Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

37 minut temu, nomysz4 napisał:

Na moje oko Mariusz to Ty masz branse i uszy w folii ochronnej... :)

Taka niewidzialna - w sprayu, kupę kasy na nią wydałem :lol:

Normalnie temat jak w Misiu się zrobił: "Trzymać w okładce, nie giąć, nie niszczyć - dwa lata będzie służyć"🤪.

14 godzin temu, tbn napisał:

Zapisałem się 4 września, do odbioru był 17. Warszawa.

Zdumiewające to jest, bardzo jestem ciekawy co dealer ma do powiedzenia klientom którzy od miesięcy lub wręcz lat czekali w kolejce pozwalając bezprocentowo obracać swoimi zaliczkami a teraz słyszą że można było wejść z ulicy i odebrać zegarek po 2 tygodniach :)  

5 godzin temu, Just1MoreWatch napisał:

Samochody też okleja się folią, właśnie dlatego że się je używa :)

Gdybym zegarków nie nosił to takich opcji bym nie rozważał. Uważam, że jeśli można z czegoś korzystać a jednocześnie dbać o stan przedmiotu to takie rozwiązania są jak najbardziej ok.

Widziałem efekt (co prawda na video) i jest on conajmniej zadowalający.

Sprawa jest prosta, nikt za Ciebie życia nie przeżyje i nikt za Ciebie nie umrze, więc generalnie rób ze swoimi zegarkami co Ty uważasz😉.

Rzeczywiście słyszałem że niektórzy zabezpieczają zegarki foliami ale głównie złote polerowane ogniwa i wygląda to ok, myśle że trudno nawet to zauważyć z odległości.

Ale głównie folie umiłowali flipperzy którzy lubią ponosić przed sprzedażą.

Ja nosiłem suba 2 tygodnie nie będąc świadomy że kilka folii mam na zegarku ale wynikało to z tego że ich nie zauważyłem tak były skubane pochowane😊.

Żeby zegarek był ikoną wszech czasów , nie musi być idealny. Wystarczy, że przez lata jest choć trochę lepszy od konkurencji. Legendarny ekspert Lotus o Rolex Submariner, Lipiec 2020

Teraz, Maserati napisał:

Sprawa jest prosta, nikt za Ciebie życia nie przeżyje i nikt za Ciebie nie umrze, więc generalnie rób ze swoimi zegarkami co Ty uważasz😉.

Rzeczywiście słyszałem że niektórzy zabezpieczają zegarki foliami ale głównie złote polerowane ogniwa i wygląda to ok, myśle że trudno nawet to zauważyć z odległości.

Ale głównie folie umiłowali flipperzy którzy lubią ponosić przed sprzedażą.

Ja nosiłem suba 2 tygodnie nie będąc świadomy że kilka folii mam na zegarku ale wynikało to z tego że ich nie zauważyłem tak były skubane pochowane😊.

I właśnie folię rozważam na Subie Bluesy ponieważ złoto na ogniwach dosyć łatwo się rysuje i tak jak powiedziałem - mnie rysy nieszczególnie cieszą :)

Całe to gadanie o rysach jako powiew historii czy patyna to zwykle uszkodzenia i defekty. Zegarek ma być jak dobrze wykrochmalona i wyprasowana koszula.

Ale nie jest to proste jak się używa ...

Żeby zegarek był ikoną wszech czasów , nie musi być idealny. Wystarczy, że przez lata jest choć trochę lepszy od konkurencji. Legendarny ekspert Lotus o Rolex Submariner, Lipiec 2020

Guest hubex
5 godzin temu, mario1971 napisał:

Pokazywać mi tu natychmiast swoje Rolexy! :)

Ma! Od jakiegoś czasu zaczęły się pojawiać bardzo głębokie rysy na zapięciu. Okazało się że to basen, często pływam na środkowych torach i wychodząc z niecki przez "burtę", zahaczam zegarkiem o płytki. No chyba zastanowię się nad taką folią ochronną😆Choć to może za późno.

IMG_20200928_1711390.thumb.jpg.9c8c177b37368cc331b4f183d8bb730e.jpg

A co do aut oklejanych folią - popieram w celu ochrony lakieru - tak wygląda moja taczka po wyjazdach z działki wąską dróżką z krzakami - jest szybciej, bo na głównej są korki, lakier cierpi, folii nie ma i nie będzie, bo już mi się nie chce.

IMG_20200928_1718430.thumb.jpg.cf42f8ed1d5c12e415c73d4f35d889e4.jpg

W końcu to aż i tylko zegarek. Nie ma co się rozwodzić nad rysami. 

rolo.thumb.jpeg.d21c578fce7445fabbbbe5fe196a8c73.jpeg

Guest hubex

Rysy to naturalny stan, gdy zegarka się używa. Z tej strony jest lepiej:

IMG_20200928_1737485.thumb.jpg.108c556dd35ae0dad06d94fba9852f0c.jpg

Koledzy jest jakiś fachowiec który może potwierdzić oryginalność Rolexa w okolicy Poznania?

Pozdrawiam :)

3 godziny temu, dawid82 napisał:

Koledzy jest jakiś fachowiec który może potwierdzić oryginalność Rolexa w okolicy Poznania?

Daj tu zdjęcia to będziesz miał w 95% pewność co to jest

W dniu 24.09.2020 o 20:41, beniowski napisał:

A ja tu zgłoszę zdanie przeciwne - dark rhodium nie jest bury w wersji stalowej. Oczywiście, nie wyróżnia się tak jak niebieska tarcza, ale to jest jego zaletą. Jak go noszę do strojów smart casual, to nie swieci na kilometr jak niebieska tarcza - dla mnie to zaleta (co nie zmienia faktu że niebieska tarcza jest ekstra).

Podzielam opinie. 

7 minut temu, Fitvalf napisał:

Podzielam opinie. 

Dark rhodium z karbowanym i na jubilee  wygląda jak milion dolarów. Jest przepiękny . Jedynym minusikiem czasami jest odczyt godziny.
Niebieski jest mega gigant ale też bez przesady bo częściej w ciągu dnia jest wypłowiały lub szarawy niż pięknie odbijający...

Lubie go w tej konfiguracji :)

1cb6394a26922df815ca7d9c1fad0436.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

2 godziny temu, foti napisał:

Lubie go w tej konfiguracji :)

1cb6394a26922df815ca7d9c1fad0436.jpg

Mnie też to pasi .😉👍

Ktoś ma Explorera II w Trójmieście w celu przymiarki?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Co tam na łapce przy sobocie?

d1d7f0f78e547a10a0d5794ff9015765.jpg

Taka nowinka
Piotr, teraz to żeś mi zaimponował. I mówię to na poważnie. Gratuluję, bo wypłynąłeś na sam środek oceanu!

Piotr, teraz to żeś mi zaimponował. I mówię to na poważnie. Gratuluję, bo wypłynąłeś na sam środek oceanu!

Ja to trudny zawodnik jestem , żona ma ze mną ciężko. Jak coś umyśle muszę mieć. Choć wzięli mnie z zaskoczenia. Miał być za 6 miesięcy a przyszedł po dwóch. Nie byłem przygotowany , ale dałem radę. A zabrać musiałem , bo oni na Daytona limit na ten rok wyczerpali. Na model z czarna tarcza. A czekać nie lubię. Jestem mega zadowolony.
Dzięki

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kazali mu wziąć zegarek szybciej i... był kłopot.

Takiemu to dobrze.

Fajna Daytona.

Soda66