Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, maritimeeng napisał:

 

Ale do suba serce jakoś nie bije mocniej 😕

 

Tak jak pisałem - Ex1 lub biały OP: noszę się zazwyczaj jak wieśniak/dresiarz (jakieś Martensy, bojówki, kurtka wojskowa) więc eleganty też odpadają..

Do tego stroju najbardziej pasuje właśnie Sub. Ewentualnie EX. 

Biały OP będzie pasował jak

8cdf91851c93ceee66152e1a7cd35817.jpg

 

Oczywiście wg mnie. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie zaskoczę - Ex1! Bardzo uniwersalny - obskoczy dres, kąpielówki i koszulę (chocć IMO niekoniecznoe garnitur). Świetny rozmiar, wygodny, wr100, niezła luma (gorsza niż seiko, ale całą noc odczytasz godzinę) i nie rzuca się w oczy. 

Ja do 50 mam trochę więcej, ale też już myślę, co kupić spadkobiercom... 😉

Edit- dla mnie dark rhodium jest mało czytelny, choć faktycznie ładny 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej było fajne zestawienie DJ z AT - nie miałbym dylematu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega ciekawsza w takim zestawieniu. Jednakze niebieski DJ na jubilee jest genialny. 3df60371b3fc060f156503c9666ade90.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wina koloru. Dark rhodium jest wyjątkowo nijaki i mało czytelny. Uczciwie byłoby z niebieską AT zestawić niebieskiego DJa.

DJ  trochę za bardzo się świeci do militarnych klimatów. Do tych wojskowych kurtek to może jakiś IWC pilot albo PAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, desmo napisał:

To wina koloru. Dark rhodium jest wyjątkowo nijaki i mało czytelny. Uczciwie byłoby z niebieską AT zestawić niebieskiego DJa.

DJ  trochę za bardzo się świeci do militarnych klimatów. Do tych wojskowych kurtek to może jakiś IWC pilot albo PAM.

 

Zgadzam się - jeżeli nadgarstek pozwoli, to rozważ pama. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega chce nabyć Rolexa, a Wy z PAMami i IWC tu wyskakujecie!? :wacko:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, maritimeeng napisał:

 

Daje radę 😉

 

BTW. jak bym zużył 40k PLNów, to bym się wqrwił mocno, jakby nie centrował... W Seiko przeżyję, jakby w Rolku nie centrowało to... nie wiem co ale grubo by było...

Świetny netoperek Mariusz 🥰

BTW2 Na 50-siątkę chyba się przemogę i kupię sobie jakiegoś śfajcara jako prezent - tylko się waham: Explotrer1 czy Biały OP...  😁

 

Mnie wkurza, że w mało którym rolku koronka zakręca się "idealnie". Pod pojęciem idealnie mam na myśli, że korona jest pionowo do góry. Niestety w moim też jest krzywo...


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał:

Kolega chce nabyć Rolexa, a Wy z PAMami i IWC tu wyskakujecie!? :wacko:

Kolega chce Szwajcara 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, maritimeeng napisał:

 

Daje radę 😉

 

BTW. jak bym zużył 40k PLNów, to bym się wqrwił mocno, jakby nie centrował... W Seiko przeżyję, jakby w Rolku nie centrowało to... nie wiem co ale grubo by było...

Świetny netoperek Mariusz 🥰

BTW2 Na 50-siątkę chyba się przemogę i kupię sobie jakiegoś śfajcara jako prezent - tylko się waham: Explotrer1 czy Biały OP...  😁


Jeśli nie masz Rolexa to na 50ke tylko Rolex (lub Patek jeśli budżet nie jest problemem).
Czy będzie to OP, Rolex exp czy jeszcze inny model- to już kwestia indywidualnych preferencji , generalnie błędu tutaj nie popełnisz.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, vvv napisał:

 

Mnie wkurza, że w mało którym rolku koronka zakręca się "idealnie". Pod pojęciem idealnie mam na myśli, że korona jest pionowo do góry. Niestety w moim też jest krzywo...

Nie ma co się stresować, nie tylko w Rolexach tak jest- szkoda nerwów na takie detale :)


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Godzinę temu, vvv napisał:

 

Mnie wkurza, że w mało którym rolku koronka zakręca się "idealnie". Pod pojęciem idealnie mam na myśli, że korona jest pionowo do góry. Niestety w moim też jest krzywo...

 

Problem rozbija się o tubus na który nakręcasz koronkę przy czym jest to kłopot natury (nazwijmy to) estetycznej. Najwyraźniej Rolex nie przywiązuje do tego szczególnej wagi, bo nie jest to wada konstrukcyjna.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, McIntosh napisał:

Najwyraźniej Rolex nie przywiązuje do tego szczególnej wagi, bo nie jest to wada konstrukcyjna.

Dobrze wiesz, że nie jest w tym osamotniony...


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
1 minutę temu, MasterFan napisał:

Dobrze wiesz, że nie jest w tym osamotniony...

 

Oczywiście wiem, ale czy w ogóle warto się tym przejmować? Nawet jeżeli od nowości logo na koronce będzie ustawiało się idealnie po jej zakręceniu, to sytuacja może się zmienić z chwilą, gdy zegarek trafi do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że nie warto się tym przejmować. Zresztą czasem to jeszcze bardziej błahy „problem”. W moim poprzednim Rolexie korona zakręcała się niby idealnie ale jak czasem złapałem ją lepiej i mocniej to już nie było idealnie... to zupełnie nieistotny szczegół.


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ze dwa lata temu nie myślałem, że będę mógł sobie pozwolić na zakup Datejusta. Teraz, jak wynika z moich skromnych wyliczeń, gdybym trochę zacisnął pasa przez dajmy na to rok, być może dozbierałbym do św. Graala, czyli Day Date'a - pod warunkiem że poświęciłbym Datejusta...

 

Co robić?

 

144-1.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz przez rok odmawiać sobie innych przyjemności? To tylko zegarek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle to sformułowałem, po prostu "w zakresie zegarkowym" hibernowałbym przez ~rok, nie dokonując zakupów tylko odkładając cierpliwie, mimo to na koniec by zrealizować marzenie, Datejust musiałby ustąpić miejsca DD. Czyli, marzenie za marzenie :P


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zostanę chyba przy DJ (chyba, że jakieś inne pomysły się pojawią, ale raczej nie w postaci wymiany na DD).

Ale u Ciebie to kwestia graala, więc zupełnie inna bajka 😉0E886A48-B571-4659-89E7-A9BF67F2C1D5.thumb.jpeg.de096125db4864d0b881afafba3f3d32.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex
16 godzin temu, maritimeeng napisał:

 

Ale do suba serce jakoś nie bije mocniej 😕

 

Tak jak pisałem - Ex1 lub biały OP: noszę się zazwyczaj jak wieśniak/dresiarz (jakieś Martensy, bojówki, kurtka wojskowa) więc eleganty też odpadają..

Mam podobnie jeśli chodzi o strój. Czarne martensy noszę i czarny sub idealnie tu pasuje. A serce zaczyna bić mocniej jak ponosisz trochę. Ja na początku nie byłem do końca przekonany. Kupiłem spontanicznie, bo Kolega sprzedawał. To najlepszy z zegarków jakie miałem. Dlatego pomyśl jeszcze, będzie pasował do pozostałych Twoich zegarów i od biedy do marynarki go założysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MasterMind napisał:

Jeszcze ze dwa lata temu nie myślałem, że będę mógł sobie pozwolić na zakup Datejusta. Teraz, jak wynika z moich skromnych wyliczeń, gdybym trochę zacisnął pasa przez dajmy na to rok, być może dozbierałbym do św. Graala, czyli Day Date'a - pod warunkiem że poświęciłbym Datejusta...

 

Co robić?

 

 

Ja tam bym zbierał bo marzenia trzeba spełniać! :)

 

 

AAC5CB9C-EF1B-4F3C-AC66-743A07E527AC.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex
3 godziny temu, desmo napisał:

Ale powiedz ile masz PAMów 😉

Robercie, jeżeli to mnie pytasz, to jednego. Odpowiadałem już wcześniej na Twój post, tylko nie zalaczylo. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.