Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, SPS napisał(-a):

Mam pytanie w sumie może durne ale chciałbym coś zweryfikować o Wasze doświadczenia po wizycie u AD. 

 

Jeżeli idziecie do Kruka naszej ulubionej marki R żeby odesłali na serwis zegarek  :) to czy musicie przynieść też bransoletę jeśli macie zamontowany "swój" pasek.

@

Dlaczego pytam.

Bo sprawa w Katowicach była taka;

Dzień wcześniej ustaliłem w salonie co chcę od serwisu, serwis mailem potwierdził że mam dostarczyć zegarek.

Polerowanie nie było w planie (nie chcę), 

Dzień później w salonie Katowice odmówili przyjęcia zegarka z racji rubber B (bransoletę przywiozłem w foliach do salonu).

Poprosiłem o odmowę na piśmie i zacząłem udowadniać swoje racje.

Zrobiło się nie miło i ostatecznie rozmowę przejęła zastępca kierownika na dany dzień i jednak w bólu i cierpieniu przyjęli EXPa. 

 

Więc pytanie, czy oddając Rolexa na serwis gdzie nie ma być polerowany ktoś Wam kiedyś marudził i robił problemy w Kruku że pasek jest nieoryginalny?

 

Przyjęli od Ciebie zegarek do serwisu na nieoryginalnej gumie? Tak to zrozumiałem. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyjęli od Ciebie zegarek do serwisu na nieoryginalnej gumie? Tak to zrozumiałem. 

Tak, po bitwie. Z mojej perspektywy, to jak nie idzie na do polerki, to mógłby być nawet na gumce od majtek zamiast bransolety Pytanie czy nie zabezpiecza się firma w ten sposób, że jak uszkodzi gumę, to będzie dym. Z drugiej strony bransoletę też mogą porysować na serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
23 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Przyjęli od Ciebie zegarek do serwisu na nieoryginalnej gumie? Tak to zrozumiałem. 

 

ostatecznie tak, bransoleta jest w foliach. 

 

@a_team 

no niezła przepychanka* była. siedziałem tam chyba 50 minut.

Zanim wypisali odmowę, zanim użyłem swoich argumentów, zanim zastępca kierownika interweniowała, sprawdzając maila z dnia wcześniej co zostało ustalone. zanim wypisali przyjęcie zegarka. Trochę potrwało 

 

@

Dodam że zegarek jedzie na trzy rzeczy dotyczące regulacji daty i mechanizmu. Tyle.

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, SPS napisał(-a):

 

ostatecznie tak, bransoleta jest w foliach. 

 

@a_team 

no niezła przepychanka* była. siedziałem tam chyba 50 minut.

Zanim wypisali odmowę, zanim użyłem swoich argumentów, zanim zastępca kierownika interweniowała, sprawdzając maila z dnia wcześniej co zostało ustalone. zanim wypisali przyjęcie zegarka. Trochę potrwało 

 

@

Dodam że zegarek jedzie na trzy rzeczy dotyczące regulacji daty i mechanizmu. Tyle.

 

 

Panie Ci tłumaczyły, że wiąże je polityka Rolexa, przemycając między słowami, że nic dla tej marki klient i jego zdanie  nie znaczą ;) 

Polerki się spodziewaj, to standard niezbywalny, wpisany w regulamin; w sumie: kupiłeś rolka, to się męcz 😇

A ja Ci przypomnę, że od dawna tam jesteś na cenzurowanym, założę się że na zapleczu wisi taka karteczka:

 

0c3ded0f-8a9d-497f-afb5-841169f9e992.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, a_team napisał(-a):


Tak, po bitwie. Z mojej perspektywy, to jak nie idzie na do polerki, to mógłby być nawet na gumce od majtek zamiast bransolety emoji23.png Pytanie czy nie zabezpiecza się firma w ten sposób, że jak uszkodzi gumę, to będzie dym. Z drugiej strony bransoletę też mogą porysować na serwisieemoji848.png

Pytałem Szymona a odpowiedziałeś Ty... ?!

A pasek/bransoletę i tak muszą przed serwisem zdemontować. 

49 minut temu, SPS napisał(-a):

 

ostatecznie tak, bransoleta jest w foliach. 

 

@a_team 

no niezła przepychanka* była. siedziałem tam chyba 50 minut.

Zanim wypisali odmowę, zanim użyłem swoich argumentów, zanim zastępca kierownika interweniowała, sprawdzając maila z dnia wcześniej co zostało ustalone. zanim wypisali przyjęcie zegarka. Trochę potrwało 

 

@

Dodam że zegarek jedzie na trzy rzeczy dotyczące regulacji daty i mechanizmu. Tyle.

No to gumę pewnie stracisz. 😅


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby była jasność nie chcę się wyżywać na Kruku. 

Chciałem się jedynie dowiedzieć bo pierwszy raz korzystam z serwisu R czy spotkaliście się z czymś takim :) 

 

@mario1971 

Dzięki :) No zobaczmy, ale niezależnie od paska liczę że serwis dobrze się nim zajmie.

 Jak siedziałem w górach to zauważyłem że data zmienia się raz 4 po północy, raz 5 po czasem 6-7 minut po.  I tak mnie to trochę myliło. Stwierdziłem że jak wrócę do Polski to się tym zajmę.  W Kruku z Panem Maćkiem omówiłem okoliczności i po trzech godzinach odpowiedź z serwisu że oczywiście się zajmą.

Przy okazji regulacja mechanizmu i odchyłek, i jeszcze postarają ustawić koronkę w pion w kierunku cyklopa. :D   

 

@AKPS 

Mogę być na cenzurowanym ale tutaj siadła komunikacja. 

Skoro wszystko ustalone to takie przepychanki nikomu nie potrzebne :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, a_team napisał(-a):

Dzień dobry 😉 Trochę jeszcze pewnie pospamuje polarem na etapie docierania 😁

 

 

 

IMG_7764.jpeg

Spamuj, spamuj, bo jest piękny🤩


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, SPS napisał(-a):

 

 Jak siedziałem w górach to zauważyłem że data zmienia się raz 4 po północy, raz 5 po czasem 6-7 minut po.  I tak mnie to trochę myliło.

 

Zmienianie daty w tolerancji do 8 minut po północy jest chyba standardem w Rolexie. Moje zegarki mają podobnie, od 3 do mniej więcej 7 minut po północy zmieniają datę.

 

22 minuty temu, SPS napisał(-a):

ż i jeszcze postarają ustawić koronkę w pion w kierunku cyklopa. :D   

 

W to nie uwierzę, że im się uda. 😁

 

23 minuty temu, SPS napisał(-a):

 

Przy okazji regulacja mechanizmu i odchyłek, i jeszcze postarają ustawić koronkę w pion w kierunku cyklopa. :D   

 

A jakie odchyłki generował twój zegarek, że już wymagał serwisu/regulacji?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, AKPS napisał(-a):

 

 

Panie Ci tłumaczyły, że wiąże je polityka Rolexa, przemycając między słowami, że nic dla tej marki klient i jego zdanie  nie znaczą ;) 

Polerki się spodziewaj, to standard niezbywalny, wpisany w regulamin; w sumie: kupiłeś rolka, to się męcz 😇

A ja Ci przypomnę, że od dawna tam jesteś na cenzurowanym, założę się że na zapleczu wisi taka karteczka:

 

 

To ta sama polityka, która zabrania dotykania i oglądania zegarków przez klienta? Mnie tak potraktowano w grudniu w salonie na Placu Trzech Krzyży. Może byłem nieadekwatnie do klasy salonu ubrany, nie wiem 😂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, a_team napisał(-a):

Tak na szybko trzaśnięta fota ;) 

IMG_7762.jpeg

Dużo stali w stali 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Zmienianie daty w tolerancji do 8 minut po północy jest chyba standardem w Rolexie. Moje zegarki mają podobnie, od 3 do mniej więcej 7 minut po północy zmieniają datę 

 

😯 Codziennie można sie dowiedzieć czegoś nowego. Ciekawie z czego to wynika skoro nawet prosta eta zmienia punktualnie.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Zmienianie daty w tolerancji do 8 minut po północy jest chyba standardem w Rolexie. Moje zegarki mają podobnie, od 3 do mniej więcej 7 minut po północy zmieniają datę.

 

W to nie uwierzę, że im się uda. 😁

 

A jakie odchyłki generował twój zegarek, że już wymagał serwisu/regulacji?


Odnośnie daty to odpowiedź z serwisu która mi przekazano z Kruka,  była taka że 6 minut po północy jest poza tolerancją Rolexa i śmiało można im wysłać zegarek. 
Odchyłek nie zauważyłem ale to już sugestia raczej serwisu że też sprawdzą. Skoro i tak wysyłam to stwierdziłem czemu nie prawda niech robią 🙂

Koronka jestem ciekaw czy się uda. Jak będę w domu do zobaczę bo jeszcze coś tam ustalaliśmy to podeślę zlecenie. 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 minut temu, Jan napisał(-a):

 

😯 Codziennie można sie dowiedzieć czegoś nowego. Ciekawie z czego to wynika skoro nawet prosta eta zmienia punktualnie.

