Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Godzinę temu, Maserati napisał:

Szanuje Twoją perspektywę na temat i poziom komunikacji.

A teraz do rzeczy:

1. Rolex zdusił AD.

2. Na greju jest pełny wybór nowych modeli , nigdy podaż nie była tak wysoka , można kupić dosłownie wszystko z katalogu Rolexa. System dystrybucji się zmienił, to AD pełni role słupa. Rolex to widzi.

3. Jeśli popyt osłabnie , a to stanie się conajmniej z dwóch powodów w przyszłym roku, dzisiejsze ceny z chrono24 odejdą do lamusa. Dotyczy to modeli które nie były nigdy pożądane, a to większość z katalogu Rolexa.

4. Teoretycznie jako właściciel kilku Rolexow powinienem tutaj dbać o ich wartość w przyszłości i pisać o niezatapialności marki ale to zostawię kryptohandlowi, masie fliperskiej, giermkom i Ludwikom XIV👍.

Mogę ci zadać jedno pytanie ?

W dniu 2.12.2020 o 22:27, ChrisM napisał:

I u mnie takze , tylko exa brakuje . Jednak zamiast exa widzialbym 16710 jako perfekcyjne trio :)

354E2330-A644-4D39-830E-121DC7475B8F.jpeg

GMT Ekstra, ale moim zdaniem nie doda wiele do takiego zestawu. Albo sub albo GMT :)

2 minuty temu, outofthecool napisał:

GMT Ekstra, ale moim zdaniem nie doda wiele do takiego zestawu. Albo sub albo GMT :)

Coś namieszałeś :lol:

3 godziny temu, ChrisM napisał:

Mario jakos natchnales mnie swoim zdjeciem z przmiarki . 
Taki nietypowy cygan wpadl :)))

Gratuluję. YM jest 👍 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

6 minut temu, mario1971 napisał:

Alkohol pewnie namieszał 😉😉😉

Kolega chyba mial na mysli, ze zegarki sa podobne i albo sub albo gmt. 
jednak sub dla mnie z maxi case i ceramika a 16710  z alu bezelem i z delikatniejsza koperta i uchami to kompletnie inne zegarki wiec imo kompletnie sie nie dubluja 

8 minut temu, mario1971 napisał:

Skrót myślowy: Jak dla mnie dodanie do zestawu DJ + Sub trzeciego zegarka, czyli 16710 (GMT) niewiele wnosi. Sam o tym myślałem i doszedłem do wniosku, że w przypadku tych trzech zegarków jest miejsce tylko na dwie pary: DJ + Sub lub DJ + GMT :)

2 minuty temu, ChrisM napisał:

jednak sub dla mnie z maxi case i ceramika a 16710  z alu bezelem i z delikatniejsza koperta i uchami to kompletnie inne zegarki wiec imo kompletnie sie nie dubluja 

Otóż to. Maxi case + pięknie spatynowany 16710 faktycznie może mieć sens. Choć ja wtedy bym się nie zastanawiał i ciągle nosił GMT... :)

4 minuty temu, ChrisM napisał:

2 minuty temu, outofthecool napisał:

Skrót myślowy: Jak dla mnie dodanie do zestawu DJ + Sub trzeciego zegarka, czyli 16710 (GMT) niewiele wnosi. Sam o tym myślałem i doszedłem do wniosku, że w przypadku tych trzech zegarków jest miejsce tylko na dwie pary: DJ + Sub lub DJ + GMT :)

16710 to jak dla mnie jeden z najlepszych Rolexów (wersja pepsi lub coke). Można go łączyć w kolekcji praktycznie z każdym innym modelem 5-cio i 6-cio cyfrowym. Ja już trzykrotnie podchodziłem do zakupu tej referencji. Za każdym razem dziwnym zbiegiem okoliczności kupowałem cos innego. W ciągu dwóch ostatnich lat 16710 podrożał o jakieś 12-15k...

13 minut temu, mario1971 napisał:

16710 to jak dla mnie jeden z najlepszych Rolexów (wersja pepsi lub coke). Można go łączyć w kolekcji praktycznie z każdym innym modelem 5-cio i 6-cio cyfrowym. Ja już trzykrotnie podchodziłem do zakupu tej referencji. Za każdym razem dziwnym zbiegiem okoliczności kupowałem cos innego. W ciągu dwóch ostatnich lat 16710 podrożał o jakieś 12-15k...

