Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Ciśnieniowy ekspres do kawy

Recommended Posts

Parę miesięcy. Nie mam zastrzeżeń oprócz częstego czyszczenia. 

Właśnie zepsuł mi się Krups intuition, której kupiłem kilka miesięcy temu. Nie spienia mleka i nie grzeje wody. Kawę robi. Jakież było moje zdziwienie kiedy w serwisie mi powiedzieli że nie mam gwarancji bo faktura zakupu na firmę. To nie ma gwarancji. Nie ma znaczenia że na biuro i robi 2 kawy dziennie. Także uważajcie szanowni państwo. Zobaczymy co z tego wyniknie.

W dniu 20.01.2022 o 19:02, PatLove napisał(-a):

Odnośnie Jury tez już to słyszałem ale tak szczerze-czy Siemens, po przejęciu przez Bosch’a, to nadal ten sam Siemens?

Jakim przejęciu?

5 godzin temu, mandaryn44 napisał(-a):

Właśnie zepsuł mi się Krups intuition, której kupiłem kilka miesięcy temu. Nie spienia mleka i nie grzeje wody. Kawę robi. Jakież było moje zdziwienie kiedy w serwisie mi powiedzieli że nie mam gwarancji bo faktura zakupu na firmę. To nie ma gwarancji. Nie ma znaczenia że na biuro i robi 2 kawy dziennie. Także uważajcie szanowni państwo. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Ekspres wie, że kawa to kawa. Więc po co komu mleko? A w sprawie gwarancji trzeba iść do sądu.

5 godzin temu, mandaryn44 napisał(-a):

Gwarancja obowiązuje. Spokojnej walki życzę! 

Nie ma nic bardziej żałosnego od niespełnionych marzeń.

Nie sądzę żeby się to musiało w sądzie skończyć, na razie czekam na reakcję Krupsa, bo serwis to serwis. Już nie takie rzeczy widziałem i dało się. Kuriozalna sytuacja. Swoją drogą sprzedawca mógłby mówić takie rzeczy, no ale on nie od tego jest.

Rzecznik praw konsumenta. Firmy od razu inaczej rozmawiają. 

Rzecznik praw konsumenta. Firmy od razu inaczej rozmawiają. 

Jak kupił na firmę to raczej rzecznik praw przedsiębiorcy

Jak zwał tak zwał, ale rzecznik 😁

4 godziny temu, Iko napisał(-a):

Początki BSH sięgają 1967... BS to BoschSiemens:)

https://pl.wikipedia.org/wiki/BSH_Hausgeräte

No właśnie. To żadne przejęcie tylko joint venture zawiązana ponad pół wieku temu ;) Wiele modeli sprzętu AGD, jak nie wszystkie to bliźniaki z innym logo. 

Ja bym zainwestował w młynek, przelew i kawiarkę;) 

Kolbowy pojedynczy DeLonghi + młynek żarnowy( też DeLonghi).. dla mnie wystarcza...

Pozdrawiam Mirek

Godzinę temu, mkl1 napisał(-a):

Podobny wygląd ma "lidlowy" a te lidlowe nawet wytrzymale są...

Widocznie wyprodukowany w tej samej fabryce w Chinach z kompresorem, który jest wykorzystywany jeszcze w 7. innych modelach i markach od klasy podstawowej po premium.

Nie noszę zegarków do zegarmistrza, to takie staroświeckie. Psuję je sam...

Kolbowy do 500 zł... sam przerobiłem swego czasu kilka, w tym lidlowy i muszę powiedzieć, że dobry french Press plus dobry młynek i ewentualnie spieniacz to lepszy zestaw. Jednak jeżeli już musi być ekspres to szukaj taki ze spora mocą, 15 bar ok, ale 850 W to trochę mało, powoli się będzie nagrzewal, a to ma spore znaczenie, bo w trakcie robienia kawy, temperatura zaparzacza leci w dół. 

Ps. jak chcesz używać spieniacza często to musisz mieć świadomość, że ten ekspress pochodzi maks 2 lata,na więcej nie licz, nawet jak będziesz na niego chuchał, odkamienial, plukal itp. 

Posted (edited)
W dniu 15.02.2022 o 12:34, Adi napisał(-a):

Jakim przejęciu?

Takim, że kiedyś po mimo, że był to jeden koncern to Bosch był Bosch, a Siemens był Siemens. Urządzenia miały wspólne niektóre podzespoły ale były różnymi produktami. W tym momencie Siemens to już tylko Bosch z innym znaczkiem i 30% wyższą ceną. A Bosch, to już też nie ten sam Bosch. W dodatku jeżeli chodzi o duże AGD Siemens w ogóle zrezygnował z linii produktów dedykowanych architektom i studiom mebli kuchennych, które były niedostępne w elektromarketach i zostawił linię IQ700 jako najwyższą. Byłem partnerem handlowym Siemensa, już nie jestem...

A jeśli chodzi o ekspresy i ktoś chce Jurę, to zapraszam. Jestem ich oficjalnym partnerem handlowym.

Edited by PatLove

Ja nie kwestionuje, że urządzenia się być może różniły a teraz się nie różnią,  choć miałem dawno temu pralkę Siemens rodzice Bosch i były identyczne poza obrandowaniem. Nie wiem o jakim „kiedyś” myślisz ale ja o jakimś 20 lat temu :) 

Zgadza się, były urządzenia tożsame ale były również zuepłnie różne modele, teraz urządzenia są dokładnie takie same poza znaczkiem i ceną.

Globalizacja. Taki świat teraz jest. Jak kupowałem kserokopiarkę to mialem ofertę 2 marek. Jedna premium druga normalna. Taki sam model, ale różnica w cenie sporą. Wziąłem tańszą. W pudełku były naklejki z nazwami firm obu do wyboru. Czyli w sumie producent sprzedaje to samo za różne pieniądze a nazwę firmy wybiererasz po otwarciu pudła.