Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Jak bylem na lotnisku w Doha, to wszedlem do salonu Rolexa i przymierzylem pierwszy raz prezydenta w zlocie. Powiem szczerze... PIEKNY  :wub:

Kurcze - no zachorowalem, ale... zloto nie dla mnie, wiec odpada :( . Za ta cene, chyba wolalbym 2 zegarki, ktore moze kiedys do mnie przyjda czyli Pepsi i Daytone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zglaszam sie do klubu... nie wiem na czym to polega ze przez wiele lat czlowiek mija te witryny Rolexa na lotniskach i ulicach handlowych i zawsze kreci glowa ze o co chodzi, takie zegarki zwykle wygladajace, za takie pieniadze, ze wyglada jak seiko5, ani jakiegos specjalnego charakteru ani jakies wybitne mechanizmy, itd az przychodzi taki dzien ze zaczyna wolac czlowieka i nie przestaje ;) moze to PESEL wola, nie wiem... 506af1527bfb998534877b8920145652.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego że mądre decyzje nazywa się czasem dojrzałymi. Gratulacje klasyki we współczesnym wydaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj za mna chodzi DJ bardzo... na razie probuje sobie wytlumaczyc ze AT mi wystarczy, ale w weekend bylem na weselu polsko-wloskim. Trzeba przyznac, ze wlosi lubia rolki. Pan mlody na codzien nosi fitbit'a i w ogole nie jest fanem zegarkow, ale z rodzina nie mial co dyskutowac, na slub DJ i koniec ;) no i tak to znowu sie bije z myslami.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co bić z dobrymi myślami ;). Jeżeli już dojrzałeś to tak na prawdę kwestia czasu, a właściwie to ile wytrzymasz, wmawiając sobie że dasz radę bez... :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad doba bez posta w wątku - szok :D

post-48855-0-43450800-1535566644_thumb.jpeg

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć , mam pytanie do użytkowników GMT . Czy dodatkowa wskazówka irytuje nieco przy codziennym użytkowaniu zegarka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to jej praktycznie nie zauważam, chyba że używam jej do wskazania 2 strefy :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zglaszam sie do klubu... nie wiem na czym to polega ze przez wiele lat czlowiek mija te witryny Rolexa na lotniskach i ulicach handlowych i zawsze kreci glowa ze o co chodzi, takie zegarki zwykle wygladajace, za takie pieniadze, ze wyglada jak seiko5, ani jakiegos specjalnego charakteru ani jakies wybitne mechanizmy, itd az przychodzi taki dzien ze zaczyna wolac czlowieka i nie przestaje ;) moze to PESEL wola, nie wiem...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Powód ten sam co zakup czerwonego mustanga cabrio przez 50cio latka - schemat 

 

Jeśli chodzi o zegarek to rewelacyjny, mówię szczerze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj będąc w Kruku naszła mnie myśl ...ze to jest jest jedyny producent który ma w sklepie zegarki których nikt nie chce...chodzi mi o niektóre modele i kolory . Pomijam złoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwazne stwierdzenie  :rolleyes:

Ja bym to raczej nazwal mniejsza popularnoscia  :)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno też Kruka nazwać producentem.

 

Wysłane z mojego HTC


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Koledzy gdzie teraz dostać sarba033?

Pite było czy jak? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

(...)

 

@norbie:

 

Można tak powiedzieć, że to 'podobne' zegarki, ale jednak Omega to 21k na metce a Rolex to 31k lub 38k na metce. To bardzo duże różnice. Miałem oba modele wielokrotnie. Jeśli kiedyś wrócę to tylko do Datejusta. Poniżej wyjaśnienie:

 

Aqua Terra:

a) zalety:

   - można nosić ją również na pasku i gumie

b ) wady:

- wersja 41 mm jest IMO przez swoje proporcje nieco patelniowata, nawet na 18 cm nadgarstku

 

Datejust:

a) zalety:

    - lepsza dokładność chodu i jej stabilność w perspektywie 5-10 lat pomiędzy serwisami, większa rezerwa chodu o 10h

    - lepsza jakość wykonania (spasowanie endlinków z uszami, praca zapięcia, indeksy na tarczy, położenie lumy, nadruki na tarczy), oczywiście poza endlinkami i zapięciem to mowa o oglądaniu tarczy raczej już uzbrojonym okiem

    - jubilee  :wub:

    - dużo bardziej wygodny zegarek

    - zegarek-ikona (profil kpoerty, lupa, opcjonalny karbowany bezel)

b )wady:

    - cena

 

Pominąłem typowo subiektywne aspekty jak np. koszt serwisu, utrata wartości. Po wielu latach i różnych zegarkach nie bardzo interesuje mnie fakt, czy zegarek ma włos z krzemu czy innego materiału, jaki ma wychwyt, ile bębnów, jaki sposób regulacji dokładności chodu etc. Interesuje mnie tylko to aby był bardzo dokładny pomiędzy serwisami i bezawaryjny. Pomimo młodego wieku cal 3235 będzie IMO za 10-15 lat uznawany za mechanizm lepszy od cal. 8900, tak jak do tej pory 3135 jest/było lepsze użytkowo względem 2500/8500 pomimo tego, że duże starsze i bez krzemowo-co-axialowych nowinek.

 

Oglądnąłem na żywo AT i DJ41 i z niechęcią ;) przyznaję, że na żywo DJ41 z tarczą rhodium sprawia dużo lepsze wrażenie od każdej nowej edycji AT.

Jeśli porównywać sensownie którąś Omegę z DJ41, to chyba tylko DeVille Hour Vision. Taka recenzja baaardzo by się przydała. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pite było czy jak? :D

Dzisiaj nie, pomyłka :P

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio, to niekoniecznie trzeba podróżować z GMT. Miałem taką sytuację bo potrójnym pępkowym, że wskazówka GMT pomogła mi w orientacji po przebudzeniu czy to 5 rano czy popołudniu. Okazało się, że popołudniu :D

I to był ten jeden jedyny raz w życiu kiedy przydała Ci się ta funkcja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądnąłem na żywo AT i DJ41 i z niechęcią przyznaję, że na żywo DJ41 z tarczą rhodium sprawia dużo lepsze wrażenie od każdej nowej edycji AT.

Jeśli porównywać sensownie którąś Omegę z DJ41, to chyba tylko DeVille Hour Vision. Taka recenzja baaardzo by się przydała. :)

Ja pewnie w przyszlosci tez skoncze z DJem, ale na razie AT nie postrzegam, jako duzo gorszego zegarka. Oczywiscie ma kilka niedoskonalosci o ktorych wspomnial juz Xpovoc tyle, ze z drugiej strony pamietajmy, ze w skrajnym przypadku DJ jest dwa razy drozszy. (Osobiscie rozwazam zamiane niebieskiej AT na niebieskiego DJa)

Mysle, ze wlasnie to ze poki co AT mi sie jeszcze nie znudzila i byla jednem z dluzej wyczekiwanych zakupow, odkladam zakup DJa

Z drugiej strony pewnie jest jeszcze psychologiczny problem nie tyle wydania ponad 30k na zegarek, co samego noszenia takiego zegarka. Stad w moim przypadku ide malymi krokami na szczyt i przyzwyczajam sie do tej mysli

 

Poglądowe z przymiarek, światło w salonie i moje umiejętności odbierają duzo uroku zegarkom:

1c7f10a32a55a0b2d007f900122f1bf8.jpg

Edytowane przez vvv

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

 Stad w moim przypadku ide malymi krokami na szczyt i przyzwyczajam sie do tej mysli

 

Z tym "wchodzeniem na szczyt", jaki by on nie był, to jest tego typu problem, że widać z niego jeszcze wyższe góry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam. Jak na Chełmiec wlazłem to guzik było widać... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze, Rubber B czy Everest?

 

Podobno Rubber B, Everesta nie macałem, ale kiedyś widziałem porównanie obu i koleś wskazywał, że Rubber B jest jakościowo trochę lepsze.

a i jest jeszcze to... nie wiem jak wypada vs Everest i Rubber B, ale cena sympatyczniejsza

 

https://tempomaterials.com/


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Rubber B, Everesta nie macałem, ale kiedyś widziałem porównanie obu i koleś wskazywał, że Rubber B jest jakościowo trochę lepsze.a i jest jeszcze to... nie wiem jak wypada vs Everest i Rubber B, ale cena sympatyczniejsza

 

https://tempomaterials.com/

Do jakości Everest naprawdę nie można mieć zastrzeżeń.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na komfort noszenia RobberB nie narzekam, guma jest odpowiednio miękka i wg mnie designem wygrywa z Everestem.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.