Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

JASI

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1466
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez JASI

  1. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Myślę, że to prostowanie plecków, bo obłóg chyba leży obok... Tylko dlaczego 60 minut. Pozdrawiam Jacek
  2. JASI

    Forumowicze zbierają grzyby

    Pewnie działka zaszczepiona grzybnią, bo to bardzo rzadko spotykany grzyb. Dodam jeszcze, że w Polsce jest pod ochroną. Pozdrawiam Jacek
  3. JASI

    Concordia Bis ? Coś innego ?

    Szukałem, kombinowałem i nic nie znalazłem. Pierwszy raz widzę taką sygnaturę. W Concordii UCEG jest Freiburg in Schlesien. W tym UGCS przypuszczam, że pod ramieniem wychwytu może być Fabrik. Byłoby FABRIK SCH. MARKE, ale to niczego nie wyjaśnia, chyba jeszcze bardziej staje się zagadkowe... Pozdrawiam Jacek
  4. JASI

    Galeria Gustava Beckera

    Tak dla rozweselenia (albo mi się oberwie)... Naszemu Modowi coś "zazgrzytało"... Może trzeba posmarować... Dodam tylko, że nie mam FB i nie mam pojęcia co tam się dzieje. Pozdrawiam Jacek
  5. JASI

    Galeria Gustava Beckera

    Mi nie chodziło o zwracanie uwagi, ani o przyznawanie racji. Nie zastanawiałem się nad tym czy blacha z cynkalu była produkowana. Pomyślałem sobie jak odróżnić cynkal od blachy cynowej. W moim zegarze, tym ze szklaną tarczą jest podkład - myślę, że z blachy cynowej. Miałem w domu kawałek blachy cynowej z remontu wieży, porównałem i wyglądało mi to na to samo. Mój podkład jest bardzo elastyczny, w ręcach mógłbym go wyginać, chociaż jest grubości 0,8 mm. Dlatego też pomyślałem, że Twoja blacha też może być cynowa, możliwe, że jest stalowa - cynowana, bo cynowa faktycznie byłaby zbyt elastyczna. Pozdrawiam Jacek
  6. JASI

    Galeria Gustava Beckera

    W Twoim zegarze piszesz, że blacha tarczy jest z cynkalu. A nie będzie to blacha cynowa, ciekawy jestem jak odróżnić cynkal od cyny. Ze znalu - potocznie zwanego cynkalem, to najczęściej były odlewy, jakieś figury. Pozdrawiam Jacek
  7. JASI

    A taki z orczykiem ?

    Skrzynki też, ale bloczki, wagi, wahadła... Pozdrawiam Jacek
  8. JASI

    Forumowicze zbierają grzyby

    Jak tam grzybki zjedzone? Smaczne były, bo z wyglądu to niezbyt apetyczne... Pozdrawiam Jacek
  9. JASI

    Forumowicze zbierają grzyby

    Zaciekawił mnie ten grzyb,znalazłem, że może to być Ozorek Dębowy inaczej Fistulina hepatica. Rzadki grzyb chroniony - jadalny. Pozdrawiam Jacek
  10. JASI

    Galeria Gustava Beckera

    Ale kto niby się czai, kto chowa pod stół, czemu forum nie jest godne pokazywania... Czyżby Kolega mówił o sobie... Pozdrawiam Jacek
  11. JASI

    Galeria Gustava Beckera

    Jak tak piszesz, to coś czuję, że pewno go kupiłeś... Jeśli tak - to moje gratulacje. Pozdrawiam Jacek
  12. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Ja bym nie obwiniał zwierzaka, tylko bym się zastanawiał, co źle zrobiłem, że zegar spadł. Nieodpowiedni kołek, haczyk... Przykre to, mam nadzieję, że jeszcze da się go uratować. Pozdrawiam Jacek
  13. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Dlaczego nieswojo, przecież symbol ten był używany już w starożytności. Zanim niechlubnie został wykorzystany przez nazistów, był uważany za "przynoszący szczęście" i umieszczany w różnych miejscach by odganiać zło. Taka przewrotność czasów. Ta posadzka została położona w 1925 roku. Pozdrawiam Jacek
  14. JASI

    Forumowicze zbierają grzyby

    Tak, oficjalna nazwa to maślak pstry, u nas potocznie to miodownik lub miodówka. Pozdrawiam Jacek
  15. W tym temacie są 2 tego typu, wydaje mi się, że gdzieś widziałem jeszcze inne, jak znajdę to wrzucę. Pozdrawiam Jacek
  16. No właśnie - Braunau. W związku z tym nie ta data produkcji. Nie jest też jedyny, bo przez forum przewinęło się kilka takich zegarów z mechanizmem wiszącego w skrzyni stojącej. Pozdrawiam Jacek
  17. Czyżby nikt nie zauważył nieprawidłowości w tym opisie? Pozdrawiam Jacek
  18. Od dłuższego czasu - ciągle wznawiana... Do tego jeszcze sprzedający obszernie opisuje historię zegarów GB... Pozdrawiam Jacek
  19. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Ale, że co... Co się dzieje?
  20. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    A, pamiętam, pamiętam - kiedyś takie sprzedawali na wagę w kiosku "Ruchu"... Ale, że co, że ten młodzieniaszek to niby ja. Zegar się robi, taki jakiego na forum jeszcze nie było (no chyba, że nie znalazłem), ale do końca miesiąca raczej nie zdążę. Zatem wykręcę się nie kawałem, a toastem z historyjką, który kiedyś już zamieściłem w innym temacie, ale tutaj pasuje i pewno nie wszyscy go znają. Morze, plaża, jasna gwieździsta noc. Przychodzi piękna młoda kobieta, rozbiera się do naga, wchodzi do morza i się kąpie. Po pewnym czasie wychodzi z wody i nagle zauważa, że z wody wychodzi też nagi młody mężczyzna. Przez chwilę przyglądają się sobie. Ona zasłoniła się chustką, on przyrodzenie zasłonił kapeluszem. Ona upuściła chustkę, on upuścił kapelusz. Chustka opadła odsłaniając jej piękne nagie ciało, ale jemu kapelusz nie spadł... Zatem Panowie - wypijmy za to, żeby nam nigdy kapelusze nie spadały... Pozdrawiam Jacek
  21. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Dwóch Piotrusiów się zebrało I zrzędzić im się zachciało Nekrologów już nie chcieli Na kobity tylko by patrzeli I tetryków też już dość Przy kobitach staje "kość"... Nie przejmujcie się Panowie Wszystkim nam chodzą po głowie I choć jestem też już stary Oprócz Nich wielbię zegary... To tak dla rozweselenia... Pozdrawiam Jacek
  22. JASI

    Fabrik Marke Werner C

    W katalogu z 1905 roku, nie znalazłem takiej skrzynki. Prawdopodobnie górka jest wtórna. Pozdrawiam Jacek
  23. JASI

    A taki z orczykiem ?

    Może być nawet Endlomaniagerlerkowiec... To co dla jednych jest ganz egal, dla innych może być wesentlich... Zegar jest piękny - sam bym go kupił. OK. Wystarczy. Pozdrawiam Jacek
  24. JASI

    A taki z orczykiem ?

    Nie do końca jestem przekonany czy to jest Endler. Przez forum przewinęło się kilka takich mechanizmów. Podejrzenia były, że to może być Endler, ale nigdzie jednoznacznie nie padło stwierdzenie, że to jest Endler. Najbardziej do Endlera pasuje cyfra 2 w numerach. Pozdrawiam Jacek
  25. JASI

    A taki z orczykiem ?

    A mnie zastanawia - czy to aby na pewno jest Endler? Zakuwane płyty i z tym numerem brak sygnatury... Brak MPZ... Pozdrawiam Jacek PS Pokaż całą skrzynię, mechanizm z góry, z boku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.