Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, rafi napisał(-a):


?
 

Dla niejednego nawet trzy mało wyszukane G-shocki, które nigdy nie trafią do muzeum sztuki, będą powodem do dumy... 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, rafi napisał(-a):

Nie wiem. Na pewno słownik.

Za PWN: "kolekcja - zbiór przedmiotów jednego rodzaju, gromadzonych przez kogoś ze względu na ich wartość artystyczną, naukową lub historyczną".

 

W żaden sposób ta definicja nie wyklucza nazywania np. dwóch Lorusów kolekcją.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla niejednego nawet trzy mało wyszukane G-shocki, które nigdy nie trafią do muzeum sztuki, będą powodem do dumy... 

Mariusz, a gdzie ja napisałem, że ktoś, kto posiada 3-4 zegarki nie może być z nich dumny. Oczywiście, że może.

Za PWN: "kolekcja - zbiór przedmiotów jednego rodzaju, gromadzonych przez kogoś ze względu na ich wartość artystyczną, naukową lub historyczną".
 
W żaden sposób ta definicja nie wyklucza nazywania np. dwóch Lorusów kolekcją.
 


Na akurat ta definicja wyklucza podany przykład w sposób doskonały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłeś kij w mrowisko Na marginesie, to się nie zgadzam. 10 byle jakich zegarków, to też kolekcja. Kiedyś były kolekcje puszek i teoretycznie śmieci, a jednak tworzyły razem coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, rafi napisał(-a):

Na akurat ta definicja wyklucza podany przykład w sposób doskonały.

Nie wyklucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
36 minut temu, rafi napisał(-a):


Mariusz, a gdzie ja napisałem, że ktoś, kto posiada 3-4 zegarki nie może być z nich dumny. Oczywiście, że może.

I będą częścią jego kolekcji. 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rok temu ktoś tu udowadniał że gdzieś na anglojęzycznym forum ktoś napisał ‘one-watch collection’ i jeden zegarek także oznacza kokekcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, Krystian napisał(-a):

Mam nadgarstek mniejszy niż piszesz i SUB leży idealnie tak więc nie zgodzę się z tą opinią

 

bo nie tylko obwód nadgarstka ale przede wszystkim jego kształt definiuje jak co leży. Sama estetyka noszenia to już w ogóle inny parametr choć na forum często padają pytania o to czy zegarek aby nie za duży na nadgarstek.

 

10 godzin temu, rafi napisał(-a):

Na akurat ta definicja wyklucza podany przykład w sposób doskonały

 

wartość artystyczna jest tak szerokim pojęciem że zmieści wszystko. 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, rafi napisał(-a):


3-4 obrazy Kandinsky’ego czy Łempickiej to jest kolekcja. Cztery limitowane vintage Patki to może być jakaś minikolekcja. 3-4 jakieś tam zegarki, kupione do codziennego użytkowania, to żadna kolekcja. Zresztą 10 też nie.

Obrazy Łempickiej to nie kolekcja, to dowód na brak gustu i zrozumienia nurtów sztuki noworyszy. Ale Kandinsky, jak najbardziej. Z opinią o zegarkach też się zgodzę, i dodam że jako nowy w temacie widzę, że ciężko jest znaleźć coś wyjątkowego co będzie tworzyło kolekcję…i nie mam tu na myśli dostania jakiegokolwiek Rolexa z listy kolejkowej bo w nich nie ma nic wyjątkowego…chociaż sam jestem zapisany na dwa modele ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, GML napisał(-a):

Obrazy Łempickiej to nie kolekcja, to dowód na brak gustu i zrozumienia nurtów sztuki noworyszy. Ale Kandinsky, jak najbardziej. Z opinią o zegarkach też się zgodzę, i dodam że jako nowy w temacie widzę, że ciężko jest znaleźć coś wyjątkowego co będzie tworzyło kolekcję…i nie mam tu na myśli dostania jakiegokolwiek Rolexa z listy kolejkowej bo w nich nie ma nic wyjątkowego…chociaż sam jestem zapisany na dwa modele ;)

Pomijając kwestie gustu (mnie też obrazy Łempickiej nie pociągają), to ciekawe co piszesz. Czyli mając np. cztery obrazy Łempickiej w domu nie mam kolekcji, a mając cztery Kandinsky'ego już tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Jakiś rok temu ktoś tu udowadniał że gdzieś na anglojęzycznym forum ktoś napisał ‘one-watch collection’ i jeden zegarek także oznacza kokekcję.

