Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Guest awi

Trollu się nie spodziewałem....jest ich przecież tak mało w tym wątku ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak z lupą spojrzałem i widać coś tam z boku wskazówek ale jako ten fanboy :D

Uważam, ze na Suba się patrzy bez lupy i nie jest to zegarek typu GSa tylko typowy toolwatch i wcale mi to nie przeszkadza bo normalnie tego nie widać! :D

Tyle, że o ile dobrze kojarzę to Kolega raczej w vintage gustuje i takie ma, więc nie ma o czym mówić, bo po pierwsze stare GS też raczej nie były na takim poziomie jak teraz, a po drugie wskazówki w Rolexie Kolegi już pewnie nie raz były zdejmowane.

Filip, Mario, Tomek strzelcie makro w wolnej chwili

To chyba nie jest trollizm, a raczej tlumaczenie sobie,że coś, czego nie mogę mieć, nie jest takie fajne. Jak mówienie, że pieniądze szczęścia nie dają albo że te ładne dziewczyny są głupie. I od razu lżej na sercu ;)

Ostatnia fotka strzelona kilka dni temu , a reszta przed chwilą.

Submariner ND:

3af0ce771b81d619.jpg

e1169fc45f22582f.jpg

023f3e44acaaf60a.jpg

a5f051f764500f3d.jpg

430dd2988424d7f8.jpg

68c9a2e4a0b376d5.jpg

f17a1d76adbc3f14.jpg

a432bea3eec35ffd.jpg

b014a29a888ebc63.jpg
Edited by Genovese_

To chyba nie jest trollizm, a raczej tlumaczenie sobie,że coś, czego nie mogę mieć, nie jest takie fajne. Jak mówienie, że pieniądze szczęścia nie dają albo że te ładne dziewczyny są głupie. I od razu lżej na sercu ;)

O to to, dlatego ja wkleję foto okropnie niefajnego Day Date'a. Strasznie brzydki i wcale bym go nie chciał mieć. No i złoty, a to już w ogóle przegięcie. Co tam jeszcze... zresztą niech zdjęcie mówi za siebie:

Rolex_Oyster_Day_Date_1803_blue_dial_A_C

ng6mnrm.png

Dobre to jest , to nie trollizm to "marudyzm" :)

Deus Dona Me Vi

Tyle, że o ile dobrze kojarzę to Kolega raczej w vintage gustuje i takie ma, więc nie ma o czym mówić, bo po pierwsze stare GS też raczej nie były na takim poziomie jak teraz, a po drugie wskazówki w Rolexie Kolegi już pewnie nie raz były zdejmowane.

Może jutro, ale to jest mocno uzależnione od dzisiejszego wieczoru

Mariusz

Specjalnie pojechałem do Berlina żeby zobaczyć między innymi te GS-y. Wziąłem tez swojego suba date do porównania. W mojej opinii GS-y są znacznie gorsze od Rolexa pod każdym wzgledem. Na zdjęciach to jedno - rzeczywiscie GS ładnie wychodzi, ale na żywo i w bezpośrednio porównaniu to już inna sprawa...Dodam,ze mój Rolex jest z 2015 roku i serwisowany będzie dopiero coś ok 2024

Edited by Lukasz23212

Może jutro, ale to jest mocno uzależnione od dzisiejszego wieczoru

Bez pośpiechu. Może być nawet za tydzień ;)

Jeszcze w temacie wskazówek. Nie widzę przepaści. Fotki z teraz, trochę na szybko więc nie najlepsze.

post-89160-0-38881500-1535201036_thumb.jpg

post-89160-0-63944600-1535201038_thumb.jpg

post-89160-0-64332000-1535201040_thumb.jpg

post-89160-0-09744600-1535201043_thumb.jpg

post-89160-0-58336600-1535201045_thumb.jpg

post-89160-0-79518600-1535201047_thumb.jpg

post-89160-0-74883300-1535201049_thumb.jpg

post-89160-0-74751200-1535201051_thumb.jpg

No to to sama prawda jest! :D

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Specjalnie pojechałem do Berlina żeby zobaczyć między innymi te GS-y. Wziąłem tez swojego suba date do porównania. W mojej opinii GS-y są znacznie gorsze od Rolexa pod każdym wzgledem. Na zdjęciach to jedno - rzeczywiscie GS ładnie wychodzi, ale na żywo i w bezpośrednio porównaniu to już inna sprawa...Dodam,ze mój Rolex jest z 2015 roku i serwisowany będzie dopiero coś ok 2024

No teraz to Kolega popłynął. GS znacznie gorsze od Rolexa pod każdym względem? Proponuję jeszcze raz się udać i obejrzeć dokładnie zwracając uwagę na liczbę i jakość detali.

