Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Burns napisał(-a):

Sprowadzeniu na ziemię gdyby ktoś chciał odlecieć na inny poziom świadomości oraz ugruntowaniu, że określeniu czy coś jest tanie czy drogie zaczyna się od dołu a nie jak @memento morinagina od góry @memento mori

 

Może przypomnę, że jesteśmy na forum zegarkowym. Zegarek mechaniczny w 2022 r. jet dobrem luksusowym niezależnie od tego czy kosztuje 1k czy 100k. Tak tak, Twoje Seiko też jest dobrem luksusowym. 😜 Używanie pojęcia "drogie" mija się w tym przypadku z celem. 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=81121]ecipeci[/mention] To cena z 19% VATem. Sub w Polsce obecnie na moim poniemieckim liczydle wychodzi za 48k PLN. Prowizja na Allegro to obecnie chyba z 10%, więc ten Sub za 80-85 poza Allegro to już 72-76k o ile nie było negocjacji ;-). To bardziej 150% a nie 200% ceny na metce. Według mnie to pokazuje, że gdyby Sub miał na metce 15k EUR to kolejki wcale by nie zmalały. W najgorszym przypadku ucierpieliby handlarze, ale popyt klientów kupujących dla siebie nadal by powodował kolejki na rok. Czyli i tak niezłą poprawę przewiduję jeśli teraz w ogóle nie można się zapisać  

Rolexów nie kupują teraz miłośnicy tylko głównie handlarze i inwestorzy. Sub może chodzić i po 200k jak jest wielka szansa że niedługo będzie po 250, cena na metce nie ma znaczenia, wystarczy spojrzeć na turkusowego OP41, tam jest przebitka ze 400% albo i lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie dziwi fakt, ze ktos dal wiecej niz z metki (zycie jest krotkie i jesli to bylo od zawsze marzeniem, to ok), tylko fakt, ze powoli pokazywanie sie z jakimkolwiek Rolexem zaczyna byc absurdalne, bo ceny zaczynaja oscylowac w granicach 100 koła 😕 Do jeszcze niedawna zegarek na forum powyzej 50k byl juz mentalnie nie do przejscia, bo obnoszenie sie z "tak drogim łoczem" bylo nie do przejscia w glowie i zeby miec taki zegarek, to trzeba bylo Rolka w zlocie nosic a teraz? Podstawowe stalowe modele kosztuja krocie... Bawmy i cieszmy sie oczywiscie swoja pasja, jednak... z rozsadkiem 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, artme napisał(-a):

Podstawowe stalowe modele kosztuja krocie... Bawmy i cieszmy sie oczywiscie swoja pasja, jednak... z rozsadkiem 😎

Tak wiem, Daytona podobnie jak i Moonwatch poleciała w kosmos. 🤣

 

I co Ty teraz zrobisz, dasz radę?

Edytowane przez mario1971
Daytona poleciała ;)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Tak wiem, Daytona podobnie jak i Moonwatch poleciał w kosmos. 🤣

 

I co Ty teraz zrobisz, dasz radę?

 

Nie udało się w 1969 r. to chociaż teraz sobie poleciała 😆 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

Nie udało się w 1969 r. to chociaż teraz sobie poleciała 😆 

😂😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Nie wprowadzałbym w tym przypadku pojęcia tanie czy drogie, ale czy akceptowalne dla kupującego. Jeżeli ktoś coś kupuje, to znaczy, że finalnie akceptuje daną cenę. Po wszystkim może sobie oczywiście pomruczeć pod nosem, że to i tamto... 

To forum jest właśnie od mruczenia pod nosem, bo nic ciekawszego się tu nie dzieje poza "hehe gratki niech się nosi" i ostatnio pobocznymi wątkami dźgania nożem w toalecie.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, artme napisał(-a):

A mnie nie dziwi fakt, ze ktos dal wiecej niz z metki (zycie jest krotkie i jesli to bylo od zawsze marzeniem, to ok), tylko fakt, ze powoli pokazywanie sie z jakimkolwiek Rolexem zaczyna byc absurdalne, bo ceny zaczynaja oscylowac w granicach 100 koła 😕 Do jeszcze niedawna zegarek na forum powyzej 50k byl juz mentalnie nie do przejscia, bo obnoszenie sie z "tak drogim łoczem" bylo nie do przejscia w glowie i zeby miec taki zegarek, to trzeba bylo Rolka w zlocie nosic a teraz? Podstawowe stalowe modele kosztuja krocie... Bawmy i cieszmy sie oczywiscie swoja pasja, jednak... z rozsadkiem 😎

Już dobrych kilka lat temu przytaczałem tu historię pewnego gościa, co to, będąc zamożnym, znalazł patent na posiadanie Rolka oraz na zmniejszenie prawdopodobieństwa jego utraty. Mianowicie, oryginał trzymał w sejfie, a na nadgarstku nosił podróbkę 😂.