 

Jak już chcemy się w to bawić, to żeby było z duchem czasu (a nie tylko słownik PWN) to zapytałem AI (Google Gemini). Odpowiedź poniżej :) :) :)

 

There's no singular, definitive answer to the question of how many watches constitute a "collection." It's not like there's an official "watch collector's association" that issues membership cards based on the number of watches someone owns.

Here's what you need to consider:

  • Personal definition: Ultimately, a collection is something you curate and consider valuable, regardless of the quantity. So, if you have just a few watches you hold dear, that could be your collection.
  • Community perspective: Within the watch enthusiast community, some suggest a "collection" should showcase variety and cater to specific tastes, encompassing more than just a couple of everyday watches. Numbers mentioned include 3, 6, or even 8, but these are merely suggestions, not definitive rules.
  • Focus and intention: What truly defines a collection is the intention behind it. Are you accumulating watches for investment, sentimental value, or simply because you enjoy them? Having a defined focus can help you determine when you've reached a point of satisfaction with your collection, even if it doesn't fit someone else's definition of size.

So, the answer is: it depends. It's a personal journey, and the size of your collection is a reflection of your individual preferences and goals.

Edytowane przez uhck997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zapytał inne AI, Google Gemini zdarza się przedstawić fakty nie do końca akuratnie.

 

 


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
30 minut temu, uhck997 napisał(-a):

 

Jak już chcemy się w to bawić, to żeby było z duchem czasu (a nie tylko słownik PWN) to zapytałem AI (Google Gemini). Odpowiedź poniżej :) :) :)

 

There's no singular, definitive answer to the question of how many watches constitute a "collection." It's not like there's an official "watch collector's association" that issues membership cards based on the number of watches someone owns.

Here's what you need to consider:

  • Personal definition: Ultimately, a collection is something you curate and consider valuable, regardless of the quantity. So, if you have just a few watches you hold dear, that could be your collection.
  • Community perspective: Within the watch enthusiast community, some suggest a "collection" should showcase variety and cater to specific tastes, encompassing more than just a couple of everyday watches. Numbers mentioned include 3, 6, or even 8, but these are merely suggestions, not definitive rules.
  • Focus and intention: What truly defines a collection is the intention behind it. Are you accumulating watches for investment, sentimental value, or simply because you enjoy them? Having a defined focus can help you determine when you've reached a point of satisfaction with your collection, even if it doesn't fit someone else's definition of size.

So, the answer is: it depends. It's a personal journey, and the size of your collection is a reflection of your individual preferences and goals.

No więc wyobraźmy sobie taki wywiad.
Osoba A: Bardzo lubię książki. 
Osoba B: Tak? To wspaniale. Ile pan ma książek?
Osoba A: Mam kolekcję książek. 
Osoba B: A mógłby pan tak mniej więcej określić liczbę książek w swojej kolekcji?
Osoba A: Oczywiście. Mam jedną książkę.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie pisałem o tym AI z punktu widzenia jednego, tylko tego co wcześniej kolega pisał o 3-4.

 

Natomiast z tego co widzę tu i tam to termin "one watch collection" jest używany głownie w nagłówkach prasowych w artykułach, które mówią

albo o tym, żeby pozbyć się kolekcji (zbioru) zegarków i zostawić sobie tylko jeden, albo kupić jeden i porządny.

 

"A Comprehensive Guide To the “One-and-Done”, One-Watch-Collection"

"The Ideal Size For A Watch Collection — One, Three, Six, Or All Of Them?"

"Your Guide to Creating a Single Watch Collection. Some sugesstions for when you need one watch to rule them all"

 

Natomiast cała ta dyskusja to taki sezon ogórkowy.

 

 

Edytowane przez uhck997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2024 o 08:28, beniowski napisał(-a):

 Co do reszty Twojej wypowiedzi, pominę ją milczeniem.