Który twój zegarek na Ecie - tylko konkretnie proszę, zmieniał datę w punkt o 24:00?  

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mój Seamster na 1120 (ETA 2892) zmienia w okolicy samej północy, jakoś sekunde po jak ostatnio sprawdzałem. Jeśli Rolki to robią kilka minut po to słabo strasznie. 16570 tak robił, ale nie miał długo serwisu i zrzucałem na to. A tu się okazuje, że ficzer. 🤣

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tbn napisał(-a):

Mój Seamster na 1120 (ETA 2892) zmienia w okolicy samej północy, jakoś sekunde po jak ostatnio sprawdzałem. Jeśli Rolki to robią kilka minut po to słabo strasznie. 16570 tak robił, ale nie miał długo serwisu i zrzucałem na to. A tu się okazuje, że ficzer. 🤣

Dawaj krótki filmik! 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wróci na nadgarstek to zrobię przy okazji ustawiania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskakuje szybko, takie klik w ciągu ułamka sekundy równo o północy (sekundę po...)? 

Szacun dla Omegi!  😈


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, coś jak “click” jak piszesz, momentalnie się zmienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na filmik. :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Kolego zdrowie jak wysyłasz na serwis zegar który zmienia datę 1 czy 2 minuty poza tolerancją (pewnie i tak w tym czasie śpisz). Znając życie porysują tu i tam, nie rzadko paprochy zostawią. Imo skórka nie warta wyprawki no ale jak to mówią Twój cyrk…

Życzę mimo to abyś był zadowolony po serwisie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak na pocieszenie to w 7s26 od Seiko trwa to całe wieki 😆 

 

 

Edytowane przez gszydlowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Który twój zegarek na Ecie - tylko konkretnie proszę, zmieniał datę w punkt o 24:00?  

 

Eta 2834/2 Hamilton Khaki king (a to day date w ogóle 😅) zmieniał praktycznie idealnie, teraz złapał odchyłkę i zmienia koło 23:55 ale wydaje mi się że to kwestia serwisu którego potrzebuje.

Santos  z mechanizmem Cartier 077 ( ETA 2671) zmienia o 00:02:45 (akurat mam na ręce to wymusiłem 😉).

 

Nie żeby to miało jakiekolwiek znaczenie kiedy werk zmieni datę ale zdziwiłem się bo nigdy nie słyszałem o tym że w 👑 to może być od 00:03 do 00:07 w zależności od sztuki.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, tbn napisał(-a):

Tak, coś jak “click” jak piszesz, momentalnie się zmienia. 

Miałem 3 Rolniki z datami, każdy zmieniał +/-3 minuty koło północy. Aktualnie 16610 ok 23:57. Z pewnością istnieje jakieś wyjaśnienie technologiczne, albo chociaż fanbojskie dlaczego tak jest lepiej ;).

 

@SPS Podejścia tych Krukowych chamów nawet szkoda komentować. Lakżery ekspiriens. Gdybys wywalił bransoletę do kosza bo w sumie to (chyba?) jest twoja własnością to nagle zegarek jest nieserwisowalny? Może trzeba pisać do centrali Rolexa to ktoś tych kołków w końcu tam naprostuje.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spamuj, spamuj, bo jest piękny

Tak, biała tarcza robi robotę. Nie zastanawiać się, tylko zamawiać
Przeskakuje szybko, takie klik w ciągu ułamka sekundy równo o północy (sekundę po...)? 
Szacun dla Omegi!  

U mnie Omega już chyba ok 23 przesuwa lekko datę i pstryknięcie jest chyba punkt 24:00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, nicon napisał(-a):

 

@SPS Podejścia tych Krukowych chamów nawet szkoda komentować. Lakżery ekspiriens. Gdybys wywalił bransoletę do kosza bo w sumie to (chyba?) jest twoja własnością to nagle zegarek jest nieserwisowalny? Może trzeba pisać do centrali Rolexa to ktoś tych kołków w końcu tam naprostuje.

No nie wiem czy naprostuje, skoro mnie w Warszawie powiedziali że zakaz dotykania zegarków to właśnie polityka ... Rolexa, nie Kruka. Co miałem zrobić? Wyszedłem po prostu. To ja już wolę starym złomiastym rowerem u mnie podjeżdżać pod salon i oglądać na co mam ochotę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.