Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Bugs napisał(-a):

To taka jest tajemnica punktualności Rolexa - odpowiednio odkładać jak zaczyna mieć odchyłkę?

Z Datejust, GMT, Polarem czy Subem nie musiałem się zbytnio wysilać. Noszone codziennie i odkładane szkłem do góry robią/robiły średnio ok. 1s/dzień. Daytona noszona w czasie dnia przyspiesza pół sekundy, odkładana szkłem do góry na noc dokłada tyle, że aplikacja pokazuje średnią dobową na poziomie 2,5~3 sekund. Zegarek jest nowy, mam go trochę ponad dwa tygodnie i werk jeszcze się nie ułożył, tym bardziej, że noszę go rotacyjnie z dwoma innymi zegarkami. Tradycyjnie testuję każdą pozycję odkładania - lubię dokładnie poznać każdy swój zegarek. 😊

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, machlo napisał(-a):

 

Doskonale zauważa, wystarczy, że przeskoczy poziom 4,9 za EUR to jeszcze w tym samym tygodniu będzie kurs 5,5. 😏
To takie typowe polskie januszowanie tylko dlatego, że mają monopol w PL, a powinno być wiele małych dystrybutorów i nie byłoby januszowania.

 

Bo oni nakupili zapas zegarków po starym kursie, to jak z paliwem, spokojnie xD.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Z Datejust, GMT, Polarem czy Subem nie musiałem się zbytnio wysilać. Noszone codziennie i odkładane szkłem do góry robią/robiły średnio ok. 1s/dzień. Daytona noszona w czasie dnia przyspiesza pół sekundy, odkładana szkłem do góry na noc dokłada tyle, że aplikacja pokazuje średnią dobową na poziomie 2,5~3 sekund. Zegarek jest nowy, mam go trochę ponad dwa tygodnie i werk jeszcze się nie ułożył, tym bardziej, że noszę go rotacyjnie z dwoma innymi zegarkami. Tradycyjnie testuję każdą pozycję odkładania - lubię dokładnie poznać każdy swój zegarek. 😊

Daytona faktycznie przyspiesza wiecej niz inne nowe modele, ale w ramach normy - pewnie dlatego cos pozmieniali z nowym mechanizmem, choc ja nie oczekuje od zegarka mechanicznego 0,1 sekundy na dobe 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, nicon napisał(-a):

Bo oni nakupili zapas zegarków po starym kursie, to jak z paliwem, spokojnie xD.

Czy czasem nie płacą ws frankach za zegarki🤔


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Bugs napisał(-a):

To taka jest tajemnica punktualności Rolexa - odpowiednio odkładać jak zaczyna mieć odchyłkę?

To nie tajemnica i dotyczy nie tylko Rolexa, a każdego zegarka mechanicznego (poza tymi z komplikacją tourbillon- bo to po prostu rola tej komplikacji) , mimo to większość może jedynie pomarzyć o uzyskaniu takiej średniej odchyłki dobowej przy odpowiednim odkładaniu zegarka.

 

Swego czasu jak AP gubił mi znaczne sekundy, zegarmistrz w butiku AP nie chciał słyszeć o regulacji tak niewielkiej odchyłki i po wrzucenia zegarka na chronokomparator powiedział mi jak odkładać zegarek na noc aby zniwelować odchyłki.


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MasterFan napisał(-a):

To nie tajemnica i dotyczy nie tylko Rolexa, a każdego zegarka mechanicznego (poza tymi z komplikacją tourbillon- bo to po prostu rola tej komplikacji) , mimo to większość może jedynie pomarzyć o uzyskaniu takiej średniej odchyłki dobowej przy odpowiednim odkładaniu zegarka.

 

Swego czasu jak AP gubił mi znaczne sekundy, zegarmistrz w butiku AP nie chciał słyszeć o regulacji tak niewielkiej odchyłki i po wrzucenia zegarka na chronokomparator powiedział mi jak odkładać zegarek na noc aby zniwelować odchyłki.

