Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Tudor Pelagos

ref. 25500TN Tudor Pelagos diver watch ceramic titanium tudor pelagos recenzja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 rip

rip

End User

• Użytkownik
  • 2461 postów

Napisano 03 luty 2013 - 20:31

Zapraszam do recenzji. Mam nadzieję, że nie zmarnujecie czasu. Proszę o konstruktywną krytykę i wytknięcie błędów. Dzięki!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tudor Pelagos ref. 25500TN

Dołączona grafika

Tudor, czasami nazywany mniejszym bratem Rolexa, w zeszłym roku na targach w Bazylei mocno namieszał w świecie diverów przedstawiając dwa nowe zegarki. Wydaje się, że bardziej popularnym i pożądanym jest Tudor Heritage Black Bay z wieloma retro cechami poprzedników, do wyboru na dwóch znakomitych paskach lub bransolecie typu Oyster.

Dołączona grafika

Przedstawienie i wprowadzenie do sprzedaży dwóch diverów o zbliżonej cenie w tym samym czasie mogłoby wydawać się ryzykowne, ale nie w tym przypadku, bowiem Tudor Pelagos jest zupełnie innym zegarkiem, który również nawiązującym do starszych kuzynów.
Prawdopodobnie Pelagos poza mechanizmem jest bardziej zaawansowany technicznie niż SeaDweller czy Submariner. Również w tym zegarku zastosowano kilka elementów, których wcześniej nie było w Tudorze, a nawet w Rolex’ie.

Rolex/Tudor wcześniej nie wykonały zegarka z tytanu. Oczywiście w roku 2011 Tudor zaprezentował Heritage Advisor alarm, ale był on wykonany częściowo z tytanu i ze stali.
To co rzuca się w oczy kiedy pierwszy raz patrzymy na zegarek to inny w stosunku do stali kolor. Specyficzny, nadający trochę surowy ale nadal elegancki charakter. To czego się obawiałem patrząc na zdjęcia, to że zegarek będzie szary. Na szczęście taki nie jest . Cała koperta jest satynowana bez błyszczących elementów.
To co otrzymujemy to 42mm tytanową kopertę wodoszczelną do 500m, wykonaną przez jednego z najlepszych producentów kopert (Rolex). Trzeba dodać, że wykonanie jest znakomite.
Tytan jaki zastosowano do produkcji zarówno koperty, bransolety i części zapięcia to tzw. Grade 5 - bardzo wytrzymały i lekki co doskonale nadaje się do tego typu zegarka. Jest to ten sam rodzaj stopu, który Rolex używa w deklu modelu DeepSea.
Miałem okazję założyć na nadgarstek kilka całkowicie tytanowych zegarków i w odczuciu prawie nic nie ważyły. Z Pelagosem jest inaczej, czuć jego wagę.
Cechą charakterystyczną Pelagosa są pięknie wyprofilowane uszy nawiązujące do wczesnych Tudorów Submariner’ów.
Koperta wyposażona została w zawór helowy, z grawerem GAS ESCAPE VALVE.
Dekiel jest skromny jak przystało na Tudora/Rolexa.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pod szafirowym szkłem z wewnętrzną powłoką antyrefleksyjną patrzymy na prostą i czytelną matową tarczę. Tarcza sprawia przyjemne trójwymiarowe wrażenie poprzez otoczenie nakładanych białych indeksów minutowym pierścieniem. Całość dopełniają nawiązujące do historii wskazówki ze słynną wskazówką godzinową typu „snowflake” (Tudor ‘Snowflake’ Submariner ref. 7016, 7021).

Dołączona grafika

Jednostronnie obracany pierścień nurkowy wykonano z tytanu, a wkład z ceramiki. Czarna matowa ceramika, wypełniona została masą luminesencyjną Rolex Chromalight tak jak luminesencja tarczy i wskazówek. Pelagos świeci na niebiesko bardzo długo i mocno.
Pierścień jest 60 „klikowy”, natomiast jego praca jest niesamowita i trudna do opisania. Szczerze, nigdy nie spotkałem się z tak przeskakującym bezelem. Stawia przyjemny opór, niby lekki, a jednak wymagający siły. Dodatkowo każdy „klik” jest bardzo głośny, bez odgłosu metalicznego. Gdzieś na forum wyczytałem, że w mechanizmie bezela zastosowano elementy ceramiczne, ale nie znalazłem oficjalnego potwierdzenia.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

