Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

3 minuty temu, sanik napisał(-a):

A na jakiego profesjonala są przyjmowane obecnie zapisy?

W zasadzie wszystko w TT, Yacht Mastery, Air King, Milgauss, Sea Dweller, Explorer

3 minuty temu, sanik napisał(-a):

Pewnie Milgaussa i Air Kinga? 🤪

YachtMaster, Milgauss, AirKing, Explorer 1 (chyba, ze chcesz w złocie, to wtedy nawet na Daytone Cie wpiszą, ale to juz grubszy wydatek).

Teraz, Osy123 napisał(-a):

YachtMaster, Milgauss, AirKing, Explorer 1 (chyba, ze chcesz w złocie, to wtedy nawet na Daytone Cie wpiszą, ale to juz grubszy wydatekemoji6.png).

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Explorer II również, ale tylko black dial i czas oczekiwania grubo ponad 2 lata.

Właśnie nie wiedzialem jak z II (jakos zupelnie nie lezy w kregu moich zainteresowan, choc gdyby zrobili czarny ceramiczny bezel jak w Daytonie, to Polar IMO by był totalnym sztosem). Dzieki za info.

To będziecie teraz Rolki na słupy kupować. Zapach kloszarda unoszącego się w salonie Rolexa tygodniami bezcenny gdy żul przyjdzie odebrać zegarek, żeby stówę zarobić.

Zniknie problem z kawą bo siłą rzeczy nikt jej nie zechce wypić w takich warunkach.

Zresztą to się idealnie wpisuje w klimat marki 🤣😂

Edited by Burns

Ostatecznie, dla osiągnięcia wewnętrznego spokoju, lepiej chyba też pisać „złote myśli” w enternetach, niż np. strzelać do ludzi z giwery w realu

Od jesieni 2021 dostępne w każdym autoryzowanym salonie Rolex.

iStock-1169618454.jpg

Chyba jestem za stary, aby zrozumieć takie numery (wychowałem się w czasach PRL )

1. Marka, która bierze zaliczki od klientów, trzyma 2 lata i je zwraca 

2. Marka, która robi zapisy na zegarki, których czas oczekiwania to 5 lat, bez gwarancji realizacji. 

3. System kolejkowy, segregacja klientów i petenci, którzy ze łzami w oczach, dziękują za możliwość postania w kolejce.

4. Produkcja na poziomie 800-900 tys. sztuk rocznie, nie rozmawiamy o MANUFAKTURZE w stylu Patka

Jakbym stał po papier toaletowy w 1984 roku, ale to był artykuł pierwszej potrzeby. 

A towarzystwo szydzi z Kościoła Scjentologicznego, jakby to się czymś różniło.....

2 minuty temu, Maciej72 napisał(-a):

A towarzystwo szydzi z Kościoła Scjentologicznego, jakby to się czymś różniło.....

Papier toaletowy raczej musisz posiadać, Rolexa niekoniecznie🤣

Odnośnie Kościoła Scjentologicznego, to jednak nie widzę analogii, ponieważ oni oferujują ci tylko mglistą obietnicę czegośtam, no ew. bycie we wspólnocie, natomiast Rolex to jednak jest rzecz fizyczna (jak w końcu się doczekasz niektórych modeli, fakt). No i jak się doczekasz, to dla niektórych to po prostu solidny przyrząd pokazujący czas, zas dla niektórych obiekt kultu lub... zarobku. 

Jest popyt, to czemu nie mieć takiej polityki i nie zarabiać pieniędzy? Czy to Rolexa wina że mu klienci drzwiami i oknami walą do salonów?

16 minut temu, beniowski napisał(-a):

Jest popyt, to czemu nie mieć takiej polityki i nie zarabiać pieniędzy? Czy to Rolexa wina że mu klienci drzwiami i oknami walą do salonów?

W sumie racja, jakoś mnie nie ciągnie w stronę tego typu "prestiżu" .

Chociaż o gustach nie powinno się dyskutować, tylko ciekawi mnie, że są ludzie, którzy są w stanie znieść każde "czołganie" w salonie, aby zdobyć upragnione świecidełko.

Po niedoborach w latach 80-tych, w takich salonach bolą mnie kolana, jak mam żebrać o kawałek metalu :) 

I żeby było jasne, wydanie 40-60 tys na rolka, nie było by problemem. Tylko miałbym wrażenie, że ktoś wypalił mi na czole hasło "frajer" .

Mówię tutaj o zegarku z 2 obiegu.

Edited by Maciej72
poprawa

Nikt nie każe Ci kupować zegarka z drugiego obiegu. Nie musisz też żebrać na kolanach. Wystarczy udać się do Salonu i wyrazić chęć zakupu. Zaliczek już nie trzeba płacić :) Wystarczy poczekać i już ...

52 minuty temu, Maciej72 napisał(-a):

... Tylko miałbym wrażenie, że ktoś wypalił mi na czole hasło "frajer" .

Dlatego są kolejki, bo nie każdy chce mieć na czole hasło (jak to określiłeś) frajer.  

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Zaraz tam frajer… nie każdy może mieć ochotę czekać rok czy dwa, a rolexa może chcieć mieć i 10 czy 15k dodatkowo nie musi być dlań kwestią. 

