Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Guest KapoPi

Tak tez zrobie szkoda tylko czasu i nerwów ale na ukochany zegar trzeba czekać. Cóż dzięki wszystkim za pomoc ! 

Piszesz, że części mogą być aftermarketowe, ale zegarek ori. Tylko że wtedy już nie jest oryginalny. Napisz chociaż, który sprzedawca z CH24 sprzedał Ci ten podejrzany zegarek. A może był to zwykły zakup na ryneczku w Egipcie?  Sorry, ale nic się tu nie składa do kupy... :huh:

Guest KapoPi
Posted (edited)
4 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Piszesz, że części mogą być aftermarketowe, ale zegarek ori. Tylko że wtedy już nie jest oryginalny. Napisz chociaż, który sprzedawca z CH24 sprzedał Ci ten podejrzany zegarek. A może był to zwykły zakup na ryneczku w Egipcie?  Sorry, ale nic się tu nie składa do kupy... :huh:

Mariusz masz problem z czytaniem ze zrozumieniem czy jak? 🙆‍♂️ napisałem że nie zdążył sprawdzić datownika,  bo to mi nie pasowało a reszta jest oryginalna. Tak tak z Egiptu, to mi przywieź całą walizkę takich z Egiptu, z checia kupie. 

I nigdzie nic o aftermarkecie nie pisałem, bardziej chodziło o to czy ten pasuje do tej ref. Ale każdy rozumie jak chce.

Edited by KapoPi

35 minut temu, KapoPi napisał(-a):

🙆‍♂️ 

I nigdzie nic o aftermarkecie nie pisałem, bardziej chodziło o to czy ten pasuje do tej ref. Ale każdy rozumie jak chce.

No, nie pisałeś. ;)

1 godzinę temu, KapoPi napisał(-a):

Czy ja wiem. Może patrząc na forumowiczow obecnych tutaj to tak, ale ogólnie to niema z tym problemu. Wiem ja z innej bajki , nie przeszkadzają mi aftermarketowe części i to że rolex jest bez papierów jeśli jest oryginalny. 

Guest KapoPi
Posted (edited)
9 minut temu, mario1971 napisał(-a):

No, nie pisałeś. ;)

Widzę nadal problem z czytaniem? Chyba dawno już szkole skończyłeś. To wogole nie było w kontekście do tego co kupiłem, tylko ogólnie. To tylko Polacy mają jakieś kompleksy typu " jedna cześć się nie zgadza - Ty masz podrobke !  To nie rolex ! Ja mam oryginalny! Jestem lepszy. " tak to wygląda. Żałosne jak przepychanki pomiędzy 10 latkami w przedszkolu. A juz wiele argumentów NT tu pisałem, zwrotnych żadnych praktycznie nie dostałem a za granicą takie praktyki sa stosowane wszędzie i nikt z tym niema problemu. Ale jak się chce być złośliwym na siłę to tak to jest ;)

Więc wskaż gdzie coś pisałem o aftermarketowych częściach apropo mojego rolka? No właśnie. 

Edited by KapoPi

Koledzy, po co te przepychanki i osobiste wycieczki? Pewnie +90% z nas (w tym ja) by zegarek odesłało, a w zasadzie od początku by go nie kupiło. Kolega kupił i chyba (jeżeli dobrze rozumiem, bo też dawno szkołę skończyłem) odeśle. Po co bić pianę? Zamiast tego cieszmy się dzisiejszymi czterema medalami :)

Guest KapoPi
1 minutę temu, szuwi napisał(-a):

Koledzy, po co te przepychanki i osobiste wycieczki? Pewnie +90% z nas (w tym ja) by zegarek odesłało, a w zasadzie od początku by go nie kupiło. Kolega kupił i chyba (jeżeli dobrze rozumiem, bo też dawno szkołę skończyłem) odeśle. Po co bić pianę? Zamiast tego cieszmy się dzisiejszymi czterema medalami :)

Tak tez zrobię. Żeby spac spokojnie. Tego odsyłam, czekam na zwrot i w międzyczasie się rozglądam za takim samym bo był bardzo ładnym tylko z papierami i pudełkiem. 

12 minut temu, KapoPi napisał(-a):

Tak tez zrobię. Żeby spac spokojnie. Tego odsyłam, czekam na zwrot i w międzyczasie się rozglądam za takim samym bo był bardzo ładnym tylko z papierami i pudełkiem. 

Najważniejsze, że nauka nie poszła w las. 

Guest KapoPi
Teraz, mario1971 napisał(-a):

Najważniejsze, że nauka nie poszła w las. 

Jak to mówią całe życie się człowiek uczy ;) do szczęścia w pełni z zegara mi to nie potrzebne, ale do spania spokojnie po wydaniu takiej kwoty owszem już się przyda.

Posted (edited)
23 minuty temu, KapoPi napisał(-a):

Jeśli jest to "Sprzedawca profesjonalny" to masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. Jedynie będziesz musiał ponieść koszt ubezpieczonej wysyłki ok. 150-200 EUR przy DHL Express. Jeśli kupiłeś u "Sprzedawcy prywatnego" to musisz liczyć na jego dobrą wolę, żeby go zwrócić.

Edited by memento mori

Guest KapoPi
10 minut temu, memento mori napisał(-a):

Jeśli jest to "Sprzedawca profesjonalny" to masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. Jedynie będziesz musiał ponieść koszt ubezpieczonej wysyłki ok. 150-200 EUR przy DHL Express. Jeśli kupiłeś u "Sprzedawcy prywatnego" to musisz liczyć na jego dobrą wolę, żeby go zwrócić.

Mam 14 dni. Już to przerabiałem na chrono, niestety. Znajomemu też się zdarzyło przy kupnie suba za 50k ponad. Od innych nie kupuje. Więc tym się nie martwię na szczęście, ale dziękuję za informację!

1 minutę temu, KapoPi napisał(-a):

Mam 14 dni. Już to przerabiałem na chrono, niestety. Znajomemu też się zdarzyło przy kupnie suba za 50k ponad. Od innych nie kupuje. Więc tym się nie martwię na szczęście, ale dziękuję za informację!

Czekaj, to czemu odsyłasz skoro mie przeszkadzają ci brak papierów, pudła i ew. przeróbki? Pytam, bo ja szkołę też dawno kończyłem. 

Guest KapoPi
20 minut temu, beniowski napisał(-a):

Czekaj, to czemu odsyłasz skoro mie przeszkadzają ci brak papierów, pudła i ew. przeróbki? Pytam, bo ja szkołę też dawno kończyłem. 

Bo kij wie co tam się z tą Ruletka podziało. Powinna być według mnie. A niema. 

21 minut temu, Tanatos70 napisał(-a):

Będę teraz spamował 😉:

Świetny !!! i sprawia przyjemność - a to najważniejsze, że cieszy !!!

2 minuty temu, Just1MoreWatch napisał(-a):

To ja też się przyłączę do spamu :)

no rośnie ilość ładnych  bicolorów !!!

Posted (edited)

Z innej beczki, licząc się z nadpływającą falą komentarzy że są inne wątki :)

Wczoraj oglądałem bardziej "osiągalną" Daytonę marki na literę Z.

W skrócie - rewelacja według mnie. Mechanizm robi piorunujące wrażenie, całokształt również (chociaż spodziewałem się większej wagi).

Niebawem na pewno zamieszczę zdjęcia w innych wątkach.

"Osiągalną" ponieważ kolorowo też nie jest. Z tego co wiem to udało zorganizować jedyną sztukę do oględzin w PL. Więcej nie ma, czy będą niewiadomo, wiem natomiast że czekałem 3 miesiące na możliwość obejrzenia i regularnie wierciłem dziurę w brzuchu obsłudze salonu.

Miałem szczęście, natomiast generalnie chcąc obejrzeć zegarek należy zaliczkować 30% i cierpliwie czekać nieokreśloną ilość czasu.

Takie trochę deja vu :)

Edited by Just1MoreWatch

Tak przy okazji pobytu w Berlinie mialem okazje zobaczyc co na wystawie jest u Bucherer w KaDeWe i oferta wyglada jak u nas w Kruku.

co mnie zaskoczylo to maja tu dzial z uzywanymi Rolexami a na Friedrichstrasse otwieraja sklep z preiwned

2BECA1DB-C668-43D4-9716-E2D10D96C07E.jpeg

zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

otwierają konkurencje dla fliperów z chrono.Sami bedą doić kase na rolkach a nie tylko mali sprzedawcy.Swoją drogą widać że Rolexowi obecna sytuacja jest mocno na rękę i nic sie na pewno nie zmieni.