Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Pozostając w temacie szmacianych pasków- mój explorer2.
Moim zdaniem-jeżeli nato to tylko do Rolex'a w starszej kopercie.
image_3.jpg

p.s ten ex dalej na bazarku  :)

Edytowane przez chronolny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dla miłośników, ale też posiadaczy, ciekawy będzie artykuł o niuansach związanych z modelem Daytony znanym jako Paul Newman:

https://www.hodinkee.com/articles/reference-points-the-paul-newman-daytona

Dzięki, właśnie przeczytałem. Bardzo ciekawy artykuł, jak to od Hodinkee. To moim zdaniem obecnie zdecydowanie najlepszy portal o zegarkach na świecie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za artykuł, Edmund.

 

Air King po kilku dniach...

Miałem nietęgą minę pierwszego wieczoru na bransolecie bo nie widziałem w nim wartości dodanej. To samo na brązowym pasku od Explorera.

Ale na nato rewelacja. I sygnały z otoczenia też w większości pozytywne nt. zegarka, w 100% pozytywne nt. kompletacji z nato.

 

Śmiać mi się chciało, gdy pokazałem kumplowi a ten na to, że dobrze umiem dobrać pasek,"do Vratislavii też ładnie dobrałeś"- rzekł, myśląc o seryjnym nato :D

 

Air King jest świetny jako pierwszy Rolex który ma być sportowy ale możliwie niedrogi...

 

Zegarek fajny. Nie jest jakiś ekstra super, o którym można marzyć jako o jedynym zegarku w zbiorze. To jest zegarek fajny który w moim zestawie zegarków po prostu coś wnosi.

 

Autentycznie teraz rozumiem indeksy 369

W świetle dziennym i pod kątem jako nakładane wraz z trójkątem ewidentnie wytyczają motyw kwadratu.

Podobny motyw jak grubsze indeksy i korona w Oyster Perpetual.

 

Ma pewną wadę.

Teleskopy tak blisko koperty, że nawet cienkie skórzane nato nie chce przejść...

Jeszcze co do nato:

Wszyscy korespondencyjnie - na forum wieszali psy gdy Omega dała nato fabrycznie do 300 Master. Ja oczywiście bym tego nie założył do garnituru ani smokingu ale nie zmienia to faktu, że rozwiązanie jest super. Przecież nikt nie każe nikomu zakładać nato w kolorach tęczy ani w hawajskie wzory. No i szmata jest bardzo wygodna, higieniczna jak bransoleta bo sobie ją można kąpać.

Błyskawiczna do zmiany na inny kolor i wzór.

 

Ogólnie gdybym musiał się pozbyć jednego Rolexa to poleciałby wprawdzie Air King ale póki co jestem z niego bardzo zadowolony. Prędzej spadnie z inwentarza pewnie Inżynier i być może też Luminor.

 

Chód - nie sprawdzałem jeszcze w każdej pozycji. Natomiast sugerując się regułą, że każdy mój i wiele innych Rolexów było najwolniejszych na koronce - zostawiałem go na noce tak i po 4 dniach ma +4s.

post-68982-0-02285300-1481688126_thumb.jpeg

post-68982-0-89195200-1481688139_thumb.jpeg

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się zgadzam, że na 369 powinna być luma. Byłoby spójnie i w zakresie "wypełnienia" tarczy i w zakresie stylistyki nakładanych indeksów. Nie byłbym wielce zaskoczony gdyby pojawiły się za kilka lat w nowej wersji, ba - nie byłbym w szoku gdybym się dowiedział, że ww. ruch został zaplanowany już przed premierą aktualnej wersji.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze powod dla ktorego nie ma lumy jest prozaiczny,  po prostu zostaly w magazynach indexy z nieprodukowanego juz explorera. :) 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze powod dla ktorego nie ma lumy jest prozaiczny,  po prostu zostaly w magazynach indexy z nieprodukowanego juz explorera. :)

 

:D

No tak, dobry kucharz nic nie zmarnuje  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... zostaly w magazynach indexy z nieprodukowanego juz explorera. :)

Teraz to wykorzystują jako części do składaków :P

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie skoncza to Rolex wypusci " new and improved " Air King, z Luma na indexach 369.

Ale juz po wyzszej cenie :)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny to czy się stoi czy się leży (czyli czy dajemy nową wersję czy nie) - 5% podwyżki rocznie się należy. ;)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie proszę, co myślicie o nowych Date Just 41 z 2016 roku, two tone zawsze wydawały mi się naprawdę nieciekawe, prawdę mówiąc - szczytem obciachu, wszystko dopóki nie zobaczyłem tego cuda:

 

datejust 41stock

 
A tu zdjęcia z salonu wczoraj:
 

daydate 41

daydate 41

daydate 41

daydate 41

 

Ciakaw jestem czy 2017 przyniesie Datejust 41 cały ze stali i czy zmienione zostanie zapięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam,że bransoleta typu "president" idealnie pasuje do tego zegarka..W stali będzie super,a ten na zdjęciu za bardzo cygański.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta jubilee bicolor chyba tylko dla Pań. Poza tym, faktem jest, że 41 niby nowy model z nowym werkiem a zapiecie zostawili jak przy modelach z bransoletą klasyczną. Rozmiar 36 ma juz odpinaną korone jak w bransolecie president

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wydatnie poprawili proporcje w tych DJ 41 mm. Szerokość indeksów, szerokość bezela, bransoleta jubilee.

Wygląda świetnie ale żółte złoto przegina jego wizerunek za bardzo. Ale czuję, że następna Bazylea przyniesie wersję z białym złotem.

 

Gustaw6666

ostatecznie Air King zostaje?

Zostaje. Skradł mi serce jak zawisł na nato.

Na zdjęciach widziałem tylko burdel mieszaniny indeksów. Dopiero na żywo odkryłem czworobok nakładanych indeksów i wypełnienie tarczy drukowaną treścią. Idealny nie jest ale wiele uroku i merytorycznych walorów posiada.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marr nie zostawili zapięcie ale zrobili specjalnie takie zeby był extension link...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem na wygodę i wymieniłem IWC na DJ ...Zegarek fajny,miałem niebieską wersję i chyba była jeszcze ładniejsza .

 

16366249352417950234.jpeg[/url

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem u dobrego kolegi,miłośnika rolexa,który posiada zwykłego suba jeszcze z aluminiową lunetą,suba z lat 70tych z hesalitowym szkłem oraz Hulka,w ceramice,którego swego czasu mu sprzedałem.Wyobraźcie sobie w Hulku drażniło go zapięcie ,tzn długa blacha zapinki wobec tego nakładem wielu godzin pracy wygrawerował sobie identyczy wzór zapięcia jak ma w starym subie,byłem w szoku bo wygląda jak oryginał wybijany na sztancy.W sobotę porobię zdjęcia i zobaczycie ,że można sobie lekkie vintage zrobić ze współczesnego suba.Oczywiście nie radzę tego robić samemu,facet zajmuje się zawodowo i z pasji metaloplastyką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem na wygodę i wymieniłem IWC na DJ ...Zegarek fajny,miałem niebieską wersję i chyba była jeszcze ładniejsza

Nie - ta wersja jest najladniejsza B):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prwnością wydaje się większy od niebieskiego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są jaja żeby firma tłukąca swoje zegarki milionami i nastawiona na ' risercz' tylko w tym obszarze notowała takie wpadki w swoich ulepszeniach...które klient musi uzdatniać na własną rękę płacąc za przywilej poprawienia sobie " ikony" - kilkadziesiąt tysięcy PLN. Mnie też drażni ta " lepsza" blacha.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Niebieska wersja również moim zdaniem jest najładniejsza…mimo to Kolega @akism zrobił "good deal" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desmo w DJ ta blacha jest krótka ,natomiast w subie to przegięcie .To co zrobił kolega przypadło mi do gustu,ciekawe czy znajdzie naśladowców.

Passero z tym dealem to średnio..IWC jest nominalnie droższym zegarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Desmo w DJ ta blacha jest krótka ,natomiast w subie to przegięcie .To co zrobił kolega przypadło mi do gustu,ciekawe czy znajdzie naśladowców.

Passero z tym dealem to średnio..IWC jest nominalnie droższym zegarkiem.

 

Ja doskonale zdaję sobie sprawę, że nominalnie IWC jest droższy…tylko weź i to sprzedaj nominalnie ;) Poziom utraty wartości jest nieporównywalny.

Natomiast ja miałem na myśli bardziej walory estetyczne, DJ po prostu bardziej mi się podoba. Kilka razy robiłem podejście do niebieskiego, czekam tylko na jubilee ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.