#2 rip

rip

End User

• Użytkownik
  • 2461 postów

Napisano 03 luty 2013 - 20:31

Bransoleta typu Oyster jest stworzona z tego samego tytanu co koperta, skręcana i połączona z najbardziej zaawansowanym zapięciem nurkowym. Zaprojektowanie i stworzenie zapięcia Pelagosa musiało zabrać bardzo dużo czasu. Jest to dość skomplikowane połączenie elementów tytanowych i stalowych. Tudor zaprojektował zapięcie, które jest wyposażone w samo regulujący system napięcia dwóch sprężyn umożliwiający szybką mikro regulację. Znamy tego typu mikro regulację choćby z Seiko MM, Doxy 5000T, PloProf’a 1200 czy Glidelock Rolexa. W Pelagosie jest to o tyle innowacyjne, że po odpowiednim ustawieniu zapięcia jest ono w stanie samoczynnie regulować długość bransolety. Ja nosze Pelagosa właśnie na takim ustawieniu i zapewnia mi to maksimum komfortu kiedy nadgarstek w ciągu dnia zwiększa swój obwód. Nawet przy tak niewielkich różnicach oraz np. podczas ruchu ręki czy nadgarstka system działa perfekcyjnie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mikro regulacja w tym zapięciu to również trzy ustawienia na sztywno. Producent nie zapomniał o zastosowaniu standardowego przedłużenia na piankę nurkową zwiększającego długość bransolety o 2cm.
Kolejnym ciekawym i niespotykanym rozwiązaniem jest zastosowanie ceramicznych „łożysk”, które zatrzaskują przedłużenie do nurkowania, samo zapięcie oraz zabezpieczenie bransolety przed przypadkowym otwarciem. W sumie jest 6 takich ceramicznych elementów w samym zapięciu.
Pomimo skomplikowania zapięcia i wielu elementów jest ono normalnych rozmiarów i nie jest grube.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

W zestawie producent dołączył dobrze wykonany gumowy pasek z dodatkowym przedłużeniem.
Zapięcie zaprojektowano w kształcie górnej części logo Tudora.

Wewnątrz pracuje powszechnie znana ETA 2824. Wiele osób będzie w tym momencie zawiedzionych, że nie ma tu inhousa Rolexa. Jednak zastosowanie 2824 ma swoje plusy. Jest to mechanizm specjalnie przygotowany przez ETE dla Tudora, w najwyższej specyfikacji. Mechanizm niezawodny, łatwy w serwisowaniu, a dodatkowo zapewnia obniżenie ceny samego zegarka.

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

#3 rip

rip

End User

• Użytkownik
  • 2461 postów

Napisano 03 luty 2013 - 20:38

• 0

#4 karol1302

karol1302
  • Użytkownik
  • 1932 postów

Napisano 03 luty 2013 - 20:42

oj krąży ten Pelagos krąży :D gratulacje Wojtek, bo to na prawdę klawy zegarek!
Recenzja taka jak lubię - mniej czytania, więcej oglądania :)
  • 0

#5 nash13

nash13
  • Użytkownik
  • 887 postów

Napisano 03 luty 2013 - 20:46

Fajna recenzja, dzieki. Sam zegarek tez zaczyna mi sie coraz bardziej podobac. I super zdjecia!
Ps. Bransoleta sie automatycznie dostosowuje do zmieniajacego sie obwodu nadgarstka? Podczas nurkowania to super sprawa

Użytkownik nash13 edytował ten post 03 luty 2013 - 20:51

• 0

#6 Gość_AdamB_*

Gość_AdamB_*
  • Gość

Napisano 03 luty 2013 - 20:51

Recenzja super, ale brakuje fotki dekla :)
  • 0

#7 ASTRAL

ASTRAL
  • Stowarzyszenie
  • 1617 postów

Napisano 03 luty 2013 - 20:54

Fajna recka. :)
Zegarek super, Pelagos bardziej podoba mi się niż wspomniany HeritageBB, to co "robi w nim robotę" to wykończenie detali - luma, bransoleta, zapięcie, no i karbowanie bezela - mistrzowskie.
Dzięki też za filmik, bo z samego opisu nie bardzo wiedziałem jak działa samoregulacja w mechanizmie zapięcia.
  • 0

#8 kornel91

kornel91
  • Użytkownik
  • 3666 postów

Napisano 03 luty 2013 - 21:04

Fajna recenzja i bardzo ciekawy zegarek. Zapięcie pierwsza klasa :)
  • 0

#9 @rtur

@rtur
  • Stowarzyszenie
  • 1007 postów
  • Gadu-Gadu: 27798

Napisano 03 luty 2013 - 21:21

Dzięki za recsnzję,czytałem z dużą przyjemnością bo jak pisałem miałem smaka na ten zegarek
  • 0

#10 Pagan

Pagan

Jacek

• Użytkownik
  • 1309 postów

Napisano 03 luty 2013 - 21:36

Hej.
Dzieki za recenzje,zegarek rewelacyjny.Musze zweryfikowac swoje cele na ten rok :)
  • 0

#11 TeJot

TeJot
  • Użytkownik
  • 4168 postów

Napisano 03 luty 2013 - 21:38

Dziękuję Wojtku za rzeczową i interesującą recenzję, zwłaszcza że Tudor nie gości często w klubie. Przeczytałem z przyjemnością!

Zamieszczona przez Ciebie fotka mechanizmu 2824 utwierdziła mnie w tym, iż ETA dla Tudora zdobienia płyt i mostków wykonuje w niestandardowym - większym zakresie niż dla seryjnie produkowanej, ogólnodostępnej ETY wersji Chronometre. Porównałem ze swoim mechanizmem 2824 z COSC.

Pelagos wygląda na bardzo dopracowany zegarek, który może być interesującą alternatywą dla Suba i DeepSea. Zapięcie to majstersztyk, bardzo mi się to rozwiązanie podoba. Jeszcze raz dzięki :)

A i zapomniałem dodać, świetne zdjęcia!

Użytkownik TeJot edytował ten post 03 luty 2013 - 21:42

• 0

#12 Morion

Morion
  • Użytkownik
  • 547 postów

Napisano 03 luty 2013 - 21:50

Recenzja super, ale brakuje fotki dekla :)

i uszu :)
  • 0

#13 jslanina

jslanina
  • Użytkownik
  • 1862 postów

Napisano 03 luty 2013 - 21:50

Fajna recenzja ciekawego zegarka uzupełniona świetnymi zdjęciami. To co mnie zaskoczyło to zastosowane zapięcie, strasznie jestem ciekaw go na żywo... Gratuluję i niech się nosi jak najdłużej!
  • 0

#14 rafalzkrakowa

rafalzkrakowa
  • Użytkownik
  • 478 postów

Napisano 03 luty 2013 - 22:01

świetna recenzja…. chce się biec do salonu
  • 0

#15 zetore

zetore
  • Użytkownik
  • 775 postów

Napisano 03 luty 2013 - 22:09

najlepsze fotki tego zegarka w sieci
dzięki. świetnie się czyta i ogląda
  • 0

#16 Bartek79

Bartek79
  • Użytkownik
  • 4146 postów

Napisano 03 luty 2013 - 22:20

Super recenzja! Zegar też bardzo fajny, gratuluję! Z ciekawości, w jakiej cenie można takiego Tudora wyrwać?
  • 0

#17 Mikołaj N

Mikołaj N

“Ohhh. Great warrior.Wars not make one great.”

• Użytkownik
  • 3451 postów

Napisano 03 luty 2013 - 22:23

Jak dla mnie Wojtku miazga :) Gratuluję!
  • 0

#18 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 13083 postów

Napisano 03 luty 2013 - 22:37

Zegarek zwyczajnie nudny ( moja subiektywna opinia). Dziwię się trochę, że na ten model się zdecydowałeś Wojtku. Świetne zapięcie i super świeci, jakościowo widać, że także super ( Tudor poczynił gigantyczny postęp...bo jeszcze do niedawna ich jakość była na poziomie Certiny )...fotki także genialne ( ale to u Ciebie norma) ale co z tego jak tak konserwatywny i spięty :( zegarek . Zdecydowanie Black Bay ciekawszy :-) i nie zastanawiał bym się ani chwili jeśli miałbym wybierać :-)

Czekam na podstolik wroc z chęcią pobawię się tym zapięciem :-)

Użytkownik QuadrifoglioVerde edytował ten post 03 luty 2013 - 22:46

• 0

#19 waldii

waldii
  • Użytkownik
  • 1172 postów

Napisano 03 luty 2013 - 22:37

Świetna recenzja i przepiękne zdjęcia rewelacyjnego zegarka.

Gratuluję Wojtku i niech się nosi :)
  • 0

#20 Maks 3

Maks 3
  • Użytkownik
  • 1414 postów
  • Gadu-Gadu: 2771525

Napisano 03 luty 2013 - 22:38

Gratuluję zegarka i fajnej recenzji :)
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Tudor, Pelagos, diver, watch, ceramic, titanium, tudor, pelagos, recenzja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych