Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Wesołych:)52ab441bdc743e5806bfde16f8c4f650.jpg

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białe święta :)

 

079a5411f38eef1389a5e20649afc7a0.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszula rewelacja.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesołych57ba8ea716ec74e48c7f6ef3bbfb8040.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białe święta :)

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam okazję czasem ponosić tę wersję. Delikatna, nienachalna, uniwersalna.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry Wszystkim - jestem tu po raz pierwszy i klaniam sie nisko.

 

Chcialbym wrzucic chyba niezbyt mocno eksplorowany watek - pardon jesli nie doczytalem - co sadzicie obecnym Air Kingu? Powazacie/nie powazacie? Jest/nie jest godny uwagi? Czeka go za jakis czas system kolejkowy?

 

Z gory dziekuje za uwagi i pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zmartwychwstał po raz nasty... w sam raz, w te cudowne Święta  ;)  :(


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry Wszystkim - jestem tu po raz pierwszy i klaniam sie nisko.

 

Chcialbym wrzucic chyba niezbyt mocno eksplorowany watek - pardon jesli nie doczytalem - co sadzicie obecnym Air Kingu? Powazacie/nie powazacie? Jest/nie jest godny uwagi? Czeka go za jakis czas system kolejkowy?

 

Z gory dziekuje za uwagi i pozdrawiam,

Bartek

Zegarek musi się spodobać przede wszystkim kupującemu. A co do mechanizmu to na pewno inni Koledzy mają dużo większą wiedzę. Mierzyłem kiedyś AirKinga i był za mały na moją reke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile u Rolexa wynosi oficjalne wsparcie na wszystkie części składowe zegarka od czasu zakończenia produkcji danej referencji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym wrzucic chyba niezbyt mocno eksplorowany watek - pardon jesli nie doczytalem - co sadzicie obecnym Air Kingu? Powazacie/nie powazacie? Jest/nie jest godny uwagi? Czeka go za jakis czas system kolejkowy?

 

 

Moim zdaniem troche dużo się dzieje na tarczy, pomimo tego bardzo fajny, troche niedoceniany model. Mechanizm ten sam co w Milgausie (który tez jest wartym zainteresowania) i Explorerze.

 

Historycznie Air-King był jedną z najtańszych pozycji w gamie Rolexa, przez co wiele egzemplarzy skończyło jako korporacyjne prezenty z domalowanym logiem na tarczy. Kolekcjonerska wartość starych Air-Kingów jest przez to znikoma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile u Rolexa wynosi oficjalne wsparcie na wszystkie części składowe zegarka od czasu zakończenia produkcji danej referencji ?

Oj dlugo Bro. Nie pamietam dokladnie ale chyba zegary do 25 lat od daty wyprodukowania moze serwisowac kazdy AD a powyzej ida juz do Genevy. Mam 40 letniego Suba i wszystkie czesci sa dostepne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie tu chwile, a tu wszystko po staremu. Dzień dobry wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę wynikami precyzji mojego DJ 41 ( cal 3235 ) po regulacji mechanizmu w serwisie. Przez cały listopad zegarek noszony 12h na ręku i 12h odkładany szkiełkiem do góry na noc zrobił +28s czyli jakieś 0.94s/doba. A od 1 grudnia do dziś rano ( 26 dni ), noszony 12h na ręku i odkładany na noc szkiełkiem do dołu, zrobił +13s czyli 0,5s/doba.

I to jest coś pięknego, jestem mega szczęśliwy. Nawet w tak dopracowanych mechanizmach, pozycja spoczynku zegarka w nocy ma znaczenie. Stara zasada, że zegarek leżąc szkiełkiem do góry przyśpiesza a leżąc szkiełkiem do dołu zwalnia, potwierdza się i przy kalibrze 3235.

Edytowane przez Michal8080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ceny u handlarzy też pójdą w górę czy zmniejsza marze

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że pójdą w górę! Z czegoś żyć muszą! ;):D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt kreacji pustego pieniądza przez banki centralne ( skup obligacji ) i komercyjne zresztą także, które kreują pieniądz udzielając kredytów. Wszystko drożeje. Ludzie uciekają z gotówki przed inflacją. Niektórzy właśnie kupują zegarki uznanych manufaktur takich jak Rolex. Handlarze ceny podniosą, pytanie tylko, kiedy skończą się dawcy kapitału chcący przepłacać za Rolexa 2 x cena z metki.

Swoją drogą cieszę się, że kupując swojego załapałem się jeszcze na rabat w Kruku 10% - to były czasy. Dziś musiałbym zapłacić z 5k więcej i czekać.

Pewnie bym nie czekał rok na DJ 41, szukałbym alternatywy, raczej Cartier Santos z datownikiem, chociaż Rolex to jednak Rolex, klasa wyżej.

Edytowane przez Michal8080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile u Rolexa wynosi oficjalne wsparcie na wszystkie części składowe zegarka od czasu zakończenia produkcji danej referencji ?

O ile dobrze pamiętam 50 lat, aczkolwiek nie wiem czy ta informacja jest oficjalnie na stronie. Znam 30 letniego Explorera i 40 letniego Submarinera, do których były dostępne wszystkie części mechanizmu, koperty, tarcze, wskazówki, kompletne bransolety jak i elementy tych bransolet. To dłużej czy krócej niż u Seiko? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak jest to bardzo pięknie, ale poproszę na papierze. Nawet oficjalne 25 lat to będzie b. dużo i dla mnie wystarczająco pod warunkiem, że podany jest punkt startu (rozpoczęcie lub zakończenie produkcji) i że nie ma pod spodem zaznaczone gwiazdką lub do wyczerpania zapasów...

 

Pytasz ironicznie o Seiko/GS - poważnie jest tak sobie:

 

oficjalnie z furtką:

https://www.seikowatches.com/uk-en/customerservice/faq/repairs-2

 

forumowo:

https://forums.watchuseek.com/f2/grand-seiko-changed-their-service-parts-policy-1640114.html

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak jest to bardzo pięknie, ale poproszę na papierze. Nawet oficjalne 25 lat to będzie b. dużo i dla mnie wystarczająco pod warunkiem, że podany jest punkt startu (rozpoczęcie lub zakończenie produkcji) i że nie ma pod spodem zaznaczone gwiazdką lub do wyczerpania zapasów...

 

Pytasz ironicznie o Seiko/GS - poważnie jest tak sobie:

 

oficjalnie z furtką:

https://www.seikowatches.com/uk-en/customerservice/faq/repairs-2

 

forumowo:

https://forums.watchuseek.com/f2/grand-seiko-changed-their-service-parts-policy-1640114.html

 

 

No ja widziałem na własne oczy kiedyś jak usiadłem do stołu z serwisantem Rolexa u AD ;)

Oczywiście wymieniając tarczę, wskazówki czy bezel w starych referencjach dużo tracisz na wartości zegara a i części nie zawsze są takie jak ori (np. szkło do 5513 jest z plexi ale ma nieco inny kształt-ścięte boki, w ori jest pięknie zaokrąglone). W nowych referencjach takiego problemu ze spadkiem wartości po wymianie części nie będzie bo nie będzie gilt dial, patyny etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.