Ja zegarek noszę non stop albo trzymam w rotomacie - ExII chodzi wtedy niemal bez odchyłki, SMPc też.

Jakby miało to wyglądać tak że noszony w dzień robi +5s żeby po odłożeniu na noc w specjalnej pozycji je gubić to to by nie był punktualny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Zegarek jest nowy, mam go trochę ponad dwa tygodnie i werk jeszcze się nie ułożył

 

Te zegarki chodzą w fabryce miesiącami (podobno) więc to układanie to chyba taki troche bajer powtarzany przez wszystkich ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam cieszę się mikromechaniką na ręku i tym że działa np. w wodzie, i nic nie trzeba z tym robić, ewentualnie skorygować wskazania raz na jakiś czas. To tak jaby się spuszczać nad silnikiem spalinowym, że pali o ileś tam więcej niż dane katalogowe i naginać to, żeby się z tymi danymi zgadzało. Bez sensu jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, facecik napisał(-a):

Ja tam cieszę się mikromechaniką na ręku i tym że działa np. w wodzie, i nic nie trzeba z tym robić, ewentualnie skorygować wskazania raz na jakiś czas. To tak jaby się spuszczać nad silnikiem spalinowym, że pali o ileś tam więcej niż dane katalogowe i naginać to, żeby się z tymi danymi zgadzało. Bez sensu jak dla mnie.

Co Ci z kosztownej mikromechaniki jak nie trzyma parametrów przez które ma być lepsza od tych tańszych?

Czyli właściwie za co zapłaciłeś? Za logo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Bugs napisał(-a):

Co Ci z kosztownej mikromechaniki jak nie trzyma parametrów przez które ma być lepsza od tych tańszych?

Czyli właściwie za co zapłaciłeś? Za logo?

No nie oszukujmy się - w dużej mierze płacisz za logo. Miałem zegarki za 2k, które chodziły równie dokładnie jak rolexy. 

Dlatego też nie idę "wyżej" tylko kupuję to, co mi się podoba, lub to, czego jestem ciekawy - np. "ta" Omega, z której jestem mega zadowolony, bo jest superaśna, choć duża. Świetny zegar.

Edytowane przez facecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić Seiko, wyregulować, w wodzie też działa. ;) Nie oszukujmy się, płacimy za projekt, historię i markę. I to jest ok. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, facecik napisał(-a):

No nie oszukujmy się - w dużej mierze płacisz za logo. Miałem zegarki za 2k, które chodziły równie dokładnie jak rolexy. 

Dlatego też nie idę "wyżej" tylko kupuję to, co mi się podoba, lub to, czego jestem ciekawy - np. "ta" Omega, z której jestem mega zadowolony, bo jest superaśna, choć duża. Świetny zegar.

 

20 minut temu, tbn napisał(-a):

Kupić Seiko, wyregulować, w wodzie też działa. ;) Nie oszukujmy się, płacimy za projekt, historię i markę. I to jest ok. :)

Hm, nie spodziewałem się że to tutaj przeczytam ale cieszę się bo myślę tak samo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, KrysH napisał(-a):

Tanim winem też można się upić...

Najlepiej spróbować wszystkiego i znaleźć swój poziom😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, facecik napisał(-a):

Najlepiej spróbować wszystkiego i znaleźć swój poziom😉

Kwiat Jabłoni - kiedyś to było wino. 😁

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Kwiat Jabłoni - kiedyś to było wino. 😁

Rambo, Zemsta Elektryka lub Czarny Byk - wszystko to smakowało jak szampon, ale musiałem kiedyś trochę tego badziewia wypić bo... wszyscy pili jak pracowałem jako student na budowach czy w sadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tbn napisał(-a):

Nie oszukujmy się, płacimy za projekt, historię i markę. I to jest ok. :)

I za marzenia , i w tym nie ma nic złego 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie we wszystkim jest nutka prawda… lepszy werk, powtarzalność ale także historia, logo, marzenia, nutka snobizmu.. dlatego życzę wszystkim spróbować swojej pary kaloszy 🙂 

Za moich czasów używano „ komandosa”, nie są to moje najlepsze wspomnienia ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, MasterFan napisał(-a):

To nie tajemnica i dotyczy nie tylko Rolexa, a każdego zegarka mechanicznego (poza tymi z komplikacją tourbillon- bo to po prostu rola tej komplikacji) , mimo to większość może jedynie pomarzyć o uzyskaniu takiej średniej odchyłki dobowej przy odpowiednim odkładaniu zegarka.