 

😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie jak jakiś czas temu Netflix określał swoje seriale jako "original Netflix series"? Od razu w polszczyźnie przyjęło się mówić "serial oryginalny Netflixa". Zapytałem kiedyś osobę która pisze recenzje filmowe i takiego właśnie określenia używała, czy może być zatem nieoryginalny serial Netfliksa? Przecież wystarczy powiedzieć 'serial Netfliksa'. W odpowiedzi usłyszałem, że skoro tak mówią po angielsku, to tak należy też po polsku pisać. Chodzi mi o to, że nie musimy bezwiednie kopiować czegoś, co ktoś w obcym języko sobie nazwał. Skoro kolekcja wg słownika PWN

to:
1:"«zbiór przedmiotów jednego rodzaju, gromadzonych przez kogoś ze względu na ich wartość artystyczną, naukową lub historyczną»

2. «zestaw strojów proponowany przez projektanta lub firmę na daną porę roku lub okazję» to jak jeden przedmiot może stanowić kolekcję?

Więcej tutaj: https://cejsh.icm.edu.pl/cejsh/element/bwmeta1.element.ojs-doi-10_11649_sfps_2014_009/c/sfps.2014.009-535.pdf


A przy okazji, sam Netflix już nie określa swoich seriali jako 'original Netflix series', a 'Netflix series'. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2024 o 17:48, mario1971 napisał(-a):

A z jasnym obszyciem i antracytową skórą?

352d24334b49d3a0ecca471d52c9a694.jpg

 

Dużo lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 25.02.2024 o 11:54, Teufel26 napisał(-a):

 

 

W dniu 25.02.2024 o 11:54, Teufel26 napisał(-a):

Zdjęcia z netu.

 

 

 

 

Wiesz może z jakiego to sklepu?

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

A przy okazji, sam Netflix już nie określa swoich seriali jako 'original Netflix series', a 'Netflix series'. 

 

To jest jeszcze inna historia. Pierwotnie serialami oryginalnymi Netflixa były tylko te, które sami wymyślili i wyprodukowali od zera jako autorski pomysł i miał to być

taki znak jakości "Q" :) w odróżnieniu od innych seriali, które były na tej platformie i co do których prawa były nabywane innymi drogami.

 

Nota bene tak samo nazywają swoje własne produkcje inne platformy vod, masz HBO Original Seriel, Prime Original etc.

 

 

 

 

Edytowane przez uhck997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, uhck997 napisał(-a):
 
Jak już chcemy się w to bawić, to żeby było z duchem czasu (a nie tylko słownik PWN) to zapytałem AI (Google Gemini). Odpowiedź poniżej
 

There's no singular, definitive answer to the question of how many watches constitute a "collection." It's not like there's an official "watch collector's association" that issues membership cards based on the number of watches someone owns.

Here's what you need to consider:

  • Personal definition: Ultimately, a collection is something you curate and consider valuable, regardless of the quantity. So, if you have just a few watches you hold dear, that could be your collection.
  • Community perspective: Within the watch enthusiast community, some suggest a "collection" should showcase variety and cater to specific tastes, encompassing more than just a couple of everyday watches. Numbers mentioned include 3, 6, or even 8, but these are merely suggestions, not definitive rules.
  • Focus and intention: What truly defines a collection is the intention behind it. Are you accumulating watches for investment, sentimental value, or simply because you enjoy them? Having a defined focus can help you determine when you've reached a point of satisfaction with your collection, even if it doesn't fit someone else's definition of size.

So, the answer is: it depends. It's a personal journey, and the size of your collection is a reflection of your individual preferences and goals.


No i wszystko się zgadza

 

Jeden z mojej kolekcji 😉

IMG_7528.jpeg

Edytowane przez a_team

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, a_team napisał(-a):


Moje z ostatniej przymiarki, dla mnie gruby emoji6.png

7e25bfd3ae56ad2aefcfdbc7e5f705f3.jpg

Mój szef to miał przez dłuższy czas. En face OK, z profilu - koszmar, nieproporcjonalnie gruby, karykatura zegarka. Ale jak ktoś lubi, to niech będzie częścią "kolekcji" i cieszy. Każdy zwykły submariner, nawet kiczowaty z zielonym bezelem będzie lepiej leżał od SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jebie...czytam Was i dziś towarzystwo w formie wybitnej widzę ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pisar napisał(-a):

Ja jebie...czytam Was i dziś towarzystwo w formie wybitnej widzę ;) 

 

No nie mów, że o zegarkach chciałeś poczytać? 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest Polar w kolekcji, ale król jest tylko jeden 😉
 

 

IMG_7575.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.