Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tak patrzę na powyższe porównanie, to bober wygląda najlepiej z tej trójki. Przede wszystkim przez dobranie odpowiedniej wielkości czcionki, mniej naciapanych napisów i koronę na 12-tej.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, nicon napisał(-a):

...  Jeżeli faktycznie robiłbym uczciwy algorytm do zapisów, który miałby odsiać ludzi którzy potencjalnie pozbędą się zegarka w ciągu roku, to tych dzwoniących w dniu premiery odrzucił bym od ręki, bo to 90% flipperzy, handlarze i miłośnicy niestali w uczuciach ;).

Ale dzień później kolejki są już zamknięte. Czyli tylko 10% by dostalonszanse kupić nowość.   :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotrek39Megaaaaa. Czegóż chcieć więcej ...👍

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr, drugi taki sam?

Tak , taki sam. Braciszkowi ciotecznemu kupiłem , zakochał się w moim Świetny jest , ja na biały czekam. Jeszcze biały dołożę do kolekcji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, artme napisał(-a):

...   Ale chcialbym wyjasnic jedna rzecz - ci "handlarze" w negatywnym tego slowa znaczeniu opisywani przez wielu, to tez nasi forumowi Koledzy. Uczciwie pracujacy i zarabiajacy na zycie, placacy podatki i wszelkiego typu oplaty z ta dzialalnoscia zwiazane. Nie rozumiem tego hejtu na nich. Maja takie samo prawo kupic cos dla siebie jak kazdy z nas i moga z tego korzystac albo sprzedac - nikt tego nie zabrania. Jak nie bylo takich wielkich zyskow i ciułali to tu, to tam, to bylo spoko a jak moga zarobic wiecej, to bol ludzi ogarnia??? Poza tym - jesli faktycznie my zwykli milosnicy na tym cierpimy, bo handlarze wykupowali po kilka sztuk, to zrobili z tym porzadek - nie mozna kupic jednej osobie wiecej niz jedna sztuka i chyba to jest dla wszystkich ok. A to, ze trafiaja sie handlarze nieuczciwi, ktorzy korzystaja ze swoich ukladow i - tu nie boje sie tego slowa uzyc - okradaja innych potencjalnych klientow z ich mozliwosci zakupu, to juz calkiem inna sprawa. Jednak nie trzeba byc handlarzem, zeby rowniez nielegalnie korzystac z mozliwosci "wykradania" zegarkow poza kolejnoscia. To tylko tak dla sprostowania slowa handlarz u nas na forum.

Dokładnie.

Znam osobiście kilka osób z forum które sprzedają zegarki. Skoro mogą kupić taniej jakiś zegarek a później sprzedać drożej to co mi do tego. A nawet lepiej, że ktoś znajomy niż obcy. Jakbym miał taką możliwość robiłbym dokładnie tak samo. 

Edytowane przez Dorian06
Czkawka

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piotrek39 napisał(-a):


Tak , taki sam. Braciszkowi ciotecznemu kupiłem , zakochał się w moim emoji3.png Świetny jest , ja na biały czekam. Jeszcze biały dołożę do kolekcji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

No, bo już myślałem, że coś pamięć mi szwankuje. 

 

Pogratuluj bracholowi ode mnie! :) 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Jak tak patrzę na powyższe porównanie, to bober wygląda najlepiej z tej trójki. Przede wszystkim przez dobranie odpowiedniej wielkości czcionki, mniej naciapanych napisów i koronę na 12-tej.

Mówiłem Ci, że bober jest 👍 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Dokładnie.

Znam osobiście kilka osób z forum które sprzedają zegarki. Skoro mogą kupić taniej jakiś zegarek a później sprzedać drożej to co mi do tego. A nawet lepiej, że ktoś znajomy niż obcy. Jakbym miał taką możliwość robiłbym dokładnie tak samo. 

Dokładnie.

Znam osobiście kilka osób z forum które sprzedają zegarki. Skoro mogą kupić taniej jakiś zegarek a później sprzedać drożej to co mi do tego. A nawet lepiej, że ktoś znajomy niż obcy. Jakbym miał taką możliwość robiłbym dokładnie tak samo. 


