Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

2 godziny temu, pisar napisał:

Wiesz co trochę już odpuściłem wkrętkę w ten model i nie śledzę co i jak jest teraz a wiemy, że Rolex robi drobne zmiany bez informowania o nich. Nie mam też obu aby sprawdzić.

Widziałem wywiad z kimś z Rolexa na YT, przy okazji premiery Root Beer'a, gdzie to mówiono o tych wskazówkach. 

Nie jest łatwo wypatrzyć tę różnicę ( jeśli jest) bo złote wskazówki lepiej widać 😉 . Na pewno nie jest to przełom na miarę zmiany długości w Explorerze.

W dniu 10.12.2020 o 11:54, outofthecool napisał:

Ładnie - ja jeszcze czekam, i trochę pewnie to potrwa... :)

20 godzin temu, Fitvalf napisał:

6883f60173896bd5b7ce3c98c0405291.jpeg
Takie cudeńko w GM sobie leży, jakby ktoś szukał emoji846.png

Ja nie do końca czuję YM... Nie wiem do końca jakie przeznaczenie ma ten zegarek w stos. do pozostałych sportowych modeli. Wydaje się trochę bardziej galanteryjnym subem. Może ktoś mądrzejszy się wypowie i mnie przekona? 

15 minut temu, MasterMind napisał:

38-1-4.jpg

O matko, jakie cudo. Która to referencja? 

1 minutę temu, MasterMind napisał:

@outofthecool Ref. 1603 z 1968 roku.

Super - To chyba jeszcze sprzed mechanizmu z szybkim przestawianiem daty. Bardzo nietypowa tarcza. Ori czy odświeżana? 

Edited by outofthecool

3 godziny temu, desmo napisał:

Nie jest łatwo wypatrzyć tę różnicę ( jeśli jest) bo złote wskazówki lepiej widać 😉 . Na pewno nie jest to przełom na miarę zmiany długości w Explorerze.

Zależy jak kto wypatruje ;) 

Dla mnie np. poprzednia referencja SUBa właśnie m.in. przez te za krótkie wskazówki to była dyskwalifikacja.

jak raz zobaczyłem to już nieodzobaczyłem ;) 

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Eee przesadzasz, były minimalnie krótsze od obecnych ale wszystkie wcześniejsze  suby tak miały. Słabo to wyglądały przełożone wskazówki przez Rolexa z wersji 36mm Exolorera do wersji 39mm mk1. 
Teraz rzeczywiście jest prefekt. Mi natomiast nie podobają się tez za długie wskazówki (minutowa) w Tudorach. 
Edit-widzę że Robert już pisał o tym. 

Edited by Bartek79

Ja mam niestety tak jak Pisar, jak tylko widzę Suba to odruchowo wgapiam się w te nieproporcjonalnie małe wskazówki.

Dobry wieczór,

jestem nowa na forum, jednak za parę dni na moim nadgarstku wyląduje (równie nowy jak moja obecność tutaj:)) DJ 31, chętnym z przyjemnością pokażę moją zdobycz...

Międzyczasie chciałabym Was zapytać o odczucia dot. drobnej kobiety i kosztownego zegarka. Moje obawy niektórym mogą się zdawać dziwacznie-absurdalne; jednak płeć i postura nie powinna wykluczać z możliwości użytkowania czegokolwiek, na co mamy ochotę i możliwości.

Tak się jednak zdarza, że często jestem poza domem, a moje „kieszonkowe” wymiary plasują mnie wśród tych drobnych istot... Przechodząc do clou, bez zbędnych dywagacji (poza tymi powyżej... :))

Czy uważacie, że mam się czego obawiać nosząc na codzień taki zegarek? 
Rolex, szczególnie w rolesorze jednak może dawać po oczach.

Czy powinnam być szczególnie ostrożna, czy czasy torebkokradziejów nieco odeszły wraz z postępem gospodarczym (jeżeli w kontekście naszego kraju możemy mówić o znacznym progresie ;))?

Serdecznie Was pozdrawiam

P

Z mojego doświadczenia powiem ci, że mało kto zauważy że masz Rolexa na nadgarstku, ot jakiś biżuteryjny zegarek. Ja na przykład po stolicy, kiedy tam mieszkałem, poruszałem się komunikacją miejską, a w powszechnym odbiorze w Polsce posiadacz Rolexa musi jeździć super autem, więc nawet jeśli ktoś zauważył co mam na nadgarstku, to i tak był to wg nich fejk. 

Nie ma się co przejmować, tylko nosić. 

4 godziny temu, outofthecool napisał:

Wydaje się trochę bardziej galanteryjnym subem.

Sama nazwa mówi, że to zegarek do odpoczywania na jachcie :P Więc jest mniej toolwatchowy, a bardziej glanteryjny niż zegarek do nurkowania :P

3 minuty temu, beniowski napisał:

Z mojego doświadczenia powiem ci, że mało kto zauważy że masz Rolexa na nadgarstku, ot jakiś biżuteryjny zegarek. Ja na przykład po stolicy, kiedy tam mieszkałem, poruszałem się komunikacją miejską, a w powszechnym odbiorze w Polsce posiadacz Rolexa musi jeździć super autem, więc nawet jeśli ktoś zauważył co mam na nadgarstku, to i tak był to wg nich fejk. 

Nie ma się co przejmować, tylko nosić. 

Zgadzam się z przedmówcą - nie ma się co przejmować. Co więcej - z mojego doświadczenia posiadania Rolexa (roczna próba, związek nieudany ;)) nawet jak ktoś zauważył, to najczęściej pytał / stwierdzał / myślał, że to na pewno podróba. Niestety takie jest moje doświadczenie z marką.

OMEGA rządzi

Kochani, dziękuję za szybkie odpowiedzi, to bardzo miłe powitanie mnie na forum.

Oto zegarek, który za parę dni zamieszka nad moją lewa dłonią 🙂

9E53C7B6-E2C1-43E5-B2DB-758BBC7EADB3.jpeg

Edited by littleblack

11 minut temu, littleblack napisał:

Kochani, dziękuję za szybkie odpowiedzi, to bardzo miłe powitanie mnie na forum.

Oto zegarek, który za parę dni zamieszka nad moją lewa dłonią 🙂

9E53C7B6-E2C1-43E5-B2DB-758BBC7EADB3.jpeg

Świetny, gratulacje! Zieleń ostatnio w modzie :D

OMEGA rządzi

Na Twoim nadgarstku wygląda doskonale. Ale w metrze Paryskim czy w bok od Rambli bym uważał. Generalnie ilość rozbojów celowanych w zegarki wzrosła . Najbezpieczniej jest w bogatszych częściach  Azji i ....Polsce. Choć z zupełnie innych powodów.

EDIT: choć jak patrzę co się dziej w tym kraju z milicją to już nie jestem pewien czy możesz czuć siė bezpiecznie

Edited by desmo

@littleblack, bardzo ładny zielonas :) Liczę na dużo lepsze fotki w najbliższym czasie.

Polska to względnie bezpieczny kraj - można spokojnie paradować z Rolexem na łapce. Ja, wychodząc na imprezy firmowe i inne towarzyskie w swojskim gronie, zakładam zawsze swoje ulubione zegarki. Za to idąc na miasto w cug, wybieram dla bezpieczeństwa kultową Certinę ;) Przebywając w hotelach (w kraju i na wojażach) lepiej trzymać Rolexa na łapie, a w razie wyjścia do sauny czy na tenisa, lepiej zostawić go w sejfie, niż na szafce nocnej lub w szufladzie.    

Edited by mario1971

11 minut temu, mario1971 napisał:

@littleblack, bardzo ładny zielonas :) Liczę na dużo lepsze fotki w najbliższym czasie.

Polska to względnie bezpieczny kraj - można spokojnie paradować z Rolexem na łapce. Ja, wychodząc na imprezy firmowe i inne towarzyskie w swojskim gronie, zakładam zawsze swoje ulubione zegarki. Za to idąc na miasto w cug, wybieram dla bezpieczeństwa kultową Certinę ;) Przebywając w hotelach (w kraju i na wojażach) lepiej trzymać Rolexa na łapie, a w razie wyjścia do sauny czy na tenisa, lepiej zostawić go w sejfie, niż na szafce nocnej lub w szufladzie.    

Mario, Rolexa zostaw w sejfie a zabieraj Reverso. Brzmi prawie jak Orient 😉