Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Butik

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    3096
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez Butik

  1. U mnie też dziś ostatnia litera alfabetu greckiego.
  2. Coś od czasu zakupu tego cacka chętniej garnitur zakładam
  3. Dla mnie obracany bezel drugiej strefy jest wręcz przeszkadzający. Bo czasem może się obrócić niechcący i wtedy do przeczytania drugiej strefy powinno się go ustawić ponownie w odpowiedniej pozycji (oczywiście można sczytać pozycję wskazówki mniej więcej, ale nie o to chodzi). Z trzeciej strefy absolutnie nie korzystam, druga jest wystarczająca. Dlatego wolę w GMT albo zafiksowany bezel z drugą strefą, albo opis czasu GMT na tarczy (lub wewnętrznym ringu), a jeśli w GMT jest bezel obrotowy, to zdecydowanie wolę nurkowy, może się przynajmniej przydać do odmierzania czasu w minutach. Np Breitling Avenger GMT jest świetny na pierwszy rzut oka, bo GMT ma opisany tylko wewnątrz, a bezel obrotowy, ale niestety brak TRUE GMT. Omega kiedyś też wypuściła SMP300 w wersji GMT (bezel normalny nurkowy, więc zegarek może być używany zgodnie z oryginalnym przeznaczeniem, a opis 24-godzinnego czasu GMT był na tarczy). Szczerze - marzy mi się wypust przez Omegę współczesnej wersji tego zegarka.
  4. Zaczynam mieć to samo. Ale wtedy przychodzą głupie myśli, czy ten, którego już 2-3 tygodnie nie noszę jest mi potrzebny. Zaczynają się więc już myśli redukcji z 4 do 3 sztuk. Może to już wiek, ale jeszcze trochę i zostanę jednozegarkowcem 🤪
  5. Piękny zestaw. Fajnie, że pasek znalazł dobry nowy dom. Niech się nosi!
  6. Bardzo słuszne pytanie i odpowiadam - nie. Patrząc na zegarek w 90% chcesz wiedzieć jaka jest godzina tu i teraz i z automatu spoglądasz na główne dwie wskazówki. Trzecia wskazówka GMT jest pomocniczą, czyli patrzę którą mam teraz godzinę tu gdzie jestem, ale jestem ciekaw (i nie chce mi się liczyć) która jest godzina w moim domu - wtedy dopiero rozszyfrowuję wskazówkę GMT. Podobnie w wersji biurowej - najpierw w większości przypadków patrzę na normalne wskazówki i sprawdzam która godzina jest u mnie, a czasem "rozszyfrowuję" wskazówkę GMT żeby zobaczyć czy w oddziale powiedzmy singapurskim albo nowojorskim jeszcze śpią czy już wstali
  7. To nie było tłumaczenie Tobie tylko podpięcie się. pod Twoje wyjaśnienie i dopisanie paru słów więcej celem dokładniejszego wyjaśnienia.
  8. To jeszcze od drugiej strony - podróżniczej: 1. True Gmt jest z zasady dla osób podróżujących, kiedy to najczęściej wskazówkę GMT ustawia się na czas domowy (lub jakiś jeden czas referencyjny), wskazówka godzinowa ma możliwość niezależnej regulacji podczas przekraczania stref czasowych, bez zatrzymywania mechanizmu. U mnie True GMT ma wskazówkę 24h ustawioną na czas warszawski, jak lecę np 4h do przodu to przestawiam tylko wskazówkę godzinową na 3h do przodu (bez zatrzymywania sekundnika, więc bez utraty aktualnego czasu), a GMT pokazuje mi czas domowy. Tutaj przy pierwszym ustawianiu zegarka najpierw przesuwamy wszystkie wskazówki (zsyncrhonizowaną minutową, godzinową i GMT), tak aby ustawić odpowiedni czas GMT, dopiero potem wskazówkę godzinową ustawiamy na żądany czas lokalny. 2. Office GMT - nie ma możliwości niezależnego przestawiania samej wskazówki godzinowej, ale osobno ustawia się GMT. Tutaj najczęściej właśnie np w biurze mamy ustawiony czas lokalny, a wskazówka GMT pokazuje godzinę np w innym biurze w innej strefie czasowej. Oczywiście takiego zegarka też można użyć do podróżowania, przy czym funkcjonalność jest dość upierdliwa -> po zmianie strefy czasowej trzeba wyciągnąć koronkę do końca (zatrzymuje się sekundnik), ustawić czas lokalny (przesuwają się wszystkie 3 wskazówki, GMT też), uruchomić ponownie zegarek ale patrząc na jakiś czas referencyjny, bo po wyciągnięciu koronki straciliśmy dokładność, po ustawieniu nowego czasu lokalnego koronkę ustawiamy na GMT, teraz wskazówkę GMT ustawiamy na czas domowy. Mam nadzieję, że nie zagmatwałem
  9. Oj tak, logo ze skrzydełkami żal. Możesz uściślić pytanie o GMT?
  10. Wszystko przez to, że bezel nie centruje Świetnie wyglądają te zegarki, ale szkoda, że to nie true-GMT
  11. Oczywiście, że kwestia gustu, dlatego śmieszą mnie szczerze takie autorytarne stwierdzenia typu "tragedia", "jak pięść do nosa" itd. W tym wątku są już 2 osoby, którym legularny kajdan z smp nie pasuje, a mesh podoba się bardzo. Ponadto - gdyby ten mesz był taką pięścią do d*py i tragedią myślę, że Omesia by to zbadała i czegoś takiego nie wypuściła. Brajtek też meszy do swoich dajwerków raczej by nie zakładał, gdyby nie pasowało. No ale ja się nie znam, przecież ja tylko beznadziejne paski wymyślam 😈
  12. Po wyjęciu z pudełka myślałem, że ten pasek jest ciemno zielony, tymczasem przy zielonej koszuli on się robi brązowy. Czary 🤫
  13. Po paru latach błądzenia i kombinowania zostało mi sporo szpargałów, których postanowiłem się pozbyć. Suma wszystkich ofeorwanych drobiazgów pewnie przekroczy teoretyczny limit tutaj, ale może modedratorzy się zlitują (płatnych ogłoszeń dawałem w swojej "karierze" niemało, jeszcze jedno zaraz wleci ;)). Wszystkie zapięcia są w stanie dobrym, ponieważ polerowane - widać ryski małe, ale one się pojawiają pierwszego dnia. Przy każdym numerze podaję proponowaną cenę, rozsądne propozycje będą rozważane na PW. Zatem po kolei: 1. Zapięcie motylkowe podwójnie składane, z samodzielnie laserowo wygrawerowanym logo Omega, 18mm, brak teleskopu, stan 6, cena 30zł 2. Zapięcie motylkowe / klamrowe (składane na raz) z samodzielnie laserowo wygrawerowanym logo Omega, 16mm, stan 7, cena 30zł 3. Zapięcie motylkowe podwójnie składane z samodzielnie laserowo wygrawerowanym napisem Omega, 18mm, brak teleskopu, stan 6, cena 30zł 4. Zapięcie motylkowe podwójnie składane w kolorze złotym, 16mm, brak teleskopu, stan 6, cena 30zł 5. Zapięcie motylkowe / klamrowe (składane na raz) firmy GECKOTA - świetna jakość i sam sposób zapinania, z samodzielnie laserowo wygrawerowanym logo Omega, 18mm, stan 7, cena 80zł 6. Zapięcie motylkowe / klamrowe (składane na raz) firmy GECKOTA - świetna jakość i sam sposób zapinania, 16mm, stan 7, cena 80zł 7. Zapięcie motylkowe / klamrowe (składane na raz) firmy GECKOTA - świetna jakość i sam sposób zapinania, 18mm, stan 7, cena 80zł 8. Pasek skórzany firmy GECKOTA z odciśniętą śliczną kratką, 19mm przy kopercie, 16mm zapięcie, stan 8, cena 80zł 9. Pasek gumowy Watch Bandit, 22mm przy kopercie, 20mm zapięcie (dostępne czarne i stalowe), stan 9, cena 80zł 10. Pasek materiałowy, gruby, z gumową podszewką, świetna jakość, firma StrapsCo, 21mm przy kopercie, 18mm zapięcie, stan 9, cena 80zł Powyższe ceny nie zawierają przesyłki, ~5zł list, ~15zł paczkomat
  14. tak, całkiem nieźle, choć szału z kombinacją ogniw nie ma
  15. Jednak się zdecydowałem. Zegar kompletnie odmieniony (w sensie - inny, nie brzydszy ani ładniejszy, lepszy czy gorszy ;).
  16. Czy najmniejsze ogniwo, którym da się tę bransoletę "regulować" to jest to przy zapięciu? Jaką ono ma długość. Nie wygląda to obiecująco w kwestii ewentualnego dopasowania
  17. Szczerze powiem, że biję się jeszcze z myślami, czy kupić bransoletę. Zamówiłem w Aparcie, kosztuje po upuście ok 4.200, mogę nie odebrać i mocno to rozważam. Póki co mam mocną walkę wewnętrzną czy to ma sens... Zegar mógłby wyglądać tak: Tylko że tak historycznie patrzę, że z bransoletami jakoś mi nie za pan brat, a ta świeci w środku jak psu jaja Tu jest podobny na bransie, tylko bez białych subtarczek. Panie Premierze, jak żyć i co robić?
  18. Pod każdym wideo jest opis wymiarów nadgarstka - 18cm w obwodzie, 55mmm szerokości. Nie pamiętam rozmiaru, jaki kupowałem, choć wydawało mi się, że jest jeden. Na brak logo Omegi rozwiązaniem są laserowe grawerownie, których jest w Warszawie od metra. Za małe logo dopłacić 3 koła i nosić niewygodnie - no nie wiem. Ale Twoja kasa, Twój wybór
  19. Zenek na swoim oryginalnym gadzie, ale po lekkim rozświetleniu jasną nitką dla ożywienia Dzięki @eye_lip
  20. Co do wyglądu to każdy niech ocenia wg swoich gustów - ja swojego divera noszę tylko na meshu bo mi się w tej wersji po prostu bardzo podoba. Natomiast jeśli chodzi o wygodę to moim zdaniem nie ma wygodniejszego metalowego nosidła niż mesh właśnie. Układa się idealnie do kurwatury nadgarstka, jest lekki łatwy i przyjemny. Jak powyżej wspomniano - mesh Omegi jest taki sobie. Nie chodzi mi tutaj o jakość (uważam, że jest OK), ale zapięcie + 2 warstwy bransolety robią złą robotę. Do tego regulacja tylko na dziurkach jak w pasku. Brak taliowania (bo z 20 na 19mm to żadne taliowanie) to już tylko kwestia estetyczna, która mnie nie odpowiada, ale wielu tak. Osobiście używam bransolety z linku poniżej, duży fajny taper, płynna regulacja zapięcia i bardzo dobra jakość: https://www.strapcode.com/products/strapcode-watch-bands-mesh-mb-fyp046?variant=32766755143764 Staib robi swoje meshe dla Breitlinga, jakoś na pewno świetna tylko cena mniej.
  21. Dla niezdecydowanych - zielony i niebieski SMP300 obok siebie. Na zdrowie!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.