 

Oczywiście, głowa po ciosie pałką czy przecięte ścięgno (jak we wklejanym tu kiedyś video z kradzieży w Londynie) bolą niezależnie od tego czy stracimy oryginał czy fake'a, ale później jednak, po wyjściu z pogotowia, Rolex w sejfie wciąż jest (przynajmniej powinien być, chyba że włamią się do domu)😁.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, nicon napisał(-a):

To forum jest właśnie od mruczenia pod nosem, bo nic ciekawszego się tu nie dzieje poza "hehe gratki niech się nosi" i ostatnio pobocznymi wątkami dźgania nożem w toalecie.

Masz jakieś propozycje, jak je rozruszać, czy będziesz tylko mruczał...? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę zdjęcie nadgarstkowe, to będzie powiew świeżości. Ale z domu bo tylko tak bezpiecznie. 
 

282FA66F-2396-47DA-9C54-129D33ED5273.thumb.jpeg.7ed4816b2fb9bcee24530f96060a6d2c.jpeg


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, nicon napisał(-a):

Wrzucę zdjęcie nadgarstkowe, to będzie powiew świeżości. Ale z domu bo tylko tak bezpiecznie. 
 

282FA66F-2396-47DA-9C54-129D33ED5273.thumb.jpeg.7ed4816b2fb9bcee24530f96060a6d2c.jpeg

Wyciągnięty z sejfu bez zmiany daty tylko do fotki?

 

 

 

Ogólnie ten 5-cyfrowy Sub bardzo mnie się podoba.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jimmibaton napisał(-a):

Było odbierane

 

Pozytywnie zazdraszczam i... czekam na swoje😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję.
 
Ciasteczko w gratisie?

Z córką byłem, więc nie wypadało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy się dziwicie że wszystko idzie w górę? Rolex + dwa skromne druczki ze stycznia😉

IMG_20220209_1539290.thumb.jpg.ea875f0fed3612f170f5562d9073a651.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się Kolega spieszył po Rolexa


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, nicon napisał(-a):

Wrzucę zdjęcie nadgarstkowe, to będzie powiew świeżości. Ale z domu bo tylko tak bezpiecznie. 
 

282FA66F-2396-47DA-9C54-129D33ED5273.thumb.jpeg.7ed4816b2fb9bcee24530f96060a6d2c.jpeg


Niejeden ciał by maczeta powyżej zegarka ! 

2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

 

Ogólnie ten 5-cyfrowy Sub bardzo mnie się podoba.


Coś mają w sobie pięciocyfrowe, co trudno uchwycić. W sumie trochę żałuje, że nie wziąłem jak były koło 35k, bo wtedy się rozglądałem, ale nie mogłem przełknąć tej ceny za kilkunastoletni zegarek z zapięciem z blachy. ;) Potem podobnie kupiłem Polara. Miałem ceramicznego Suba, piękny zegarek ale zero emocji u mnie wzbudzał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolexów nie kupują teraz miłośnicy tylko głównie handlarze i inwestorzy. Sub może chodzić i po 200k jak jest wielka szansa że niedługo będzie po 250, cena na metce nie ma znaczenia, wystarczy spojrzeć na turkusowego OP41, tam jest przebitka ze 400% albo i lepiej
Ja jestem miłośnikiem ale też kimś ktoś lubi ponosić zegarek i sprzedać go z zyskiem. Nie widzę w takiej praktyce nic złego. Za suba poprzednią ref. nienoszoną z 2019 r zapłaciłem 60 k. Nie uważam tej kwoty za jakąś kosmiczną i nawet jak za nie wiem rok sprzedam go za tyle samo to będę zadowolony:)

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, warloard napisał(-a):

Ja jestem miłośnikiem ale też kimś ktoś lubi ponosić zegarek i sprzedać go z zyskiem. Nie widzę w takiej praktyce nic złego. 

Sygnaliści i podglądacze cudzych portfeli pewnie się z Tobą nie zgodzą. ;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bezpieczniej jest chyba nosić Patka jak Rolexa , mniej rozpoznawalny nie licząc Nautilusa.Moze wróci trend do klasycznych zegarkow, a Rolex (Genewa Mcdonald ) zostanie kiedyś porzucony w myśl zdrowego zywienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin91
W dniu 22.01.2022 o 16:39, mario1971 napisał(-a):

Zamienił stryjek siekierkę na kijek. ;)

3fb61e17ae8eefb372451e479edc38f1.jpg

spóźnione gratulacje, 

Kermit był spoko, ten jest bardzo OK! Aby do celu i po realizacje marzeń.

Niech się nosi! R👑

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, nicon napisał(-a):

To forum jest właśnie od mruczenia pod nosem, bo nic ciekawszego się tu nie dzieje poza "hehe gratki niech się nosi" i ostatnio pobocznymi wątkami dźgania nożem w toalecie.

Ciesz sie lepiej, ze zamiast  Omegi udalo Ci sie wejsc w zegarki, ktore zarabiaja na siebie 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Marcin91 napisał(-a):

spóźnione gratulacje, 

Kermit był spoko, ten jest bardzo OK! Aby do celu i po realizacje marzeń.

Niech się nosi! R👑

Dzięki Marcin! :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.