Jestem tego samego zdania , dla mnie 16710 jest pewnego rodzaju holy grailem . Podchodzilem do niego juz chyba nie przesadzajac z 10 razy 😂

jednak za kazdym razem byla to cena premium za stan , ktory sobie wymarzylem . O ile ceny nowych referencji juz dawno poszybowaly w kosmos , o tyle 16710 mozna dorwac w full secie , nie polerowanym za rozsadne pieniadze . Takze ciagle poluje , jakby ktos cos to dawac info 🤓

1 minutę temu, mario1971 napisał:

Prawda - 16710 jest rewelacyjny i mógłby (podobnie jak sub) być moim jedynym zegarkiem w inwentarzu. W 2016 przymierzałem takowego, świeżo po serwisie do wzięcia za bodajże 31tys....  ech.

Wyznaję zasadę, że miejsce zegarków jest na nadgarstkach - jeśli jakiegoś nie noszę, to znaczy, że czas się rozstać. Z tego powodu, po dodaniu suba postanowilem sprzedać EXP 1(który był dotychczas w duecie z DJ). Zrobiłbym to samo z subem po zakupie 16710 :) Rozumiem natomiast, że niektórzy chcą mieć, lub mają i trzymają wszystkie:)

miałem i szczerze polecam, pierwszy Rolex i chętnie bym do niego wrócił, najgłupsza decyzja zegarkowa 😣

W dniu 3.12.2020 o 23:40, desmo napisał:

Mówisz, że w jego szkole się nabierali ?

Są na to spore szanse!  Nauczyciele często lubią takich prymusów z 1 ławki, którzy deklamują ciekawostki dot. przedmiotu. A że nie znajdują one poparcia w rzeczywistości czy podręczniku?- kto to sprawdzi... 

It' all about that jazz... 😅

2 godziny temu, gasp50 napisał:

miałem i szczerze polecam, pierwszy Rolex i chętnie bym do niego wrócił, najgłupsza decyzja zegarkowa 😣

Jak bym juz kupil to bym sie nie pozbyl .

W zeszlym roku mialem okazje kupic piekny egzemplarz , za dobre pieniadze ale zaspalem i wlasciciel sprzedal komus innemu.

W tym roku ten sam egzemplarz pojawil sie na niemieckim forum 40 % drozej i poszedl w 2 dni bodajze 😱

szalone czasy ..

1 godzinę temu, ChrisM napisał:

Jak bym juz kupil to bym sie nie pozbyl .

W zeszlym roku mialem okazje kupic piekny egzemplarz , za dobre pieniadze ale zaspalem i wlasciciel sprzedal komus innemu.

W tym roku ten sam egzemplarz pojawil sie na niemieckim forum 40 % drozej i poszedl w 2 dni bodajze 😱

szalone czasy ..

kolejny problem to stan dostepnych 16710 na rynku. modele po polerkach bez papierów ani serwisu za 50tys...

Ja raczej nastawiam sie na czarny bezel. Bedzie latwiej trafic. 

11 godzin temu, mario1971 napisał:

No to jest nas już przynajmniej trzech - polujących na 16710 🤣

😂

Faktycznie, poziom cenowy 16710 vs ich stan dobił sufitu. Dlatego za każdym razem wybierałem nowe/nowsze modele. 

Mario jakos natchnales mnie swoim zdjeciem z przmiarki . 
Taki nietypowy cygan wpadl :)))
1027D673-2FB6-47E7-AB61-C25513927CB5.thumb.jpeg.51eec86af13dedef14695debcb44fc69.jpeg

Gratuluje zakupu YM jest świetny e99f7fa3cb583321e16cf7f637f245c4.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

06.XII  Mikołaj

24.XII Gwiazdor

Dziadek Mróz i Śnieżynka to w sylwestra 😜

A ja 2 lata temu kupiłem swój zegarek w sklepie w którym Stallone kupował swojego:) Taki miły zbieg okoliczności.

11 minut temu, Paweł Bury. napisał:

06.XII  Mikołaj

24.XII Gwiazdor

Dziadek Mróz i Śnieżynka to w sylwestra 😜

100% racji! 👍