1 godzinę temu, Maciej72 napisał(-a):

Chyba jestem za stary, aby zrozumieć takie numery (wychowałem się w czasach PRL )

1. Marka, która bierze zaliczki od klientów, trzyma 2 lata i je zwraca 

2. Marka, która robi zapisy na zegarki, których czas oczekiwania to 5 lat, bez gwarancji realizacji. 

3. System kolejkowy, segregacja klientów i petenci, którzy ze łzami w oczach, dziękują za możliwość postania w kolejce.

4. Produkcja na poziomie 800-900 tys. sztuk rocznie, nie rozmawiamy o MANUFAKTURZE w stylu Patka

Jakbym stał po papier toaletowy w 1984 roku, ale to był artykuł pierwszej potrzeby. 

Rolex nie bierze zaliczek, nie robi zapisów, nie segreguje klientów. Rolex dostarcza zegarki dystrybutorom takim jak Kruk i inne firmy. Wewnętrzna polityka każdego dystrybutora jest jego sprawą w dużej mierze. "Manufaktura" W stylu Patka ma najczęściej mniej precyzyjne zegarki, a ich stalowe modele (wykonane nie lepiej jak Rolexy) podlegają podobnym działaniom na rynku wtórnym. Też nie możesz ich kupić i w salonie patrzą się na Ciebie z politowaniem jak pytasz o możliwość zakupu Aquanauta czy Nautilusa. 

Edited by eye_lip

Panowie, nie zrozumcie mnie źle. 

Nie jest to zarzut do miłośników marki, bo nie zaglądam nikomu w kieszeń, ani nie interesuje mnie, czy ktoś czeka 2 czy 5 lat, lub wydaje +50% do cennika.

To jest indywidualna sprawa i nic mi do tego. 

Po prostu podchodzę do tego jak do ciekawostki marketingowej i tyle. 

9 minut temu, Maciej72 napisał(-a):

Panowie, nie zrozumcie mnie źle. 

Nie jest to zarzut do miłośników marki, bo nie zaglądam nikomu w kieszeń, ani nie interesuje mnie, czy ktoś czeka 2 czy 5 lat, lub wydaje +50% do cennika.

To jest indywidualna sprawa i nic mi do tego. 

Po prostu podchodzę do tego jak do ciekawostki marketingowej i tyle. 

Spoko, rozumiemy. Nie Ty pierwszy i nie ostatni przychodzisz tu z takim nastawieniem mentalnym. :)

2 hours ago, Maciej72 said:

W sumie racja, jakoś mnie nie ciągnie w stronę tego typu "prestiżu" .

Chociaż o gustach nie powinno się dyskutować, tylko ciekawi mnie, że są ludzie, którzy są w stanie znieść każde "czołganie" w salonie, aby zdobyć upragnione świecidełko.

Po niedoborach w latach 80-tych, w takich salonach bolą mnie kolana, jak mam żebrać o kawałek metalu :) 

I żeby było jasne, wydanie 40-60 tys na rolka, nie było by problemem. Tylko miałbym wrażenie, że ktoś wypalił mi na czole hasło "frajer" .

To może tak na początek:

W dniu 4.10.2021 o 20:16, szwed napisał(-a):

To był mój prezent na 35urodziny. 🙄

Świetny 😍

Polaki!!!! Nie poznaje WAS!!!!

Skąd wszyscy tacy prawdomówiący. 
Jak nie mogę się zapisać na dwa zegary z tego samego modelu, to jeden zamawiam na żonkę, siostrzyczkę albo córeczkę. A drugi na siebie. Dziewczynki tez mogą nosić profesjonalne modele. A AD lubią je sprzedawać damskiej płci. 
Czy zawsze wszystko musi być zapięte na ostatni guzik. 
I warto wiedzieć, ze najlepiej zamawiać w pierwszych dniach wyjścia nowych modeli. 
I nie myślcie tylko o sobie PANOWIE. Zróbcie tez prezent waszej partnerce za udaną przysługę. 

Tfuuuu!!!!!!!

Czego ja Was uczę !!!!!!

Tfuuu!!’nn

Tfuuuuuuu!!’nn

😱

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

4 minuty temu, Markiza napisał(-a):

Polaki!!!! Nie poznaje WAS!!!!

Skąd wszyscy tacy prawdomówiący. 
Jak nie mogę się zapisać na dwa zegary z tego samego modelu, to jeden zamawiam na żonkę, siostrzyczkę albo córeczkę. A drugi na siebie. Dziewczynki tez mogą nosić profesjonalne modele. A AD lubią je sprzedawać damskiej płci. 
Czy zawsze wszystko musi być zapięte na ostatni guzik. 
I warto wiedzieć, ze najlepiej zamawiać w pierwszych dniach wyjścia nowych modeli. 
I nie myślcie tylko o sobie PANOWIE. Zróbcie tez prezent waszej partnerce za udaną przysługę. 

Tfuuuu!!!!!!!

Czego ja Was uczę !!!!!!

Tfuuu!!’nn

Tfuuuuuuu!!’nn

😱

Moja żona zapisała się na Air Kinga ;)

Edited by Just1MoreWatch