Usystematyzujmy wątek:

1. Sprzedawcy profesjonalni sporadycznie kupują od AD. Generalnie kupują na wtórnym i normalne jest że muszą bardzo tanio kupić aby później sprzedać. Mimo tego ich działalność wspiera rynek a nie na odwrót.

2. Spekulanci : czy w kolejce czy po znajomosci kupują hot models od AD , zapewne to jest zbyteczna grupa w całej układance, generalnie szkodzą rynkowi zegarków luxusowych.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Mówiłem Ci, że bober jest 👍 

Może faktycznie nie są to tak brzydkie zegarki, na jakie wyglądają na prezentacjach, przynajmniej na tle i w porównaniu z EX-ami. Szkoda, że nie ma gdzie ich obejrzeć na żywo :(

 

Pytanie, czy są/mają jakiekolwiek szanse w starciu z DJ-ami...?  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem OP i DJ to dwa tematy. Jak DJ to full Cygan, bezel karbowany i jubilee. OP41 w stonowanym kolorze, gładki bezel i Oyster. Nie da się wybrać ten lub ten, trzeba mieć oba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sebak napisał(-a):

Przez telefon nie można było. 

Można było. Teraz czekam na telefon na podpisanie "przedwstępnej" deklaracji zakupu, czy jak to zwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Maserati napisał(-a):


Usystematyzujmy wątek:

1. Sprzedawcy profesjonalni sporadycznie kupują od AD. Generalnie kupują na wtórnym i normalne jest że muszą bardzo tanio kupić aby później sprzedać. Mimo tego ich działalność wspiera rynek a nie na odwrót.

2. Spekulanci : czy w kolejce czy po znajomosci kupują hot models od AD , zapewne to jest zbyteczna grupa w całej układance, generalnie szkodzą rynkowi zegarków luxusowych.

z przyjemnością poczekam jeszcze do końca roku aby Twoje teorie eksperckie zweryfikować 

na razie się śmieję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrek39 napisał(-a):

Braciszkowi ciotecznemu kupiłem

Adoptuj mnie 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MasterMind napisał(-a):

 

Ile chcą za niego w Polsce?

28 900 cos jakos..o rabatach dyskusji nie ma..kupowalem kiedys w pewexie nissana za schylkowej komuny w intraco,tez tak bylo,kolor za czekoladki ,odbior kiedys i gdzies ( w Olesnicy wyszlo finalnie)  cena na tablicy  i ew prospekt do obejrzenia.za to butler w drzwiach-bezcenne.😇

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, nicon napisał(-a):

trzymam kciuki za Kruka i Rolexa we wdrażaniu nowej polityki, bo jeżeli uda im się zrobić to o czym pisał @memento mori, to koniec końców więcej tych zegarków trafi do prawdziwych użytkowników, i to takich spoza środowiska for zegarkowych.

Te akcje czy zmiany, które przeprowadza centrala Rolexa w pierwszej kolejności mają zrobić porządek z podstołową działalnością managerów dystrybutorów Rolexa, którzy robią deale na poza sklepowym obrocie stalowymi modelami. W ostatnich dniach widziałem informacje, że kilku dealerów straciło status AD Rolexa.

Dystrybutorzy robią co mogą, w postaci swoich managerów, by pokazać centrali ze wszystko jest ok i te zmiany nic nie wnoszą.

Generalnie jest wielki problem odróżnic typowego flipera od miłosnika, który nawet zamówi kilka modeli do kolekcji.

Zawodowy fliper jest nie do wykrycia!

Będzie miał kilka maili, kilka numerów telefonów, będzie występował pod różnymi nazwiskami, AD nie legitymuje kupującego, nie ma prawa.

Dwa lata temu zapisałem się na GMT, pod pełnymi danymi, z możliwością namierzenia mojej historii zakupów (czego Kruk nie robi), kolega zapisał sie razem ze mną pod inicjałami, bez danych osobowych.

Pół roku temu odebrał zegarek, ja dalej nie.

Generalnie nie ma sensu wprowadzać żadnych wydumanych ograniczeń, niby sprawdzeń dla klientów, bo całą tę machine zatrzymują i robią szkody wyłącznie kierownicy salonów robiący nieoficjalny handel rzadkimi modelami. Rolex dobrze o tym wie, dlatego prowadzi wojne podjazdową z panami cwaniakami od dystybutorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Może faktycznie nie są to tak brzydkie zegarki, na jakie wyglądają na prezentacjach, przynajmniej na tle i w porównaniu z EX-ami. ...

Dla mnie duuuużo ładniejszy. 

 

Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

...  Szkoda, że nie ma gdzie ich obejrzeć na żywo :(

...

Piszę tylko na podstawie zdjęć z wiadomych powodów.   :(

 

Godzinę temu, Michal93 napisał(-a):

Moim zdaniem OP i DJ to dwa tematy. Jak DJ to full Cygan, bezel karbowany i jubilee. OP41 w stonowanym kolorze, gładki bezel i Oyster. Nie da się wybrać ten lub ten, trzeba mieć oba :)

Dokładnie. 

Jak bym miał kupić "bieda wersję" DJ to wybrałbym OP. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nicon napisał(-a):

Wszystko w twojej kwestii odszczekuję, fatalnie się pomyliłem z moim osądem.

Jesli szczere, to przyjete - amen.

3 godziny temu, marr napisał(-a):

Wszyscy widzę na gmt rzucili a możliwość sky’a  się pojawiła i to w jubilee i przeszła bez echa. Ciekawe.

Bo strasznie brzydki jest... 😬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nicon napisał(-a):

Wszystko w twojej kwestii odszczekuję, fatalnie się pomyliłem z moim osądem.

 

9 minut temu, artme napisał(-a):

Jesli szczere, to przyjete - amen.

 

przyjaciele.gif


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

24 minuty temu, artme napisał(-a):

Bo strasznie brzydki jest... 😬

jak i cała reszta 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tyle ich roznych wypuscili, ze kazda potwora znajdzie... itd. 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Boogie napisał(-a):

Te akcje czy zmiany, które przeprowadza centrala Rolexa w pierwszej kolejności mają zrobić porządek z podstołową działalnością managerów dystrybutorów Rolexa, którzy robią deale na poza sklepowym obrocie stalowymi modelami. W ostatnich dniach widziałem informacje, że kilku dealerów straciło status AD Rolexa.

Dystrybutorzy robią co mogą, w postaci swoich managerów, by pokazać centrali ze wszystko jest ok i te zmiany nic nie wnoszą.

Generalnie jest wielki problem odróżnic typowego flipera od miłosnika, który nawet zamówi kilka modeli do kolekcji.

Zawodowy fliper jest nie do wykrycia!

Będzie miał kilka maili, kilka numerów telefonów, będzie występował pod różnymi nazwiskami, AD nie legitymuje kupującego, nie ma prawa.

Dwa lata temu zapisałem się na GMT, pod pełnymi danymi, z możliwością namierzenia mojej historii zakupów (czego Kruk nie robi), kolega zapisał sie razem ze mną pod inicjałami, bez danych osobowych.

Pół roku temu odebrał zegarek, ja dalej nie.

Generalnie nie ma sensu wprowadzać żadnych wydumanych ograniczeń, niby sprawdzeń dla klientów, bo całą tę machine zatrzymują i robią szkody wyłącznie kierownicy salonów robiący nieoficjalny handel rzadkimi modelami. Rolex dobrze o tym wie, dlatego prowadzi wojne podjazdową z panami cwaniakami od dystybutorów.

Jedynym który trafnie może zweryfikować klienta jest ten kto ma z nim wielokrotny kontakt czyli pracownik salonu.Historia  zakupów jest ważna i może być pomocna ale to opinia uczciwego pracownika AD ( wsparta o ile to możliwe informacją od pracowników innych salonów)  powinna być decydująca. I w teorii tak to miało działać ale Twój przykład wskazuje że praktyka nie idzie za teorią.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w Azji mają inne problemy niz kolejki:

 

 

 

Tldr: AD kasuje premium za Rolki obciazajac klienta 2x


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w nowych GMT szklo będzie miało AR 

Zapięcie zostało stare

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.