Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro jesteś zielony po co wygłaszasz jakieś sądy.... Zapewne myślisz, że jesteś opiniotwórczy..... Nie jesteś!.

 

a Ciebie co tak zabolało?  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś zielony po co wygłaszasz jakieś sądy.... Zapewne myślisz, że jesteś opiniotwórczy..... Nie jesteś!.

 

Chyba jednak może... Ja również nadal czuję się zielony. Mogę ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś zielony po co wygłaszasz jakieś sądy.... Zapewne myślisz, że jesteś opiniotwórczy..... Nie jesteś!.

Uśmiałem się. Jedna z moich byłych tak samo się zachowywała, jak miała okres. Też dostawałem taki opie*dol z niczego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również ja mam prawo do własnych opinii. hehehehe zdumiewające jest jak jednym wpisem poruszyłem towarzystwo wzajemnej adoracji :). Ale jeszcze bardziej zdumiewające  jest jak regularnie ktoś z jednym postem, określający się jako "zielony", lecz posługujący się właściwą terminologią odgrzewa ten wątek :) Żałosne Panowie. Wysilcie się troszkę. Zróbcie porządną galerię, poprawcie jakość, towar sprzeda się sam :).

Edytowane przez piotrkrakow

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to konieczne. Wystarczą Twoje ataki (bo przecież nie jest to "jeden wpis"). Nic tak nie podbija uwagi i nie podtrzymuje zainteresowania jak one ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również ja mam prawo do własnych opinii. hehehehe zdumiewające jest jak jednym wpisem poruszyłem towarzystwo wzajemnej adoracji :). Ale jeszcze bardziej zdumiewające  jest jak regularnie ktoś z jednym postem, określający się jako "zielony", lecz posługujący się właściwą terminologią odgrzewa ten wątek :) Żałosne Panowie. Wysilcie się troszkę. Zróbcie porządną galerię, poprawcie jakość, towar sprzeda się sam :).

 

0a166077fd1c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką to specjalistyczną terminologią posługuje się nowy kolega Alek? Bransoleta, czy pasek? Bo więcej słów związanych z zegarkami się nie dopatrzyłem.

Towarzystwo wzajemnej adoracji broniące zegarków chińskich czy chińsko-polskich? Chyba pomyliły Ci się fora...

 

A żeby nie było OT, to napiszę, że sam mam wyrób Gerlacha (303), a mam i miałem kilkadziesiąt różnych zegarków, także ze znacznie wyższych półek cenowych. I uważam, że naprawdę nie ma się czego wstydzić, dokładnością wykonania nie odstaje od zegarków dwukrotnie droższych renomowanych marek.

A żeby było śmiesznie, to jest w tej chwili moim najdokładniejszym zegarkiem mechanicznym, a mam ich z 6, wszystkie znacznie droższe.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuję się gadaniem osób które mnie nie znają ale uznanie mnie za wirtualny wytwór kogoś z tego forum to już przegięcie.

Tak, kupiłem zegarek i pcham się w towarzystwo. Jestem osobą która jeśli jej się coś podoba dzieli się tym z innymi. Dla zielonego zegarek to coś co odmierza czas ale nawet dla zielonego od zawsze zegarek był też elementem ubioru i stylu. Jego wygląd zawsze miał znaczenie. Nawet klepsydry były zdobione. Szukałem zegarka dla siebie i znalazłem Dzika o którym nie miałem pojęcia. Nie wiedziałem że są takie projekty. Uważam że takie inicjatywy to świetna sprawa. Nie zbieram zegarków ale liczę że kiedyś kupię kolejny poświęcony Armii Krajowej albo Powstaniu Warszawskiemu a co?

Na marginesie mój ma numer 256 a to wielokrotność dwójki co dla informatyka jest dodatkowym plusem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestańcie już uprawiac wielkie sprzeczki nt Gerlacha

Rynek sam zweryfikuje czy produkt jest dobry czy nie

a wyrazem ( pewnie niedocenianej ze strony zwolennikow) zyczliwosci ze strony KMZiZ jest niejako możliwość darmowej tu reklamy ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem Polska Myśl Techniczna, wyprodukowana w Chinach, dla forum Hiszpańskich Fanów SEIKO :D

 

0vux.jpg

 

w35c.jpg

 

xqn1.jpg

 

Foty: Svedos GG

 

 

 

Fajnie, że się załapałem.

Edytowane przez mazok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy projekt. Ładny, wyważony stylistycznie. Podasz więcej szczegółów? Zastanawiam się też czy wielkość koronki nie będzie problemem dla żywotności/ trwałości wałka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technikalia:

średnica 43 mm 

wysokość 14,5 mm 
lug to lug 52 mm 

 

Szkło szafirowe, koronka zakręcana, dekielek wybijany (menniczo?),  mechanizm TMI NH35 - http://www.timemodule.com/sii/eng/nenh.php

 

limitacja 150 sztuk - zamówiony przez Klub Miłośników SEIKO z Hiszpanii - http://clubseiko.foroactivo.com/f74-proyecto-tokkotai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, fajnie wyszedł ten kamikaze, ja się niestety zgapiłem......


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też teraz żałuję, że się nie załapałem bo wygląda świetnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Edytowane przez Z_bych

www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Miałem okazję przymierzyć - sama kopertę- jeszcze w fazie produkcji zegarka. Wszystko fajnie ale ja nie lubię takich koronek. Ale projekt bardzo ładnie wykonany- to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Sądzę, że Gerlach organizacyjnie dopiero raczkuje, ale dobrze, że oprócz prężnego KMZiZ jest i inny podmiot wspierający młodych zdolnych. W różnorodności siła :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile taki zwycięzca dostanie od fundacji?

Bo umieszczenie danych i sam zegarek to trochę marnizna, a ze strony fundacji wspierania...... raczej żaden wysiłek finansowy, wręcz przeciwnie, projekt gratis.....

Imho nadal komercja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł zatrudnienia studentów padł już na tym forum kilka miesięcy temu,wymyślony przez QuadrifoglioVerde ,przy okazji  zegarka Bauchaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A ile taki zwycięzca dostanie od fundacji?

Bo umieszczenie danych i sam zegarek to trochę marnizna, a ze strony fundacji wspierania...... raczej żaden wysiłek finansowy, wręcz przeciwnie, projekt gratis.....

Imho nadal komercja.

Mam dokładnie to samo zdanie :D

A pomysł jak pisał kolega pir65x nie jest niczym nowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash masz dokładnie takie zdanie a napisane jest:

 

Pierwszy wyprodukowany zegarek trafi do twórcy projektu.  

 

Czyli jednak coś dostanie...


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.