 

Swego czasu jak AP gubił mi znaczne sekundy, zegarmistrz w butiku AP nie chciał słyszeć o regulacji tak niewielkiej odchyłki i po wrzucenia zegarka na chronokomparator powiedział mi jak odkładać zegarek na noc aby zniwelować odchyłki.

 

I co Ci dokładnie powiedział ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bugs napisał(-a):

Co Ci z kosztownej mikromechaniki jak nie trzyma parametrów przez które ma być lepsza od tych tańszych?

Czyli właściwie za co zapłaciłeś? Za logo?

Wolę te -1s. na dobę niż -17, momentami -24s. na dobę z Seiko które sobie kupiłem na przeczekanie czasu w kolejce po DJ’a 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@uhck997 Poza tym logiem etc., to nie są złe zegarki, od 26.03. pięknie trzyma czas. Odkładałem zawsze KORONKĄ DO GÓRY. Teraz przez trzy tygodnie będzie spał "na pleckach" - zobaczymy czy wpłynie na dokładność.

IMG-20230605-WA0002.jpg

IMG-20230605-WA0001.jpg

Edytowane przez mroova
Potem przez tydzień odpoczywa 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, instabottles napisał(-a):

Wolę te -1s. na dobę niż -17, momentami -24s. na dobę z Seiko które sobie kupiłem na przeczekanie czasu w kolejce po DJ’a 🙂

No widzisz, a mi Seiko SARB017 wyjęty prosto z pudełka robił nie więcej niż sekundę/24h, podobnie Tisell na Myocie za 800zł - i czego to ma dowodzić?

Tanie wino w drogiej butelce zaraz smakuje inaczej, zwłaszcza jak się nie wie co jest w środku 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, uhck997 napisał(-a):

 

I co Ci dokładnie powiedział ?

Z tego co pamiętam zegarek lekko spóźniał (lekkie przyspieszanie mnie nigdy nie denerwowało) i w tamtym przypadku zalecenie było aby odkładać zegarek na noc na lewym boku- pomogło na tyle, że przestałem zauważać odchyłki.


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Bugs said:

Tanie wino w drogiej butelce zaraz smakuje inaczej, zwłaszcza jak się nie wie co jest w środku 😉 

 

I tutaj dochodzisz do sedna sprawy - nie ważne ile co kosztuje, ważne jak się człowiek czuje. Człowiek płaci za to jak się czuje w środku. Seiko i Rolex obydwa pokażą czas. Maluch i BMW obydwa dojada do celu. Klasa ekonomiczna i biznes tez dolecą do celu. Wino tanie lub drogie... to nie ma znaczenia. Jakość i to jak się człowiek czuje to chyba to za co człowiek jest w stanie zapłacić. Stad taka rozbieżność cenowa w tym wszystkim. Jeden podjedzie maluchem pod restauracje i się wstydzi, więc parkuje za rogiem, drugi podjedzie BMW i już się czuje lepiej a trzeci zmiażdży wszystkich i podjedzie Ferrari tak aby każdy widział. Ale prawdziwy kozak to ten co miał/spróbował wszystko i może podjechać maluchem i się nie przejmować. 

 

Jedno z moich ulubionych powiedzeń (tłumaczę z angielskiego) " Kiedy normalny człowiek się uczy, staje się mądrym. Kiedy mądry człowiek się uczy, staje się normalnym". 

 

Mój mentor miał już chyba wszystkie zegarki. Na codzień nosi G-Shock'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.