Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

ZAPISY i WYBÓR NUMERÓW ZEGARKÓW KLUBOWYCH 2012

Rekomendowane odpowiedzi

tak, 301C wydaje sie byc rozsadnym kompromisem.

 

Zgadza się. U mnie na monitorze wydaje się być o ton jaśniejsze niż w samplu.

 

Ostatni link do pdf tylko mnie utwierdza ku 301.

 

Czy ludzie od squale mogą zrobić zdjęcie sampla w świetle dziennym obok próbnika barw? To by było jakieś rozwiązanie.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale i tu 301 jest OK, a 286 wyglada zle --- jakas taka ultramaryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale i tu 301 jest OK, a 286 wyglada zle --- jakas taka ultramaryna

 

Dobrze powiedziane. Informacja ze ma byc 301c juz wczoraj poszla. Zdjecie Squale jest robione aparacikiem sony t20 z iso400 ( to już w tym aparaciku oznacza szumy). No ale wiekszosc producentow to niestety wcale nie sa pasjonaci fotografii i robia zdjecia jakie robią :) ...trzeba sie cieszyc ze chociaż w miarę ostre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bluepolishforumjasno.jpg

 

Rozjaśniłem sampla. To na pewno nie to co chcemy nawet biorąc pod uwagę przekłamania.

No i bardzo ważne pytanie. Czy zrobią bezel w tym samym tonie co tarczę?


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No i bardzo ważne pytanie. Czy zrobią bezel w tym samym tonie co tarczę?

 

 

No jasne. Potwierdzili ze tarcza pantone 301c, bezel pantone 301c .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne. Potwierdzili ze tarcza pantone 301c, bezel pantone 301c .

 

 

 

W takim razie spełniło się.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pantone jest ten problem....że system ten obejmuje 115 kolorow a sa one tworzone przez zmieszanie 15 barw. I przełożenie tych samych barw na wersje w CMYK ( z 4 kolorow !!) powoduje pewne przekłamania.

 

Tutaj tabela z ich strony ( ale sa to wersje bez "c" czyli nie w cmyku)

 

http://www.source-werbeartikel.com/PANTONE/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, 301C wydaje sie byc rozsadnym kompromisem.

 

Tak, zgadzam się z kolegą, chociaż osobiście uderzylbym w 302.

Panowie a może tutaj wpływ na końcowy efekt ma wpływ jeszcze np. technika nałożenia tego lakieru ? Mam na myśli analogię do lakierów samochodowych: zwykły,metalik,perła. Czy stosuje się takie zabiegi w zegarkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedlem na strone domowa pantone.com na ktorej odcienie probek powinny byc oddane w najwierniejszy sposob i jesli jasna czesc tarczy nomosa miala by byc wzorcem to najblizej, wydaje mi sie, wyladowala probka o nazwie 3015CP, przy czym 301C wyglada "za niebiesko".. :rolleyes:

3015cp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze 3015 to nomos solar to juz pisalem :) . ale na innych probniksch 3015 za bardzo zalatuje zielenia wiec nie chcialem podejmowac takiego ryzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Klaudiusza nie liczył ! Solidna firma wpłaci na pewno. Widać kolega zapracowany !

 

:(

Przepraszam. Dzisiał wpłaciłem


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie wiedziałem, że jestem w stanie zobaczyć tyle rodzajów niebieskiego... dzięki za uświadomienie i podbicie mojego ego ze skłonnościami do daltonizmu :)

 

Moim zdaniem najbardziej pasuje 302 ale 301 też mi odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jesli jasna czesc tarczy nomosa miala by byc wzorcem...

 

Nie jestem pewien, czy tak jest. Zawsze wydawało mi się, że na tarczy słoneczkowej metaliczny połysk rozjaśnia bazowy kolor. Przecież tak jest w przypadku czarnej tarczy: mamy w 100% czarną farbę, a rozjaśnienie jest na mikro ryskach które błyszczą w świetle (ryski to w rzeczywistości prostopadłe powierzchnie które pod różnymi kątami zaczynją odbijać światło zamiast koloru bazowego). Jeśli tak, to kolor powinien być dobrany względem ciemniejszych obszarów (choć może nie najciemniejszych, bo tam jest efekt odwrotny i światło utyka w rowkach zamiast odbijać się).

 

EDIT:

Obrazek poglądowy :)

 

w91jw.jpg

 

Tak to sobie wyobrażam, tylko setki promienistych mikro rysek. Jak widać najaśniejsze są powierzchnie dodatkowo obijające światło, a najciemniejsze powierzchnie w cieniu. Teraz tylko wyobraźić sobie to samo pod mikroskopem ;)

 

Ja bym celował gdzieś w środek przejścia między odcieniami. Wtedy bezel też pasuje (który nie ma słoneczka!).

 

Inna sprawa, że akurat "blaugold" u Nomosa to pewnie coś więcej niż tylko słoneczkowa tarcza w jakimś odcieniu niebieskiego. Nie zdziwiłbym się gdyby robili coś więcej żeby otrzymać tarczę zasługującą na miano "blaugold". Choć może jednak to jest zwykła tarcza słoneczkowa, a reszta to marketing... nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lume ... nie głupio prawisz. Ale jak sam zauwazyłeś mocne odbicie rozjasni...a w slabym oswietleniu micro-rowki spowodują że swiatło tam nie dotrze i bedzie kolor ciemniejszy :) ....chyba naprawdę nie ma mądrych :)

ostateczny kolor pewnie będzie dla nas pewnym zaskoczeniem....ale może to dobrze ??? Czy chcemy wszystko wiedzieć na tip top ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy tak jest. Zawsze wydawało mi się, że na tarczy słoneczkowej metaliczny połysk rozjaśnia bazowy kolor. Przecież tak jest w przypadku czarnej tarczy: mamy w 100% czarną farbę, a rozjaśnienie jest na mikro ryskach które błyszczą w świetle (ryski to w rzeczywistości prostopadłe powierzchnie które pod różnymi kątami zaczynją odbijać światło zamiast koloru bazowego). Jeśli tak, to kolor powinien być dobrany względem ciemniejszych obszarów (choć może nie najciemniejszych, bo tam jest efekt odwrotny i światło utyka w rowkach zamiast odbijać się).

 

EDIT:

Obrazek poglądowy :)

 

w91jw.jpg

 

Tak to sobie wyobrażam, tylko setki promienistych mikro rysek. Jak widać najaśniejsze są powierzchnie dodatkowo obijające światło, a najciemniejsze powierzchnie w cieniu. Teraz tylko wyobraźić sobie to samo pod mikroskopem ;)

 

Ja bym celował gdzieś w środek przejścia między odcieniami. Wtedy bezel też pasuje (który nie ma słoneczka!).

 

Inna sprawa, że akurat "blaugold" u Nomosa to pewnie coś więcej niż tylko słoneczkowa tarcza w jakimś odcieniu niebieskiego. Nie zdziwiłbym się gdyby robili coś więcej żeby otrzymać tarczę zasługującą na miano "blaugold". Choć może jednak to jest zwykła tarcza słoneczkowa, a reszta to marketing... nie wiem.

 

Myslalem, ze to byla instrukcja wyboru odcienia proponowana przez producenta. Jesli nie to warto mysle bylo by przedyskutowac sprawe jeszcze przez jakis czas zanim bedzie za pozno na jakiekolwiek zmiany. Byc moze zasiegnac gdzies czyjejs porady? Pare dni nikogo nie zbawi a wybor (wlasciwego) odcienia koloru jest kluczowa sprawa tego projektu, IMHO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawet widać na obrazku od Squale. Bezel jest ciemniejszy niż odblaski, ale jaśniejszy niż cienie.

 

SiCxa.jpg

 

 

esE5D.jpg

 

286 C był od Squale

301 C to wybrany

2955 C wyszedł mi z miejsca gdzie nie ma odblasków ani cienia (dla tego obrazka)

 

W sumie kwestia jaki ma być bezel jasny czy ciemny, bo on będzie najwierniej odwzorowywać kolor. No chyba że bezel może mieć osobny kolor :P

 

Też sądze że za wszelką cenę nie ma co kopiować Nomosa. Kto wie może ten niebieski wpadający w zielonkawy osiągnęli przez lekko pozłacaną tarczę i to jest sekret "blaugold" (niebieski + żółty = zielony)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sek w tym ze ze zdjecia squale to tez ten kolor 286c nie za bardzo dajesie pobrac. Ja nie boje sie za jasnego zegarka tylko za ciemnego.

zaraz wam wkleje foto breitlinga heritage gdzie bezel jest innego odcienia niz tarcza co takze w pewnym sensie potwierdza teorie lume

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że za przeproszeniem na monitorach LCD to jest ch....j , a nie wybieranie koloru. Jak odchylisz lcd do góry lekko to masz zupełnie inny odcień, odchylisz w dół masz także zupełnie inny odcień.

te monitory to takich ustalen sie kompletnie nie nadają :( . To co jeden z was widzi jako za jasne dla innego wyswietla sie jako za ciemne. Tylko monitory CRT dobrej jakosci np. EIZO daja jakiś pogląd na faktyczne odcienie i kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie....trzeba podjąć szybko decyzję. Co myślicie o takim odcieniu tarczy jak poniżej ( To tarcza NOS z lat 70tych ale Squale ma ją jeszcze na stanie i jest w stnaie nam zrobić nasza tarcze w identycznym odcieniu:

 

sBlueTiger1.jpg

 

SqualeTiger064B5L.jpg

 

ja jestem na TAK :) . Manager mówi że przynajmniej nie będzie ryzyka że coś nie wyjdzie....no i nie bedzie to kopia Nomosa tylko kolor który już kiedyś był dla Squale zarezerowowany :)

 

Dajcie mi szybko znać czy Wam odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bezel będzie w tym samym kolorze to ją jestem na tak.Dla mnie ten kolor jest rewelacyjny,bałem się coś takiego zaproponować ponieważ do projektu przystąpiłem bardzo późno,ale skoro sam szef proponuje ;-))).

A więc co koledzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.