Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

A jeśli ten Rolex w cenie Nautilusa podoba się bardziej? To ten sam paradoks co z Rolexem - lepiej mieć Patka dla logo ? Dla jakiejś piramidy? Dla bycia na tym forum w elitarnym klubie ? Mając do wydania kwotę X każdy dysponuje wedle uznania - może być garść TH w tym jeden z turbillionem , może być złoty Rolex albo stalowy Patek albo 10 zegarków za 1/10x każdy...ważne żeby klient był zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , ale każdy rodzaj zbieractwa ( Rolki , Seiko , samochody , długopisy , ...) na poziomie kilkudziesięciu czy więcej  sztuk , wynika z defektu mózgu drobnego . Mówię to ze smutkiem i samokrytycznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynika z defektu mózgu drobnego .

To większość na tym forum posiada taki defekt! :D

 

post-22413-0-98700300-1482664828_thumb.jpg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, ze tego nie bedzie. Maja platynowego pepsi, wiec nie puszcza coke w stali.

 

To tak jakby smurfa zrobili w stali...

 

Dokładnie. Day Date - bardzo fajny pomysł z rocznym kalendarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, ze tego nie bedzie. Maja platynowego pepsi, wiec nie puszcza coke w stali.

To tak jakby smurfa zrobili w stali...

Karol, ale platynowego Pepsi mało kto kupuje ;)

A innego pepsi/coke aktualnie nie mają...

Imo to byłby hit!


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie byłby. Organizm ustawił mi się w stan czuwania :)

 

A jeśli ten Rolex w cenie Nautilusa podoba się bardziej? To ten sam paradoks co z Rolexem - lepiej mieć Patka dla logo ? Dla jakiejś piramidy? Dla bycia na tym forum w elitarnym klubie ? Mając do wydania kwotę X każdy dysponuje wedle uznania - może być garść TH w tym jeden z turbillionem , może być złoty Rolex albo stalowy Patek albo 10 zegarków za 1/10x każdy...ważne żeby klient był zadowolony.

Absolutna zgoda. Ja rzuciłem Patka tylko jako przykład- zważywszy na fakt, że w miarę rosnących możliwości - marsz w górę piramidy to częsty scenariusz. Równie dobrze można być Doxaholic (nie wskazując palcem :)), Omega, Seiko albo Heuerholic.

Nie można też wykluczyć, że posiadacz pokazanej choinki ma takich choinek kilka czy kilkanaście, różnych marek.

Osobiście zdecydowanie nie zdecydowałbym się na gromadzenie tych samych modeli różniących się tylko kolorami.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, ze tego nie bedzie. Maja platynowego pepsi, wiec nie puszcza coke w stali.

To tak jakby smurfa zrobili w stali...

Tez tak mysle.

Pepsi nie jest z platyny tylko biale zloto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mysle.

Pepsi nie jest z platyny tylko biale zloto

 

Słusznie, ale mniejsza o materiał :)

 

Lukebor, a skad wiesz ile ich sprzedają? Tylko zegarkomaniacy maja bzika na puncie Pepsi, reszta odbiera to jako niebiesko czerwonego Rolexa, ekskluzywnego, bardzo drogiego. O to w tym chodzi. Rolex nie moze zabijac "ekskluzywnosci" swoich zegarków niższymi liniami. Chcesz mieć niebieskiego SUBa - musisz zabulić. Chcesz mieć niebiesko czerwonego GMT - płać. Myśle, że nie brakuje takich osób, które chętnie płacą  :)

Edytowane przez kroll_czarli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, ale mniejsza o materiał :)

 

Lukebor, a skad wiesz ile ich sprzedają? Tylko zegarkomaniacy maja bzika na puncie Pepsi, reszta odbiera to jako niebiesko czerwonego Rolexa, ekskluzywnego, bardzo drogiego. O to w tym chodzi. Rolex nie moze zabijac "ekskluzywnosci" swoich zegarków niższymi liniami. Chcesz mieć niebieskiego SUBa - musisz zabulić. Chcesz mieć niebiesko czerwonego GMT - płać. Myśle, że nie brakuje takich osób, które chętnie płacą :)

Nie wiem dokładnie ile, pytałem kiedyś z ciekawości w Kruku, to...mało ;)

Pepsi już kiedyś był w stali, wiec nie sądzę, ze tu chodziło tylko i wyłącznie o ekskluzywność, przypuszczam ze mogło chodzić jednak o materiał.

Myślę ze stalowa wersja mogłaby być hitem - cena i tak pewnie oscylowałyby koło 45k, a sprzedaż pewnie byłaby spora. To raczej kwestia efektywności finansowej - sprzedać w tym samym czasie 2 sztuki za 130k, czy 10 za 45k ;) powiedzmy ze relacja koszty/zysk będzie podobna.

 

 

iP7

Edytowane przez lukebor

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Coke wyjdzie prędzej czy później. Ludzie na forach zdają się nie brać pod uwagę pewnego istotnego faktu...

 

...że Coke to kawał historii Roleksa. Że to możni ludzie, którzy ten model nosili. A czerpanie z historycznej schedy i nadawanie jej ciągłości to specjalność tej marki.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Sądzę że Coke nigdy nie wyjdzie w stali....jak, to już w platynowej wersji lub może także w białym złocie. Ale nie stal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był może ktoś ostatnio w Kruku w Galerii Krakowskiej? Mają na stanie do przymiarki GMT i Deep Sea? Będę wdzięczny za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za klasykiem: " A czerpanie z historycznej schedy i nadawanie jej ​wartości to specjalność tej marki."

 

Oczywiście w pozytywnym znaczeniu.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że przesunięcie Pepsi do segmentu zegarków z kruszców szlachetnych to był wręcz cios poniżej pasa. Moja wróżba jest taka, że pojawi się stalowy Coke, za to o 5-8% droższy niż Batman. Albo bicolour w cenie niebieskiego stalowo-złotego Suba.

 

Apropos, Rolnix ma w aktualnej ofercie GMTM z podzielonym bezelem ze stali, ma złotego a stalowo-złotego nie ma. To może być właśnie nowy Coke.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby można było kupić wskazówkę GMT i bezel ceramiczny Pepsi to można by mieć całkiem "przystępnie" Pepsi w stali ;). Ciekawe czy takie bezele gdzieś wogóle są na rynku.

I cieszylbys sie z takiego "montazu"? :rolleyes:

Wizualne spelnienie nie idzie w parze ze swiadomoscia prawdziwosci konkretnego modelu. To juz nie Rolex Pepsi, tylko taka pasowka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Tobie Mariusz, że ja mam apropos powyższej kwestii mieszane uczucia. To chyba zależy od indywidualnego podejścia do marki i do kwestii modyfikacji. Jeśli ktoś robi sobie z Rolexa ołtarzyk i traktuje go jak przenajświętsze sacrum to nawet założenie czegokolwiek innego niż bransoleta jest złe. A jakakolwiek zmiana w zegarku - Satanas, zUo przez duże "U".

 

Mówiąc szczerze, gdy widzę Blakeny czy też te grawerowane koperty Rolexów - bardzo mi się to podoba i widzę w tym prestiż jakieś 5 razy większy niż posiadanie fabrycznego Rolexa, identycznego jak setki tysiące innych na Świecie. Przepraszam, prawie identycznego bo są wyindywidualizowane przez unikalne kompozycje baboli wykonawczych - krzywa lupka plus koślawe zapięcie a inny np. nierówno indeksy i krzywo bezel.

 

Powiedzmy sobie uczciwie - Rolexa pożądają i kupują ludzie dla których to wydatek największy możliwy na zegarek a nawet często poza granicami rozsądku. Nie wyłączając pewnie i mnie. I te liczne grupy przekonują, że nie godzi się poprawiać fabryki a w gruncie rzeczy chodzi o to, żeby zegarek czasem nie stracił trochę na wartości.

 

Jeśli kiedyś dorosnę finansowo to się nie będę oglądał na te teksty i poprawię sobie wszystko co mi się w tych zegarkach nie podoba i jednocześnie zyskam coś naprawdę jedynego, bez oglądania się ile to potem przyniesie na bazarku.

 

Kto na forum ma Polara z zestawem customowych bezeli? Foti? Bardzo mi się podoba z bezelem czerwono-niebieskim - prawdziwe vintage Pepsi. Jeszcze lepiej to pasuje niż z czarną tarczą.

 

Mieszane jednak uczucia bo...

Zadałem kiedyś identyczne pytanie jak Nicon - o gotowy ceramiczny bezel pepsi do wersji ze stali. Bez odzewu. I teraz myślę, że stworzyć coś zupełnie odmiennego to jedno a próbować upodobnić dokładnie tańszą wersję do droższej - trochę obciach i kundel jednak.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ulicy i tak nikt nie zapyta czy kundel z rodowodem czy bez. Poza tym pieniądze jakie stoją za zwyklymi elementami w stali są tak duże, ze nie widzę tutaj większego podtekstu niż chęć zmiany sobie kolorku niż dorabianie prestiżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałem kiedyś identyczne pytanie jak Nicon - o gotowy ceramiczny bezel pepsi do wersji ze stali. Bez odzewu. I teraz myślę, że stworzyć coś zupełnie odmiennego to jedno a próbować upodobnić dokładnie tańszą wersję do droższej - trochę obciach i kundel jednak.

Mysle, ze z jednej strony moze to byc fajna zabawa (wymiana bezela, wskazowek czy tarczy) szczegolnie dla jednozegarkowcow - ot takie urozmaicenie, jednak z drugiej... sa juz takie "skladaki" nowej Daytony na chrono - sam nie wiem... :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ps widzialem black baye czarny i czerwony wczoraj w Galerii Krakowskie, ale niestety nie mieli z bransoleta. Zadziwila mnie natomiast grubosc koperty, za zdjeciach wyglada z 30% szczuplej.

 

Możesz napisać jakie sportowe Rolexa maja na stanie ? Czy jest klasyczny GMT i Batman oraz Deep Sea?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.