Seconde

Model MP7158SS001900



1. Jak to można było wyliczyć?

2. Jak nazwać kwadratowe koło zębate?

 

 

Piękny jest... to jest dopiero niepowtarzalny i niekanonowy zegarek...

Ad1. ale co?

Ad2. Kwadratowe koło zębate albo kwadrat zębaty ;)

 

 

No i dylemat: gdybym miał takie pieniądze, to czy kupiłbym ten zegarek, czy jednak Rolexa

ja bym nie miał dylematu... (i pewnie nie będę miał, bo 30k na zegarek to nie moja liga)

 

Chciałbym bardzo zobaczyć jeszcze Memoire 1. Gdyby ktoś coś wiedział, gdzie można to cudo zobaczyć, proszę o info smile.gif

 

hehe, to jest zegarek "wirtualny"

ja go widziałem w katalogu, który dostałem w Kruku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest... to jest dopiero niepowtarzalny i niekanonowy zegarek...

Ad1. ale co?

 

Jak wyliczyć przełożenia kół, zazębianie się, jak wpaść na pomysł kwadrokola zębatego... :) Ja wiem, komputery itd... Ale KWADRATOWE koło zębate? Połączyć z czymś co w sumie nie wiem czym jest - potrójnym kołem zębatym? Dziwy panie ;)

Edytowane przez Z_bych

www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostką jest to, że poprzedni model tego zegarka był porażką. Ta kwadratura koła się strasznie sypała, w tym podobno zostało wszystko poprawione. Piękny jest.

 

Zobaczcie też na regulatora :

 

http://www.youtube.com/watch?v=TMUMscsuO4Y

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.