Rolexowi za wiele zarzucić nie można poza prostotą wykonania, ale GS liczbą detali go delikatnie mówiąc kopie w d*pę.

Jakoś nie odnajduję tu logiki. Twierdzisz że ten co może kupić GS to go nie stać na Rolexa. Oj coś mi się widzi że jednak Rolex jest częściej jedynym zegarkiem a GS jednym z wielu. To chyba jednak nie chodzi o pieniądze

A pokazanie zdjęcia na którym widać różnicę w wykonaniu szczegółów nie widocznych dla oka bez lupy nie jest niczym złym . Tym bardziej na forum który do tego służy

Z metra roznicy nie widac ale jak juz wezmiesz lupe to naprawde, mimo, ze R bardzo lubie, GS w kwesti kopert, wskazowek tarcz czy indeksow prezentuje lepszy poziom wykoania niz R. Uwielbiam tez ich bransolety,piekne wygladzone krawdzie i mega wygodne. Dystkutowac mozna o werkach, hi beaty, mimo ze uzyto swietnych materialow do ich stworzenia, nie sa tak powtarzalne i pewnie wytrzymale jak 3135 choc jak przylozysz hi beata do ucha to zaczynasz wybaczac te +4sek na dobe jakie teraz mam ;-) choc np wczesniejszy hi beat chodzil na 0

Nie chcę dolewać oliwy do ognia, ale jednak te wskazówki są trochę nie teges (sekundnik) :D

MgtKP5R.jpg

Co nie zmienia faktu, że podzielam opinię szweda ;) Oczywiście, że więcej smaczków i detali jest w GS'ach, ale przecież nie za smaczki i detale uwielbiamy Suba (no dobra, za to też, ale nie jest to raczej główne kryterium) ;) 

Uważam, ze na Suba się patrzy bez lupy i nie jest to zegarek typu GSa tylko typowy toolwatch i wcale mi to nie przeszkadza bo normalnie tego nie widać! :D

Edited by dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Nie chcę dolewać oliwy do ognia, ale jednak te wskazówki są trochę nie teges (sekundnik) :D

Tego co tu widać nawet z lupą nie dostrzegam... ;)

Tego co tu widać nawet z lupą nie dostrzegam... ;)

No ja to z lupą dopiero widzę ale jest tak samo jak na zdjęciu kolegi dodge66

Edited by szwed

No ja to z lupą dopiero widzę ale jest tak samo jak na zdjęciu kolegi dodge66

To chyba do okulisty muszę się udać... :D;)

To chyba do okulisty muszę się udać... :D;)

Mogę Ci swoje okulary pożyczyć! :D

post-22413-0-23258700-1535207155_thumb.jpeg

Edited by szwed

Guest awi

Ładna tarcza tego GS i wskazówki też

Jakoś nie odnajduję tu logiki. Twierdzisz że ten co może kupić GS to go nie stać na Rolexa. Oj coś mi się widzi że jednak Rolex jest częściej jedynym zegarkiem a GS jednym z wielu. To chyba jednak nie chodzi o pieniądze

A pokazanie zdjęcia na którym widać różnicę w wykonaniu szczegółów nie widocznych dla oka bez lupy nie jest niczym złym . Tym bardziej na forum który do tego służy

To dotyczyło kolegi, który sam napisał,że nie ma funduszy na daytonę. O GSie nie wspominał. Grand Seiko mają lepiej wykonane wskazówki i nie można się z tym nie zgodzić. Ale lubię rolexy nie ze względu na jakość wykonania wskazówek. Nie oglądam ich pod lupką czy okularem, więc mi to nie przeszkadza ;)

Rolex to moja ulubiona ( dostępna finansowo) "manufaktura ", siedzialem właśnie z lupa i oglądałem detale tych 4zegarkow, jeżeli chodzi o jakość wykończenia wskazówek to seiko poprostu masakruje rolki jak i GO.

Zreszta szlify kopert I tarcza wg mojej lupy i oceny też są lepsze w GS.

7ddb862b3ee9a453b18c4ad19334a9aa.jpg

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Beware the fury of a patient man.

Panowie pmocy,)

Zalozylem sie o browarka ze to chamska podroba..tak czy nie?17df01c4554764aa431e48ed7d718b0c.jpg

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka