Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

mamy problem z Pixelem 6 Pro żony - trzeszczy mikrofon podczas rozmowy na głośnomówiącym - osoba z którą się rozmawia słyszy głownie trzaski. Podczas normalnego połączenia wszystko jest ok. Telefon kupiony na początku grudnia, problemy zaczęły się jakieś 2 tyg temu, po czyszczeniu mikrofonu (bez otwierania telefonu) był spokój przez 2 dni. Telefon nie jest zasyfiony więc to nie jest wina jakiegoś pyłu w tym momencie. 

Są 2 mikrofony - do zwykłych rozmów i głośnomówiącego? Nie wiem czy w jakiś domowy sposób można coś poprawić czy odsyłać na serwis. Kwestia oprogramowania i jakiejś aktualizacji, która "nie działa"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się miesiąc temu przesiadłem z S20FE na S23. Dla mnie zmiana 6.4 na 6.1 z mniejszymi ramkami bardzo pozytywnie.
Fona używam głównie do komunikacji i muzyki. Media chłonę na laptopie. Za to z wypasiastymi słuchawkami robi mega robotę ten samsung. Gra lepiej niż poprzednik.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony baterią w tym maluchu.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prośba do ajfonowców - podpowiedzcie jak przesłać dropem fot live żeby przeszły ruchome.

Robiąc drop na maca przerzuca mi tylko fot nieruchome (bez mov). Kiedy to samo zdjecie pobieram z cloud sciaga mi folder w ktorym jest statyczne oraz mov. 

Dziwne. 

Na stronie Apple nie znalazłem na szybko podpowiedzi. Jutro zaczepie support, ale może ktoś to rozkminiał. Być może jakis czeski bład popełniam, ale z pół h próbuję i nie moge tego obejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosz

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mój ulubiony iPhone SE (1 generacji 2016) zaczyna szwankować. Od kilku dni, codziennie rano, wyświetla mi się informacja „Brak karty SIM”. Wystarczy wyłączyć i włączyć telefon i karta SIM się odnajduje. Sieć to T-mobile.

 

Czy ktoś będący w T-mobile, a posiadający inny smartfon, też ma taki problem czy wina leży po stronie starego, nie wspieranego już, modelu iPhona?

 

Mam innego iPhone SE (model z 2020 roku). Pracuje on w sieci Orange i tutaj wszystko jest w porządku. Nie ma najmniejszego problemu.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, ladek22 napisał(-a):

Ostatnio mój ulubiony iPhone SE (1 generacji 2016) zaczyna szwankować. Od kilku dni, codziennie rano, wyświetla mi się informacja „Brak karty SIM”. Wystarczy wyłączyć i włączyć telefon i karta SIM się odnajduje. Sieć to T-mobile.

 

Czy ktoś będący w T-mobile, a posiadający inny smartfon, też ma taki problem czy wina leży po stronie starego, nie wspieranego już, modelu iPhona?

 

Mam innego iPhone SE (model z 2020 roku). Pracuje on w sieci Orange i tutaj wszystko jest w porządku. Nie ma najmniejszego problemu.

zamień karty sim pomiędzy tymi dwoma telefonami i zobacz, czy ten sam problem występuje z kartą orange w se z 2016. Jeśli tak, to pewnie wina sprzętu. Ewentualnie slot może się zabrudził i trzeba to przeczyścić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, ladek22 said:

Ostatnio mój ulubiony iPhone SE (1 generacji 2016) zaczyna szwankować. Od kilku dni, codziennie rano, wyświetla mi się informacja „Brak karty SIM”. Wystarczy wyłączyć i włączyć telefon i karta SIM się odnajduje. Sieć to T-mobile.

 

Czy ktoś będący w T-mobile, a posiadający inny smartfon, też ma taki problem czy wina leży po stronie starego, nie wspieranego już, modelu iPhona?

 

Mam innego iPhone SE (model z 2020 roku). Pracuje on w sieci Orange i tutaj wszystko jest w porządku. Nie ma najmniejszego problemu.

Zacznij od przeczyszczenia styków. Jak to nie pomoże, to sprobuj wymienić kartę SIM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tts napisał(-a):

Zacznij od przeczyszczenia styków. Jak to nie pomoże, to sprobuj wymienić kartę SIM.

 

1 godzinę temu, tts napisał(-a):

Zacznij od przeczyszczenia styków. Jak to nie pomoże, to sprobuj wymienić kartę SIM.


Dziś wieczorem wyczyszczę styki.

 

Zamiana kart w telefonie ogarnę w weekend jeśli wyczyszczenie styków nie zda rezultatów.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedl dziś s24. W porównaniu do s22:
Ładniejszy, szybciej działa, zauważalnie lepszy aparat.
Zobaczymy na dniach jak bateria :)

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, sporo piszecie o wysokiej półce telefonów o "flagowcach" ja opiszę swoją przygodę z tzw. średniakami.
Firma w której pracuję dopłaca pewną kwotę przy wymianie telefonu, można kupić dowolny sprzęt ale nadwyżkę trzeba dopłacić z własnej kieszeni. Sporo osób celuje idealnie w kwotę dopłaty ja zwykle dopłacam kilka stówek. Zawsze staram się wybrać telefon który oferuje jak najwięcej przy jednocześnie niskiej cenie i oczywiście taki który mi się spodoba, i tak kilka lat temu wziąłem Xiaomi gdy jeszcze były mało znane i popularne w Polsce natomiast w tej cenie uznałem, se warto był to chyba Xiaomi mi 4 x posłużył dobrze najpierw mi a później jeszcze długo szwagrowi. Firma stała się bardziej popularna, zwiększyła ceny więc przesiadłem się na Realme X2 gdy jeszcze nie było oficjalnej dystrybucji i dopiero wchodził do Europy i wg mnie znowu strzał w dziesiątkę - podobnie jak wcześniej specyfikacja jak w zdecydowanie droższych telefonach znanych marek a dużo taniej. Po pewnym czasie prawie wszyscy w firmie mają jakieś Realme - firma ugruntowała pozycję i zwiększyła ceny więc szukałem czegoś nowego. I tak dochodzimy do sedna: Wczoraj zamówiłem Infinix ZERO 30 5G 12/256GB Fantasy Purple 144Hz, liczę na to, że i tym razem się nie zawiodę i telefon okaże się dobrym wyborem.
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tą marką telefonów?

Wysłane z mojego RMX1993 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien się kończy, a ja jeszcze mam baterie w telefonie - Wow
Mojego s22 musiałem przynajmniej raz doładować w ciągu dnia więc jestem zadowolony
Wszystko działa jak trzeba, ale nie oszukujmy się, roznice w dzisiejszych flagowcach nie są jakieś kolosalne, lepsza bateria i aparat - tylko i aż tyle ;)cf6438a6887dbd3fa47f329942fe7762.jpg

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bober5264 napisał(-a):

Wszystko działa jak trzeba, ale nie oszukujmy się, roznice w dzisiejszych flagowcach nie są jakieś kolosalne, lepsza bateria i aparat - tylko i aż tyle

Właśnie miałem to samo napisać. Cały dzień męczę s24 ultra i w sumie mam mieszane odczucia... Bateria super, aparat - gdyby nie te większe "zoomy" to zdjęcia robi takie same jak s21+. Działa szybciej, ale nie jest to warte aż takiej ceny. Ekran jakiś taki blady, muszą to poprawić w aktualizacji;-) AI - może i czasami się przyda, ale też niekoniecznie... Rysik dla mnie zbędny, ale wyjścia nie było jeśli chciałem zaznać przeskoku względem s21+. Ale też i tego się spodziewałem jak bawiłem się kilka dni temu tymi telefonami - efektu wow nie ma, ale już musiałem wymienić na nowy;-) To już jest tak jak z PC, zmiana na nowy nie daje odczucia "przyśpieszenia" jak to bywało np 20 lat temu:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a z drugiej strony czego tu się spodziewać, myślę że już od serii s10 te telefony byly tak dobre że ciężko szukac kolosalnych zmian, ale wewnętrzny duch konsumpcjonizmu i tak szepcze do ucha kup nowy kup nowy
A z drugiej strony może to tylko takie gadanie i jakbym wzial teraz do ręki s10 to bym się uśmiał z tego co napisałem? Nie wiem

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona dalej używa s10e i mam porównanie. I tu fakt - działa dużo wolniej. Ale reszta... Ekran podobny, zdjęcia też.  Wiadomo że bateria będzie lepiej trzymać, ale to oczywiste;-)

 

Strasznie mnie irytuje to sterowanie ekranem przez AI. Co otworze aplikację to mam inne odcienie kolorów🤣 Muszą to dopracować, albo ten sztuczny "mózg" musi się jeszcze pouczyć... Raz litery mam idealnie białe, raz lekko w kierynku żółci, raz lekko różowe🤦‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baterię można wymienić w serwisie i spokój na kolejne 2-3 lata. Jak telefon dobrze działa i jest się zadowolonym, to po co wymieniać. Tym bardziej, że systemowo urządzenia z androidem czy z ios są już na tyle dopracowane, że nowsze wersje nie wnoszą przełomowych funkcjonalności. No może dobrze byłoby, gdyby ios nadgonił w kilku kwestiaach ;) jak dzielenie ekranu lub popup window we wszystkich aplikacjach, możliwość dowolnego ustawiania ikon na ekranie, tworzenie folderów czy też lepsze działanie aplikacji w tle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, dzielenie ekranu to jedna z rzeczy którą zatrzymała mnie przy androidzie
A co do baterii, niestety s22 był pod tym kątem 'wadliwy' mial zle zoptymalizulowany procesor czy coś, nie wnikałem ale po prostu był prądożerny od samego początku

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, sporo piszecie o wysokiej półce telefonów o "flagowcach" ja opiszę swoją przygodę z tzw. średniakami.
Firma w której pracuję dopłaca pewną kwotę przy wymianie telefonu, można kupić dowolny sprzęt ale nadwyżkę trzeba dopłacić z własnej kieszeni. Sporo osób celuje idealnie w kwotę dopłaty ja zwykle dopłacam kilka stówek. Zawsze staram się wybrać telefon który oferuje jak najwięcej przy jednocześnie niskiej cenie i oczywiście taki który mi się spodoba, i tak kilka lat temu wziąłem Xiaomi gdy jeszcze były mało znane i popularne w Polsce natomiast w tej cenie uznałem, se warto był to chyba Xiaomi mi 4 x posłużył dobrze najpierw mi a później jeszcze długo szwagrowi. Firma stała się bardziej popularna, zwiększyła ceny więc przesiadłem się na Realme X2 gdy jeszcze nie było oficjalnej dystrybucji i dopiero wchodził do Europy i wg mnie znowu strzał w dziesiątkę - podobnie jak wcześniej specyfikacja jak w zdecydowanie droższych telefonach znanych marek a dużo taniej. Po pewnym czasie prawie wszyscy w firmie mają jakieś Realme - firma ugruntowała pozycję i zwiększyła ceny więc szukałem czegoś nowego. I tak dochodzimy do sedna: Wczoraj zamówiłem Infinix ZERO 30 5G 12/256GB Fantasy Purple 144Hz, liczę na to, że i tym razem się nie zawiodę i telefon okaże się dobrym wyborem.
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tą marką telefonów?

Wysłane z mojego RMX1993 przy użyciu Tapatalka


Bawiłem się kilkoma modelami w sklepie. Niestety w moim odczuciu wykonanie kuleje. Telefony wyglądają na tanie bo w sumie takie są. Niemniej gdzieś w recenzjach widziałem że są chwalone za ogólne stabilne działanie systemu.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się ktoś będzie zastanawiał nad s24 ultra, to tylko dopowiem, że ma ekran z powłoką antyrefleksyjną, co nie każdemu podpasuje, gdyż wpływa to na jakość kolorów w zależności od kąta patrzenia. Także radzę przed zakupem obejrzeć na żywo. Mi to osobiście zwisa, ale już dotarły do mnie narzekania od perfekcjonistów 😉 s24 i s24+ nie mają tej powłoki.

 

W dniu 24.01.2024 o 22:58, Szymon G napisał(-a):

Wczoraj zamówiłem Infinix ZERO 30 5G 12/256GB Fantasy Purple 144Hz, liczę na to, że i tym razem się nie zawiodę i telefon okaże się dobrym wyborem.
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tą marką telefonów?

Jeśli głównie patrzysz na stosunek cena/wydajność to raczej powinieneś być zadowolony.

Edytowane przez mariusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwany smartfon dla Mamy. 
- ekran lepiej większy niż mniejszy (choć bez przesady z wielkością) 

- zdjęcia żeby znośne robił 

- w miarę dobra bateria będzie tylko benefitem - telefon musi być nowy

- budżet około tysiąca złociszy

Macie jakieś doświadczenia? Da radę coś złapać w zakładanym budżecie? 
 

Pozdrawiam

Seweryn. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motorole można kupić nową w takim budżecie.

900zł - Edge 30 neo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pół roku temu kupiłem mojej mamie Motorole Edge 30 Neo. 

 

Telefon dość poręczny, ekran wystarczający, zdjęcia takie sobie (powiedzmy, że niezłe). Właściwie czysty Android, + kila dupereli od Motki. 

Generalnie telefon bardzo ładny, delikatny (dla kobiety). 

W zestawie ładowarka 68W (szybkie ładowanie na plus) i etui, które fajnie przylega do fona (prawie nie czuć, że jest założone). 

 

Bateria taka sobie. Na pewno szyciej się zużywa niż w moim S23+. Ale w sumie mamie i tak na kilka dni starczy, bo ona tylko dzwoni lub czasami sms-a wyśle 😎 

 

Generalnie dla kobiety, mamy mogę polecić.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po 3 latach używania Xiaomi mi10t pro niestety mikrofon wyzionął ducha i cały czas strasznie szumi podczas rozmów jak i nagrywania tak że kompletnie mnie nie słychać. dmuchanie nie dało rezultatu a nie wiem czy jest sens zanosić go na serwis do rozebrania. Tak czy inaczej.

Szukam telefonu za kwotę ok 2500zl. Korzystam już kilka dobrych lat z Xiaomi i jest to mój 3 telefon tej marki więc zastanawiam się nad 2 modelami - redmi note 13pro+ lub Xiaomi 13t. Telefon oczywiście będzie służył do codziennego użytku ale nie ukrywam że zależy mi na w miarę dobrym aparacie i tu pojawia się moje pytanie. Który z nich będzie lepszy? Jak wiadomo ilość pikseli nie zawsze oznacza lepsze zdjęcie, 13t oferuje 2x50mp od Leica natomiast redmi note "flagowe 200mp". Czy jest ktoś w stanie mi coś doradzić?

Najlepiej jakby udało się kupić w ole ole bo mam kod https://kodyrabatowe.naszemiasto.pl/kody-rabatowe/oleole

Edytowane przez houdini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kobita używa redmi note 13pro+ ja mam redmi note 11 pro, jej telefon lżejszy, bateria trzyma tyle samo, zdjęcia robi lepsze

ale do xiaomi 13t nie mam porównania

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 21.02.2024 o 09:49, houdini napisał(-a):

nie wiem czy jest sens zanosić go na serwis do rozebrania

Ostatnio podobny problem miałem z Poco X3. Wymiana płytki z modułem ładowania QC, mikrofonem i portem USB kosztowała mnie 150 PLN i telefon śmiga jak nowy. Warto może się zapytać w jakimś ogarniętym lokalnym serwisie GSM, no chyba że parcie na zmianę jest duże :)

Edytowane przez RomanS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze małą aktualizacje po ponad miesiącu uzytkowania s24 - beż zmian jestem bardzo zadowolony, bateria mam wrażenie trzyma jeszcze lepiej niż na początku, telefon chodzi szybko i sprawnie, aparat super ;)

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.